Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-14 12:53

И сега к'во да кажеме ние, тарикатите? [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 13:00

Нещата са много прости, никъде в европейските държави в сферата на услугите нямаш сметка по-ниска от 2-4 евро. Подабен вид такса е сложена във всеки бранш по някакъв начин. Сядаш поръчваш си кафе (най-евтиното в менюто) и плащаш 2-3 евро, защото те е обслужил човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 14:55


Влизаш в магазина да си купиш вафличка - 2 лв. такса + 0,45 лв. всяка вафличка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

В кафенето кафето е скъпо, защото го пиеш на масата и те обслужва сервитьора.

В белите държави ако го пиеш навън цената е на половина.

Ако поръчваш пица за вкъщи цената е една, ако я ядеш в кръчмата - по две.

Къде в БГ има подобно организирана услуга от някое заведение?

Пиците и в кръчмата и за вкъщи са еднакви. Даже за вкъщи си плащаш кутиите [smilie18] [smilie18] [smilie18] Нищо че не им ползваш масите и няма сервитьор да те обслужва...

Аре бегайте да обяснявате за западния и местния бизнес на някой африканци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Такова смотано обслужване (общо за БГ) няма никъде другаде по света.

И собственика/мениджъра/дилъра да се изтъпанчи гордо и да обяснява на клиентите какви са цървули и нещастници, а той какъв е пич и има 40 декара мъгла в балкана + 4 стада комари на Дунава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Уважение нямаааа УВАЖЕНИЕ! Към околните, към родителите, към учителите, към лекарите, към САМИТЕ СЕБЕ СИ нямаме уважение...

А на това човек се учи през първите 7 години [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 15:10

Кой кога и къде е казал, че клиента е цървул [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   16-01-14 15:12

Не са ти много верни примерите. Онова за таксата във фотото обясних защо може да има нужда от такава - ако наистина за смяна на формат се губят N на брой ресурси, особено ако са повече като стойност на самата снимка. Не е защото те облслужва човек или машина. Просото има технологичен разход и той трябва да се покрие от някъде. Като си купиш вафла, с какво точно ощетяваш продавача? Не е като да отвори кутията с вафли, да изхвърли 3 и 4-тата да ти я даде на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 15:21

Примера си ми е абсолютно точен, това е УСЛУГА, имаш работен процес.....не е търговия, да свалиш опакованата стока от рафта и да я подадеш на клиента. А, що се отнася до това какви са производствените разходи знам много добре, копирам снимки и обслужвам клиенти от 94-та година и сега също това правя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Tonidi   
Дата:   16-01-14 15:21

По тая логика първия клиент за деня на таксиджията трябва да плати по 10лв/км защото преди това е подгрявал двигателя и е изхарчил повече бензин

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 15:23


Затова фотоателиетата вадят снимки от днес - за утре. И си поемат разходите по смяната сами защото я правят когато на тях им е удобно. А клиентът има избор - или да чака или да плаща разхода.

Много ясно че ако аз искам да сменят касета защото съм гъзар -> ще си платя.

А обясняваха какви цървули са клиентите в предната тема за снимките за документи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 15:29

Да - във фотото не е ли работен процес - вземат ти снимките от картата и ти дават хартиените копия [smilie18] [smilie18]

Какво точно вложи човека като творчество докато ми преточи снимките в опашките? Или келнера като ме обслужва по масите?

Това са разходи, които се включват в цената която плаща на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-01-14 15:47

Нормане, ако не ти бях написал за таксата от 2 евро в Германия, щеше ли да се хвърляш и да летиш? Написах ти какви са цените във Франция. Там снимки не съм вадил, написах какъв им е ценоразписа - 11 евроцента. Не казвам, че в цяла Германия я има тази такса от 2 евро. Тук обаче никъде няма подобна такса, а ценоразпис - снимка 10х15 - 25 стотинки за 24 часа, 35 за 1 час, 50 стотинки за 15 минути. Никъде няма табела на която да пише - чакам да се съберат минимум 100 снимки за да запаля минилаба. Това сравнение със снимките на запад е напълно безсмислено. В Германия обсъждат въвеждането на минимална ставка от 8.5 евро на час. Тук в България, това е дневната надница, която получават работещите на минималната заплата. В Германия ще взимат минимално 68 евро наден, в България 8.5 евро на ден. Ако така съпоставяме цените, то в България тази такса би трябвало да бъде близо 9 пъти по-ниска - около 40 стотинки.
Пак питам - защо собствениците на гаражни фотота за 20 години не прежалиха някой лев, да помислят за инвестиции? Тъй като очевидно не четеш какво пиша и какво съм написал, няма смисъл да ти обяснявам повече.
Да, като са некадърни и алчни и не могат да си управляват бизнеса, ще фалират. Предлагащите идеите - "като не те устройва цената, отиди на друго място", ще запеят друга песен, когато всички влизащи в техните гаражи им кажат - ами цената не ме устройва, довиждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 15:59

Въпроса си е философски, ако си доволен или много доволен си траеш, но ако си недоволен (става въпрос за 2-3-4 лева отгоре) Олеле майкоооо, изедници, капиталисти мошеници, да фалират дано....и айде сега, ние трябва да имаме чувство за вина, че някой не му е пуснала жената или шефа му го е наказал.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   16-01-14 16:09

Ами то си е правено проучване по този въпрос :) Когато човек е доволен от нещо казва на 4-5 човека. Когато не е доволен го казва на около 20. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: da.fo   
Дата:   16-01-14 16:09

За да не се стига до увеличаване на цената на снимката , когато е една бройка и клиента бърза(а машината е изключена) му предлагам следните варианти за копиране на :
1. Мастиленоструен 6 цветен принтер(Epson R285) с мастила на водна основа.
2. Като N 1 само , че с 8 цветен принтер(Epson R2400) и мастила на пигментна основа.
3. Цветен лазерен принтер Canon(MS8040) или Xerox(Phaser 7200)
4. Термосублимационен принтер Selphy(740) или Copal(1500)

Ако пък иска непременно на минилаба и то ЕКСПРЕСНО(макар досега да избират все някой от горепосочените методи) то наистина трябва да се въведе ЦЕНА + ХХХ(някаква сума покриваща допълнителните разходи).


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: harp   
Дата:   16-01-14 16:09

И аз понякога съм намирал кусури на хората, при които съм отивал за услуги, ама като ми обяснят за какво става дума, бързо вдявам.
Понеже самият аз имам производство, магазин и оттам приемам и поръчки ( едри и единични), нееднократно съм се сблъсквал с подобни проблеми. Винаги когато имам възможност, гледам да свърша работа на човека, но както бяха написали в един автосервиз " бързо, качествено и евтино не работиме" ( в смисъл, не е възможна такава комбинация)..
Имам немалко случаи, когато отказвам на клиенти, с някои дори съм влизал в по-остър спор. Да светна тези, които си мислят, че един необслужен клиент ще повлече крак и ще ми затрие бизнеса. Това не е така - самите клиенти някой път гледат с недоумение и неприязън някой претенциозен нервак. Ти си гледай коректно работата и няма да имаш проблеми, а да се опитваш всички да са доволни от теб - няма начин.
И накрая малко майтап. От онзи филм,май с Бандерас беше, висеше една табела в бара - The client is allways wrong.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 16:11

metodiev_martin , оффффф, явно си някой скучен счетоводител, не ти отива да се занимаваш с фотография, много са ти тънки сметките.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   16-01-14 16:11

"бързо, качествено, евтино" - избери 2 от 3-те :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 16:12

Да светна тези, които си мислят, че един необслужен клиент ще повлече крак и ще ми затрие бизнеса.

Точно за това говорех по-горе harp [smilie8] [smilie8]

Точно за това... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: da.fo   
Дата:   16-01-14 16:17

harp,
да вярно - някъде съм го чел от :
"Бързо, качествено и евтино - може да изберете само 2 опции" [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-14 16:22

NORMAN-KUK, само до преди 5-6 години нямаше проблем да ти изкопират само 1 снимка за 30 мин., но тогава още имаше работа, имаше Скини, правеха се по 1000-2000 снимки на ден( преди 2000г. се правеха и по 7-8000) Сега нещата са други и оцелелите собственици на минилаби(не всички) съвсем йезуитски започнаха да въвеждат яки рестрикции към клиентите си, които често нямат никакво покритие. Мнозина не копират снимките на минилаби, а на Киоск или друг термопринтер и не виждам, защо 1 кадър да не може да се изкопира на нормална цена та трябва, да са по 1 лв. до 5 снимки 10х15, или защо картончето на уч.карта да струва 12лв. експреса. Знам, че е трудно, но това още повече кара хората да си правят снимките в къщи на плювалника или изобщо да не ги копират.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 16:36

Според закона на мърфи, 7 клиента днес, ми дойдоха с поръчка от една или две снимки [smilie9] Не са ми от любимите поръчки, но мога да ви уверя, че нито един от тях не си е излязъл недоволен. А, последната баба дори се върна и ми донесе шоколадови бонбони в знак на благодарност. Пооправих и снимчицата, изчистих драскотините и и я сложих в рамката, жената си умре от кеф.


И, пак да ви кажа, не сте прави. Никой не ви е длъжен да ви слугува за снимка от 30 стотинки :) То може, но трябва да има взаимно удоволствие от тази работа, а с мрънкане по форумите не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 16:38


за 30 стинки да ми слугува [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Щом така си възприемаш работата [smilie8] Философски някак [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: harp   
Дата:   16-01-14 16:51

Навремето имаше един лаф - "къде се видяло богат на беден да слугува?!".
Реплика на келнер, към недоволен от обслужването клиент.



Публикацията е редактирана (16-01-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 16:55

Айде едно поздравче....антихейтърско [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-14 16:59

"Никой не ви е длъжен да ви слугува за снимка от 30 стотинки"- това не трябваше да го казваш, защото не е и ориенталско, а е мутренско.

Някой път влизам в магазина да си купя кибрит за 10 стотинки, а следващия път пазарувам за 20-30лв. "Слугуват" ми по един и същи начин.
Не обичам да ми пробутват краставици, защото съм работил 15 години с минилаби. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: asahi   
Дата:   16-01-14 17:03

Къде, казваш, ти е фотото?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »