Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   15-01-14 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 00:00

А ти като си толкова разбирал от фотография, до си му видял празния поглед още като си оставял файловете. Брей па разбирачи бе, за цветен баланс чул вчера, но сега изказва компетентно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-14 00:05

Голяма работа хем ша правимнещо важно, хем в кварталното гаражче....

ми е го колко много опции има не е инстина:

1. Купи си едно от тия епсончета дето ги хвалуват яко....сигурно стават

2. Има разни по големки студия дето могат и да печатят и рабзират повечко.

С трици маймуна се не хваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: BOZO   
Дата:   16-01-14 00:07

Винаги като давам дискове с файлове на клиент давам и двайсетина принта от мастиленоструен фото принтер - за сравняване с минилаба, казвам им, че ако получат качество под това да не плащат за шкарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 00:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 00:33

И аз съм учил и завършил фотография 96 та, дано не си ми съученик. Ако разбираше и уважав,аше фотографията, щеше да играеш на сигурно, а не да лаеш. Като си професионалист в тази област защо си оставяш файловете пр "келеш" за да имаш оправдание да се оплакваш, или да си прикриеш собствената посредственост?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-14 00:34

Голяма веселба тука. Оцеляващи собственици на минилаби срещу потребители. За съжаление поради кризата(не общата, а фотографската) фалираха 80% от ателиетата. Останалите въведоха рестрикции , като за поръчка от 1 до 5 снимки се заплаща по 1 лв.на снимка 10х15. 12 лв за 4 паспортни снимки или ценоразписа на Филипов. Разбира се , че частника си е прав да определя, каквито си иска цени, но разбира се е нормално един потребител да коментира тези цени. Хайде стига с тези атавизми от комунизма и следващите го златни години за минилабите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 00:42

Нормално е, едно време имаше всякакви клъчници, които препираха пари през този бизнес и работеха на обидно ниски цени. Сега работата е свдена до минимум и цените си дойдоха на място [smile] Хайде някой да отиде в Берлин или Париж и да си поръча една снимка да видим каква цена ще му поискат? Ако изобщо му обърнат внимание и му вземат под 2 евро, аз лично скачам на задно салто от терасата на НДК [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-14 00:48

stown написа:
> Не съм правил кадрите за бизнес,а
> за мои познати и не винаги човек
> има време да пътува да другия край
> на София за гарантиран резултат,но
> защо ли трябва тук да се обяснявам
> на хора с недоброжелателен тон и
> постове!

Не трябва
>
> Иначе всъщност в София има само
> около 5-6 фотостудия,където се
> работи както трябва.

Видно и сам си знаеш отговорите.
>
> Проблема ми е че нито едно от тях
> не ми е близко до местоживеенето
> или по път.

Има доставки с куриери, пощи и т.н.
>
> И смисленото в темата е да си ги
> припомним и да си обменим мнения
> за тези фотостудия.

Не знам дали е смислено. Ако има списък с добри студия ок. Ама постове - глей как се минах....може други 100 човека да са оволни от това студио, пък и видно те не залагат на хора дето разбират нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   16-01-14 00:50

Хе, не стига, че неграмотен , ами и тотално излязъл от час...клиенти ще бие, в Париж и Берлин печата, от тераси скача[smilie18] [smilie24]

Форумно съкровище [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-01-14 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-14 00:52

Хайде пак почнахте

А ако бяхме на Луната пък колко високо щяхме да скачаме.

Колко ще ти е наема в Париж?

Колко ще ти е данъка?

Колко е средната заплата?

Ти искаш да имаш яхта и къща в Аниб от едно фото ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 00:54

http://nationphoto.eu/

45 евроцента на снимка при под 50 снимки.

Над 50 снимки 25 евроцента.

над 100 снимки - 15 евроцета...

Но все пак това е ПАРИЖ. Операторът взема 2500 евра заплата и наема на мястото не е 300 лева.

Такава е реалността в БГ - за 5 снимки те цакат по левче, ако вътре са паспортни снимки - по 3 левандера. Щото са гъзари.

Клиентът има право да чака, да страда и да плаща [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Добре, че има и свестни фотоателиета [smilie24], иначе скоро всички ще си печатат у дома... [smilie18]

Да живеят онлайн услугите!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 00:57

Пич, тва ако си ги поръчаш онлайн.....чети де, ако те обслужва французойка със шалче и червило е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   16-01-14 00:58

> http://nationphoto.eu/
>
> 45 евроцента на снимка при под 50
> снимки.
>
> Над 50 снимки 25 евроцента.
>
> над 100 снимки - 15 евроцета...
>
>


Какво направи??? Сега Норман Кук ще трябва да прави задно салто от терасата на НДК!!! Нищо де, те така и така ще ремонтират там, че било много старо и 30 години не било пипано....

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 01:02

Стоун, от къда да знам къде живееш? Ако си в близост до някой цигански квартал, момчето се е нагодило според тамошните клиенти и техните вкусове. Аз като ходя на село и вляза в местната кръчма не очаквам обслужване като в Брилянтин, нито очаквам да имат Глен Фидич, и да ми сложат купичка с лед без да ме питат.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 01:12


Кук - Ти наистина ли смяташ, че ще има разлика ако ти преточат снимките от картата?

Даже съм 99,9% убеден, че вътре има автомат на самообслужване да си ги преточиш сам.

Това да не ти е България, да се чудят само как да накарат клиента да плаща за някакви несъществени глупости, вместо да оптимизират процеса.

В: Защо трябва да има "оператор" който да точи снимките от картата ми???

О: Защото ателието не иска да плати за готов киоск на който клиентите да си копират снимките в опашките сами...

В предната тема писах конкретен пример:
В американски сайт вадя плакат 46х65 см с лайсни, ламинат и доставка до адрес в щатите. Качвам изображението, отбелязвам с чавки какво искам да стане и след 10 дни изображението е на адреса. Всички това струва 18 долара. С доставка, ламинат, лайсни, млайсни... Обикновен плакат, нищо особено, но се поръчва за няма и 5 минути онлайн барабар с плащането с кредитна карта...

Кажи ми един български сайт или фирма, в която това може да стане без да изговоря 10 разговора по телефона, в които да ми бъде обяснено как видиш ли това не може да стане и не могат да ми дадат цена...

Просто тук в областта на услугите всички са свикнали, че клиентите трябва да се съобразяват с тях. И повечето клиенти наистина се съобразяват, после ако нещо се осере са и виновни, търпят обиди и унижения във всякакви офиси и ателиета... Това е истината. Голата истина...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-14 01:14

Има бре. Жената поръчва снимки на някакъв сайт - всичко е през онлайн формуляр и след ден-два ги имаш. Качеството е относително добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 01:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-01-14 01:16

Идиьоти.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 01:16

Баси закърнелите мозъци. Казвам, че АКО има ЖИВ човек да те обслужва, само за това че ти е казал добър ден и ти се е усмихнал вече си с 2 евро назад. Ако е автомат или онлайн, или пощенски гълъб може и един цент да ти е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »