Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: xfs   
Дата:   16-01-14 17:12

"Никой не ви е длъжен да ви слугува за снимка от 30 стотинки"- дали ще ми слугувате за 30 ст. или за 300 лв., моето отношение към Вас ще е същото, обидно е че от Ваша страна нещата са коренно различни, и не че сте единствен явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 17:13

Северозападна България [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 17:39


Бе знаех си че има някаква причина северозападна България да е на този хал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: патаран   
Дата:   16-01-14 17:53

Ми аз за бързащи имам два мастилени Епсъна, цената е двойна спрямо лаба, няма драми, клиента си изчаква снимката и си отива доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 17:58

imitev , вие пък сте цъфнали и вързали [smilie5] нали ви гледам през ден

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 18:36


Къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 18:52

какво къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: 798099   
Дата:   16-01-14 20:08

Кук, хайде спри се, а?!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-01-14 23:02

Автор: NORMAN-KUK
Дата: 16-01-14 16:11

metodiev_martin , оффффф, явно си някой скучен счетоводител, не ти отива да се занимаваш с фотография, много са ти тънки сметките.



Твоите сметки са тънки, както и на колегите гаражни фотографи, които за 30 стотинки няма да "слугуват".
Еми тогава, за какво е ценоразписът, след като цените не се спазват??? Веднъж 15 снимки струват 5.35, веднъж една снимка струва 5лв. Еми направи ми 15 еднакви снимки за 5 лв, като не са ти тънки сметките. Казваш - по малко от 15 снимки не разпечатваме, а не единични снимки струват 5лв
След като няма да смятаме, тогава няма да даваш пример със ЗАПАДНА ЕВРОПА. След като в Германия, минималната почасова ставка е 8.5 евро, а в България, това е минималното дневно възнаграждение, за какви цени във Франция и Германия ми говориш?
Само да вметна, че в Белгия, 4 паспортни снимки, за 1 час струват между 8 и 12 евро (информация към днешна дата) - там където по данни на ЕВРОСТАТ, минималната работна заплата е в размер на 1502 ЕВРО и едва ли някой му прави впечатление, цената на паспортна снимка. Тук 4 паспортни снимки струват между 4 и 6 евро със минимална заплата от 170 евро
Това, че нямаш работа за минилаба не говори добре за теб. Как един хора имат работа, други не. Като не можеш да си покриеш разходите, къде си тръгнал тогава??? Или по лесно е да казваш - 5лв за единична снимка от минилаба, отколкото 50 стотинки от плювалник. Ама плювалника струва 1 000лв, а ти с тия пари ще изкараш 20 дни на бунгала в Ахтопол.
След като не си конкурентно способен - ще търпиш критики и/или ще фалираш.
Утре на бензиностанцията ще ти кажат - гориво за 10лв не може - или плащаш за половин резервоар или не може. Включването на помпите хаби ток, идването на бензиджията хаби подметката на служебните обувки, отварянето на вратата с фотоклетката хаби ток, хартията от фискалното устройство струва пари, повторното отваряне на вратата с фотоклетка хаби ток, за възвръщането на топлината която е излиза навън също се хаби ток - при зареждане на гориво под 10 литра, цената на литър е 15лв
PS - а тия измислени истории с бабките и шоколада за гъделичкане на самочувствието ли си ги измисляш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Патаран   
Дата:   16-01-14 23:33

Професоре Методиев когато наемеш помещение, регистрираш фирма, купиш касов апарат със съпътващите такси за обслужване + сим карта , осигуровки на теб и персонала, договор с фирма за трудова медицина и помещения за отдих и преобличане на персонала пък бил той един човек само, като минеш курс за обучение на персонала (един човек) по трудова безопасност, счетоводител, банкови такси, такси към общината за табелата дето показва че е фото а не баничарница. Оборудването вътре няма да смятаме. Когато направиш всички тези неща ще имаш право да даваш акъл за ценообразуването.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: bOzo   
Дата:   17-01-14 00:11

Ала-бала Париж, Германия...
Там надали сипват домашна химия в машините... както и да е.

Няма как някой да ти продаде нещо за 30 стотинки, ако разхода който прави за него е 50 стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: chill   
Дата:   17-01-14 00:12

Автор: metodiev_martin
Дата: 09-01-14 22:10
...

След като преди 4 години, в някакъв културен център с 1 бюро ми поискаха сумата от 100лв за едно акредитационно картонче (безотчетни пари, които в последствие се оказа, че не се дължат, просто някой чиновник решил да се пробва да мине метър), сега малко са се поуспокоили и искат само копия от снимките за общината.

Попадали ли сте на подобни абсурдни ситуации? Медията в която работя ми дава служебна техника, служебна кола, плаща ми командировъчни, заплата за да направя няколко снимки, извън тълпата и затова същите трябва да ги предам на общината, която организира фестивала?




Гладния на сития не вЕрва. И обратното. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: CB450   
Дата:   17-01-14 01:56

Мрънкачите да ипотекират апартаментите и да почват бизнес!
Там да предложат на клиента мечтаните условия.
Нека видим колко ще продължи идилията.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: BRANDIMI   
Дата:   17-01-14 05:10

Какво да ви кажа пичове? Оплюхте хората, а и ни най-малка предства си нямате явно от аналогова фотография. Машините имат минимален капацитет на хартия и химикали. Наистина е неизгодно в днешно време да се поддържа такъв тип студио. Ако толкава ви се свидят парици, купете си химикали, дози, малко процесорче, вани, термоподдържаща маса ит.н. Направете си сами калкулация и ще се убедите за какво става дума. Филмите или фотографиите няма да си ги промивате всеки ден, а ще чакате да си съберете повечко за да не отива химия на халос и още ред консумативи. Този процес не е принтер. А пък ако мислите, че е по-изгодно си купете един як скенер, има-няма 1500-1800 левчета, един хубав принтер, около 500-600 лева и всичко е наред.
Хайде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   17-01-14 07:28


Говорех ли аз за обслужването и отношениет към КЛИЕНТА по-горе?

КЛИЕНТЪТ виновен ли е за несгодите на доставчика?

Ателиетата сами си подбиват цените и си серат в пазара, какво са виновни КЛИЕНТИТЕ? Как КЛИЕНТът диктува цените на ателиетата? Ми ходел дето е по-евтино... Вие няма ли да си поправяте колата в по-евтиния сервиз, ако качеството е същото???

Единия нямало да прави метани за 30ст., другите викат да си направят клиентите студия с менторски тон [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Гъзарска работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Малко сме гладни тук малкоооо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: donpeev   
Дата:   17-01-14 07:54

Пичове, всеки е прав за себе си. Моя спомен беше, че като вадих снимки - ценоразписа беше примерно: 0.6лв/снимка до 5бр, 5-10бр - 0.5лв и от 10+бр - 30ст. Нещо такова ми се върти в главата. Не знам от къде сте и от къде падате, ама това горе дето го чета, че ако искам една снимка трябвало да платя 5лв може да пиете по една вода. Как в тези фото центрове които правят 1 снимка за 50-60ст. им излиза сметката а на Вас не ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: pliska   
Дата:   17-01-14 10:20

Като не ви харесва фото на ул.Хубча ходете на другото-"Цар Борис III"до бул."Гоце Делчев"(спирката на трамвай N 5)Мисля че беше Дигитален фото център-АГФА.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   17-01-14 13:52





Публикацията е редактирана (17-01-14 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: 798099   
Дата:   17-01-14 14:07

Юри, това, дето си го написал важи не само за фотоателиетата. Ако цифрата 64 в ника е наборът ти, то вероятно си спомняш как още в края на 1989 г., когато "частник" престана официално да бъде мръсна дума, се нароиха цял куп гаражни кафенета и мини-маркети. Е, няма ги вече. Поне повечето от тях...
Ако у нас има реален и почтен (най-вече) контрол от страна на данъчните власти, този тип търговски обекти ще намалеят още. Маршрутките също.[smilie18]

Мисля, че темата е изчерпана. Авторът може да я затваря, ако иска, защото се пише все едно и също.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 14:17

Вие нещо сте се объркали тотално и имате нужда от реглаж на клапаните [smile] Какви са тия "гаражни ателиета" химия в домашни условия, сини снимки и не знам си какво. Къде са тези неща да ги видя лично? Искам да видя фотоателие в гараж и минилаб с химия саморъчно направена? [cool]



Публикацията е редактирана (17-01-14 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: pliska   
Дата:   17-01-14 14:48

NORMAN-KUK:Те говорят за 1989-1992 г.[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: nyamago   
Дата:   17-01-14 14:50

Нека не се затваря темата - страшно ми е интересна! Сериозно: по-полезна е от всяко пазарно проучване или социологично изследване, които бих могъл да поръчам за опресняване на познанията за българския бизнес, както и потребителския бит и душевност. Пишете - това става енциклопедия за маркетолози, социлози, психолози, дори за психиатри [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: HIT   
Дата:   17-01-14 15:11

И аз съм ЗА да не се затваря темата!


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: JoroHEI   
Дата:   17-01-14 15:22

Мисля че е време автора на темата да се извини на собственика на фотоателието за неоснователната антиреклама и Админите да изтрият темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 15:32

Химикали в домашни условия могат да се направят, но излизат по-скъпо от оригиналните. Проявитела е труден, и нямаш повтаряемост. Фиксаж-избелителя е по-лесен. Обикновен черно бял фиксаж (много концентриран) и червена кръвна сол...., но пак не си заслужава....тези неща съм ги правил преди 20 години, просто от интерес.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »