Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 16:10

rx, чел си, както дявола - Евангелието. А иначе Тасос щеше да е само и единствено български, мдам ... Прав си, трябва да се почне осъзнаването. Защото е еднаква безсмислена крайност все другите да са ни виновни, както и все ние да сме виновни, независимо от чуждите действия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Krasimira   
Дата:   15-01-14 16:57

Автор: Filipov
Дата: 15-01-14 14:14

Аз искам да попитам vladod колко често и с по колко снимки е ходил в това фото, че е толкова огорчен.


Достатъчно е и веднъж явно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Filipov   
Дата:   15-01-14 17:30

До автора на темата:
Колега, аз съм собственика на това фотоателие. Случи се да съм в магазина в момента в който Вие влязохте и попитахте за "ЕДНА ЕКСПРЕСНА СНИМКА", подчертавам ЕКСПРЕСНА. Беше Ви обяснено, че минималната цена за експрес е 5 лв, нищо не е отказано. Би било коректно от Ваша страна да изложите ВЯРНО И ПРАВДОПОДОБНО ситуацията и да не променяте първоначално написаното така, че да пасва на настроенията в коментарите, които Ви допадат. Като "редовен" клиент не забелязах да проявите интерес защо така или да поискате обяснение. Една малка експресна снимка когато е само една струва по-скъпо от цената, на която се плаща от клиента.
Попитайте кой да е собственик на фотоателие радва ли се на кашоните с инициализации, които събира за месец и троши касетите да ги върти нон стоп за по една-две снимки?
Всеки клиент ни е важен, и особено старите, но разберете, че условията се променят и аз и колегите ми трябва да търсим какви ли не варианти за да вървят нещата. Въведохме тази мярка преди два месеца и не е имало никакви драми. Хората разбират за какво става въпрос и или ги поръчват за утре, или си допълват някоя бройка до сумата.

До другите, които любезно ми кроят шапката:
Е, не Ви прави чест! Заповядайте да платите разходите, после коментирайте!


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 17:51

Важното беше да се разбере и от двете страни. Пресилено излезе това с фалирането. Нещата са ясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 17:59

Filipov ако си го изложил като част от ценоразписа и е видно - автора на темата няма право да мрънка. Ако обаче се казва само "предоставям услуга Х на цена У" и не си упоменал, че имаш ограничение за минимален брой, нямаш извинение. Работата с клиенти не е лесна и надявам се сега разбираш, че отказа от услугата, макар и спестявайки инцидентно някаква загуба, всъщност води до по-голяма загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Filipov   
Дата:   15-01-14 18:04

Написано е с червени букви на таблото над гишето. И не е отказ от услуга. Просто когато конкретна услуга не е рентабилно де се доставя по определени условия, то нещо трябва да се промени. Не е сложно. Дори смятам че това трябваше да го направим по-рано. Нямаме драми в магазините както казах, технологичния брак силно намаля и в никакъв случай не сме на загуба, напротив.



Публикацията е редактирана (15-01-14 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 18:08

[smilie24] значи vladod вкарва художествен елемент в историйката...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: emo99   
Дата:   15-01-14 18:09

Filipov - И тези промени водят ли до положителен финансов резултат за Вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-14 18:10

Ако не водят до отрицателен, значи водят до положителен!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: HIT   
Дата:   15-01-14 18:11

Filipov[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: DD5   
Дата:   15-01-14 18:14

Някой по горе го каза, ама явно не разбирате, че ако въпросното студио е на минилаб-за да смени касетата със съотвения друг формат се получава следното:
първо губи от този бокс, който е в машината при ваденето хартия за 2 копия/осветена е вече/
след това като сложи касета с формата, който иска клиента при инициализацията също се губи толкова хартия
и ако трябва и проба да пусне-то каква става тя ?
да издуха материал за 1,50 лв примерно за да получи 50-60 ст за 1 бр 13/18 ?
Аз също не вярвам, че за клиент, който редовно копира при тях МНОГО копия биха го върнали когато е отишъл за едно копие 13/18...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 18:16

ДА си кажа аз като ходих в кварталното фото как ги отрязах.
Преди време питах тук за снимки голям формат като за портфолио и го направих в София качествено за около 150-160лв за 45 снимки А4 формат. Обаче ми искат и 2 по-малки албумчета със същия брой снимки и по-малки като размери. Отивам до местното фото и им казвам, че искам 90 снимки за час да са готови, имат ценоразпис видим, има примери за снимки с отпечатани цени също. Казаха ми, че няма да стане дори за 2 часа, дори и да им платя повечето пари, дори и в повече от повечето, за да ги имам бързо. Така се отказах, всичко написано, предлагат бързи услуги, експресни за голям брой, не може. Отидох и за 5лв повече отколкото те искаха ми направиха 90-те снимки за 49 мин по часовник.
Иначе, в случая всичко е ясно, има предлагане на услуга, заплаща се повече, има недоволен, може и да не е видял табелата. Случват се такива неща, но чак пък проклетисване за фалити и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-14 18:16

Абе важното е да се мрънкя и де се правим на многострадалци...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: ZED   
Дата:   15-01-14 18:38

Бях сигурен че не е БАШ ТАКА...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   15-01-14 18:56

Чудесно! Значи не само няма да се фалира - нещата вървят към преуспяване и разцвет! До няма и година на всеки ъгъл ще има по едно фото (а на малките и големи 5 Кьошета общо сумарно по шест) и пред всяко фото ще има опашка като за банани и портокали по времето на развитото социалистическо общество, и всеки фото-работник ще е многомашинник и ще работи по 12 часа на ден, за да задоволи непрекъснато нарастващите потребности на клиентите, които ще са весели, усмихнати и кротки като овчици [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-01-14 19:10

nyamago
магазин да фалира, или клиент да си наляга парцалите
Точно поради тази логика, всички пищят в темата.
Ще си налягат клиентите парцалите, но практиката показва, че по скоро вие е фалирате, отколкото клиентите да си налягат парцалите.
Много селски тарикати се навъдихте!!!!
Същите тези, които в миналата тема опищяха как една снимка 10х15 трябва да струва 5лв, ако в нея има 6 по-малки паспортни, тука се крепят един друг с някакви нечувани тъпизми и аргументи. Щом не можете да си плащате тока и химията за минилабовете - затваряйте кепенците. Значи един могат да фалират (малки квартални пекарни, бакалии, рибарски магазини) но кварталните фото гаражи не?!
Логиката е невероятна - като нямам поръчки, от 50 стотинки, снимката ще стане 5лв за да наваксам и да не ффалирам. Енергоразпределителните дружества също отчитат занижени потребления на ток, но все още не са качили цената със 500%, защото НЕК не им дава. И те по същата логика, обясняват че ще фалират. Еми да фалират, след като някои хора не могат да управляват ефикасно и целесъобразно. Или искате държавата да обмисли вариант за дотации и субсидии за кварталните "фото-ателиета" .

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   15-01-14 19:28

Баси глупостите където се обсъждат...така е преценил човека и такава цена и условия на услугата е сложил. Поръчай си я тази една снимка по интернет, бе газар [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: vladod   
Дата:   15-01-14 19:31

И така, да се включа отново.
Пожелавам успех на всички студия на Филипов, както и лично на него във всичките му начинания !!!
Иначе, всички от екипът на ДЕЙМОС студио, престават да носят снимки за копиране при него и да пазаруват от ателиетата му [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Tonidi   
Дата:   15-01-14 19:37

А можеше чичко Филипов просто да си купи един такъв прехвален принтер де прави снимки за 5 стинки себестойност и да не си гони клиентите. Ама не, той си купил неква гоуема машина преди 20 години и сега всички са виновни, че не му се инвестира отново и че било нерентабилно да работи на дребно. Ми закарай я тая машинария в Метро и продавай там снимки - на едро...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   15-01-14 19:42

Само крайни изказвания.Изводът май трябва да е за двете страни.Проблемът като цяло е комуникацията.Влиза се с недоверие,а зад плота ни очакват пак с недоверие.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-14 19:46

Офтопик

Преди години в същото фото, за което е Темата, имаше промоция на филмчета "Вземаш 3 плащаш 2"... Вече не помня подробностите, но платих и получих само 2 броя и после оревах ФФ...
Нищо лошо не им пожелавам, забравил бях за случката, покрай тази Тема с огорчение се подсетих..


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-01-14 19:50

Пък нещо последно време , забелязвам леко влошаване на принтовете по ателиетата. Особенно тези които са на конвеирн.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 20:01

Аз това влошаване на принтовете, ама и на проявяването, го забелязах преди десетина години. Не вярвам да са се подобрили много нещата [smilie8]

Тогава с прискърбие прибрах лентака в шкафа, където още седи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   15-01-14 22:05

Автор: metodiev_martin
Дата: 15-01-14 19:10

nyamago
магазин да фалира, или клиент да си наляга парцалите
Точно поради тази логика, всички пищят в темата.
Ще си налягат клиентите парцалите, но практиката показва, че по скоро вие е фалирате, отколкото клиентите да си налягат парцалите.
Много селски тарикати се навъдихте!!!!



nyamagо - селски тарикат! Как с лекота се правят квалификации за хора, които не познаваме и които във форума са демонстрирали поведение, което няма нищо общо с тарикатлък. Засрамете се!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   15-01-14 23:46

Лошо тенденция има в разсъдаците на софиянци, как пък за последните 12 месеца не прочетох един положителен коментар за софийско ателие. Човек ще си рече, че вие ходите с една флашка в джоба и само тествате реакциите на фотомагазините със сложните задачи от по един файл, четири паспортчета, едно филмче...., и вместо да попитате на място защо така, ревте като самотни биволици по форумите. Има някой който е за бой [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »