Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   15-01-14 14:13

Ако следваме логиката, че българинът не знае как се прави бизнес, то това трябва да се отнася и за мнозинството от потребителите на форума, които са такива. Така излиза, че едни лица, които не знаят как се прави бизнес критикуват други лица, които също не знаят как се прави бизнес. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Filipov   
Дата:   15-01-14 14:14

Аз искам да попитам vladod колко често и с по колко снимки е ходил в това фото, че е толкова огорчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: geokar   
Дата:   15-01-14 14:22

Сравнението с Метро не издържа критика, това е склад за продажба на едро (за търговци), теоретически частни купувачи нямат място там. В сериозните предприятия има рабати ри по-големи поръчки, а не ограничение на минимална поръчка Ама... кога ще се научим, не знам.



Публикацията е редактирана (15-01-14 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: theallseeingeye   
Дата:   15-01-14 14:25

Аз днес ще ходя там да си взема снимката, която вчера поръчах през сайта - 1 бр, 20x30 см, 3 лв, което показва, че приемат поръчки и за под 5 лв. И друг път съм го правил и никога не са ми искали повече пари. Звучи странно наистина ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: fotorafi   
Дата:   15-01-14 14:25

Takива неща се случват, защото в бранша навлязоха и много случайни хора. По едно време в София бяха около 380-400 машини.Случайни хора разбрали, че се печелят бързо пари...Познавам една бивша стюардеса, която ме извика да направя опис на техниката която да купи на сина си.Обзаведе му фотостудио с нова машина. Да работел и печелил.... А той, обратен, педал и фотографията му беше чужда и даже неприятна. Във фотостудиото младежа си направи шанд за продажба на парфюмерия и козметика, това го влечеше...Сега голяма част от тези машини са върнати са скрап.В София сега надали има 40-50 машини за копиране на снимки. Друг начин има: един приличен принтер ...и правят снимки бързо, евтино, различни формати..
Така ще бъде до първичното натрупване на капитала...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 14:29

Извода е - по-добре да изгубиш една стотинка в полза на клиента си, за да дойде и следващия път, отколкото да се оправдаваш със "загубите" си и да изгониш не само него, а всички хора, до които разпространи преживяването

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   15-01-14 14:39

Какво излезе сега, на хомосексуалистите фотографията има била чужда и неприятна. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: tziko   
Дата:   15-01-14 15:11

Наистина има излишна злоба! Когато нещо/накой те подразни, пускаш ги по течението и продължаваш нататък, няма смисъл от кълнене и подобни теми. Нека времето да бъде съдника.

Скоро с приятели влязохме в един бар, там собственика ни казва - затваряме. - ние бяхме 3ма, а беше 19:00ч. вечерта. Отидохме в друг бар, към нас се присъединиха и други наши приятели. Има няма за 2 часа направихме 100-150 лева оборот. За бара от който ни изгониха, съм сигурен, че това щеше да е добра вечер, но уви. Единия от компанията е чужденец и остана силно озадачен, защо този човек си изгони клиентите[smilie18] . Подобни неща се случват във всяка една сфера, това не значи, че трябва да кълнем и да псуваме. Просто минаваш нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Батко   
Дата:   15-01-14 15:15

Всеки решава сам за себе си!

Аз отсвирих 2 фотостудиа:

1-то на "Симеон", отивам, отварям врата, гледат ме лошо, ама си казвам нищо, ще питам и питам: можете ли да ми извадите 2 такива снимки, 2 еди какви си снимки и 1 еди си каква, за 1 ден.
Отговорът беше: "Е, няма как да стане"
Ок, край.

2-то на "Щросмайер" уж имаше сайт и пишеше, че работи събота/неделя, ама понеже съм си патил, обадих се по телефона да питам изрично и ми отговориха "не работи, неделя е все пак". Това както и да е, ама отидох веднъж пак до същото и казвам искам да ми разпечатате цветно A3, което струваше мисля 6 или 8 лв, обаче казвам графиката се намира на ей тоя адрес в интернет. Поискаха ми 2лв за свалянето !!! И щях да си изляза, ама понеже ми трябваше ( и явно на това разчитат ) ги питах четат ли безплатно микро сд карти и след като казаха "да" си я изтеглих на телефона, разглобих го и им дадох картата ...

Надявам се не правя лоша реклама на фотостудиата. Имат нужда от съвсем малко воля и желание за да променят нещата.

Но какво е следствието от това?
Оказа се, че до нас има фотостудио, което не съм знаел, че съществува, което работи и събота, и неделя и даже е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 15:19

Странно, чужденец, пък силно озадачен от това ... да не е бил от Русия? Или просто се е правил на интересен? [smilie8]

Иначе и аз си мисля, че има излишна драма в тази тема. Да, смятам, че това фото има доста лош подход и е дразнещо. От друга страна, ако поръчката е била спешна миля, че е ОК. Нищо не е само черно и бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   15-01-14 15:19

Че не сме търговци не сме :) В Турция в едно "кафене" тъста пита дали имат точно определена бира - човека каза - да имаме, заповядайте. Сядаме, а той отскочи да купи точно тази, защото имаше няколко други видя бира, но не и търсената. Но не ни върна и си направи оборот.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: tziko   
Дата:   15-01-14 15:23

Vizov, бразилец, който знае как се прави бизнес!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 15:28

mIRCata именно за това става въпрос! Как ще кажеш ти на човека дето ти дава хляба в ръцете(клиента) "няма"?! Това само в България го има - дори не е балкански синдром защото това, което разказваш съм го преживявал и в Гърция, и в Турция, и в Черна гора - хората хем по принцип би трябвало да ненавиждат българи(до голяма степен - с право), хем като седнеш, се чувстваш като нормален клиент. Никой тука не кълне - просто подобни "бизнеси" е добре да фалират за да могат хората да постоят гладни и да преосмислят манталитета си!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: MikeDimit   
Дата:   15-01-14 15:36

Заслужава да фалира. Това не е злобен коментар, а констатация на реален клиент. Ако една фирма не е адекватна спрямо пазара си то оправданията защо и как си развива дейността не интересува никого. Даже и съдийката в търговаския на СГС. Ако не му е изгодно да прави единични копия, да го обяви коректно. И аз имах подобен случай - проявявам си филмите в едно ателие с цени за копие да речем 20 ст. по обявена ценова листа. Един августовски ден ми заявяват, че за снимки под 5 броя вече ще вземат по 40 ст. Но това ново условие не бе обявено на таблото. Та не съм се разправял, но повече не съм стъпил там.[beer]



Публикацията е редактирана (15-01-14 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-14 15:38

Не бива да се правят прибързани "черно-бели" заключения: магазин да фалира, или клиент да си наляга парцалите. Зависи от много неща:

- Един бизнес може да си позволи твърди условия БЕЗ ДА ФАЛИРА ако има достатъчно клиенти които охотно му приемат условията. Или е монопол (или картел с други играчи) и кллиентът няма къде да отиде.

- Възможно е да знае за конкуренцията и че клиентът ще отиде при нея, но да НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИ конкурентоспособни условия. Това, парадоксално, може да го предпази от фалит като му ограничи загубите (ако конкурирането трябва да става на загуба).

- Клиентът винаги има избор: да спести време и нерви вместо пари (като приеме условията), като гласува с краката си (и портфейла си) и отиде при конкуренцията (ако я има), или като избегне всички от картела (ако е такъв) и си реши въпроса "направи си сам". Както и да се жалва до службите за защта на потребителите и за борба с монополите - те понякога помагат...

Като добавим също, че много "истини" са от вида "една жена каза" - общо взето в бизнеса между черното и бялото има толкова степени на сиво, колкото и във фотографията. Ако не и повече.

На края всеки ще попадне на правилно полагащото му се място. Ако ви изглежда, че не сте (или някой друг не е) на полагащото с място - значи още не е дошъл Края [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: HIT   
Дата:   15-01-14 15:39

Батко, искаш ли да те взема на работа, без заплата, само диаграми и други файлове от нета ще сваляш ?


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 15:39

rx, и защо с право да ненавиждат българи? Само да спомена, че това мислене определено е синдром, за другото не знам.

Читавия бизнес предлага само това, което може да го предложи добре. Доста съм се напатил от такива универсални майстори, които могат да ти предложат всичко.

Цико, ако бара работи до 19:00, то за трима човека най-вероятно няма да работи до 24:00, защото те могат да пият и само по 2 бири. Та това си е добре преценен риск - може да загубиш, а може и на практика да спечелиш. Ако човека е трябвало да отиде на РД на детето си, например, естествено че няма да остане. Все пак има по-важни неща на този свят от наливането с бира.

Иначе до голяма степен сте прави. На кривия продавач все клиента му е крив. написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 15:44

Vizov имат си причини - тези на запад от нас - припомни си историята от последните 18 години, тези на юг от нас - припомни си историята след ПСВ. Въпреки това, само веднъж съм попадал на кофти отношение от страна на един дядо грък в едно село и то не под формата на "вие българите сте еди какви си", а горчиви спомени че ботуши на български войници са унижавали семейството му. Абсолютно смятам, че имаме най-неадекватната политика спрямо съседните на нас страни, а и не само.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 15:49

Щото пък те имат изключително адекватна спрямо нас. Не знам от къде това неистово желание да се изкараме по-черни от дявола [smilie8]

Тези на запад трябва да мразят абсолютно всичките си съседи и половин свят по тая логика. Но историята има и друга част, която не споменаваш.

В този ред на мисли си припомни поведението на всички тези страни в последните 150 години. Или избиваните българи не са проблем, а само когато българите го правят е проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Батко   
Дата:   15-01-14 15:52

HIT, не те разбирам, а и предложението не струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 15:57

Vizov нещо сме чели май от различни учебници за балканската война. Пък и може в мен да е проблема, но не намирам за нормално да застанеш на страната на агресор в лицето на янките и да ги подкрепиш да бомбят съседите ти, с които уж се водиш в приятелски отношения...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-14 16:00

А за избитите българи от гърци и сърби войски чувал ли си?

А за това, което са направили те Балканските войни чел ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 16:03

Чел съм - че сме нападнали собствените си съюзници примерно. Че ако не беше нашия тъпак цар по онова време, сега нямаше да минаваме граница когато ходим на Керкини, тасос и халкидики. Такива ми ти работи... какво са направили те, не е обект на тая тема - въпроса е, че в крайна сметка сме кенефа на балканите и това е добре да го осъзнаем за да го променим... ако искаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   15-01-14 16:03

написа:

> HIT, не те разбирам, а и
> предложението не струва.
Явно визира това, че се възмущаваш, че са ти искали 2 лв за свалянето. Явно го смята за отделна услуга, а не просто една част от работата, която е трябвало да се свърши - печатането на снимката. Може би за HIT свалянето от карта е към цената на печата, а свалянето от нета на същото това нещо са 2 отделни неща и трябва да се плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: bobonai   
Дата:   15-01-14 16:05

Колеги, нужно е да се отстоява характер! Не бива да се гони "Михаля" и търси "Неволята" под път и над път. Има и още нещо, аз си правя моята сметка, защо да се бъркам в чужда или мен да ме пресмятат?
Заставам зад хората с характер, пък каквото ще да става.

ПП. Има отвратителни индивиди, които с кеф ги цапардосваш га ти се отдаде възможност - нема а се тепаш с портрет у стената... на ялово [smilie5]
Аз например, капаро никога не взимам, случвало се е да ме "пързолят" някои "сметкаджии". Така автоматично влизат в графата "Кофти клиенти".
Когато дойдат отново, съм или лаконичен, или си седна на едно столче от което снимам, те обикалят и се кръшат по команда и камара опити, или няма да им предам файловете, или сега тъкмо излизам, или...[smilie18]
Баш пък от тия ли ще ми зависи живота?!
Живея си спокойно и ще пробвам до 100, тук на Земята. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »