Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-14 16:39

Прави се в домашни условия, ползва се и някаква "рециклирана" химия с цел чеклеш и икономия. Няма повтаряемост на резултатите - един и същи файл без корекции изглежда различно от една и съща машина, копиран с разлика от 4-5 дни. Освен това копията имат свойството след време да избиват в някакъв цвят - стават зеленикави например.
Освен влошаването на услугата комплексно като цяло, което води до повишаване на цените за компенсация на огромния спад, социалните мрежи и достъпните сапунерки изяждат огромна част от нуждата да се копират снимки - меткаш на фейсбука и показваш на телефона, таблета или лаптопа, кенефаджийските картонени класьорчета с целофанени джобчета не са фешън вече, инстаграм, пинИт/пинтерест, гугъл+ и така нататък увеличават популярността си. Да не споменавам DLNA съвместимост между сапунерки, телефони, таблети и смарт телевизори - можеш да споделяш снимките по супер атрактивни начини. Най-абдалското е слот за карти на телевизора, и пенсионер се справя с упражнението.
Та минилабовете бачкат от зор-заман, там се ходи ако се копира малко, спорадично и не знам по каква причина. Който копира много - L800, копали - всякакви варианти. Най-малкото фото мастиларка може да принтира върху повече медии, а качеството е по-добро от това на минилаба. След някоя година ще останат тези, които са се научили да поддържат приемливо качество на приемлива цена и работят със заявки онлайн - пращаш файлове и или минаваш да вземеш или чакаш куриер.
Тенденцията показва, че с времето поддръжката на минилаба не става по-евтина, напротив [smilie7] А в такава конфекция/ширпотреба пазарната статистика показва, че печалбата се формира от оборот, а не от задължаващи условия за клиентите. Не вярвате? В последните 5-6 години колко минилаба минаха в кашонирано състояние? [smilie7]



Публикацията е редактирана (17-01-14 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 16:50

Ама ти се опитваш на краставичар краставици да продаваш :) Не ми обяснявай за минилабовете, защото имам лабове от 94-та до сега. Знам им всичките достойнства и кусури. В едно съвременно студио трябва да имаш поне 3-4 принтера различни, но и минилаб. Зависи какъв диапазон от клиенти ти е целта да обслужваш. Аз примерно имам копирки но КСЕРОКОПИЯ избягвам да правя, защото разни досади с дебели папки ми правят само навалица....и едно ч/б копие струва 20 ст. :) Минилаба ми прави м/у 50 и 550 снимки на ден, което ме устройва, широкоформатния принтер ми е най-печеливш и него най-много го товаря, но основния ми оборот и печалба ми идва от снимане, ателиврското снимане - там печалбата ти е почти 100 процента. Така, че минилаба ми е допълнение към цялата комплексна дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-14 17:08

Минилаб с капацитет 600/800 копия на час при натоварване 500 копия на ДЕН е чисто и просто една скъпа миришеща печка в помещението.
Това е разбира се, само мое, неангажиращо мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   17-01-14 17:09

....защото разни досади с дебели папки ми правят само навалица...

Верно не трябва да се затваря темата - това е същинска съкровищница [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: HIT   
Дата:   17-01-14 17:12

Bozo,
стига с тия локуми бре момче,
"рециклирана химия" - [smilie18] [smilie18] [smilie18]
"химия в домашни условия"....
Това да не са ти зимни гуми регенерат[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Кажи сега от къде да си взема такава химия, че всеки път нова си купувам и се набутвам ...


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 17:15

uri64, пич аз не съм копирен център, не знам дали ме разбра? А и не искам да бъда [smile]



Публикацията е редактирана (17-01-14 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   17-01-14 17:19

Норман, просто вече се кефя цялостно...оправи ми се деня [smile]



Публикацията е редактирана (17-01-14 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 17:36

uri64 ? Много ти е тъп ник-а :) Сигурно се казваш Юри и си 64-ти набор и паролата ти е рождената дата?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 17:41

написа:

> uri64 ? Много ти е тъп ник-а :) Сигурно
> се казваш Юри и си 64-ти набор и
> паролата ти е рождената дата?
Това пък какво общо има с темата??!?!?!
Или от нямане какво да се каже, се минава на лични нападки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 17:44

значи съм ти улучил паролата [smile] , не, просто гледам да ти дооправя деня [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 17:48

Ъъъъм. Нямам общо с uri64. И не никога не ползвам такива прости пароли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: nyamago   
Дата:   17-01-14 17:49

Въпрос към тези в бизнеса: някой осчетоводявал ли е амортизации на минилаб? При каква годишна норма?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-01-14 17:53

За перфектно осчетоводяване е сложно. Най-хубаво е да се сключи договор за поддръжка и сумата да е годишна такса.....тогава сметките излизат най-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: nyamago   
Дата:   17-01-14 18:18

Аз питам от гледна точка на инвестицията - всеки минилаб би трабвало отдавна да е амортизиран до нула и да се е изплатил.

При толкова спаднало търсене е време минилаб-бизнеса да се концентрира в минимаен брой тясно специализирани фирми и останалите да се откажат, с което да си намалят загубите.

И да вземат някой лев за машината като вторични суровини, преди да са почнали да ИМ ИСКАТ пари, за да я разкарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: harp   
Дата:   17-01-14 18:22

Заглавието на темата е "Някои заслужават да фалират". Няма да коментирам това, че не съм длъжен да работя на загуба. Само да разясня - фалит има, когато не можеш да посрещнеш задълженията си и да се разплащаш. Това наеми, осигуровки, кредити, заплати, доставки на оборудване, материали.... Тогава се говори за фалит. В България в момента това, че някой е фалирал (тоест, изпаднал е "в невъзможност", както са казвали някога, няма никакво значение. Тези дни препрочетох Йовков - там се дава обяснение на думата "мюхлюзин/михлюзин". Човек мързелив, неплащащ дълговете си. Биели му клеймо на челото с нажежено желязо, да го познават отдалече и да знаят с какъв човек си имат работа.
Правете разлика между прекратяване на дейност и фалит. Мои познати затвориха голям ресторант, който дълги години стопанисваха и си построиха голям и модерен автосервиз. Хич не ги виждам да са фалирали. Това, че някой си затваря минилаба, не означава непременно, че е фалирал. Всичко с времето си - часовникарството и то умря например, както и видеото под наем. Просто един занаят си заминава и няма защо някои да реват, като гайтанджиите, папукчиите и медникарите навремето. Приемете, че фотографията става леснодостъпна и всеки профан високомерно ще ти обяснява, как неговия телефон има 41 мегапиксела, а твоят апарат - само 16 и как той снимал идеално и какво толкова ще те слуша като му говориш.



Публикацията е редактирана (17-01-14 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-01-14 18:53

Търговеца сам определя условията при който да изпълнява свой те услуги. Няма нищо скрито - определил ти е цена - не си се съгласил, всичко свършва до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   17-01-14 21:21

NORMAN-KUK написа:

> uri64 ? Много ти е тъп ник-а :) Сигурно
> се казваш Юри и си 64-ти набор и
> паролата ти е рождената дата?


Хакер-бонбон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-01-14 23:42

Патаране, как па все вие фотографите сте най-оневинени. Как па все вие плащате данъци, осигуровки, заплати. Няма друг бизнес който го прави това, само вие сте! 80% от фотографите, заедно с гаражните майстори и цветарите са в сивия, сивия, та черния сектор, така че не скачайте толкова смело.
Явно много станахте собствениците на минилабовете и почнахте да се оплаквате един друг като на погребение. Даже се появиха форумните анонимници с по няколко профила (единият всеизвестен с левите си убеждения и ника си на японска корпорация за производство на оптични продукти - камери, фотоапарати, принтери и др.) и почнахте да носите от 9 дерета вода.
Едно и също мелете, като протестиращи пред празен парламент, крещящи "ОСТАВКА".

Автор: баби-играят-с-теб
Дата: 17-01-14 18:53

Търговеца сам определя условията при който да изпълнява свой те услуги. Няма нищо скрито - определил ти е цена - не си се съгласил, всичко свършва до тук.



Да, очевидно че тука е така. Ти сам си определяш условията и когато пазара започне да ти ги определя - ФАЛИРАШ и пищиш колко скъпа е станала хартията, тока и химията и почваш да въртиш и сучеш всякакви глупости.
В малките градове е лесно - достатъчно е само да си се задържал в този бизнес достатъчно дълго за да няма вече място за конкуренция и можеш да си правиш всякакви своеволия. До момента в който, икономическите теории надделеят над дребнавия селски манталитет и ФАЛИРАШ. Практиката го показва. Известно време - кеф, кеф, кеф - после - рев, рев рев. Еми ревете, не ми пречите, само че поне си направете ценоразпис и отбележете условията при, които извършвате услуги. Не са една или две темите, в които хора се възмущават, как дават снимка за печат, отиват след 1, 12 ,24 часа и им им казват - 5лв понеже в документа има паспортни снимки, 5лв понеже тока на минилаба ми е повече от снимката.
Показателно е СЕЛСКОТО, ФРАГМЕНТАРНО МИСЛЕНЕ -
....защото разни досади с дебели папки ми правят само навалица...
Явно е, че голяма част от вас спадат към категорията - "патологичен случай", но и за тях в научната литература е отредено място.
Даже не можете и да ме учудите. Даже си мисля, че ви познавам от някъде, а голяма част от вас, виждам всеки ден.
Пазарният ви принцип - "ако не ти изнася, оди на друго место", ще е актуален още определено време, след това я чашката, я въжето [smilie18]
А даже не е и смешно...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-14 00:02

Методиев[smilie24] [smilie5] [beer]
Ние у фирмата, понеже сме повечко и често ни искат снимки за пропуски за местата, дето ходим - с една стара паналайка в коридора с/у бялата стена си докарваме чудни "паспортни", докато сами се харесаме, после на цветният принтер излизат "муцка" - отдавна никоя институция не иска да има печат на гърба на паспортният формат снимки от фотоателие.. [smilie5]
Снимките, дето са ми правили за пропуск в МЕТРО, AES, други подобни, дето държат сами да те отснимат - пълна отврат, ако не знам че съм аз - няма да се позная...чак на Слави Трифонов ме докарват..[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Нашето семейство е ФФорумско а още нямаме студийни снимки - кога ли ще се престрашим да ни отпуца някой Колега[smilie7] [smilie7] [smilie7] ?


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Патаран   
Дата:   18-01-14 00:07

За тарикат Методиев и разбирача Бозо и другите сеирджии, днес лаба направи 1200 копия, единия епсън направи около 50 а4 снимки другия нарисува 20 двд-та, пристигна от смяна на памперс един принтер върнах оборотния на фактор, 2 ксероксни машини работят на пълни обороти цветна и черна, бизнеса си го управлявам сам и законно от 94-та година, уважавам клиентите които знаят какво искат и се отнасям понякога доста грубо с тарикатите.

Държа също Бозо да даде рецептата за домашна химия щото кодака произведен в русия не е евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-14 00:16

Патарене и тогава каква е драмата? Някак тия цифри нито ме интересуват, нито им вярвам, предвид анонимните физиономии, които стоят зад тях. Нито можеш да докажеш колко легално работиш, нито какъв оборот имаш, нито ме интересува. Сам казваш, че имаш достатъчно работа, значи успяваш да печаташ на обявените в ценоразписа цени, имаш клиенти, поръчки, не се оплакваш че трябва да палиш лаба за 1 снимка и това да ти коства минимум 5лв - похвално. Мисля, че не говорим за хората като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Патаран   
Дата:   18-01-14 00:16

Стоев, една седмица се занимавам със малко предприятие точно със снимки за пропуски, някой млад меринджей беше решил че може да снима 210 човека на стената но пак до мен опряха.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-14 00:25

Патаране, на някои Институции и хубава снимка да им занесеш - мазало правят... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
В ДАИ взели и ми сканирали донесена паспортна снимка, после я дръпнали да я удължат надолу, за да запълни "поленцето" предвидено в документа - такава пъпешовидна главата си не съм виждал и в криво огледало... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Кон да им натресе на Майсторките ТАМ, докато му претръпнат дисагите ... (последното да се брои за благонамерено пожелание, не за псувня)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: BOZO   
Дата:   18-01-14 00:57

Патаран,
"ксероксни машини" трябва да е някакво нововъведение във фотографската техника...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-14 00:59

....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »