Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 01:16

Усетих се че остава впечатление за фотото че е само онлайн:

http://www.nationphoto.com/

Тва е адреса на горното фото в Париж със сайта онлайн...



Публикацията е редактирана (16-01-14 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 01:20

Виж сега, аз съм мноооого голем буквалист и ще го проверя и ще разбетеш резултата в снимки :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 01:22


Все ми е едно.

Аз проблемите си ги решавам без да рева по форумите...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-01-14 02:00

NORMAN-KUK - и тук ли имаш профил, ВОЛЕНЕ?! Като чета какви ги пишеш, май не си много NORMAl, ама ще ти спестя скачането от НДК

2013 юни във Франкфурт реших да извадя 10 снимки, 10х15, който да оставя за спомен на един мой познат, който живее там. Дадох им картата във фотостудиото, отбелязах номерата на файловете, които искам да ми разпечатат и след по-малко от час отидох да си ги взема.
За 10 снимки 10х15 оставих 4.50 евро - такса поръчка е 2 евро, снимките са по 0,25 цента. Ще се хвърляш ли, ще скачаш ли, ще летиш ли, не знам, но това са цените в ГЕРМАНИЯ.
Нека не изпадаме в подробности каква е средната заплата там, стандарта на живот, БВП - номинален, реален...
Може би като си ходил във Франция 2006-та, си прекалил с обикалянето или те е напекло жегата, че си мислиш, че цената на снимка там е минимум две евро.
Актуални цени:
хартия FujiColor Crystal Archive Supreme


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1389828396u.JPG




От една до 89 снимки 10х15 - 11 евроцента, от 90 до 99 10 евроцента и така до 6 цента при поръчка на снимки над 1 000 броя.

http://www.leaderphoto.com/fr/tirages


GOSPODIN е напълно прав в случая, като казва, че това е спор между
Оцеляващи собственици на минилаби и потребители
Наскачахте като "селски майсторЧЕта" в автомобилен форум.
Същата история! Сега се замислям, че между гаражните фотаджии и гаражните майстори, има много сходни неща. И едните и другите все тънят сметките, все гледат 1-2 лв да са "горница" над печалбата, все нямат точни цени (или ако имат, винаги изникват някакви недоразумения и реалната цена е в пъти по-висока от обявената) работят в землянки, лавки и гаражи, в голяма част от случаите не плащат данъци, разбират от всичко, инвестирали са някога пари (в единия случай в минилаб, в другия в стенд) и си мислят, че тяхното ще е вечно.
Или ще се съобразявате с клиентите, конкуренцията, нововъведенията или ще фалирате (най-малкото хората ще ви мразят и плюят по форумите заради селските ви тарикатлъци).
Зная примери за добре работещи провинциални фото-студия, където хората са учтиви, предприемчиви, грамотни и вече над 20 години работят качествено и евтино. Знам и прехвалени именити, чиито служители те гледат с презрение като влезнеш вътре (защото им прекъсваш храненето на животните във фейсбук или писането на SMS-и с гаджето) и за преснимане на документ А4 (ползване само на черен тонер, не цветен), взимат между 40 и60 стотинки (според вида на клиента). Същите за снимка А4, за 24 часа ми искаха 12.80 лв, като ми видяха физиономията се поправиха че 8.50 е за 24 часа и накрая отидох в споменатото "селско" студио, където въпреки че платих за 24 часа, снимката ми я дадоха след 15 минути за 2.80
Няма какво да пискате и да лежите на стари лаври. Как едните могат да инвестират в машини за моментно печатане на снимки от цифрови апарати, GSM-и и флашки, където клиента сам избира снимките, оразмеряване, рамки и плаща по 40-50 стотинки, а други за същото нещо взимат 2 лв за прехвърляне на снимките от картата, 2 за оразмеряване, 2 за рамка и още 5 за изваждането на 2снимки 10х15 ?
Да, това Волене, пардон NORMAN-KUK са селски тарикати, които никой друг освен себеподобните им СЕЛСКИ ТАРИКАТИ не уважава и защитава, хората ги мразят и плюят.
А аз дали съм "ГАЗАР" както се чудиш в горния пост или съм по-голям ГъЗАР и от тебе, не мисля че има значение в случая.
Тъй като никой не може да налага минимални и максимални цени в този бранш и всеки залага на различни трикове да привлече пари/клиенти, всеки си оперира както може и както смята за добре. Така едните фалират (в голяма част от случаите - заслужено), а другите продължават да съществуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 02:11

Не ти четох целия пост, защото е много глупав. Та какво си написал в началото, 2 евро такса поръчка или нещо не съм разбрал???



Публикацията е редактирана (16-01-14 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   16-01-14 02:14

не му обяснявайте бе, няма смисъл...като борбата с прасе в кална локва е...да скача от терасата на НДК и това е...или пък да не скача...все тая

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 02:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: bpavlov   
Дата:   16-01-14 04:15


Вие, всичките защитници на тънките цени в Германия и Франция (факт), защо не се обедините и да спретнете една "лека" съпротива срещу родните мобилни оператори, които ви взимат по 60-100 лева на месец и ВЕЧЕ таксуват 61 секунди като 2 минути?

???

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: qavkata   
Дата:   16-01-14 07:42

А що не се съберете и да си отворите едно евтино фото и да печатате на воля на 9ст. За 10/15???? Рзберете, че както има евтини и скъпи заведения, така ще има евтини и скъпи студия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: iliyanb   
Дата:   16-01-14 08:28

Ей пак стана интересна тема.

Bpavlov,

Нещо не ти разбрах въпроса за мобилните оператори. Я дай примери с тарифни планове. Не че има общо с фото-ателиетата, ама така за спора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-14 08:36

Стана , като в оня виц - "А, вие защо си биете негрите?" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 09:58

Методиев-мартин, написал ли си че си платил 2 евро такса обслужване или ми се привижда????



Публикацията е редактирана (16-01-14 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GM   
Дата:   16-01-14 09:59

В Германия снимки за документи 30-40 ойро[smilie7]
На който не му изнася,да ходи в България да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 10:12

Да,. в Бон се снимах на центъра на града за 22 евро, 6 снимки, най-грозните ми до момента. Снима ме един чичка с един софт-рефлектор алуминиев и силна сянка от едната страна. Та пак да попитам, този горе с немската прайс листа платил ли е 2 евро такса обслужване и ако е да, каолко би му струвало ако занесе една снимка за копиране, и какво казах аз по-рано? [smile]



Публикацията е редактирана (16-01-14 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-14 10:17

Аз в България съм плащал 80 лв за няколко снимки. Искал съм - платил съм ги.

Ама не виждам кой говори за снимане, говорим за вадене не снимки, вече снимани и обработени.


Та, ако искаш да имаш бизнес не се оплакваш от клиентите си, а се опитваш да намериш баланса между това да ги привличаш да ти плащат и да си на печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GM   
Дата:   16-01-14 10:25

Собственика има право да си определя себестойността на продукта.
На който не му изнася просто културно пожелава -лек ден и се изнася. Защо е нужно да квичи из форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 10:29

Говорим за поръчка на копиране на ЕДНА СНИМКА. И човека си е написал, минимум 5 лева, така си е преценил, така си е направил, аз казвам, че и в Европа е така, ако те обслужва човек. По-горе е казано, че съм прав .....2 евро такса обслужване.



Публикацията е редактирана (16-01-14 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: GM   
Дата:   16-01-14 10:36

Човек който е завършил примерно "медийни и обществени комуникации",няма как да те разбере.......без да се е занимавал с частен бизнес.[smilie3]



Публикацията е редактирана (16-01-14 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: da.fo   
Дата:   16-01-14 10:59

metodiev_martin

"За 10 снимки 10х15 оставих 4.50 евро - такса поръчка е 2 евро, снимките са по 0,25 цента."

Такса поръчка 2 евро - това като такси направо. Влизаш, казваш напред и си с 2 евро назад. [smilie10] Явно от там го видял и нашенеца - така , че няма какво да се учудваме на софийско фотоателие , че го е приложило.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   16-01-14 11:53

Ако наистина има загуба на материали както го описаха по-рано в темата, е нормално нещо да ги покрие, нещо като споменатата такса - все пак не очаквате хората да работят на загуба, защото така ни е удобно, нали?
Друг е въпроса как е поднесено това на клиента и колко ясно е описано. Това също има голямо значение. Едно е да знаеш такса 2 лв и снимка 40ст, друго е - ми минимум 2.40 за поръчка. И се получават недоразумения.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 12:07

Със сигурност собственика на фотото го е описал или обяснил на клиента защо е така. Никой няма полза да не е така. Просто тук всички които пищят от фотографските услуги, са си купили онзи ден някой ДСЛР на промоция, и вече са с големите претенции, че разбират от фотографски услуги. През останалото време работят нощна охрана или пържат картофи в макдоналдс и естествено не са доволни от живота.



Публикацията е редактирана (16-01-14 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: xfs   
Дата:   16-01-14 12:24

Без абсолютно никакво значение е какво точно е написано някъде, никои не е длъжен първо да прочете какво пише по стените а след това да се опита да направи своята поръчка, сигурен съм в едно ако отношението към клиента е нормално и адекватно (а не да те карат да изпитваш вина че искаш да им даваш пари)няма да се стига до тези "писъци" както тук много хора наричат опита на клиента да сподели своето недоволство от обслужването във въпросното фото.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   16-01-14 12:38

Клиентът не се оплаква от обслужването обаче, а от предложената цена за търсената услуга. Така е формулирана темата в първото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-01-14 12:38

Клиента щом е малко или много фотограф и с това се занимава може да бъде положителен коректив в подобни ситуации и да уточни тези неща на място, и ако от нещо не е доволен да го каже и обясни защо така. Другото е неуважение. С гръмки заглавия "заслужава да фалират" не допринася с нищо в развитието на този отрасъл. То това се дължи на изчезнала способност за комуникативност, хронични депресии, липса на гадже, неплатен кредит, и други [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   16-01-14 12:43

> Просто тук
> всички които пищят от
> фотографските услуги, са си купили
> онзи ден някой ДСЛР на промоция, и
> вече са с големите претенции, че
> разбират от фотографски услуги.
> През останалото време работят
> нощна охрана или пържат картофи в
> макдоналдс и естествено не са
> доволни от живота.
>

безнадеждно...от друга страна толкова титанично, че чак буди симпатия...но все пак безнадежно [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »