Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: stefi4ka   
Дата:   15-01-14 12:23

Подобни договори не се вписват в съда. В съда (агенция по вписванията - имотен регистър) се вписват сделки с имоти. И между другото достъпът там е публичен, така че ако си правил сделка с недвижими имоти, мога да си извадя копие на нотариалните ти актове и там да ти видя всички лични данни. Кой си мислиш, че те защитава не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 12:25

Ок, така е само за сделки и имоти. Публичен е достъпът, но не и свободен. Ще ти вземат ТВОИТЕ лични данни при достъп до мите документи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: EvaJor   
Дата:   15-01-14 12:30

Благодаря ви, надявам се скоро да се похваля.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 12:45

Ето - fast_eyebrow е човек, който явно се притеснява от нещо и има някакви причини да реагира като ощипана мома. А който крие нещо, може да крие и друго нещо - особено ако ми се изрепчи така като тебе като го помоля най-учтиво да препиша личните му данни след като правим сделка за 1-2-3 хиляди лв... ;)

Колкото до проверката на "профила", случая горе, който разказах беше със сравнително "надеждно"-изглеждащ профил със стотина снимки, оценени доста добре.

... оня дето избомби павилиона и синтезиса и той беше много харесван фотограф - въобще не лежете на тая кълка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: aldygreen   
Дата:   15-01-14 12:46

EvaJor написа:

> Какво трябва да се гледа, когато се
> купува обектив ІІ употреба:
> -общо състояние - външен вид-
> драскотини по корпуса;
> -драскотини по лещите;
> -дали работи автофокуса;
> -друго??

Първо гледаш самата обява:
- как е оформена и какво съдържа, обява от два реда не се приема насериозно,
- има ли актуални снимки на конкретния обектив - челна, задна леща, състояние на тялото, линк към снимки с конкретния обектив,
- описание на състоянието, наличие на драскотини, гъбички, петна, евентуални проблеми с фокус, бленда,
- описание на комплектацията, недопустимо е едно да има на снимките, а друго да се дава в описанието,
- начин на връзка. За предпочитане е наличието на писмена връзка, телефонът е за уговорки и пазарлъци.

Второ, гледаш данните и поведението на продавача, говорим за базара на ФФ. Ако е дългогодишен член на ФФ, има снимки в профила, не шикалкави, комуникацията е добра, вдъхва с една дума доверие, купувам, съответно продавам.
Купувал съм и съм продавал няколко обектива в този базар. Досега не е имало издънки. Най-добрите ми обективи са купени от базара.

Трето, има си и риск и той трябва да се поеме. Най-добре като е включен в цената. Тогава евентуалният ремонт няма да е непосилен.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (15-01-14 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 13:01

Rx притеснявам се от такива "гениални" идеи като твоята.Не с испазвате законите после ревете,що сме на това дередже.То недай си боже хора с подобни идеи да стават законотворци.Оп,ма те стават,бе.Та ето това ме притеснява :)
Ако ще и за милиони да правиш сделки, нямаш право да ми искаш личните данни.Законът го е казал ясно.Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 13:06

Говориш глупости друже и явно тотално нямаш хабер какво е закона и какво гласи.

Никой закон не ми забранява да те помоля учтиво да препиша имената и адреса от личната ти карта.
Никой закон не те задължава да се съгласиш да ми я покажеш. Отказа ти, особено репченето означава единствено, че по някаква причина искаш да завършиш сделката възможно най-анонимно и после да изчезнеш вдън земя. Аз не виждам от какво мога да се притеснявам когато продавам на някой нещо, да ми има личните данни освен ако не съм искал да го преметна нещо.



Публикацията е редактирана (15-01-14 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: aldygreen   
Дата:   15-01-14 13:16

Ще добавя, че един преглед по темите на форума също може да даде някаква представа за нагласите на евентуалния продавач или купувач. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: qavkata   
Дата:   16-01-14 00:13

Гледам да купувам от хора, които са ми спечелили доверието с постоянството си във форума. Все пак разчитам и на свойта преценка при теста. Аз тествам следните неща: първо външен оглед за наранявания, прах, гъби, наранявания по болчетта. След това фокусиране и снимане на всички дължини, тест за бек и фронт фокус. Заслушвам се в шума на мотора и стабилизацията. И все пак АЗ ПОЕМАМ РИСК, който може да ме разочарова, но....избора е мой!
Последно, реших да купя един Тамрон 17-50 2,8, идва с еконта и при огледа виждам, че има прах под челната леща. Викам си е това не е проблем, но след като се загледах видях, че е сваляна лентичката над лещата, която трябва да се махне за да свалите лещата и установих, че явно е сваляна. Званя на собственика да питам кво става, а той ми казва, че проблем нямало и че е сваляна за да бъде почистен праха под лещата преди 2 месеца, ок обаче на мен сега кое ми гарантира след повторното и монтиране, че е ремонта и лещата е поставена коректно и че няма да кондензира след като изляза от еконта? А и след като преди да поръчам обектива аз попитах има ли нещо което да знам предварително, тъй като ще го огледам обстойно и за да не си играем на връщанка....собственика каза "не бе перфектен е", е да деможе и така да е ама някак си по вероятно е при положение че е почистван от прах преди 2 месеца и пак има, то може би не е сглобен коректно.
Тествайте, гледайте, за да не се оплаквате после! И знайте, че винаги има риск и че може последвалите дефекти да не са пряко свързани с продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   16-01-14 01:25

За тамроните можеш да си спокоен - почти всеки, който има, го отваря сравнително редовно - на 1-2 години, за да маха прашинки от челната леща. Нещо не са доизкусорили жълтурите и никъде другаде не лепне прах, само там и то съм забелязъл - обикновено след като разпънеш зуума - явно смуче отнякъде :) Но операцията е тривиална и ако не си сакат няма къде да сгрешиш.

Друг проблем с тези обективи, но нестабилизираната версия е, че много бройки идват с незатегнати болтчета на предния пръстен и след време челната леща почва да играе - при допир потъва назад все едно ще падне. Затова и тя се затяга.

В тая връзка, като купувате нещо, потърсете нещото в гугъл заедно с думичката "problem" и се запознайте с честите проблеми с дадена техника - това не важи само за 2ра ръка, ми и за нови неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   16-01-14 03:09

:)))) Първо гледам рейтинга на продавача :))))
(сериозно - гледам му рейтинга във ФредМиранда, в ПОТН, в ИБей, изчитам коментарите на хората от-до!)
После му гледам сайта с портфолиото, снимките във 500, фликр, етц...

И като дойде колетчето с обектива - щото ние тук сме малко старомодни и поизостанали и така си ги разменяме тия неща гледам и тествам по следния списък:
http://www.canonrumors.com/tech-articles/how-to-test-a-lens/

Купувала съм за себе си, за приятели, пращала съм пари през пейпал на доверие (ех, тия 3%) и никога (да чукна на дърво) избран от мен продавач не е бил некоректен. Да не говорим, че практически нова техника може да се намери с 20% по-ниска цена (под нова разбирам Л-обектив произведен тази година и без каквито и да е следи от употреба)



Публикацията е редактирана (16-01-14 04:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Iordanov   
Дата:   16-01-14 13:26

тук

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: krist   
Дата:   16-01-14 15:01

Според мен, ако злоупотребят с личните ти данни, последното нещо до което ще ти е, ще е откъде са ги взели. както и ако те блъсне кола - дали не си внимавал или зорлем си се хвърлил, последствията ще са все едни и същи. Не, че би ми било приятно да си давам личните данни наляво и надясно, но при продажба на достатъчно скъпа техника може и да се наложи..


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: tweeg   
Дата:   16-01-14 22:20

Препоръчвам ти да провериш каква се вписва в служба по вписвания и какво е листче в папка в мазето на нотариус.

Покупката на обектив е като покупката на кола. Да сте чули някой да си е върнал колата след покупка?


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Seifi   
Дата:   16-01-14 22:45

За данните от личната карта , никоа не бих дал на някой да ми ги препише , след време може да имате теглен кредит без да знаете с фалшива лична карта от другаря купувач.
В България всичко е възможно , даже може да ви посетят и крадци ако имате по добра техника и ви знаят адреса от личната карта.


Каква е гаранцията че куповача е читав човек ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: dekov   
Дата:   17-01-14 11:57

Seifi ,
А какво ще си помисля за теб и техниката, която искаш да ми продадеш,
а не показваш лична карта ?


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 12:46

ДО dekov

Кой каквото иска да мисли , адрес и ЕГН не се дават , за името да бих го дал мойто така или иначе уникално като комбинация и няма друг такъв в България.
В държава в която хорта се двлят на тарикати и балъци редовно, човек може много да загуби от лични данни.

Дъщерята на една позната на майка ми дължи в момента 5000лв а е на 18 заради схема с лични данни.


По добре непродаден обектив отколкото 5000лв назад [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Havga   
Дата:   17-01-14 16:18

fast_eyebrow

Привет, само да уточня, че това което казвате е невъзможно! В службата по вписвания се вписват договори само за НЕДВИЖИМИ ИМОТИ.
Договор за покупко-продажба на обектив/фотоапарат втора ръка заверен при нотариус има точно същата сила като такъв договор без заверка, освен ако сте продал на разсрочено плащане.
Личните данни се вписват в договора (когато е нотариална заверка) и след това и двете страни имат достъп до тях...., но нотариуса не ги проверява (освен ако не ти е приятел), защото им е разрешено да правят проверка на лични данни само при сделки с недвижими имоти.

Единствената възпираща функция е от незнанието на много хора, които като чуят нотариус си представят съда..., но на измамниците едва ли им пука (говорим за продажбите на открадната техника).

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: tweeg   
Дата:   17-01-14 17:31

Единственото, което ти дава в повече договорът заверен при нотариус е, че ако се стигне до съд, няма да се прави графологична експертиза на подписите. Единственото нещо, което нотариусът гарантира е, че Иванчо и Драганчо на определена дата са подписали определен лист хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   17-01-14 17:38

След като изчетох темата за втори път май се отказвам да си продам обектива, като си дойда във ваканция, както възнамерявах [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Gam3Ra   
Дата:   17-01-14 17:59

Аз пък при продажба освен да изисквам от купувача ЛИЧНАТА КАРТА, да я преснимам двустранно, копие от ключовете на апартамента и колата, извлечение от банката на състояние на сметката с дигитален подпис... ЗАЩОТО ПАРИТЕ МОЖЕ ДА СА КРАДЕНИ (МАРКИРАНИ) или ФАЛШИВИ [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Ако купувача не е съгласен значи има нещо гнило в цялата работа!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   17-01-14 19:44

Забавни сте - каквото пише в личната ви карта съвсем лесно може да бъде издирено и преписано. Кредитите на чуждо име стават по съвсем друга схема и няма нужда изобщо да са те виждали и да си си показвал личната карта за да осъмнеш някъде с кредит. Много филми гледате [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »