Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-14 08:10

Понеже имаше питания за това как се представя тази Сигма, която не много хора имат. Доскоро беше на цена прекалено близка до подобните обективи от Канон/Никон, но сега вече е по-ниска, което я прави доста по-конкурентна.

Ето го и самото ревю.
Опитал съм се да представя моята гледна точка с повече реални примери, из интернет има достатъчно ревюта в които отдавна са преброили пикселите [smilie3]

Ако имате препоръки са добре дошли [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: kvakioh   
Дата:   13-01-14 08:36

Доста добър обектив е. Поздравления и за ревюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: estate   
Дата:   13-01-14 09:55

Добро ревю[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-14 20:52

Редактирах някои неща по текста след малко насоки от хора прочели ревюто и върнали отзив, благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: borisu   
Дата:   13-01-14 23:27

Хубаво ревю, накара ме да се замисля за придобиване на тази сигма!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-01-14 23:33

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: Shilo   
Дата:   14-01-14 00:13

Приятно ревю! Поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   14-01-14 09:42

Важното е да е полезно за който го интересува, малко така събрани впечатления от обективи има извън големите международни сайтове. Аз бих се радвал да има повече такива и от други колеги за интересни обективи с които нямам пряк допир [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: kvakioh   
Дата:   14-01-14 10:41

По-добър механично и оптично от старата версия, която отвътре е доста "куха" и има малки зъбни колелца и слаб мотор, който се разваля лесно или най-малкото започва да шуми много. Или гумичките, които предават между колелцата вътре стават хлабави с времето. Това за Канонския вариант.
Иначе дори стария вариант си беше еталон за достатъчно добър макро обектив, в сравнение с Токина, Тамрон и т.н. Поставяха го дори над 100/2.8 макрото (стандартния) на Канон и близо до 105 VR макрото на Никон.
Мен лично ще ми е интересно да видя сравнение със 70 макрото как е, който е доста остър обектив. И с Тамрона 90 VC, който е по-скъп със около 150-180лв, но така като гледам не е на нивото на Сигмата.
ЗА цени към 850лв(като нов на втора ръка)и 950лв нов Sigma 105 OS е отлично явление и вариант, ако няма възможност за 100L или 105VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: hattori   
Дата:   14-01-14 11:12

"... Тамрона 90 VC, който е по-скъп със около 150-180лв, но така като гледам не е на нивото на Сигмата." ли?
kvakioh, какво според теб му е на нивото на новия ТамПон спрямо тая Сигма?
Нещо по АФ, стабилизация, механика, острота, контраст, или като емоционално възприятие просто?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: kvakioh   
Дата:   14-01-14 13:03

Още не съм го пробвал Тамрона с VC, само го видях наживо, иначе голямо е желанието да се тества. Със сигурност не бих го взел заради по-високата цена, според мен ще е и по-бавна стабилизацията, а и е 15мм по-къс. Иначе предишната 90-ка е доста добър обектив, стабилен и с добри оптични качества. Но е под Сигма 105 като показатели, дори старата версия. Не ми харесва и Limit превключвателя при стария Тамрон. Хубавото при новата версия е трипозиционния Limit.
Говоря само за Канонските версии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: Nedelcho1   
Дата:   14-01-14 16:23

hattori написа:

> "... Тамрона 90 VC, който е по-скъп със
> около 150-180лв, но така като гледам
> не е на нивото на Сигмата." ли?
> kvakioh, какво според теб му е на
> нивото на новия ТамПон спрямо тая
> Сигма?
> Нещо по АФ, стабилизация, механика,
> острота, контраст, или като
> емоционално възприятие просто?


И аз много го заглеждах този тамрон, но в крайна сметка ме отказа това, че фокуса в лайв вю беше ужасно бавен и доста неточен. Повечето случаи фокусираше по - назад от където трябва, което е супер странно за contrast detect фокус, който би трябвало винаги да е точен.
Освен това при активиран exposure simulation във лайв вю-то, преекспонираше кадъра с около 2 стопа, когато се снима наблизо. Т.е. ако да кажем превюто ми изглежда добре като експонация, като направя самата снимка, тя е преескпонирана с два стопа. Обяснявам си го с това, че обектива не предава вярно информацията за това, че когато се снима отблизо с макро обектив, светлосилата пада.
Като изключим това, ми се видя доста добро обективче. С фазовия автофокус (през визьора) фокусира доста бързо и бокето му е приятно. Но заради посочените проблеми в крайна сметка си взех sigma 105mm f/2.8 OS HSM Macro, който се държи като канонския.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: burnmaster   
Дата:   14-01-14 16:36

И рисунъка и резкостта на Канонската алтернатива по ми допаднаха.[smile]
Поздравления за ревюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   14-01-14 20:26

Тамрона също не е лошо да се има предвид, хубаво е да има повече избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   17-01-14 18:54

Сега погледнах, че в момента Tamron 90 2.8 VC macro е 40лв под цената на Sigma-та. Конкуренцията е хубаво нещо, натам вече е въпрос на личен избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105 F2.8 EX DG macro OS - ревю и впечатления
Автор: kvakioh   
Дата:   17-01-14 18:59

Да, и аз сега гледам, че е намален Тамрона...яката падат винаги цените им.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »