Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: Marconi   
Дата:   13-01-14 20:38

Автор: geokar
Дата: 13-01-14 20:22

И съвестта не ни мъчи, що да ги трием, ние си ги харесваме, затуй сме ги качили. Недоумяваме само защо точно тези се харесват на другите повече, отколкото други, които си повече харесваме



дат ис дъ куешчън [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-14 20:43

luboar написа:

> "...тази снимка е забелязана навсякъде, освен във ФФ..."

Ти щеше ли да си доволен, ако си равностойно оценен с преобладаващите снимки във ФФ? Не мисля.

Твоите снимки са достатъчно различни да са едно нищожно малцинство (много под 1%), което не може да се хареса на мнозинството. Тук не правя оценки за стойност, само констатирам неоспоримия факт, че са различни. Различното (така сме генетично програмирани) обърква, плаши и дори отблъсква. Биология - не можеш да съдиш хората че са... хора.

Там, където тази снимка е забелязана, явно има висока концентрация на хора от малцинството дето (опитва да) разбира различното и го търси. Тук демографията е средностатистическа. Ако си получил поне едно-две 'браво' от онези "под 1%", които споменах - значи всичко е наред.

В дългата тема за подобренията беше изказана една гениална максима (пак мина незабелязана) , която съм склонен да нарека "Закон на Мара":

"Масовият вкус е много масов."

Нямам други въпроси.



Публикацията е редактирана (13-01-14 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: luboar   
Дата:   13-01-14 20:58

Thank you, once again !

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: muhomorka13   
Дата:   13-01-14 21:02

luboar, снимката като идея е много готина и дълбока - значението на рибата в християнството, реката като символ на отвъдното и нейния пазач. Поне аз така я интерпретирам. Из начало имаш страхотни идеи, за което адмирации! Обаче в тази снимка мен лично обработката ме отблъсква. И то тотално!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: luboar   
Дата:   13-01-14 21:27

nyamago,
Желая ти здраве и силна имунна система през зимно-пролетните месеци !
С уважение,
л.


П.П
от учебниците по фотография относно цветовата гама :
"синьо зеленият воал и оттенък на изображението в портрета и актовите снимки, създава асоциации за нечистоплътност и нехигиеничност в композицията"
(т.е. да се избягват студените цветове в портрет и акт.)

П.П.П.
крос процес на обработка е вид бунтарство - ..никому не нужни грешни цветове, освен на автора, с цел да бъде забелязан.
л


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: dolmov   
Дата:   13-01-14 23:13

Щом са никому ненужни цветове, що не снимаме в Ч/Б масово? Мен крос-процеса ми харесва (стига да е използван на правилното място) Не, че имам понятие какво точно означава, но знам как изглежда, което на мен ми е достатъчно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: geokar   
Дата:   13-01-14 23:20

Крос-процеса е интересна работа и заслужава отделна тема. Съвсем забравихме защо сме се събрали тук, хайде давайте надценени снимки, за това ставаше въпрос. Или, ако няма повече мераклии, да се затваря. За да не духа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: MarinY   
Дата:   13-01-14 23:31

Това, че няма много снимки тук, си е много показателно.
Изводите са, че ФФ е със строги и ясни критерии за оценка. Всички автори са се доказали и са със защитено, от представянето им, самочувствие.

Изненади няма.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: geokar   
Дата:   14-01-14 00:29

Явно само ние се оказахме надценени, другите са недооценени... В което никак, ама никак не съм се съмнявал! [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: Rebellious   
Дата:   14-01-14 00:32

Toва, че няма много снимки тук си е много показателно... Но не както МарinY, го интерпретира.[smilie3] Това за буквалистите, де.[smilie3]
А всъщност много Его, много нещо. А Форума си лети към бездната. Дано нещо се промени.
Иначе ще стане сайт за точене на карти, лични напъни за нещо си, па макар и свързано с това, дет му викат фотография. Той си е точно това в момента. За Админите, дето са лично отговорни и заинтересувани - вижте колко се отказаха и си изтриха всичко тук, колко просто не влизат. Говоря за стойностните фотографи, не за тия, дето се намираха на приказки тук, демонстрирайки "висока" естетика. Последните и сега са хит и пишат необезпокоявано теми, пълни с мъдрости.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-14 00:50

Много е вероятно сега да настъпи масово триене на снимки:

- Стойностните фотографи си ги махат, един след друг.[smilie2]
- Ако моите снимки са още тук, значи не съм стойностен фотограф?![smilie10]
- Какво чакам? Я да си ги махна веднага, та да знаят всички, че и аз съм стойностен фотограф [smilie5]
- И да напиша 2-3 поста из темите, да стане ясно че съм стойностен и съм си ги изтрил. Ама не - няма да си изтрия профила, пак ще си влизам тук [smilie6]
- И после, с 0 (нула) видими снимки, ще съдя наляво и надясно без никой да може да ми каже "я си погледни твоите бози". Аз съм НАД тях и при техните бокуци моите шедьоври нямат място [smilie18]
- - -

Сега да бягам да трия, чао!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: geokar   
Дата:   14-01-14 00:56

MarinY, нали ти казвах, че ще стане течение - започна да става вече, откакто админите затвориха темата за промените. Случвало се е и аз да се изтрия, ама не си спомням да съм го афиширал така, както го правят тези, дето ни обвиняват, че пишем теми, пълни с мъдрости. При това - необезпокоявани. Скромното ми мнение е, че админите се опитват да действат против девалвацията на сайта, реакции на егото неминуемо ще има, без това не може, но ако успеят, стойностните фотографи ще се върнат - престижността на един сайт има привлекателност сама по себе си. Предлагам засегнатите да направят друга тема, нещо от рода на "Защо изтрих снимките си" и там да афишират действието си и да слушат молбите на опечалените да се върнат отново. В края на краищата човек отваря една тема, озаглавява я съответно, дава й насока за да се развива тя по нея, а не да се превърне в стената на плача, гласа на протеста, или оплаквателната книга на форума.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: Rebellious   
Дата:   14-01-14 01:03

" Скромното ми мнение е, че админите се опитват да действат против девалвацията на сайта, реакции на егото неминуемо ще има, без това не може, но ако успеят, стойностните фотографи ще се върнат - престижността на един сайт има привлекателност сама по себе си."

С това съм напълно съгласен![smilie24]
На останалото, само ще се усмихна![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: MarinY   
Дата:   14-01-14 02:02

Проблемът е в нас.
Като се заседях в Америката, наблюдавайки полу отстрани къде върви България и контактува йки/сравнявайки и българите тук, се отказах от едно основно качество, определящо живота ни - копането! Да изровим червейчето, да измъкнем гнилото отгоре, на всяка цена. Да развеем мръсните ризи, та дано наще да изглеждат по-бели.
Нещастен живот, ангажиран в самоотравяне.
Не агитирам да си затворим очите и да медитираме в един измислен свят, но отказът да виждаме и търсим хубавото е затвор, от който никой, отвън, не може да ни измъкне.

"Загиващият" ФФ, в същност си е приличен фотографски сайт, където може и хубави снимки да видим, и полезни неща да научим. Някой си тръгват, други идват ... Къде е трагедията?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-01-14 08:38

не знам за вас но, в едни период от творчеството си, имах усещането че, каквото и да кача все ще се домогне до над 30Б.
Следващият кадър е типичен приер за мен, как критерият на гласуващите, някак се заглушава от количеството точки. И не мога да определя причината за този рейтинг. Мога да изтъкна положителните качества, но те са крайно Недостатъчни. За мен, тогава, всеки ден можех да постигна подобен резултат. Още съм притеснен за компентентността на гласуващите [smilie5]

https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1292323911.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: Havga   
Дата:   14-01-14 09:37

айде и от мен :)))


https://photo-forum.net/static/site_pics/100/1386947015_103080.jpg



90Б


и не че не си харесвам снимката, но има доста недостатъци и това че е филмова не я спасява, според мен :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: feliz   
Дата:   14-01-14 10:01

Автор: geokar
Дата: 13-01-14 20:22

И съвестта не ни мъчи, що да ги трием, ние си ги харесваме, затуй сме ги качили.
================================================================
При мен не е така. Аз често качвам снимки, за да "тествам" обществения вкус. [smilie5] Първо, защото ми е интересно. Второ, когато нямам какво друго да покажа. Трето, защото обичам леко да провокирам. Е, разбира се винаги гледам, да не са съвсем безидейни.[smilie8] Та затова не трия тези, които са "оценени". Това е все едно някой учен, да си изтрие проучванията.[smilie18] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: chill   
Дата:   14-01-14 10:10

> Re: Защо ми надценявате снимката!?

Уфф, ебаси и анализите и мъдруването и преливането от пусто в празно ...

Ами за да им върнете гласа, затова. Като спрете да връщате гласове и излезете от
приятелските кръгове, тогава ще спрат да ви надценяват снимките.

А да, ама точно вие не гласувате приятелски, разбира се, как можах да и помисля ... [smilie18]

Подценяването на снимка е съвсем естествено, може да се дължи на неразбиране, а най-често, на нашето, любителско ниво, се дължи на простата причина, че снимката
не попада в полезрението на "гласоподавателите". В такъв смисъл, иронията е неуместна.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: geokar   
Дата:   14-01-14 10:13

Тц, моят глас не важи, кой ще има интерес от него? Пък колкото до приятелските кръгове - от този форум познавам лично около десетина човека и половината от тях не са влизали от години, другата половина не гласуват по принцип. Ще трябва да измислиш нещо друго.



Публикацията е редактирана (14-01-14 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: мара   
Дата:   14-01-14 13:42

сладичко е да разтика човек агитките с грубиянско поведение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: rimohit   
Дата:   14-01-14 14:02

Аз познавам лично един съфорумец , а коствено още един ! Достатъчен приятелски кръг или по скоро триъгълник :)))))! И въпреки това 70% смятам, че са ми надцеенени 20 % недооценени и 10% биват . И ся кво да прая ?
Бих искал ако може да се направи копче на всеки автор , дето като си го цъкне и да си подреди снимките според него си. Така и ще видя и другите автори как подреждат творчеството си

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: geokar   
Дата:   14-01-14 16:01

мара, [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-01-14 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-01-14 07:56

мара
няма грубианско поводение! Ние просто търсим отговор за себе си, Каква е причината?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми надценявате снимката!?
Автор: sky-fan   
Дата:   16-01-14 08:06

Хем ви сърби, хем ви боли.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »