Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Зоркии4
Автор: laa4   
Дата:   11-01-14 10:52


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/wipz2301.JPG


http://prikachi.com/images/595/6942595i.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/yinz3849.JPG


http://prikachi.com/images/597/6942597t.jpg




Kentmere 100 Xtol Никола-Севлиево

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-01-14 10:58

Всъщност, с купуването на това механично-оптично произведение нещата не спират дотук. Трябва и набор обективи, и за още 200-300 лева сме готови.
И още нещо, има един модел ФЕД-5с, без диоптър, но с нормален светъл визьор, с рамки за обективите.

laa4 тия снимки с оня И-61 дето ти го продадох ли?



Публикацията е редактирана (11-01-14 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: laa4   
Дата:   11-01-14 11:21

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-01-14 11:52

Старата смазката е истински проблем. Някои индустари 50/3.5 буквално трябва да се окъпят в спирт да се раздвижат. Дупките в пердетата се замазват с черен силикон и нямате грижи. Засъхналата смазка по транспортния механизъм може да доведе до скъсване на презрамнките на пердетата - тегав ли е механизма почиствайте и смазвайте веднага. Една препратка към елементарен сравнителен тест на съветски обективи на 39мм. http://www.album.bg/mike.dimit/images/31017044/


Снимка на петната в/у филма преди да се намаже пердето със силиконhttp://storage4.album.bg/951/img_6243_d5308_30791523.jpg




Публикацията е редактирана (15-01-14 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: 798099   
Дата:   11-01-14 15:17

Автор: mitkostoimenov
Дата: 10-01-14 21:42

Снимката няма никаква стойност, но пък цветовете определено много ми харесват.


Приемам го като шега...

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: fotocolor   
Дата:   11-01-14 16:52

Малко встрани от темата но,ако намериш Киев II,или от първите модели на Киев III си вземи.
Това са Контакс направени изцяло от немските части.Разликата е в че Киев 2 надписа е само на кирилица,а на Киев 3 вече е на латиница и кирилица.Търси моделите на които отдолу на мястото за завиване към статива има една плочка която се отваря напред и като се остави тялото на масата не се накланя.Слет това започват видоизмененията в Киев,пердета,светломера и други.

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: Ivan.Draganov   
Дата:   11-01-14 19:26

Киев 4 е моят любимец . Юпитер 8 е истинска красота . Имам ги и трите ,но не снимам с тях ,защото не копирам ръчно ,а на скан ... не е същото . Въпреки всичките си кусури ,си е кеф да снимаш с такава камера . Все едно да караш Мерцедес от по-старите . Айде наздраве от мен - [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: VassilK   
Дата:   11-01-14 20:38

Аз честно казано под 50 и над 50 мм обективи за телеметрик не съм виждал в базара.Револверни визъори също.Тва със силикона за ремонт на пердетата пробвано ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-01-14 20:45

Да. По съвет тук от форума. Оказа се, че купено от мен тяло на ФЕД 2, на кадрите излизат светли точки. Зацапах с черен силикон и от двете страни. Никакъв проблем. Мога да покажа , ако си от София.

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-01-14 21:02

Днес ми връчиха една Броника 645 да поснимам с нея и да ви кажа, то много арен фотоапарат била Брониката?

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: VassilK   
Дата:   11-01-14 22:21

Не съм от София, ама мога, като дойда да видя.
май Пойнт, какъв филм ще и забиеш?

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-01-14 22:42

Аз изснимах един Тмакс100, щото такъв имах по джобовете и я върнах. Иначе ако трябва да купувам филм, ще е ФП4 или НР5.

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: Ivan.Draganov   
Дата:   11-01-14 23:19

Не се занимавай с под или над 50 мм ,с револверите също ...Няма нищо по-хубаво от 50-те . С другите обективи кадрирането е мъка .

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: VassilK   
Дата:   12-01-14 15:11

би било интересно, да се пробва

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: nyamago   
Дата:   12-01-14 17:27

> Не се занимавай с под или над 50 мм, с револверите също ...Няма нищо
> по-хубаво от 50-те . С другите обективи кадрирането е мъка .

Аз пък, когато снимах с телеметрици (имал съм 3: Зоркий 4 и 6, и тяло Лайка IIIа) - много обичах да снимам с 35мм. Без допълнителен визьор, през стандартния за 50мм. И никога не съм съжалявал за кадрирането (много повече проблеми съм имал с експозиция, мръдване на апарата при спусък, дори фокус - но не и кадриране).

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: bobihot   
Дата:   13-01-14 00:30

Зорки 11 [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   10-06-15 16:59

Купих един Зоркий 4 от 60та година и имам голям мерак да го пробвам, но предната, гумирана част на пердето на места се е разпаднала. Какъв силикон да ползвам за да закърпя положението?

Другото което искам да питам. Навсякъде чета, че промяната на скоростта трябва да се прави само когато механизма е зареден. Да, но при мен когато е зареден, не могат да се сменяват скоростите. А когато не е натегнат си се сменяват и работят, само на "B" понякога не сработва.

И последен въпрос. Колко ли ще ми вземат за смяна на пердето?

Поздрави!



Публикацията е редактирана (10-06-15 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-15 17:52

По-скоро, въпросът би трябвало да бъде "Кой ще смени пердето?". Ако повредите са големи силиконът няма да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   10-06-15 18:27

Ами пердето не е разкъсано (плата е здрав). Но гумираното покритие се е напукало и на места паднало. Иначе кой би го сменил... в интернет изскачат разни сайтове на сервизи в София, които се занимават с ремонт на стара техника. Не виждам причина да не се навият да го направят, но сигурно ще е скъпо. За това искам просто да закърпя положението и да изщракам една-две ленти. [smile]



Публикацията е редактирана (10-06-15 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: ФЕД или ЗОРКИЙ
Автор: lamerko   
Дата:   10-06-15 19:08

От всички възможни антики точно ФЕД ли избрахте :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »