Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: E.Yonkov   
Дата:   01-01-14 15:13

Смяна на система, защо?
Накратко:
1. Щото имаме много пари;
2. Щото четем глупости по форумите вместо да се образоваме, да мислим и да се забавляваме снимайки;
3. Ужаааасно трудно се примиряваме с факта, че на калпвия фотограф много му пречи фотоапарата, без значение каква марка е. Това последното от първо лице го казвам, не е теоритизиране по темата.

Наздраве и пазете котките [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-14 16:24

нещо като от християнин да станеш мюси, а от там евреин и да си мислиш, че еврейството ще ти даде по надеждна връзка с Бога[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: nyamago   
Дата:   01-01-14 16:55

Гледам, че смяна на система се разбира (предимно) като смяна на марка. Има резон, предвид ниската съвместимост меду марките (освен при 4/3) за комбиниране на тела и обективи.

Но аз предимно го разбирам като технологичен тип фотосистема, напр. огледална и безогледална. В този смисъл моите смени на "система" са в 2 периода:

- В аналогови времена бях истински "фотолюбител" и сменях от цитираните горе мотиви: вечно търсене на по-доброто. От Смена-2 до няколко (все по-добри) огледални лентови апарати (последна марка Пентакс, ако питате) и дори средноформатни (Броника, служебна). Този период поизстина, когато ме бъзна вируса на видеото и камкордерите (аналогови, с касетки) и наивното желание да правя "филми". Не че не ми се снимаше и фотография, но не беше практично да разхождаш по света две тежки чанти. Пентаксът понякога намираше място във видео-чантата (с един "универсален" зум 28-135) но към края на 90-те все повече се застояваше в къщи.

- Видеото се оказа нетрайна забежка, а и големи промени в работа и местоживеене ме лишиха от свободно време - докато нахлу неудържимо цифровата фотография. При липсата на време, удобството веднага да видиш резултата без да чакаш за проявяване се оказа много ценно. (Мързел е истинското име на това, което наричаме "недостиг на време" :) От първата сапунерка (блестящ Olympus Camedia C900, и до днес се чудя на качеството на кадрите) смените бяха диктувани от потребности и стил на снимане.

Вече не бих се нарекъл "фотолюбител" защото не посвещавам нарочно време на снимане и никога не снимам каквото и да било преднамерено, с план и предварителна идея. Само запечатвам неща, които в ежедневието ми правят впечатление, "хващат ми окото" по някакъв начин и/или усещам смисъл да се споделят с някого. Това става предимно както си вървя (по работа, не ходя на "фоторазходки"). Обикновено бързам и не моа да се спирам за дълго; най-често нося чиновническа чанта с компютър и документи.

При тези условия е изключено да нося фотографска чанта - и така всички форми на DSLR отпаднаха, макар често да ми се иска (и да мога да си позволя). Трябва ми нещо, което да се побира в джоб или поне в чантата с компютъра. Реших, че проблемът на огледалните системи (за мене) е в обективите - по-многобройни, обемисти и тежки от тялото. Затова търсех "системи" с несменяем и по възможност "универсален" обектив. След сапуерките това станаха "ултразумовете" (първоначално ги наричаха "prosumer" и това приятно гъделичкаше като нещо "про-" :) Първо Панасоник Лумикс-и от серията FZ (изключитлна Лайка оптика, но слаби сензори), после едно Fuji S100FS. Беше доста добро, зумът не разчиташе на мотор а беше с ръчен пръстен, с което приятно ми напомняше старите ми SLR-и, но беше жестоко голями тежък топуз и ми скъса една лаптоп-чанта. Да не говорим, че ми скъса рамото...

И тогава нахлуха безогледалките. Бързо прецених, че с 2 обектива (и един качен) ще спестя и място и тегло, а почти сигурно ще спечеля качество. Почти бях си купил Панасоник, когато излезе Nex-а. Биеше другите безогледалки по много показатели и не беше трудно решение.

НЕ СЪМ фен на никоя марка, противно на шеги (и сериозни атаки) по този повод. Ако утре излезе систма от друга марка, която да предлага значителни (за моите нужди) предимства пред Сони, ще сменя марката без да се замислям. Засега не се е показало на хоризонта такова нещо.
- - -

И още нещо: описаният стил на снимане и тип сюжети все по-добре се удовлетворява от ТЕЛЕФОНИТЕ. Гледам да вземам такива с по-добри камери, но не забравям, че телефонът е един компютър за повече нужди от снимки (и разговори) - затова засега съм се въздържал от блестящите Нокии и ползвам Андроид телефони. Сони, ако питате :) Но не заради марката - просто никой друг Андроид досега не ме е убедил с по-добра камера: ако се покаже, ще сменя марката без да ми мигне окото. (Е, може да ми мигне, но само толкова :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: krassi04   
Дата:   01-01-14 17:18

здравеите ,аз сьм нов вьв форума .Прочетох интерестните мнениа и маи смяната на марките е загуба на средства .Аз отскоро ползвам samsung nx300 и засега сам доволен,но се чудиа какьв обектив да си взема за пеизажни снимки дали 20мм или 30мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: nyamago   
Дата:   01-01-14 17:42

> "...какьв обектив да си взема за пеизажни снимки дали 20мм или 30мм...

Ако имаш само тези две опции, за пейзажи с този апарат препоръчвам 20мм. Извън тези опции може и 16мм или друга дължина в диапазона (напр. 19мм, какъвто правят Сигма за други безогледални системи). Или някакъв къс зум като 10-18мм или 16-28 или подобен.

Нищо не знам за обективите Самсунг, но ако има разлики в резолюция и качество (напр. равномерност на фокуса към периферията), това може да се окаже по-важно за добри пейзажи от ъгъла (дължината). Тогава избирай по-качествения!

(Допускам, че си го взел с кит обектив, който включва тези дължини - би следвало всеки от двата твърди да е с нещо по-добър от зума.)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: krassi04   
Дата:   01-01-14 18:03

В момента сам с 45мм1.8 обектив ( нх имат кроп 1.5)
добьр е за портрети и е светал.Има и 16мм обектив, а вариото е 12-24мм но е доста пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: simbon4o   
Дата:   01-01-14 19:28

Години наред ползвах турбозапунери и снимах пейзажчета и буби. Първата ми камера беше оли C765UZ беше си супер за времето си. Компактна с прилични възможности, по някое време ми отесня и като се чудих с кой сапунер да я сменя тъкмо дойде panasonic FZ30 в магазина и се отказах от канони, олита и др. подобни него. Още години снимане с него, имаше страхотна оптика и роу формат. После се реших ще се взема ДСЛР фона ми искам да е на бокенца :)
Четох гледах и си харесах една оферта за пентакс К200Д, а за малко да взема едно фуджи с5 про(сега понякога си мисля, че е било грешка да не го взема). Пентакса си беше пушка, нисък шум спрямо сапунера, по-късно си покрих си диапазона с китака и една сигма 70-300 аро. Понеже в началото нямах обектив го бях взел със ръчна 50 1.7 хич и не ми се искаха зумовете доста време карах на 50 1.7 и предимно на 1.7 :). Голям кеф всичко с бокенца. Постепенно чета тук там коментари, нямах много възможности да пробвам това и онова и на база снимки в нета и повече на коментарите на хора почнах да пазаря обективи за системата.
Обаче, с времето се оказа че пентакс не е песен, когато искаш аф обективи - или няма или са скъпи. Вече бях имал досег с други системи, бях поснимал малко събития и др. с нея система. Видях, че пентаксфенклуба много лъжат и ако чете човек какво разправят то пентакс 1.5х кроп камерите мачкат среден формат направо... И така в един момент, когато бях насъбрал зумове 50 1.4 твърд с аф и се бях отървал от един два прехвалени(имах все пак надежди за оставане на марката щото мразя да сменям) пентакски обектива като 35 2.0 със аф, 18-55(2-ра версия) реших да направя нещо щото вече камерата идваше бавна и шумяща за времето в което я ползвах. Проблема беше, че покрай пентакс бях събрали ръчнофокусни играчки с които не ми се разделяше и знаейки, че никон не става за ръчнофокусни освен никонски за мен беше проблем. Определено исках никон понеже от всичко, което бях пробвал канон ме отвръщаваше като система, сони не ми беше по вкуса с това огледало и 4/3 никога не бих се жертвал с толкова малка матрица... нямаше какво друго.
Тогава реших, че ще пробвам за последно пентакс, за да не сменям всичко. Взех К30 отново с обещания за нов неповторим аф невиждан до сега... камерката не беше лоша, матрицата много ми харесваше, аф все си беше зле за работа. Ако човек си снима кротко с китака - ок но пентакс за мен до К3 всички не стават за работа. К3 още не съм пипал. Цяла година ползвах К30-ката през повечето време на ръчен фокус понеже обективите, които ми харесваха бяха такива. Купих си и никонското 35 1.8, понеже пентакс така и не изкараха свястна 35-ца, а ми харесва диапазона и блендата. Ползвам си я на ръчен фокус и много ме кефи, 55 2.8 микро никор си взех и той много готин. Реших, че повече преди да пробвам няма да купувам нищо на приказки по форумите!!!
Трябваше ми промяна и този път щеше да е никон, ръчнофокусните им взех един некс, продадох к30-ката мъчно при това то тая система няма продаване. Сега чакам по-добри финансови времена и ще се взема никон за работа, некса е за кеф и видео.
С некса открих, че ФФ няма да ми трябва. Не мисля, че има особени предимства пред съвременните кропки, а спрямо некса има и неща които ФФ не ги може. Взех си тилт преходник за обективите и сега мога да си тилтя с всички ръчнофокусни, предстои един ленс турбо и ще си имам и ФФ визия :).

Съвет - не четете по форумите, а пробвайте! Има много хора, които са коне с капаци не виждат нищо отвъд марката на която са фенове. Ако иска човек максимума за парите си не трябва да е кон с капаци. В магазините има налични всички камери, които се продават. В интернет ревюта има много, ако се разгледат всичките горе долу се добива представа кое какво лъже.
1. Най-грешното нещо което може да направи човек е да отиде и да пазари без да пита и гледа разчитайки на консултация в магазина.
2. Втора по степен грешка е да купиш на база питане във форум.
3. Трета грешка е да купиш без да пробваш.

Ако в началото човек няма понятие и пита лошо няма, но ако разчита само на коментари във форум и интернет ревюта - няма начин да не сбърка. Дори в началото да си мисли че не е, скоро ще разбере грешката си, когато му затрябва нещо и се окаже или че го няма или че струва маса пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-01-14 21:21

Никон д80,д90,д300 -> Cano7d,6d,70d

Причина:
-автофокус
-картинка
-обективи

Никога не съм съжалявал.И се очертава да не съжалявам.

Чакам Канон 7д2 и скоро се чу за 400 5.6 Л ИС :) (чакаме и големите сигми колко пари ще са 300,400 2.8)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: Стоев   
Дата:   01-01-14 23:48

didesignbg написа:

> Януари. Снимах котката си със
> сапунера. Ужасно.Ще се наложи да си
> купя DSLR.Посъветваха ме за Никон
> Д300.Сега ще видят.
> Февруари.Разбрах, че китовата
> оптика абсолютно не ме устройва.
> Никаква звънтяща рязкост, нито
> размиване, пък и бокето - някакво
> нервно. Снимах котката, мустаците
> са неясни, съвсем мазно по
> краищата.
> Март. Купих Никон 17-55/2.8.Остър като
> бръснач. Снимах котката, вижда се
> всяко косъмче от мустаците. Сега
> ще видят.
> Април. С кропка снимат глупаците.
> Купих си Никон Д700 - сега снимам
> котката на тъмно при ИСО 25600.
> Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.
> Април. Диапазонът на фокусни
> разстояния не ми е достатъчен.
> Котката се крие върху гардероба.
> Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам
> котки по съседните покриви.
> Юни. Разбрах, защо истинските
> фотографи снимат с праймове. Купих
> си 85/1.4 Снимах котката - мустаците
> са на фокус, останалото приятно
> размито. Сега ще видят.
> Юли. Прочетох на форума, че
> съвременната оптика няма
> художествен рисунък. Купих стари
> ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се
> да хвана котката на фокус, но не се
> дава мръсницата.
> Август. На фотофорума оплюха моята
> котка. Хоризонтът бил крив. Купих
> си карбонов статив Манфрото с
> либела. Сега ще видят.
> Септември. Каквото и да си
> приказваме, няма истiнска пластика
> в цифровите фотографии. Купих си
> професионалн лентов Никон Ф6.
> Любувам се на благородното
> лентово зърно. Само дето ме дразни
> котешкатa козина и скановете.
> Октомври. Във фотолабораторията
> затриха лентата с новите
> фтографии на котката ми. Купих си
> увеличител Durst, котката се научи да
> живее при червената светлина на
> Аладиновия фенер.
> Ноември. Мъдростта идва с опита.
> Продадох всичките Никонски
> боклуци на някакъв новак, заедно
> със специален шкаф за съхранение
> на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето
> това е истински рисунък. Само
> котката се опитва да излезе
> непрекъснато от кадър, опитвам се
> да се науча да отчитам паралакса.
> Декември. Разбрах какъв глупак съм
> бил. Продадох Лайката, купих си
> Хаселблад ( отначало мислех да
> взема Броника, но си казах - стига
> толкова компромиси)За да купя
> цифров задник, се опитах да продам
> няколко снимки на котката, но на
> фотостока не ги харесаха. Наложи
> се да си продам колата. За цифров
> задник не ми стигнаха парите, но
> пък сега си имам студийно
> осветление.
> Януари. Хасито е тежко - падна
> върху котката, сега тя пълзи по
> бавно на три лапи, по-удобно е да я
> снимам. Пък и снимките се
> получават по-драматични.
> Февруари. Най-накрая! Получи се.
> Хасито си лежи в шкафа, а котката я
> снимам с Холга-пинхол. Получих
> прекрасни отзиви на anti_photo, но кой
> знае защо всички смятат, че това е
> автопортрет.
> Март. Ура! Само съжалявам за
> котката.Донесох днес в къщи
> карданна камера 4х5", показах я на
> котката, я тя измяука жално,
> допълзя до перваза и се хвърли от
> 16-тия етаж.Слязох долу и за спомен
> заснех кървавите парцали с
> мобилен телефон. За експеримент
> публикувах снимката на фотосайта,
> а тя стана снимка на деня! Сега
> разбирам, че ако бях заснел
> котката от 16-тия етаж през клоните
> с телеобектив, щеше да е много
> по-яко.Пак ще трябва да се купи DSLR
> Nikon. И чифт котки.

[beer] [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-01-14 23:53

Хубава стара руска история! Но продължава да е все така актуална...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-01-14 23:58

Само където писанието на didesignbg съм го чел в още 10 форума, но весело да става.
Относно смяната на системата, много се бях засилил да направя тази глупост, но добре че се вразумих навреме, че щеше да падне реване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: Батко   
Дата:   02-01-14 01:57

Ч.Н.Г! Много здраве и шедьоври!

Имах завършена канонска система със страхотни обективи: широки, дълги, светли...
Нещо подивях един ден ( след няколко дневно ровене из форуми ) и реших да мина на сони и го направих. Въобще не съжалявам за решението си. Много се радвам на EVF-то и какви ли не още благинки да не ги изреждам да не дразня. [smilie6]
Пак събрах някой и друг обектив, но се оказа, че в 95% снимам само със стандартното варио.
Като минус на новата система мога да посоча светкавиците и решенията за тях, но пък иначе нямаше да си взема отлични ръчни, мощни китайчета, които се оказа, че ми вършат работата на 100%.

Епилог:
След някоя година може и на Никон да мина, стига Сони да не ги е погребало...
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: nevmi   
Дата:   02-01-14 06:59

Почнах да снимам с канон 400Д с 28-90 обектив сед това си взех сигма 24-70/2.8 и 70-200/2.8. Махнах ги много бавен фокус на първата втората много тежеше. Взех си канонско 24-70/2.8 50/1.4 и 70-200/4 ис и светкавица канонска е-580 2 версия имах и за кратко 85/1.8. После смених 400Д за 50Д и след продажбата на 85/1.8 и 50Д взех 5Д и немисля да сменям по натам най много да си взема отново 85/1,8. След това се запалих по аналоговата фотография и си взех еос 1V и мамия С220 . Сега 5Д-то стои в куфара и излиза много рядко от там докато класьорите с лентите се трупат :). Но съм с една марка от самото начало и не мисля да я сменям. Освен да добавя към нея един телематрик канонет да си го мъкна навсякъде с мен с няколко филма в джоба

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: serjy   
Дата:   02-01-14 08:22

за мен лентовия период е затворена глава... много се радвам на цифровата фотография!

иначе, след лентата минах на една сапунерка сони и въпреки, че не правеше бокета се оказа, че я предпочитам пред слр-а в 90%от случайте, на 10х15 вадеше чудна снимка!
с времето се навих на по-сериозна цифрова техника и почнах да проучвам нещата, насочих се към олимпус дслр най-вече заради размерите и хубавата оптика... за съжаление след много четане във форума "разбрах", че от олимпус нищо не става и взех никон д80.... всичко медразнеше в тая система, едно нещо не беше като хората, нито цветове, нито предвидимост в резултата, нито нищо... нямаше читав обектив на 35мм нямаше читав на 50мм. еквивалент, дори и топ обективите им бяха със сериозни компромиси в качеството... късаше ми рамото и ръцете от тегло и т.н...

...и когато се появи първия олимпус пен вече бях сигурен, че това е моя фотоапарат. разкарах никоните и си взех пен-а... ееее направо се родих! ... и така до ден днешен!

така, че да се купува техника според съвет във форум е голяма грешка! то е същото, все едно да хванеш някакъв случаен минувач, да му връчиш няколко хилядарки и да го накараш да влезе в магазина и да ти купи фотоапарат по негов вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: Commander_Keen   
Дата:   02-01-14 09:39

Ии каква темичка!
Аз започнах с на тате Зенит-а, но вече беше дошла цифровата ера, снимането на филм - много нерентабилно, та се обзаведох с една турбосапунерка Kodak 10х оптичен зум, голяма работа... Бързо отесня, и покрай на simbon4o снимките се запалих по Панасоник FZ30 - много хубава камерка, но исках и бокенца, а след 2-3 плачевни опита за снимане на авиошоута установих, че повече от бокенца искам бърз AF, т.е. DSLR. Ии по това време след четене по форуми се установи че най-много за парите си даваха модерните докава Pentax K100... Извадих торбата с кинтити и взех пентакса + кита + Сигма 70-300 а после и 50/1.4. Само хубави неща мога да кажа за тая система, ама до момента в който започнах да заглеждам разни дълги светосилни моторни стъкла, дето цялата ми пентакс система струваше колкото половин обектив. И тогава с прискърбие установих, че в бг, а и не само в бг, пазар на пентакски обективи втора ръка на практика не съществува, а нови или няма или са на безумни цени. И беше решено - ще се минава на Канон или Никон. Чисто емпирично - с поглед в Базара и в e-bay беше установено, че обективите (а и телата), които възнамерявам да купувам в бъдеще са по-лено намираеми (а често и по-евтини) за Канонската система. И ей ме сега - 40D с тенденция към 5DM2 + Sigma 100-300 f4 + Tamron 70-200 f 2.8 + Sigma 17-70 с тенденция към Сигма 12-24 + Canon 50 1.8 Следващите в списъка са Canon 85 1.8, Sigma 150mm Macro, и се облизвам за идващия Tamron 150-600, че 300 мм за самолети и пилци ми идват къси, пък ако мина на ФФ съвсем...



Публикацията е редактирана (02-01-14 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: rx   
Дата:   02-01-14 10:07

Никога не съм виждал за себе си смисъл да сменям марката. По едни или други причини съм започнал с Канон и чисто прагматично тази марка ми е най-удобна и съм свикнал с възможностите й и маймунджелъците й. Сигурен съм, че който може да снима на А, може да снима и на Б, и на В - марката няма никакво значение. Иначе няма лошо човек от любопитство да се прехвърли на друга марка, за да види какво е, или пък - ако знае, че лично за него ще е по-голям кеф снимането с друга марка от предната.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: Digitalgab   
Дата:   02-01-14 10:07

А тия снимки дето си ги направил струват ли парите дето си хвърлил и сматаш още да хвърляш? Някакви пари изкарал ли си от снимането?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: itcome   
Дата:   02-01-14 10:50

Нямам никакви проблеми със системните смени :)
Кой каквото ми даде да поснимам (живи и здрави да са хората с гардеробни камери и обективи) - възползвам се.
Собственост - имам една Практика (тяло) и един никонски обектив.
Системи, като системи - снимат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-14 10:58

Трябва системата много да ми ограничава възможностите за фотография за да сменя, а не мисля че повечето от нас достигат лимитите на техниката си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: Otvorenia   
Дата:   04-01-14 01:17

Много добре казано [beer]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: daniil-k   
Дата:   04-01-14 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: da.fo   
Дата:   04-01-14 02:34

След 1990та от Nikon 301 към Minolta 7xi(защото Minolta-та , която ми предложиха беше фотоапарат на годината) а тогава все още трудно се намираше техника. След това Sony(A100,A700) за да ползвам обективи и светкавици(от Minolta-та) но се оказа , че предлагането за Sony(втора употреба обективи, аксесоари, че и нови даже)беше в пъти по слабо от Kanon/Nikon. Избрах Nikon заради цветовете на човешката кожа - стоят ми някакси с по естествен слънчев загар [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: neillmakoli   
Дата:   04-01-14 12:05

За да избере някаква система човек трябва да знае положителните и отрицателните й страни, и това трябва да го прецени добре преди да започне да снима с нея, да е наясно какво би му липсвало и какво ще му донесе положително тя.
Съвременната техника улеснява много фотографа, така че с почти всяка с-ма може да се снима почти всичко, липсата на знания и умения не правят системата лоша.
Останалото е суета и фукня.
И най-важното е да снимате и да се забавлявате, не само да гледате пиксели, шум, матрици и фокуси-мокуси [smilie25] .
[shtrak] [beer] [smile] [cool] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-01-14 12:19

Сменяват се системи по различни причини.... хубаво е да не се робува на марки ама около теб са само канонци примерно и може да си менкате обективи.... снимах със сони преди, сега с канон... никона е по евтин обаче.... честно казано строго индивидуално идва кой с каква система ще е и кога ще реши да я смени.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на система, защо и как?
Автор: emo99   
Дата:   04-01-14 13:04

Аз съм с никон Д90 и д7000. Калпавите стъкла на тази марка ме разочароваха. Мислех, че твърдите им обективи нямат проблем с фокуса, но се оказа, че не е така. Сега обмислям купуването на 5ДМК3, но чакам да поевтинее.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »