Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 17:59

То и фотоапаратите са боклуци и телефоните и всичко материално е "боклуци" Само любовта е вечна [smile]

Карайте каквото ви е кеф и ви е на сърце. Весели празници !

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 18:27

Единственото хитро нещо което алфа са направили е че са продали боксера на Субару![smilie5] Тва си е колекционерска кола за хора с пари или фръцнички!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 18:28

цицоманцо - колко Алфи си карал, колко си имал, за колко време ?



Публикацията е редактирана (30-12-13 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 19:00

Какво значение има..? Първото впечатление е най-вярно!
За мен колата е консуматив.
Когато обаче купувам консумативи, искам да си свърша работа с тях. Френските, италианските(с малки изключения) и опелите не си струват!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 19:07

Значи:
- не си карал Алфа;
- не си притежавал Алфа;

обаче имаш твърдо и непоколебимо мнение, формирано от ??

Както казват в адвокатските филми - нямам повече въпроси.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-13 19:25

Интересно-смешна тема, с нотки на маркова религиозност.[smilie3]

Ето ви една статистика за проблемите според годините на колата.
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-10-11/311


Ако не си видите модела има два отговора. Или е много рядък екземпляр или не се поврежда и не е имало повече от 500 записа за проблем, което е минимума за да се появи в тази публикация.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 19:53

Карал съм Алфа.Полицейска със задно предаване 175 коня...Неам нерви! За сух и прав път става. Приятелят ми, чиято беше я купи за 7000лв. на 160000. Познай за колко я продаде на третия месец! За 3000лв! Лесна и евтина за поддръжка!!! ДААААВЕ!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Колекционерска кола която за разлика от истинските колекционерски коли не си вдига цената!
Ивеко бих си купил! Алфа - НьЕ!!
По диаграмата дадена от колегата съм на 4 и 5 позиция1
И не съжалявам!



Публикацията е редактирана (30-12-13 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 20:12

Така - сега по-подробно.
Каква Алфа - модел, година, състояние..
Лично ти - колко си я карал, какво не ти хареса ?

Аз примерно си купих БМВ 318 i, 5 - 6 годишно тогава, супер бегачка, обаче след първия преход Варна София, казах че на тая кола аз повече няма да се кача и в София я замених в една автокъща за Опел Омега, по-стара, без доплащане... Щото съм 1.90 и до София така се схванах, че едвам излязох от колата и я псувах на майка като да беше жива.
Сега трябва ли да пиша глупости от рода, че БМВ са калпави коли ? :) Ако бях си купил 7 серия, щях да съм довлен вероятно, както бях доволен от дъртата 316 акула, която карах преди това, докато не я изяде ръждата.. :)



Публикацията е редактирана (30-12-13 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 20:59

Сега като се поразтърсих, зех, че си харесах една Алфа, ама пусто цената височка:

Alfa Romeo C52 Disco Volante


http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/award-hottest-car-at-geneva-2012_17.jpg




А ето на това ако му боцнат едно V8 на задно предаване, се отказвам от М6-цата:


http://www.boyanpavlov.com/Work/geneva-2012-touring-superleggera-disco-volante-concept-live-photos-1


За съжаление е прототип и най-вероятно няма давиди бял свят.


Мда, с осмак е и задно, ама е набазата на С8, което е 200К евро, значи пак ще се размина...



Публикацията е редактирана (30-12-13 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-12-13 21:35

cicomanco що не се захванеш по на сериозно с фотографията, че остави ги тези Алфи те не са за селяни и тъпаци а ти нали не си такъв - като почнете да карате алфа сте ми любими повечето ти знаеш ли, че няма как да си карал полицейска алфа с задно а ? хи-хи-хи що се излагаш алфа не си докосвал само си гледал то ти личи. Пак казвам алфата не е за всеки това е ясноо не е нито Опел нито голф итн. [cool]



Публикацията е редактирана (31-12-13 03:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Tonidi   
Дата:   30-12-13 22:05

Красиви коли са алфите, пичеловки. Така се запознах с жена ми. Ярко червена алфа 33. Беше преди 20г. Алфата умря много бързо. Щото е красива и ходи много, ама за малко. Жената още си е с мен. И със задно съм имал кола - BMW 7а серия на 4г. И това не беше стока. И дизел имах веднъж - на 3г. като от магазина... Оттогава тези 3те грешки ги отбягвам. Сега съм на втора позиция от горната класация.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 01:30

абе папараче, аз ли нещо не разбирам или се опитваш да вкараш някаква нотка негативизъм към опелчетата? един такъв съм му наброил към момента 450 хиляди километра и още си крета яко - не признава нито софийските дупки, нито врачанските! я кажи твоята велика алфа къде ще е след 450 хиляди километра? нека позная - ще е рециклирана в метални панички за кучетата на двора. айде малко по-сериозно!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-13 01:47

Не виждам защо някой трябва да се хвали с кола на 450 хиляди, не мислех че това е показател за пишкомерене. Разбира се, за сЕкой влак си има пътници - неотдавна видях това:




Не е ретро-колекционерски екземпляр, а работен кон - безмилостно експлоатиран в зверски климат, лоши пътища, не-пътища, пясъци и от всевъзможни по стил и опит шофьори. Не само още върви, ами има и още много хляб в него. Много съм пътувал из третия свят, никъде не съм видял Алфа (нито друга италианска или френска кола) да е жива на тази възраст в такива условия.

Виждал съм и Алфа, може би дори по-стара:

http://farm1.staticflickr.com/148/381021109_3f063a01fe_z.jpg?zz=1


- но това е в стерилните условия на Швейцария, като "странично" хоби на някой мераклия, който повече я лъска отколкото я кара.

Не знам какво става със сайта, на втората снимка упорито ми преправя от [имг] на [урл] т.е. от снимка на линк - извинявам се з неудобството, алфата си струва да се види - като кола, не като снимка...



Публикацията е редактирана (31-12-13 02:29)

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-13 02:30





Публикацията е редактирана (31-12-13 02:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 02:46

а защо да не е повод за пишкомерене? когато погледна километража и числото, което показва там, в главата ми изплуват безброй спомени от места където въпросната кола ме е закарала и върнала жив и здрав. Разбира се, вече е заслужено пенсионирана на село

Явно аз съм друг тип човек и приемам колата като инструмент - парче ламарина, което днес го има, утре го няма, но спомените от местата, които си посетил са важното нещо. Ако тези места са предимно кафенетата пред сервиза, не мисля, че ще ми допадне - нито да седя в гаража като някакъв авангарден вид самозадоволител и да й лъскам... ауспуха в очакване да излезе "духа" [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-12-13 02:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 03:42

Нямам нищо против Опел и прочие - напротив давам ги като пример за доказала се здрава и евтина за подръжка кола. Не си ме разбрал правилно :)



Публикацията е редактирана (31-12-13 03:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 04:08

Истината е, че за съжаление в България това е единствения фактор, който хваща дикиш :( Ако имахме нормални пътища(поне), с най-голям кеф щях да си взема една 147-ца, която и като интериор, и като екстериор е адски яка. Но това - в други географски ширини [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: my.point.of.view   
Дата:   31-12-13 08:50

Шефът ми във Франция беше немец и един ден идва с Опела на работа. Излиза и аз му викам - Знаете ли какво откритие са направили от Опел? Корозията!
И той вика - абе,какво говориш, ние в Германия казваме, че Опелите ги правят от сополи!?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Ivo55   
Дата:   31-12-13 12:59

Taзи тема е за зоната.нет - там, в клуба, небезизвестният TODD
ще каже най-точно кои са + и - на тези коли.

Тук, общо взето, е за[shtrak] !
Весело посрещане на новата година[beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: kalinari   
Дата:   31-12-13 13:01

На мен ми харесват 159 като дизайн(без таблото).
Някой с опит от първа ръка?

Виждам по спецификации, че е доста тежка, това дали кореспондира с по-добро качество и надеждност?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: TPECHAT   
Дата:   31-12-13 13:27

определено... има страхотен клаксон [smilie24] .. ако ме разбираш [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 13:32

159 е една адски здрава и надеждна кола гаранитрам ти, че е мега яка кола и адски здрава за тези пари няма какво по добро да вземеш - най -за препочитане е мотора 1.9 JTDm много здрав и вървящ не че 2.4 е по зле но е доста по скъп за подръжка а не предлага много повече като вървеж.Ходовата част е много добре направена и е адски издръжлива като немец е ,че и по добре дори.Материалите ,от които е изработена като цяло колата са доста висок клас-тази кола няма детските болежки присъщи за италиански автомобил.Единствените проблеми на този автомобил,които може да получи са в скоростната кутия ,която е здрава но е на Опел не е алфова .Има и едни клапи, които са за повече паур и екология, които от веремето се блокират и свети и чек които най- добре да се елеминират с тапи - това е за еко не се отразява на вървежа почти , не говоря за ЕГР клапана коъто задължително след 5-6 година е трябжа да се сменя или почиства за да няма ядове има едни клапички които след бг горивото в нашата мила родина си казват думата задължително та за тях става дума.Дтугото ,което се сещам е компресора на климата и неговата шаъба ако даде фира се купува нов компресор което е скъпичко :( .Практиката се опита да ремонтира въпросната шаъба но не издържа много и се стигна до изжода че няма оправия по добре нова.Всичко това ви го споделям от опит и Наблюдения в сервизи в които с еправи предимно и само алфи от най-добрите майстори в бг на Афа Фиат и Ланчиа. Ако имате Алфа ромео никога не ходете в алексанър ауто или Ауто италиа за сервиз -от там сме виждали коли които излизат с неправилно зацепени дори ангренажи (няма белези при алфа) сами си правете изводите що за сервиз е това на Алфа.

п.с. Алфа ромео 159 уникален автомобил от среден клас и нагоре [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (31-12-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   31-12-13 14:01

Няма белези за ангренаж!![smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
И що за италианска кола е със скорости от опело..?[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
Изводът за мен е да не си купувам еднослойна тоалетна хартия...Не че не е тоалетна хартия, ама не става...[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 15:10

cicomanco гледай фотографията ти, казах махни ги тези Алфи не са за теб видно неразбираш от автомобили по добре си гледай фотото, че и там не блестиш но поне имаш попадения :)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Nimi   
Дата:   31-12-13 16:00

Започнах пета година с 147-цата и до сега два горни носача съм сменил за близо 50000км. Останалото като стартер и алтернатор не ги броя защото няма вечни чаркове.
Всичко си е до късмета и задкормилното устройство.

Тази 147 ми е грабнала окото но още не мога да реша дали е фалшива обявата и се каня тези дни да отида да я видя наживо. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371738893313885&f1=details&slink=57xynp


Ако искаш алфа си вземи от форумните бегачки. Да знаеш къде, какво, защо и с какво е поддържана.

Но.. тая тема тук е подобна като оная в Алфа Ромео форума за избора на фотоапарат [smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »