Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   29-12-13 21:40

jtd е най-якия дизел измислян някога. Разработка на Фиат и Бош. Много, много здрав и надежден двигател. и 1,9 и 2,4. Баща ми кара 145 от 2008, правил е един носач и един лагер. Двигателят е чук (1,9 jtd) Уникално здрав автомобил. Аз карам 166 вече трета година, като я купих смених всички части за смяна с оригинални и три години само си карам. Мoята е с 2,4 jtdm 20v - май скоро трябва да сменям дебитомер че дава грешки, но като я изчистя и си минавам по 1000 км. Харчи между 6,5 на дълго до 9,5 в града. Ама си е 180 коня. Три пъти съм ходил в Украйна с нея и още не съм правил предница. КОйто е ходил в Украйна, знае, че нашите пътища са самолетни писти в сравнения с полигона там :) Бих я сменил само с Мерседес Е, защото ми е на сърце след 124 ката, нищо друго не смятам за достойна замяна. Това че са евтини - чудесно, хубави коли за интелигентни хора, много екстри, много удоволствие от шофирането и най-добрия дизел измислян някога. [smile] Да напомня само, че съм сменил много коли до сега, Алфата ми е някъде номер 39 по ред лична кола и не е като да не мога да сравня с японски, немски, шведски, френски, руски, чехски, корейски автомобили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 23:00


Автомобилните зомбита са не по-малко страшни(странни) от фотографските и телефонните зомбита [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Баш ми дреме на ... каква аджеба ми е колата - важното е да е надеждна и с евтина поддръжка...

Аз карам по 35000-40000 км на година, и явно алфа няма да си купя никога - това не е кола за бедни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   29-12-13 23:28

карал съм и двата и мисля че 1.9 е по добрия дизел на алфа?? може би субективно. При дизелите има смисъл от чипове. На бензиновите не. И аз преди 6 години мислех, че е най-добрия дизел. Оттогава покарах разни ауди, вф, пък напоследък покарвам една октавия 2009 дизел на почти 400к, която върви и изглежда като нова. Ако сега трябва да избирам дизел взимам ФВ група.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 23:55


1,9JTD наистина върви прилично, но и погорва нафтица повечко отколкото би ми допаднало...

Дърпаха се с една Astra J GTS 1,9CDTI (мотора си е JTD на фиат) чипове мипове OPC Line, ремап 180+ коня с Astra F GSI 2,0 16V C20XE без да е пипана, едва 140-150 коня. Дъртия астероид го отвя като пътен знак...

Жена ми кара октавия 1,6д 2011 с дръпнатите фарове - 105 коня. Бе не че не върви, ама си се усеща че е дизел и се мотае. Но и разхода е 4,5 - 4,8 извънградско с климатици и 110-120 км/ч

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 00:06



paparak_ivi, как може една кола с дух да е с предно предаване? Предното предаване е за лелките и чиченцата и за тези, които гледат да избият далавера

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 00:17


Маниашки Алфи с дух има, ама те са много стари, със задно предаване и скоростната кутия сложена на задния мост, другото е скрап

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: m57d30   
Дата:   30-12-13 00:27

нека не поставяме думата "спорт" и фразата "предно предаване" в едно изречение, моля :)

апък колко са мощни тея T.S.-та думи нямам :D



Публикацията е редактирана (30-12-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bozO   
Дата:   30-12-13 00:59

Направете си следната статистика - огледайте около вас всички авто майстори какви коли карат...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   30-12-13 01:15


Твоята статистика каква е?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: kote   
Дата:   30-12-13 01:22

авто майсторите не са показател за качествата на колите
познавам един, който кара ланчия тема, но с двигател на ферари
действително ланчия са пускали модел с този двигател серийно, но са го спрели заради слабото търсене предвид високата цена и високите разходи, които само авто майстор може да поддържа
познавам други, които карат само фиат стило, нищо че са проблемни
за тях не е проблем да го поддържат
единия от тях даже за хоби участва в гонки с форд ескорт ер ес косуърт, за който има славата, че много му гърмят двигателите ма какво му пука на него нали е авто майстор
и последно трябва ли да гледаме TOD, който изчезна напоследък виден авто майстор от радилово, който търкаля лятото алфа и зимата чероки?
това ли са най-здравите и надеждните коли в българия?
истината е ,че кеф цена няма и който може да си го позволи удря пачката в земята[smilie5]

п.с. обърках селото на тод



Публикацията е редактирана (30-12-13 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   30-12-13 01:49

съгласен съм че алфите са с дух - да не прозвучи сексистки - този дух е женски и му идва всяка седмица.

колегата казва - усещал всичко под него - това хвалба ли е? да го преведа на български - като минаваш през жълтите павета, вече си набрал личния зъболекар и си уговаряте час да ти възстанови изпадалите пломби.

а това да обичаш кола не бих го коментирал, въпреки, че познавам доста хора с подобна странност към вещи. познавам също един тип жени, които се кълнат в любовта към мъжете си които ги смилат от бой всеки ден, но те си ги обичат [smilie18]

едно им признавам - наистина са красиви. обаче колата не е за да е красива. не е и да има дух. не е и да я обичаш. колата служи по дефиниция, след като завъртиш ключа - да се чуе БРЪМ! и да отидеш от точка А до точка Б. след като не може да изпълни това надеждно и след като ще се молиш на тоя дух да е в добро настроение всяка сутрин............ :)

и понеже се засегна темата за "германофилите", като един такъв с дърта, грозна, стара мецана 124-ка - питали радио Ереван как с вързани очи да разпознаем дали седим в немска или италианска кола.
- Удряте с юмрук силно над арматурното табло. Ако се чуе ТУП!, значи сте в Мерцедес, БМВ или Ауди. Ако се чуе Дрънннтърърътнръдърйцдйчапраз!(звук на разтръскана кутия бонбони или кастанети) - значи 100% сте във французойка. Ако се чуе последното + звука продължава да се чува оттук нататък винаги, когато колата е запалена, значи е италианка :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   30-12-13 01:50

cicomanco субарото на 10 години отдавна го е изяла ръждата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   30-12-13 02:03

"Автор: paparak_ivi
Дата: 29-12-13 21:02

Като гледам тук бая разбирачи на Алфа има лошото е, че нито един несъм видял на нито един Трак дей на Калояново. Карам Алфа от 5 години едно мога да кажа за тази марка - не е за всеки още по малко пък з аразирачи като cicomancho карайте си оплеите и голфовете не се занимавайте с Алфа това е кола с дух който масовия шофъор никога няма да разбере Алфа е кола със споретн дух и нрав друго си е да чуеш как реве туйн спарк - хубавата алфа е подържаната Алфа .Така за разбирачите да кажа: ходовата част на Алфа не за голфаджии и опелисти та дори и бемвисти , коъто кара хонда знае за какво става на въпрос горен долен носач и стаб щанга- резултата е удоволствие от шофирането , особено имаъки предвид и късата рейка( по спортно ориентирана) секи един момент знаеш какво се случва под теб. Да ходовата част е по лабилна за бг деъствителността но пък и това си има решение - полиеритан му с еказва момечета (разбирачи). За моторите бензиновите : туин спарка е двувалов мотор с много мощ и вис система за жкарване на допалнително жъздух при опеделени обороти (още мощ) коъто кара алфа с масло неподходяшо за тази марак има нон стоп ядове с мотора или пък си мисли че с свещи за 60-80 лв ще кара алфа няма ка да стане момчета козата си иска пръч е казал българина :)
Другото нещо което е препорачително за алфа е хубавия бензин обича аз кола 100 октана защото при лошо гориво почват ядове с мотора . За JTD (disel)моторите едно мога да кажа - наъ добрия дизел за момента е този няма японци няма немци и французи ако някой може да извади повече коне от дизел с ремап и външни интервенции без да отваря мотора му свалям шапка - защото JTD може наъ брутално здрвия и вървяш дизел - имаm 1,9 jtd бая коли съм наказал с него ( е верно е ,че е пипано )ама и понавървява и е адски некапризно и икономично . И вкаря на моето адски ядосано послание едно мога да ви кажа като луд Алфист с 2 алфи и един Фиат браво Абарт ако трябжа д асе пазите от нещос свързанос афа е от калпави майстори а не от алфа - Алфа неможе да я парави подържа всеки гаражен майстор на голфове фордове опели,аудита пасати и тн.

П.с. Никога не си земайте алфа ромео с JTS мотор - този мотор е проблемен и няма нищо общо Алфа това е морор на опел

Алфа ромео е в моето сърце и аз винаги ще карам Алфа, защото я обичам тази марка!!! [cool] [cool] [cool]

Само за инфо да ви кажа, че първите Ферарита са били всъшност Алфа ромео - Ензо ферари е бил пилот на Алфа Милано - запознатите знаят за какво говоря. "
Ферари става спортното подразделение на Алфа, когато пилота на алфа Ензо ферари оглавява развойната дейност.

JTS мотор - мотора е на GM ако говориш за 3.2 260 hp слаган на Брера и мисля на 159 ... 3.2 на алфа последно се слага в алфа GT 250 hp сток, много красив мотор ... 1.9 и 2.4 JTD и без ремап едва предават въртящия си момент на колелата .... който иска спорт има 8c и 4c, за возията ако си караш алфата с 15ки или 16ки мисля возията не е по лоша от анлогична А4ка, само дето се чупи много по малко от А4 :))) И наистина умната с маслото на бензиновите мотори, с малки хлабини са и не понасят какво да е масло !
И накрая бих казал, че живота е твърде кратък за да караш немски и скучни японски автомобили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   30-12-13 02:17

"И накрая бих казал, че живота е твърде кратък за да караш немски и скучни японски автомобили :)"

||
\/

"И накрая бих казал, че живота е твърде кратък, за да го прекараш в барчетата пред сервизите, чакайки своята духовата италианка :)"

Всеки ще си дърпа към своето. Но нека не го избиваме към фанатичност :)

в тази връзка, прав си - духа на моята дърта немска талига е твърде скучен и прагматичен - врътваш ключа - пали. въртиш волана - завива. натискаш газта - ускорява. спирачката - спира - много чичкарско и скучно, нали? [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-12-13 02:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bozO   
Дата:   30-12-13 02:18

Аре са мистика...не може всеки майстор - трябва да е шаман.
Алфите са дараци като всичко останало. Ако караш с хубави консумативи и слагаш оригинални части - здрава ще е. Въпроса опира до интервала между наложителните сервизни дейности, ама теорията е много сложна. Има сравнителни таблици по години, напъвайте гугъла и търсете.
Много се вживявате - колата е просто тенеке на колела.
По-истинските коли са минимум със задно предаване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-13 03:39

Нали се сещаш, че много зависи по какви пътища ще я караш?

Аз мога да счупя всяка една кола за по-малко от 2 часа, ако избера правилно терена [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-13 03:44

> Нали се сещаш, че много зависи по какви пътища ще я караш?
>
> Аз мога да счупя всяка една кола за по-малко от 2 часа, ако избера
> правилно терена...


Аз мога да счупя всяка една кола за 10 секунди на всякакъв терен [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 06:43



Простата истина е, че ако говорим за автомобили втора ръка, никой не си купува Алфа, защото я харесва повече от Мерцедес или БМВ (макар и с дух), а защото в диапазона 3-5 хиляди лева е единствената кола, по-красива от Опел Вектра и Гоуф 3-ка.
Обаче от друга страна, в момента цените на колите са сринати, вече може да се вземе на супер изгодна цена Мерцедес или БМВ с доказани в годините двигатели и скоростни кутии. Разликата в цената Алфата я гълта за има няма 2 години, от там нататък няма и продажна цена, вечно твоя си е. Но пък с дух..

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-12-13 08:56

Последната истинска Алфа ромео е 75 тя е със задно предаване и щпер диференциал плюс двуботално Брембо спирачни апарати -1986г. Така излизат фабрично от завода Алфа ромео 75 - последната стинска Алфа преди да минат към Фиат. Добрата новина е обаче, че от 2014г. Алфа ромео отново се отделя от Фиат груп и ще си промененят задвижването със задно . Алфа започва да се прави в заводите на Мазерати !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   30-12-13 10:01

Колко са били лоши тези Алфи. [smilie10] Как може да има хора купуващи алфи, като има неразваляеми немски коли? Направо не е за вярване какви будали има. Тоя народ не чете ли фото-форум.
Колеги, дайте да преведем тази тема на колкото може повече езици, да поучим хората по света с българско ноу-хау, че много алфи карат по света бе! Че и нови си ги купуват. Акъл имат ли тези хора? Не знам.
Тайничко се надявах и българинта да даде нещо на човечеството, значи това било.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   30-12-13 10:45

На един художествен творец (в случая фотограф) му отива точно барната италианска кола (в случая алфа) :) Наистина поддръжката е малко по сложничка, но цената си заслужавам. Карам спортваго 156-ца от 5 години,за мен това е най-красивото комби до преди 4-5 години....така, че си струва. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   30-12-13 13:50

Потвърждавам! Фотограф на голф, някакси не звучи добре. Алфата по-приляга на творческа натура. Ако беше меркантилен магазинер доббре ама... фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Houngan   
Дата:   30-12-13 14:00

Сеат предлагат немско качество + лукс и екстри за парите на италианските боклуци...



Публикацията е редактирана (30-12-13 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: iasen2   
Дата:   30-12-13 14:07

Планираното стареене вече е цяла наука . Италианските коли не са боклуци , просто сте ги купили точно в момента на планираната смърт на колата . Успех .

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   30-12-13 14:18


Всичките са боклуци, просто има хора които не могат да го повярват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Парите отделяни за колата са правопропорционални на Любовта която изпитва собственика към нея и обратно пропорционални на стойността и...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »