Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: bpavlov   
Дата:   27-12-13 00:53



Наскоро купих тази конфигурация за мой приятел:
http://www.boyanpavlov.com/Work/Sample-Comp.xls


Бях му казал, да се приготви психически и за външна видеокарта, но се оказа, че няма никакъв смисъл. На 24" монитор, 1920х1200, не се усетиха дори зачатъци, вградената видеокарта да не може да се справи с нещо или да дава някаква разлика във Фотошопа с мойта 1000+ лева карта.

ceco100, правилно са ти казали две неща - не си купувай захранване фортрон - горят, имам три изгорели в чекмеджето и поне още пет, все на компютри за клиенти. Corsair и Cooler Master засега се явяват като неиздънен все още вариант, независимо дали си ги правят сами или при подизпълнител. Не забравяй, че захранването е една от най-важните части в компютъра и не само мощността е от значение. Скъпото захранване винаги е по-добро, независимо дали имаш две видеокарти или нито една. От тази гледна точка те съветвам да дадеш поне 130 долара за захранване.

За дъното - аз също те съветвам горещо да вземеш Гигабайт. Купил съм за приятели и клиенти десетки дъна от двете марки, като и аз бях първоначално пристрастен към Асус. Резултатът е, от Асус - тонове проблеми и проблемчета - от спонтанни рестартирания, несъвместимост с компоненти, до пълен блокаж. Аз винаги си купувам на собствения комп най-високия клас дъно, който е в момента, като 50/50 са били Асус и Гигабайт. Със 100% от асуските дъна, все над 300 долара, съм имал някакви проблеми. Последното беше P9X79 Pro, ЮСБ портовете му изчезваха както си работи и се появяваха сами след 10-насекунди, а в 1 от 10 пъти компа не тръгваше, само след измъкване от контакта за минута...
За гигабайтските дъна - десетки купени, сглобени и следени през годините - нито едно с какъвто и да е проблем.


За ССД дисковете, истината е следната. Абсолютно са задължителни там, където Виндовса и Фотошопа правят "суап" и "скратч". На всеки е ясно, че когато Виндовса почне да скратчва, особено докато Фотошопа мисли дебела задача, бързодействието пада поне десетократно. В един такъв случай, който е породен единствено от недостатъчно количество рам, ССД диска би бил нещо абсолютно задължително и незаменимо.

Само че, ограничение в рама, обикновено от 2 до 4 ГБ имат само "некои много убаи" лаптопи със запоена такава, без възможност за ъпгрейт.

На всяко съвременно дъно могат лесно да се боднат 32 гига рам, особено при положение, че цената е смешна. Когато имаш 32 Гига рам, отиваш в контрол панела и изключваш завинаги функцията на Виндовса "Paging File", а Фотошопа, работеш с 85% от рама, никога повече не дава тъпата софтуерна грешка "нот еноф рам".

Обръщенията към диска стават рядки и незначителни и наличието на ССД се обезсмисля на 100%, освен ако, разбира се, не засичаш с хронометър, дали Вина-а ще ти изгрее за 15 или 22 секунди.

Твърдо обаче ти препоръчвам отделен физически малък диск само за операционната система, а пък ако имаш излишен кеш, може и да е ССД.

Трийсетте и два гига рам обаче имат смисъл, вярвай ми

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: imitev   
Дата:   27-12-13 13:57


Аз как работя билбордове 3х4 метра с моята i7 с8 гиги рам... отвратително [smilie18] [smilie18] [smilie18] Като се замисли - цяла седмица не се обажда...

Толкова съм се разглезил с него, че като отида някъде, където има по-бавни машини се усещам че се дразня...

По-голям проблем от 32 гб рам е че шопа не иска да записва PSD файлове по-големи от 2 ГБ на диска.

За обработка на снимки дали ще е с 8 или 32 гб е все едно...

PS: Дъното ми е АСУС [smilie18] [smilie18] [smilie18]

PSS: И захранването ми е Фортрон мамка му[smilie8] На 4тата година взе да му дрънчи вентилатора като е студено в стаята.

PSSS: Никога не е спиран, само рестартиран на седмица-две веднъж или заради ъпдейти...

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: bpavlov   
Дата:   27-12-13 14:20



imitev, то по твоята логика, човек каквото и да си купи на сляпо, все е добре, щото все някой има такава конфигурация, работи му добре и се хили самодоволно като теб като пача. Иначе билбордове сме работили едно време и с 32Мб рам, и?

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: imitev   
Дата:   27-12-13 16:03


Чудя се как така с лека ръка харчите чуждите пари - 32 гб, 2 бр. SSD... Видеокарти по 500 лева... Луда работа..

А генерализирането на марките е тотално погрешно. Като Канон-Никон.

Колко фортрони и асуси съм наслагал - ами работят гадините.

Както и Гигабайт. Имаше период когато гигабайт правеха невероятни боклуци, но и той отмина.

Плюят Асрок - евтини са, но работят...

Сега ако търсиш дъно и процесор за форсиране - тогава е ясно че по-скъпите и маркови дъна ще са правилният избор. Но на въпроса Подходяща ли е за обработка с фотошоп за любителски цели.

за каквато и да е система с i7 да се натикват вътре чудеса е абсолютно безсмислено занимание...

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: ceco100   
Дата:   27-12-13 18:19


Автор: bpavlov  Благодаря за препоръките.Компа ще бъде
С 2 или 3г.гаранция и през този период ще се види кое,
колко издържа и, колко е надеждно.
Ако има проблеми, ще заменя с друга марка. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА КОФИГУРАЦИЯ
Автор: bobby__   
Дата:   27-12-13 19:35

Послушай bpavlov и не се набутвай с FSP... Може и 10 години да издържи, но това не го прави хубаво захранване. Или поне преди да го купиш прочети последните 10-ина страници на тази тема . Замени го с нещо от Seasonic, според бюджета :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »