Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 bhphotovideo пазаруване...
Автор: cucicuc   
Дата:   16-12-13 22:18

Привет !

Гледам само стари теми за пазар от там.
Някой купувал ли е нещо от там скоро.Какви такси, мита и т.нт се начисляват освен доставката и обявената цена в магазина ?
Или алтернатива у нас /Европа/ на по-добри цени от нашите търговци.
Благодаря !


Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-12-13 22:58

По-евтино от Щатско няма, стига да ти го донесе някой познат, че в другия случай май излиза същото като от Европа или тук...

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: Malakar   
Дата:   17-12-13 00:32

"По-евтино от Щатско няма, стига да ти го донесе някой познат"

... или ако не убедиш продавача да напише сума за пред митницата под 45 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-12-13 00:39

Тия няма как да ги убедиш.

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: hose   
Дата:   17-12-13 00:45

моя опит е от май месец…
за Ню Йорк и някои щати начисляват 8% данък (местен)
ако купуваш от Чикаго или Калифорния го няма този данък

оттук не ми приеха Виза електрон картата, както и нямат PayPal от България

кредитните карти важат, но не знам точно кои

транспорта до тук е скъп, а имаш и ДДС на митницата = няма смисъл, излиза обикновенно на цените тук, като тук все пак имаш и гаранция (повече или по-малко)

смисъл има ако някой го донесе лично

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: Esper   
Дата:   17-12-13 19:46

hose написа:

> ...
>
> смисъл има ако някой го донесе
> лично

Това е точният и кратък отговор на целият тред [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-13 20:06

и да го носи май вече от 7 те до 9% данък няма бягане.

Така че слагай си тия 7 до 9% виж и нещо за транспорт да добавиш и после намери кой да ти донесе веща.

Все има кяр ама понякога не е толкова голям колкото изглежда ако гледаш нетната цена без данък и транспорт.

Отделно губиш и гаранцията. Така че и за това си помисли колко би платил ако беше опция. Ако е нула ясна работата. Аз често предпочитам да си платя допълнително, особенно за по-скъпи неща, щото като се счупят по вина на производителя, а те се чупят точно по негова вина, колкото и да ни е странно, без гаранция остава само горчилка в устата. Дори бих си купил 4 или 5 годишна гаранция ако се предлагаше...ама уви за сега в БГ някои от тези сулуги ги няма съвсем



Публикацията е редактирана (17-12-13 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: siluet   
Дата:   17-12-13 20:19

Редовно пазарувам от тях но съм в Канада, мога да кажа че са железни евреи, за 9$ ми доставят обектив на втория ден по обяд е при мен. Миналия месец купих един НЕХ за човек в БГ, плащам с канадска кредитна карта, та проверих как е по-изгодно, доставката до БГ беше 80$ и после какво се плаща там като ДДС или мито незнам, по-изгодно ми беше да ми го пратят до Торонто като платих данака за Канада още на B&H сайта, и апарата го пратих по човек в БГ.


Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: cucicuc   
Дата:   17-12-13 20:29

hotsnail ..

Ok..виж колко струва Токина 11-16 втора версия, сложи данък и виж колко струва "у нас".
Гледам "нея", защото искам да си купя този обектив за никон.
Според мен си струва риска някой да ми го донесе, пък било то и без гаранция.Аз тази разлика от близо 600 български лева кяр не я наричам.
Обмислях да я поръчам, но не са ми ясни всички подробности около доставката и таксите.Сестра ми живее в САЩ и мисля за друг "пъклен" план в тази връзка.

П.С.: Просто не мога /знам де/ да разбера защо са такива големи разликте в цените !!!


Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: Gam3Ra   
Дата:   17-12-13 21:14

Ами от Япония? Също продават по-евтино от Европа. Пък и е тузарско да кажеш "японски апарат"

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: siluet   
Дата:   17-12-13 21:22

Щом сестра ти е там какво има да му мислиш, гаранция си имаш само дето трябва обектива да иде пак до магазина или сервиз в щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-12-13 22:41

cucicuc написа:
П.С.: Просто не мога /знам де/ да разбера защо са такива големи разликте в цените !!!


Разликите се дължат основно на различията в потреблението, т.е. големината на пазара! Иначе казано, ако някой от нашите фотомагазини продават няколко броя /да го кажем десетки/ от въпросния обектив за един месец, магазин и сайт от ранга на ВН продава стотици, а може би хиляди бройки за същия период. От там идват по-голямо количество от производителя, съответно по-големи отстъпки и т.н. Наред с това в Щатско, техниката е като цяло по-евтина не само фотогравската, пак поради голямото консуматорство и покупателната способност на нацията. Колкото и да е нечестно - излиза, че колкото по-беден един народ, толкова по-скъпо плаща за даден продукт, а себестойността на един продукт ме може да бъде по-ниска, само защото имаме ниски доходи и слаба икономика, наред с малките ни параметри, като държава.
Иначе казано - не са скъпи продуктите, ниски са ни доходите! A oт там си правим изводите, че е скъпо и ни притеснява разликата в цената! Нямам нищо против да дам и 1000$ за обектив, стига месечната ми заплата да е 5-6000$ минимум [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-12-13 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: Vezzz   
Дата:   17-12-13 23:15

PhotoBo Много си прав :(
ма.ка им и политици :(



Публикацията е редактирана (17-12-13 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: cucicuc   
Дата:   17-12-13 23:17

Да, знам, както отбелязах в скобите по-горе, но не е само това.
Нима Европа не е достатъчно голям пазар, че цената на обектива да е с 1/3-та по-висока, не само в БГ ами и на повечето магазини на Стария континент /Европа/ ?

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: photoninja   
Дата:   17-12-13 23:26

Мазда е японска марка автомобил, нали? Защо в САЩ се продава за 13 000$ (19-20 000лв) чисто нов, макар и базов модел 3-ката, а в Европа под 38-40 000лв не може да се вземе (не само в БГ)?
Нали все е една и съща кола???

Май по същата причина по-горе, САЩ е едно, Европа макар и в съюз се състои от няколко държави с различно потребление, икономика и покупателна способност ;)

ПП: Може би има връзка и със световното господство на еврейте, както и управлението на масите, но навлизаме в една друга конспиративна теория... различна от всеобщоизвестните факти, споменати до тук!



Публикацията е редактирана (17-12-13 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: Tonidi   
Дата:   18-12-13 01:12

Не пренебрегвайте и английския пазар - ибей и амазон. Не знам там какъв е оборота и дали не плащат данъци! Ей сега гледам да поръчам едно осветление дето тука в многоуважаван магазин струва 800лв а там е 300лв.!

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 01:52

Еми то за всеки продукт трябва да се сметнат и разходи и други простотии които има. От там идат и разликите.

При колите в Европа сигурно има разни екотакси, Евро 5 стандарт, минимални заплати при дилъра, средно време за престой по складове, транспорт от Япония със плащане на такси за суецкия канал и разни други неща дето в САЩ ги няма...кофти да ама това е. американците са по-голям пазар, говорят един език пазаруват он-лайн без грижи от всякъде, нямат изискване във всеки щат да има локален сервиз и представителство и т.н. и т.н. просто са по-ефективни от европейците.

В европа за много неща ще страдаме с тъпия ни национализъм и шувинизъм. Ама каквото повикало, такова се обадило.

Не щем да имаме федерално правителство, общ парламент и съд и закони. Не щем да отворим трудовия си пазар, не приемаме сирийските бажанци, пазим с разни протекции за разни неефективни сектори с десетилетия, субсидираме фермерите яко...тия пари идват от някъде

Пък може и да е за добро в крайна сметка. Не ядем ГМО, има горе долу гарантирано здравно обслужване и помощи за безработни, имаме гарантирана годишна отпуска...

България си е кошмар де...ама това е най-бедни в Европа. Избираме си мафиоти всеки път в парламента и те правят каквото могат - крадат и безчинстват. Следващите избори мислете дали искате токината да е с 600 лева по-скъпа или искате да имате пари да я купите.



Публикацията е редактирана (18-12-13 01:56)

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: mmjm   
Дата:   18-12-13 02:02

Изобщо не знаем какво ядем имаме все още работещ институт по генетика и селекция на растенията към БАН. За вредите и ползите от генно-модифицираните продукти може много да се спори и всички са прави, за гарантираното здравно обслужване говори, когато ти се наложи да го използваш да не дава господ. Слава богу за отпуската си прав(ама само за държавните служители).[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: bhphotovideo пазаруване...
Автор: yakumo   
Дата:   18-12-13 22:06

Пазарите в САЩ и (донякъде) Русия и Китай съвсем не са подчинени на чисто пазарни принципи. И трите "супер сили" извиват ръце брутално по всякакви начини, но, за момента САЩ май най-много държат на "некои съображения" за тези, които искат да продават там.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »