Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимане на концерта на Scorpions
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   11-12-13 22:43

Здравейте. Досега не съм ходил на концерти, но зная че снимането на такива мероприятия е забранено. Ще има ли проблем, ако нося със себе си един таблет 7инчов и снимам с него части от концерта между публиката?
Също така не намирам информация в сайта на залата, от колко часа ще пускат хората вътре. Събитието е от 20:00 и ще бъда в тълпата на игрището, нямам запазено място на трибуните. Може ли да ми препоръчате от колко часа да отида.
Зная, че тук има доста активни меломани и фенове, които ходят по концерти и затова реших да се посъветвам с вас.
На фокус [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: realnoncho   
Дата:   11-12-13 22:57

Серизно я накарай някой да застане пред теб и да изпъне ръце с един таблет да видим какъв концерт ще видиш [smilie23]

Препоръчвам ти да не снимаш с таблета - нито ще е качествен крайния резултат, нито ще видиш нещо от концерта...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: ivjordan   
Дата:   11-12-13 23:24

Забрави за снимки с тоя кашон. А и наистина ще пречиш на околните.
Ако чак толкоз държиш да снимаш, вземи някаква сапунерка с ръчни настройки, изключи светкавицата и дебни осветлението от сцената, ама от концерта нищо няма да видиш.
Въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: stown   
Дата:   12-12-13 01:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: filadendron   
Дата:   12-12-13 03:58

Пич един съвет, не си взимай таблета безмислено е.
Аз ходя на почти всички рок концерти в София и като видя да си вадят "телевизорите" да снимат ми се драйфа, пречат ужасно много.
Ако искаш да ти остане нещо за спомен си вземи една съпонерка вадиш снимаш и прибираш и [cool]. Аз лично никога не ходя с какъвто и да е апарат. Вадя телефона снимам се с приятелите около мен за спомен и това е. Останалото е купон.
Със сигурност ще има заблудени типове които ще си правят клипчета на които после и картината и звука ще са лайно ама кво се прави нали е модерно...
Отивай един час преди концерта и всичко ще е ок.
Концертите никога не започват в определеният час да не се шашкаш :)
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: attempt   
Дата:   12-12-13 08:50

Снимай няколко снимки за спомен с телефона и се кефи на концерта. Аз поне смятам да направя така [cool] [beer] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: asahi   
Дата:   12-12-13 12:04

7 инча? Малко е!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   12-12-13 17:12

Те някои телефони вече станаха по 5-6 инча.
Благодаря за идеите и упреците. Ще се наслаждавам на фронтстейджа [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: nsirakov   
Дата:   13-12-13 07:06

аз пък ще си нося фуджито :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: kokermur   
Дата:   13-12-13 08:21

Аз имах възможност да снимам на един концерт в Русия на една от известните руски групи, никой не ми направи никаква забележка макар, че снимах с светкавица. След това снимах на един мюзикъл заснех го почти целия на видео, наложи се да сменям батерии и карти. Снимах с OLIMPUS X3, това е от тези сапунерките. Никой не ми направи никаква забележка, а и не знаех, че е забранено.
Честно казано видеото не стана добре, но снимките да .


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: realnoncho   
Дата:   13-12-13 09:11

Като каза светкавица:

Господа с таблети, телефони и сапунерки на зелено квадратче - вашата вградена светкавица осветява до няколко метра и не може да прати до сцената. С включването на светкавица създавате само дискомфорт на останалите, но не правите по-добри снимки. Освен това светкавицата дори и да освети каквото мислите че трябва убива цялата атмосфера и сценично осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: attempt   
Дата:   13-12-13 10:04

Последни подробности преди концерта на Scorpions


Няма да се допуска и внасянето на фотоапарати със сменяем обектив, професионални видео камери и други професионални записващи устройства.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: deadlirics   
Дата:   13-12-13 10:43

Преди години с едно приятелче докопахме акредитации за един рок фестивал в Полша. Помня първите думи на фронтмена на една от бандите: Моля ви, искам като остарея да мога да виждам внуците си. В публиката ще има достатъчно малоумници които ще ми плющят със светкавици в очите. Не бъдете част от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: caspin   
Дата:   13-12-13 11:08

Бутай се с таблета най отпред[cool]Но не ходи сам, че може да не набият[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: vga   
Дата:   13-12-13 11:55

Из медийната хроника... "Човек принуден да гледа концерт със собствените си очи - по грешка забравил телефона си вкъщи"

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: kkkolelo   
Дата:   13-12-13 12:55

[smilie18] [smilie5]

Те по скоро теа светкавици сами са се включили на оскъдната светлина и не знаят как да си ги изключат ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: mmjm   
Дата:   13-12-13 19:53

С джамджийско чукче, как иначе, или ги затъмняваш с черен перманентен фулмастер[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: firebird   
Дата:   15-12-13 13:55

Има концерти, на което е забранено абсолютно всичко. На други разрешават само сапунерки. С появата на безогледалките понятието "сапунерка" стана трудно за дефиниране и късащите билети нервозно дърпат обективите, да видят дали се махат.
Обикновено звездите си пишат по сайтовете дали концертите им са "камера френдли", или не. Но имаше случай с Таря Турунен, която разрешава снимане и с ДСЛР, тук в зала Армеец охраната да не разрешава. В НДК, в Пловдив и в Универсиада съм снимала на нейни концерти с ДСЛР и не е имало проблем.
На входа винаги преджобват всички - да не внесеш оръжие, алкохол или де да знам какво. Вътре се продават питиета и им вземат капачките. Не знам как биха се отнесли към таблет, но вярвай ми, снимки няма да станат като за пред хора. Хубава снимка от концерт става с хубав обектив и да си близо до сцената. таблетът щ ти пречи да с кефиш, ще го мислиш дали нямата да те бутнат, полеят с бира и тн.
Както са ти казали, ако имаш сапунер с ръчни настройки, може да се пробваш, като чакаш сцената да е хубаво осветена.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: batsali   
Дата:   15-12-13 15:31

"Аз лично никога не ходя с какъвто и да е апарат. Вадя телефона снимам се с приятелите около мен за спомен и това е. Останалото е купон."

Това е истината! [cool] Никакъв смисъл няма да се снимат каквито и да било мероприятия, освен ако не си отишъл специално с цел отразяване на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: kokermur   
Дата:   15-12-13 16:19

Абе не са море гладни, понеже са си надвили на масрафа за това слагат тези ограничения... Аз не бих отишъл на такъв концерт дето ще ми дърпат обектива да гледат дали се сваля. То авторски права, права ама само теса с права вече ...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: asahi   
Дата:   15-12-13 21:41

Създай творчески продукт, почни да го продаваш и тогава решавай с кого и как го споделяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: sd   
Дата:   15-12-13 22:18

мда! остава 1 ден до концерта! Аз ще пропусна тоя път, но ето нещо от преди няколко години за нахъсване [cool] [cool] [cool]


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/_1288075154__DSC5791.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/195/d_1288128755__DSC5713.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: caspin   
Дата:   15-12-13 22:41

Скорпиънс приключиха преди три години с прощалния си концерт на избушения стадин на БАН.Сега се присетили, че им трябват пари.Нема нужда[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: asahi   
Дата:   16-12-13 00:17

То и преди 3 години нямаше нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерта на Scorpions
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-12-13 00:23

Е нали не го организира Митко инженера "ПАЙНЕРА" и вече всеки останал концерт е дълбоко законспириран [smilie5]
На Веско Маринов концертите да не би да са без пари?
Еми трябват им пари, защо да не им трябват? На кого не му трябват? Предпочитам за дам 65лв за билет за скорпионс, отколкото 10лв за вход и 65 за долнопробен спирт и сепаре в някоя дупка в Студентски град, в която на главата ми да пушат от наргилета, бонгове, ганджи, качаци и който каквото намери.
На концерта на стария стадион Академик не успях да отида, сега се радвам, че въпреки "прощалния концерт", пак ще свирят.
Колкото до снимането, снимка за спомен с приятели на концерта и аз бих си направил, ако мобифона ми имаше светкавица [smilie5] , но отдавна съм се отказал да нося сапунерки, буркани и всякаква посуда по концерти. Въпреки, че айпадките и gnusmas-сите почнаха да правят прилично видео на тъмно, пак не бих треперил няколко часа, дали някой няма да ми вкара някое коляно случайно, или да ме преджоби.
Утре отивам да мръзна от 17 часа, белким тоя път има места за паркиране [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »