Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   16-12-13 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   16-12-13 19:56

ДА, при трицифрените Канони дори Magic Lantern не стига магията да докара до Д7000, дори и до Пентакси по-новите. Само 100Д донякъде...но и този не е за предпочитане...
Поддържам мнението за 70Д като единствен вариант от Канон при скок от Д3200.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: ludiakolio   
Дата:   16-12-13 21:10

Цанона си е добра опция,ама си е цифра както и телата,така и добрите стъкла.Човека му тряя здраво и стабилно тяло за кеф,което не е орязано без да вади пари със снимки.70d гони двойка телцето,както и всяко добро стъкълце на марката.Аре малко повече обективност.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kefalcho   
Дата:   16-12-13 21:34

За пейзажи аз бих ти препоръчал Сигма СД15, в немския ебей се намират по 350 евро с китов обектив. Най-добри резултати на ниско исо 50 със статив, след това можеш да се замислиш и за преходник и някой стар качествен обектив [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   16-12-13 22:09

Вариантите до сега 600D + обектив, К5 китов, К30 + обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: estate   
Дата:   16-12-13 22:11

And the winner is.....……K5 ..........[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   16-12-13 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   16-12-13 23:00

Ами тогава ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   16-12-13 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   16-12-13 23:14

И бюджета отиде...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   16-12-13 23:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   16-12-13 23:45

Аз говоря за апарат + обектив 1000 +- лв , ти ме прати на обективи за 1000 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   17-12-13 00:27

Вземи си Д90 + обектив, за който останат пари.
Качваш в клас и се сдобиваш с "работно магаре", т.е. корав и работоспособен апарат.
Нататък ти остава само да снимаш много и да овладееш техниката. Ако не държиш на видео, едва ли тази камера ще те ограничи в нещо.
Почти сигурно е по-добър от всеки трицифрен Канон.
И най-важното - прекрасно се вписва в посочения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   17-12-13 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   18-12-13 15:24

Натъкнах се на D90 и 650D. Като първо смятам да купя тялото и после да му взема по-нормален обектив. D90 е по-висок клас но...2008. Дават,че има по-добро качество но не забелязах кой знае какви снимки правени с него. Пак да кажа,че видео не ме влече и няма да снимам. Важното за мен е : нощни снимки,пейзажи,тук таме улична фотография. Та... тяло+обектив ? Кое ще даде по-добри резултати с един и същи обектив(еднакъв тип канон спрямо никон)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: jigsaw   
Дата:   18-12-13 16:00

Аз пък се чудя, защо изобщо се коментират кроп тела, след като ще се ползва предимно за пейзаж. Аз бих препоръчал 5D. Вече евтино, ФФ и по-висок клас тяло. Картинката му е доказана и точно защото е ФФ, няма да има неудобството с (mm x 1.5) = xx mm! С други думи 5D + 17-40 и всичко е 6 за пейзаж.



Публикацията е редактирана (18-12-13 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   18-12-13 16:22

5D - 1200 лв + 17-40=2000 лв. Двойно надхвърля бюджета



Публикацията е редактирана (18-12-13 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: jigsaw   
Дата:   18-12-13 16:39

5D изпада във форума между 800 и 1200лв. 17-40 варира в същя диапазон, като краен резултат, а и в бъдеще ще си благодарен на себе си, че си взел ФФ тяло. От кроп тялото винаги ще губиш мм на обектива, а ти подчерта пейзажите като тип фотография. Опитвам се да те убедя в правилния избор на тяло,а именно ФФ. Разбирам че е над бюджета от 1000лв за двете, но ще разбереш за какво говоря след като се опиташ да правиш пейзажи и много бързо осъзнаеш колко те дразни факта, че всичко ти е "тясно" и не можеш да направиш мащабен, пълноценен пейзаж. Казвам го от личен опит. При такава комбинация ще имаш и пространство и DoF в снимките, както би трябвало да изглежда един пейзаж. Просто истината за читав, пълноценен, смислен пейзаж е една, ФФ+широко, всичко друго е...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 16:47

Защо не 5д - защото последните кропки имат повече детайл и динамика и по-евтини обективи.

В бюджета с нова техника няма да влезеш, ако искаш качество. В този обхват тамрон 17-50 2.8 е ненадминат като качества, едно К30 се мотае в базара в гаранция е и вероятно ако почакаш ще се продаде още по-евтино(никой не купува пентакс само продават). К30 има всичко важно от К5 и много по-добро лайфвю, когато автофокуса на пентакса се дъни минавах на лайфвю(имах К30) и там си беше точен. К5 не фокусира по-добре от К30 дори обратното аф модула на 30ката е подобрена версия на другия. Горния дисплей и металния корпус аз лично ги прежалвам одма... Ако не те кефи 17-50 2.8 тамронски за 500лв имаш опция 16-45 4.0 пентакс, който не отстъпва като оптика и се намира между 300 и 400лв(моя го продавам на 270 в момента).

Трябва да си вземеш 600д за да разбереш какво дърво е и да ти го обясняваме все тая.

Д90 е готино тяло, ако снимаш сватби - кораво издържливо с много удобен захват и перфектен аф за репортажни цели(както всички никони), но матрицата е стара и един д5000 снима по абсолютно същия начин, а спестява стотици левове. С други думи по-добре Д5100, матрицата е много по-добра и от 5000 и 90ката и цените са ниски!

Относно обективите - пентакските китаци са оптически непроменяни към добро от времето, когато телата бяха 6мп. Останалите са си оправяли оптиката чат пат. Канонските със ИС са прилични, тези без ИС - най-гадните правени някога без значение марката. Общо взето китаците са си китаци - мислиш си че имаш обектив. Мисли за обективите и така си избери система, това с телата кое какво имало и не знам си кво... всичките снимат еднакво с китаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   18-12-13 16:56

Nikon D300 като вариант ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 17:13

Д300 е чисто репортерска камера какви пейзажи?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: stown   
Дата:   18-12-13 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Dinev   
Дата:   18-12-13 18:10

Абе хора...аз ви питам за определени апарати до определени пари.За 2000 лв знам какво да си взема "има фф по 800-1200 във форума" - да на по 90к кадъра + някой обектив ще ми трябва за още толкова пари...Още в първия пост обясних за какво става въпрос! Много балгодаря на всички,които помогнаха ! Дай Боже на всеки по един Макрк 3 :) Весели празници !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »