Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Пак въпрос за сапунерка!
Автор: yavor_dz   
Дата:   15-12-13 13:39

Здравейте. Моля за съвет за сапунерка, която ще се ползва за туристически снимки, както и за заснемане на аквариуми.
Предпочитам да е компактен, добре е да има възможност за някои ръчни настройки. Не държа на зуум. Цена до 400 лв.
И ако някой може да ме насочи към някой сайт с ревюта на фотоапарати.
Благодаря [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: ogogogo   
Дата:   15-12-13 14:22

Сапунерка и снимане на аквариуми,просто забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: bluebird81   
Дата:   15-12-13 16:13

За 429 лв - Canon PowerShot S110, но чак за снимане на аквариуми не съм сигурен дали ще стане:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10970&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: kokermur   
Дата:   15-12-13 16:49

Като решиш какво ще купуваш, потърси същия модел в ebey там обикновено е много по евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-12-13 17:01

Аз бих ти препоръчал да купиш Olympus Pen E-PL1 с китов обектив от базара тук. Влиза в бюджета ти и ще снима много по-качествено от сапунерка, защото е с много по-голяма матрица. Ще имаш и гъвкавост да си закачиш друг обектив, ако решиш. Можеш да сложиш и стар M42 обектив с преходник. За 100тина лева можеш да си купиш някой 50мм ф1.8 с преходника. Това бих избрал аз вместо сапунерка.

Наскоро бях пред точно такъв избор, но аз исках нещо за туризъм, за да не мъкна голямата тухла. За малко да купя сапунерка, но взех Pen и не съжалих.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: yakumo   
Дата:   15-12-13 17:12

То най-евтините пенове и нови вече струват колкото сапунерка - 499 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: juslen   
Дата:   15-12-13 17:21

За тия 500лв вече и читав DSLR барабар с читав обектив на старо може да се вземе. Стига с тия сапунерки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-12-13 17:41

За това което ще снима и 200 лева стигат.
За туристически снимки, пиянки около масата, приятели пред Мерцедес - огледалка не му трябва.
За ваканция на море - огледалката няма да му направи снимките по цветни и по художествени.
Ако ще си гледа произведенията на екрана на ноутбука или ще разпечатва 10 х 15 - огледалка не му трябва.
ДСЛР - това са постоянни разходи.
След време ще престане да харесва обектива - айде пари за нов! (сигурно ги има, разбира се).
След това ще поиска да има още един обектив ...
След това ще поиска да смени тялото към по як модел. Също така ще накупи маса необходими дивайси и аксесоари ...

Не го разубеждавам, това е реалноста.



Публикацията е редактирана (15-12-13 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: yavor_dz   
Дата:   15-12-13 19:10

В интерес на истината съм се насочил точно към Canon PowerShot S110. Не виждам има ли ръчни настройки, но предполагам, че те нямат голямо значение при тази малка матрица.
Не искам DSLP - много харесвам фотографията, но в момента нямам време за по-задълбочени занимания в тази област.
Други предложения?

Разглеждал съм някакъв сайт с ревюта и сравнителни характеристики на фотоапарати, но не мога да си спомня. Беше на български.
Някой ще помогне ли? [beer]



Публикацията е редактирана (15-12-13 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак въпрос за сапунерка!
Автор: borisu   
Дата:   15-12-13 19:49

Нямаш проблем да снимаш с компактен апарат аквариумни риби, но ще ти трябва добър автофокус и добро външно осветление. Тоест ако използваш светкавици - да може да ги синхронизира.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »