Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 01:32

Изригването на Гейзера





Публикацията е редактирана (03-12-13 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: Houngan   
Дата:   02-12-13 01:49

Снимките са приятни и хубави, а някой от тях са си много добри [shtrak]
В този форум напоследък ми прави лошо впечатление, че се развъждат какви ли не петли и кашалоти но най-дброто решение е да се игнорират дребнавите им еснафски заяждания [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: kalingo27   
Дата:   02-12-13 02:12

Поздравления за работата ! Приятно е и за четене ! [smilie24] Благодаря !



Публикацията е редактирана (02-12-13 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: itilien   
Дата:   02-12-13 02:37

algaivel, нещо не те разбрах. Първо, не се казвам Владо. После не разбрах за какви гащи говориш. Не знам и за какво спонсориране намекваш, защото моите пътувания винаги си ги правя с лични средства и никой не ме спонсорира. А и не виждам какво общо има това с това, което писах.

Какво казвам за публикациите? Ами не съм чел разказите, така че не мога да ги коментирам. Снимките ги прегледах. Ако искаш честното ми мнение - не са лоши, но не съм впечатлен. Харесаха ми май 2. Исландия предлага много възможности, но както казах, се иска малко повече внимание и вглъбяване в пейзажа, за да се постигне нещо повече от стандартни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: realnoncho   
Дата:   02-12-13 08:02

Донякъде съм съгласен с itilien - хубави снимки от интересни места, но няма нещо изключително. Няма лошо в споделянето, просто човек като гледа хубави снимки и все по-трудно се впечатлява, все пак сме във фото-форум и е нормално. Не искам да споря с никой, сигурен съм, че снимките значат много за algaivel и никой няма да промени това. Просто не може да се очаква, че ще има само възхитителни мнения за тези снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: nsirakov   
Дата:   02-12-13 08:39

Тази тема се првръща в епитафия за един прекрасен на врмето фото форум...



Фотописа е чудесен... Радвам се, че го споделяш. [thankyou] [smitten] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: apollo   
Дата:   02-12-13 09:13

Браво Гале, благородно Ви завиждам за преживяното [shtrak] [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: jingov   
Дата:   02-12-13 09:43

Разгледах с удоволствие ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 10:25

itilien написа:

> algaivel, нещо не те разбрах. Първо, не
> се казвам Владо. После не разбрах
> за какви гащи говориш. Не знам и за
> какво спонсориране намекваш,
> защото моите пътувания винаги си
> ги правя с лични средства и никой
> не ме спонсорира. А и не виждам
> какво общо има това с това, което
> писах.
>
> Какво казвам за публикациите? Ами
> не съм чел разказите, така че не
> мога да ги коментирам. Снимките ги
> прегледах. Ако искаш честното ми
> мнение - не са лоши, но не съм
> впечатлен. Харесаха ми май 2.
> Исландия предлага много
> възможности, но както казах, се
> иска малко повече внимание и
> вглъбяване в пейзажа, за да се
> постигне нещо повече от
> стандартни снимки.

Извинявам се, че те прекръстих Ванка [beer] Ще трябва да ти купя риза :)
Имах предвид, че си мъж - толкова е просто [smilie8]
Знаеш ли, тъжно е когато хората са късопаметни ...

и много бързо забравят

Благодаря ти за мнението за фоторазказите [smile]



Публикацията е редактирана (02-12-13 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: E.Yonkov   
Дата:   02-12-13 11:11

Вероятно бъркаш Иван Иларионов с Владимир Донков, но и на втория не са му дошли спонсорите ей така без да се потруди доста, доколкото знам.
И сега пак настана една драма - да се радваме на хубавите снимки или да се срамуваме от грозните коментари [smilie11]
Ама айде да наблегнем на първото предлагам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: itilien   
Дата:   02-12-13 11:33

Не съм късопаметен, само че тая помощ е твърде далеч от "спонсориране". Пътешествието ми беше изцяло с мои средства и щеше да протече по същия начин независимо дали имаше подобна помощ или не. Тоест не намеквай, че хората са ми финансирали пътуването, защото това изобщо не е вярно. Да, имаше помощ, за която съм благодарен, но средствата, които получих бяха много по-малко от моите лични средства. В интерес на истината тези средства дори не отидоха за пътуването, защото аз се върнах доста преди да свърша личните си средства. Това, което ми беше останало, заедно с парите на хората, които бяха ми пратили отидоха за непредвидена, скъпа и спешна операция на баща ми два месеца след като се прибрах.
От тогава насам съм направил 4 други пътувания, този път краткосрочни, които също са излезли само от моя джоб.

Но въпреки това, не виждам какво общо имат тези намеци със снимките ти.

Аз обикновено избягвам да се обаждам в подобни теми, но когато казвам нещо, поне казвам каквото мисля.
Разгледах ти снимките още преди месец, когато разбрах, че си ходила там. Интересно ми беше да видя какво си направила, защото това е едно от местата, което отдавна ми е в списъка и реда му най-вероятно ще дойде другото лято. Но в крайна сметка не останах впечатлен - харесах много малко снимки. Повечето ми се видяха твърде стандартни, туристически снимки. Една от основните причини както казах е начина, по който подхождаш към снимането - като групово събитие за забавление. Отивате сума народ на някое място, излизате от колите, снимате, продължавате, излизате на друго място и пак така. Подхождайки туристически е трудно да се получи нещо различно от туристическа фотография. Защо - защото не се осъществява връзка с мястото, на което се намираш и по тоя начин виждаш общото, това, което всички виждат като идат там. Съответно погледа ти се грабва от общата гледка, прилагаш едно стандартно кадриране върху нея и толкова. А наличието на група още повече те разсейва.

Ако държиш на резултата от фотографията, подхода трябва да е по-различен. Трябва да имаш време и пространство за вглъбяване. Да усетиш атмосферата, да се почувстваш част от средата. Да можеш да огледаш много гледни точки, да обмислиш същността на това, което стои пред теб. Да видиш детайли и възможности, които не са толкова очевидни като общата гледка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: realnoncho   
Дата:   02-12-13 11:34

И аз така мисля, добрата разходка някъде си струва да се разгледа. Галя понякога просто много се впряга от всеки различен коментар [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-12-13 12:40

Тази тема се превърна в апотеоз на простотията, завистта, грандоманията и лицемерието.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: bozo   
Дата:   02-12-13 12:44

Бърза веждо,
Снимките от Исландия ми харесват, е, не са перфектни, но ми харесват.
vikitovikito явно има огромни претенциЙ, но не показва никакво покритие?
Поне един читав пейзаж или нещо "фотографско"? Няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: мара   
Дата:   02-12-13 13:09

гальо, споко, ма ;)
а итилиен е прав, разбира се, но понеже аз знам как човек трябва да вземе решение дали все пак да иде на тая екскурзия или да не иде, да остави да натежи това или онова, накрая естествено отива, но е наясно с това, че ще прави компромиси. все пак това е туристическо пътуване, а не фотографско в тесния смисъл на думата. предимно обикаляш и гледаш, по-малко снимаш. аз бих направила същото. за 6 дена - кое по-напред? много повече мога да възприема с очи, отколкото с фотоапарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: myphotos   
Дата:   02-12-13 13:19

vikitovikito написа:

> algaivel това коеето представяш
> [shtrak] го смяташ за фотография
> ???
>

И ти ли си от големите "фотографи" къде са само с една снимка във ФФ или просто имаш много профили [smilie18] Снимките са си хубави за човек който си е любител [beer]



Публикацията е редактирана (02-12-13 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: Admin   
Дата:   02-12-13 13:31

vikitovikito беше веднъж вече деактивиран след много предупреждения за системен спам в темите.
Примоли се да му отблокираме профила. За съжаление е било грешка.
Съжалявам, че не засякохме по-отрано развитието на темата, за да се избегне излишното нагнетяване на напрежение.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: bozo   
Дата:   02-12-13 13:36

То само веднъж да беше...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   02-12-13 14:08


Гале, на мен снимките ми харесват точно защото не са "претенциозни", а така както ще види човек нещата в действителност!
Беше ми приятно и много полезно като информация да разгледам и да прочета [smilie24]

П.С. Забележките от някои колеги ми се виждат странни, всеки може да отиде до Париж и да поснима, но за подобни дестинации не е лесно и просто....

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: BAT   
Дата:   02-12-13 14:20

Браво Algaivel!
Жената е написала ясно, че ни показва фоторазказ! Никъде не е писала , че ни представя галерия с шедьоври.
Това включване на викивики опорочи и съсипа хубавата тема, като и даде наклон в грешна посока и предизвика и други да обсъждат снимките дали са шедьоври и или не.
Чудесна тема и интересен разказ!

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: nyamago   
Дата:   02-12-13 14:31

Стана като в една забравена песен:

"Говори се за нещо - и че нищо не е то.
Друго, ужким нищо - всъщност Нещото било.."

А разказът е интересен и снимките добре го илюстрират [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 14:53

Съжалявам и се извинявам на всички [smilie2]
Не съм пуснала тази тема с претенциите за висш пилотаж във фотографията.
Просто наивно реших, че това, което е впечатлило мен в една толкова далечна страна, може да е интересно и за други, имащи намерение да я посетят.
Благодаря на всички, които се отбиха тук в темата, благодаря и за искрените мнения, тях ценя най-много. [beer]

За тези, които приемат извинението ми и все още имат нерви да четат -
ден втори от пътешествието







Публикацията е редактирана (02-12-13 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: krist   
Дата:   02-12-13 15:15

абе аз ли нещо не виждам, но на основния линк, който е показан, има само няколко кадъра? ако има някъде другаде, моля дайте правилния линк! иначе от тия, които видях, за съжаление съм също на мнение, че са основно туристически кадри, но както каза и мара, то за толкова време наистина кое по-напред? за да се получи читав пейзажен кадър си трябва предварително проучване и ходене по няколко пъти на едно и също място, освен ако не си много голям късметлия за да хванеш подходящите атмосферни условия от първия път, и едновременно и опитен, за да не се издъниш в техническо отношение и по-бързо да налучкаш най-подходящите места за снимане. и аз ся в началото на ноември в Неапол и Капри не успях да направя кой знае к'ви шидьоври, хем някои неща ги бях попроучил предварително, но като всичко е на скорост, няма начин.. между другото, на показаните снимки има много приятни според мен облачета за драматични черно-бели пейзажи (то, там, предполагам, си е целогодишно така..), та поне атмосфрените условия може би са били горе-долу ок, но пък си иска и време да намериш подходящи гледни точки..


Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: itilien   
Дата:   02-12-13 15:24

krist - отвори директно сайта и ще намериш и другите пътеписи, поне до номер 5.


algaivel - надявам се, че не си се обидила от мнението ми. Аз си падам малко перфекционист и затова гледам така на нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: CDman   
Дата:   02-12-13 15:26

Благодаря за споделеното !

Лично за мен снимките са хубави. Видях места, които едва ли ще имам възможност да видя на живо. Другото заради което ми харесаха е защото са максимално близки до естествени необработени кадри.

Харесвам подобни снмки ! [smile]

Моля мнението ми да се счита за незначително защото съм любител ![smilie25]

Надраве ![beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »