Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS 650D
Автор: stown   
Дата:   12-12-13 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: cucicuc   
Дата:   12-12-13 01:43

Quote :
Автор: simbon4o
Дата: 11-12-13 11:30

Първа грешка - купуваш си канон.
.....


End of quote.
-------------------------------


Уф...аман от такива изказвания !
Като не можеш да помогнеш не се обаждай !


Втория абзац е по темата иначе...

kokermur ....

Човече, оправи си поне малко правописа, че остава лошо впечатление от теб така.
ПОНЕ екипировката в профила си оправи !!!!!

"Екипировка: Canon 650d; 18-55 kit; Статиф - hama"



Публикацията е редактирана (12-12-13 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: ellisaveta   
Дата:   12-12-13 08:53

Да се чуди човек, откъде неграмотен човек вади 1600 лева за фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-12-13 09:28

ellisaveta при нас циганите карат златни мерцедеси, а буквите не познават ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-13 16:19

kvakioh,
"Да превключи бутона от On-Off позиция е напълно възможно."
- Колегата ясно каза, че единствената възможност да се изключи фотоапарата в тази ситуация е да му се извади батерията! Дори бутонът "On-Off" е блокирал!
Не си прочел обясненията, ама много ти знае балалайката! Ей на това се вика "дървен философ"!

"И че ти дори не си виждал Канон 650Д, дори на картинка!!! И отново преиначаваш зле думите, никога не съм казал, че само аз съм пипал Канон."
- А ти откъде си измисли, че аз не съм виждал въпросното канонско недоразумение дори и на картинка?! Аз използвам хиперболи, а ти говориш празни приказки!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: bobotnik   
Дата:   12-12-13 17:49

И защо да е недоразумение 650 Д?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-13 18:54

Е как ще блокира бутона, като може да се движи напред-назад като плъзгач? И като може дори при извадена батерия същото да се прави, днес го пробвах...
Трябва някакси да се спре тази груба инвазия на Криси, аз ще изчакам да видя как ще стане. И кога.



Публикацията е редактирана (12-12-13 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-13 19:02

Ей, вие двамата, май ще успеете да разтегнете и тази тема до 22 страници [smilie18] [smilie18]. А Вие, ellisaveta, защо броите парите на хората[smilie11]!? Данъчна ли сте или учител по български език с брутално професионално изкривяване?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: tyunkata   
Дата:   12-12-13 19:43

ОПит за фокусиране на 20-30 см говори, че обекта за фокусиране не се намира на минималното фокусно р-ие. Което при китаците май почва някъде около 25-28 см. Пробвай да повториш опита да снимаш неща които апарата не може да фокусира, поради оптически ограничения за да го накараш да блокира. Виж дали го прави и с двата обектива. Ако го прави и с двата - следва

1. Ъпдейн на Firmware на макс. Ще прочетеш как се прави.

Ако продължава да го прави, носиш в сервизи и то ги сменят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   12-12-13 22:50

Аз не разбирам защо са изписани толкова излишни коментари при положение, че решението е едно - при нова техника, човек трябва да получи това, за което си е платил, следователно не да търси техническия проблем, а правата си!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-13 23:07

Първо според мен трябва да си помислим като купуваме техника, дали тя ще ни управлява и насочва към повече проблеми, отколкото удоволствие. В случая, решението е елементарно, и не изисква толкова усилия.
Права се търсят само ако има сериозен проблем, тук е само въпрос на лично усилие за решението. Днес успешно преинсталирахме софтуера на колега точно 650Д, заради 18-135STM, и реално бутончето при забиването си се включва и изключва, без да блокира!!! Сега всичко е наред. Същото важи и за Magic Lantern, ако беше наистина зле софтуера, вярно не е свръх изпипан, но работи вместо ъпдейт. Ъпдейта официалния от Канон е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-13 23:46

kvakioh,
Явно само ТИ не знаеш, че "On-Off" бутона на 650D е със софтуерна активация! Това да не ти е да дръпнеш шалтера в някое допотопно електрическо табло?
kokermur ясно е написал:
"... вообще не можах да изключа апарата без да сваля батерията.
Какво има да оспорваш, пък и да умуваш дали фотоапарата на твоя колега блокира по същия начин или не? Дрън-дрън!

bobotnik,
"И защо да е недоразумение 650 Д?[smilie11]"
- Защото иначе Канон нямаше да пуснат 700Д толкова скоро след 650Д! То и 700Д не е стока, ама нейсе!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-13 23:55

Я пак за софтуерната активация? Точно за включване като шалтер става дума. Просто се изключва бутона на позиция OFF. След като днес съм го изпробвал, Ицка, как ще ми го докажеш, че става по друг начин?
Пускам си 650Д, с 18-135 STM, купени наскоро, с карта памет и настройки както е купен. Фокусирам, забива ми, изключвам на OFF, откачам обектива, закачам отново, пускам апарата на ON. Работи! Koe точно е свързано със софтуера, освен че трябваше след това да ъпдейтна софтуера и сега всичко върви както трябва??? Или трябва 100 кисели мнения и заяждания, докато "скромно" бъдем уведомени???
Егати ботьовщината и хипер смешно его, без скромност да кажеш на черното бяло...и при това без да имаш 650д пред себе си! Тотална наглост! И злоба, много злоба срещу марки и типични сухи знания, без опит или поне проба...



Публикацията е редактирана (13-12-13 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-12-13 01:15

kvakioh,
Незнанието не е порок, но нахалният невежа е престъпник!
"On-Off" бутона на 650Д е със софтуерна активация, не е "шалтер"! Точка!
Твоите "тестове" не са коректни! Опитай се да изключиш 650Д докато записва върху картата - да кажем след серийни снимки, които са напълнили буфера. Фотоапаратът ще изключи СЛЕД като завърши записа, а не когато си щракнал "On-Off" бутона. Очевидно камерата е по-интелигентна от теб, та в този момент те предпазва от грешка!
А "ботьовщината" я запази за себе си! Надявам се, че с този недодялан "термин" не визираш Христо Ботьов (по-известен като Ботев) - не само защото той е български национален герой, но и защото ти си нищо в сравнение с него!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-13 01:18

Не, ботьо е човек (с малка буква), който просто не осъзнава, че трябва да спре, защото десетки хора просто му казват, че не прави нищо полезно. За друго нищо нямам впредвид.
ЗА буфер не говорим, скромни Ицко, за просто фокусиране и забиване и невъзможност за повторно такова. Изобщо не знаеш как се борави с камерата, не си срещал такъв проблем, така че изобщо нямаш работа тук! И отново обиждаш, грозно и злобно, вижда се как се пениш пред екранчето! Оставям те да висиш там, сред цифрови данни и незавършена дори като образование физика...[smilie18]



Публикацията е редактирана (13-12-13 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-12-13 01:43

kvakioh,
Само ти врещиш - никой не ти приглася!
Опитваш се да шикалкавиш, защото очевидно нямаш нито достатъчно опит, нито достатъчно знания! Софтуерният бутон си е софтуерен, независимо от ситуацията, в която го използваш! Пък ти продължавай да даваш примери от ограничената си практика с тази камера! Какво се опитваш да докажеш? Нищо! Само празни приказки и злоба, която се пънеш да припишеш на някого, а всъщност те "изгаря" отвътре! Хайде спри се! Не можеш да надскочиш себе си, колкото и да се напъваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-13 01:48

Aз казах какво се случва, а не се уповавам на това, което камерата прави или е направена да прави. Ако не мога да я управлявам и не успявам, не ползвам. С думи прости казах какво се случи днес и какво направих. Това е. Ако някой твърди обратното или нещо различно, да го докаже! Иначе си остава скромен чичка писач, който напада и уличава грозно в лъжа, която не съществува! И при 100Д се получи същото с 40/2.8 STM два пъти досега, по същия начин с изключване на камерата само на позиция OFF и след това откачване на обектива всичко работи. Без никакви буфери и разни други такива. Не знам как да го обясня по-ясно- имам 2 апарата с по 1 обектив закачен, има някакъв елементарен проблем и с двата, идентичен, решавам го и при двете тела по един и същи (при 650д направихме ъпдейт на софтуера след това), някакъв си там ми обяснява, че си измислям. А дори не е пипал апаратите. Е това ако не е наглост...
Има вариант и за изключване на автофокуса, да не е на Continuous AF, и след това нещата заспиват, ако не се прави ъпдейт...Точка по въпроса от мен! Ако някой скромно иска да плюе, да е жив и здрав!



Публикацията е редактирана (13-12-13 02:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-12-13 02:50

kvakioh,
Описанието на твоите проблеми с техниката на Канон и несръчните ти опити да омаловажиш нейните недостатъци какво доказват? Нищо!
Хайде страдай си и недей да се пънеш да правиш обобщения!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-13 08:54

Аз имам техниката (или помагам на приятел с подобна), ползвам и отстранявам проблемите. chriscnoch, LEONIK, чичкото, който почти ежедневно някой блокира заради кисели изказвания, караници и мърморения за велики знания, които не виждаме, и който няма техниката от темата тук се изказва срещу всички. Кой е правият- който казва конкретно и ясно какво става и как се решава дадения проблем или който просто злобно пише където си иска и най-вече където не трябва? А и прави генерални заключения за цели марки, линия от апарати- "недоразумения" и т.н. Което никак не води до мисълта, че знае чак толкова много...



Публикацията е редактирана (13-12-13 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-13 02:02

kvakioh,
Не се пъни толкова! Никакъв проблем не си решил и никакъв смислен съвет не си дал в тази тема!
А и как не ти омръзна във всички теми циклофренично да пишеш едни същи глупости по мой адрес?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-13 10:59

Ицка, слаб си, хилав си, дотолкова, че ползваш вече и моите думи, за да се изкажеш. Не допринесе и 1% в която и да е тема досега, единствената идея е дразги и уж отвисоко да се покажеш, че знаеш физика или някакви данни или много можеш със 100-те кила зад монитора. Стой си зад камерата, снимай си, не се занимавай с другите. Ти започваш винаги пръв със заяждания и "компетентност" и навлизане в теми за марки, които не симпатизираш, а директно отписваш! И това е видно във всяка тема.
И недей обвинява, или преиначава думите ми, намери един 650Д и 100Д с обективи и докажи, че не съм прав ако толкова плюеш, че си "измислям" или че не съм казал нещата както са. Само тогава, ще излезе, че си по-прав както искаш да се изкараш! Но идеята ти е единствено дразги и хихикания пред монитора. Как за толкова стотици безмислени мнения, директно обявяване от десетки, че те блокират, че е безмислено да търсиш и дебнеш с кой да се заяждаш и безмислено хулиш и пръскаш злобичка уж от големия житейски опит не се усети!
Все пак, аз ще изчакам спокойно след тази бурна тема, за да видя тоталното блокиране...



Публикацията е редактирана (14-12-13 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-13 13:19

kvakioh,
Ти май наистина имаш нужда от психотерапевт!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-13 13:26

Криси, май имаш нужда от бан! Отлично се вижда как следиш темите, и дори веднага след мен пишеш, да не се минеш случайно.



Публикацията е редактирана (14-12-13 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kokermur   
Дата:   14-12-13 13:39

Защо се заяждате така, какъв е смисълът от тази злоба и себе доказване!?
Благодаря на всички взели отношение по тази тема, така или иначе повече мнения, означава повече информация и някъде там е решението на проблема!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-13 13:44

Aз доказах с два апарата, единия мой, другия чужд, че може да се разреши дребната неприятност с техниката. Това е. Друг човек, без опит със същата техника, директно отричащ цялата марка Канон и наричайки недоразумение апаратите се нахвърля със злост, че не съм направил нищо. Кой е по-правия?[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »