Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-13 17:08

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   21-10-13 17:12

по-склонен съм са се съглася с itilien [smilie24]




Значи Каранчо ти ми казваш "който мисли, че фотографията е фулфрейм матрица, то по-добре да не се занимава с фотография", а след това ми говориш за стабилизация, фокус и обективи - това ли е фтотографията тогава ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Mogila   
Дата:   21-10-13 17:18

Фотографията е светлина, усет и уловени моменти. За съжаление тези неща липсват при повечето от нас, затова гледаме техниката[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-13 17:18

Аз пръв се съгласих с Итилиен [smilie24]
Написах това за матрицата, защото всички сте полудели по това. И аз преди време чаках с нетърпение безогледален ФФ. После разбрах, че не ми трябва, но това стана, като поснимах с м4/3.

Това за стабилизацията, фокусът и обективите го казвам, като предимства, както и някои от тези неща струват пари, за да се направят в камерата. Тялото може да си плуваш с него, както и с 12-40 обектива. Това също струва пари... та така. Не всичко е ФФ матрица, която Сони ви я дават толкова евтино, че видиш ли олимпус се подиграват с цените си [smilie8]

Нека спрем до тук. Темата е за новите камери на Сони и нека си остане за тях.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-10-13 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   21-10-13 17:20

Моля колегите, които обясняват как ТТ данните нямали значение да се осъзнаят овреме, че ще има връча сапунерка от зората на цифровата фотография и ще ги пратя да снимат по тъмно. [smilie5]
Що изпадате в крайности с тенеденция за непогрешимост не ми е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   21-10-13 17:23

itilien написа:

> Всъщност който си мисли, че фотографията е матрица, бленди и
> обективи, то по-добре да не се занимава с фотография ;)

Абсолютно си прав! Фотографията изобщо не е матрица, бленди и обективи - напротив, тя е визьори, затвори и светкавици! (И Фотошоп, разбира се). [smilie5]

Сега разрешено ли ми е да се занимавам с фотография?

[beer]



Публикацията е редактирана (21-10-13 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-10-13 17:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: itilien   
Дата:   21-10-13 17:30

Фотоапаратът е само един инструмент, чрез който се осъществяват замислите на фотографа. И в тоя ред на мисли, неща като замисъл, естетика, композиция, светлина и момент са неизмеримо по-важни, отколкото характеристиките на фотоапарата, особено пък когато говорим за сравнения на техника от едно и също поколение. Все пак тук не се сравняват апарати от зората на цифровата фотография с днешните, а днешни с днешни, които са почти равнопоставени. Едния имал фф матрица, другия нямал, единия имал стабилизация в тялото, другия пък в обективите. Големи разлики. Сякаш с единия ще можеш да свършиш нещо много по-съществено, отколкото с другия.
Дали единия имал малко повече шум от другия, или пък на единия обектива бил маалко по-остър от на другия няма почти никакво значение. Важното е да да ти е удобен за работа, да можеш събереш нужната система и да ти е по джоба. Всичките други пенявения са бошлаф работа.
И после да забравиш за останалите апарати, и вместо да тръпнеш в очакване на всяко ново нещо, да се занимаеш с по-важните неща.



Публикацията е редактирана (21-10-13 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: SoftImage   
Дата:   21-10-13 17:40

itilien [smilie24]

А сега един поздрав към феновете на A7/A7r:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-10/dabn8287.JPG


http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2013/10/a7rwithlux-680x453.jpg


Изглежда добре!!!
Взето е от тук:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/10/19/my-1-asked-sony-a7-and-a7r-question-answered/

(един образ, фен и на 43, и на ФФ) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-13 17:44

itilien,
сложи точка с поста си. Добре го написа!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-10-13 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   21-10-13 18:07

Сумилукса за мен е най-добрия 50 1.4 правен до момента от който и да е! Ако бака ок със А7-цата ни лайка ми трябва ни безценния дългуч 55 1.8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-13 18:08

хората с комплекси относно важността на апаратите им може ли някъде другаде да си изливате душевните теразния? Темата е за 2 нови модела апарати. Темаат е изцяло техно-онанизъм и въобще тия романтики кой е фото-граф кой е графиня някъде другаде ако може.

Тука ако има някое жипегче да му огледкаме пикселта, някой тест за скорст на фокуса или цифрово изражение на бокето добре са дошли.

Ето едно арт техно онанистко тестче....много харно и нищо не казва освен че тоя дето снима явно си го може.

http://briansmith.com/sony-a7r-field-test/


Оказва се че тия апарати имат бая разлики. Ето списък един пресен от САР. В алфафорума и ние стигнахме до подобен

Pros for A7R
1) A7R is 36 MP while the A7 has 24 MP. Also an advantage if you want to use current E-mount lenses (you get 16MP on the A7r and 10MP on the A7)
2) A7r has missing AA filter which should give you a kick more per pixel sharpness
3) A7R’s sensor has off set micro-lenses designed to better capture light hitting edges/corners (might work better with Leica M lenses) — A7 sensor does not.
4) On A7R micro-lenses have gapless design. A7′s sensor doesn’t
5) Front panel on A7R is magnesium alloy. It’s plastic on A7.
6) Top two dials (exposure compensation and mode dial) on A7R are made from solid aluminium billets. On A7 the dials have rubberized exterior.

Pros for A7
1) Costs $600 less (and best price quality goes to the A7 with 28-70mm kit lens option)
2) A7 has AA filter which avoids major moiree issues and is also great to have if you shoot videos (it’s harder to get rid of moire on videos).
3) A7 has front curtain electronic shutter — A7R does not
4) Flash sync on A7 is 1/250. It’s 1/160 on A7R
5) A7 has on sensor PDAF. A7R doesn’t.
6) Continuous shooting: A7 — 5 fps. A7R 4 fps



Публикацията е редактирана (21-10-13 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   21-10-13 18:39

Така като чета, 7R е идеално скопен в някои отношения, та да има за 8R. Което ако е истина и въображаемия 8R се сдобие с ФФ и някои други неща, има голям щанс да се вземем един друг.[smilie7]

Едит:
В линка на охлюва последния кадър със забрадката - много magenta има или аз нещо...



Публикацията е редактирана (21-10-13 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   21-10-13 18:44

При Sony (както и при Minolta) 9-тката е най-доброто, така, че явно са си оставили място нагоре. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-13 18:47

9-ките са догодина и ще им е малко по-друг байонета си мисля аз. Вижте темата със слуховете. Цената също ще е доста по-различна както виждаме и с А99

От Е байонет това сигурно ще е върховата технология за 2-3 годинки напред.....

Какво точно Ви липсва на А7р? За фазовия фокус и електронното перде мисля че не са случайни пропуски, а съвсем целенасочени екстри за максимално качество на снимките.



Публикацията е редактирана (21-10-13 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   21-10-13 18:51

Айде сега 300 пиксела да спретнат за ФФ нема се отрази на кадъра. Ако има ел. перде, кво пречи да се изключва от сетъпа? Оставят си място за ъпгрейд на следващия модел, без много-много зор. Само ще гепят едни добри кинти като за нов модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: rorus   
Дата:   21-10-13 19:53

Малък текст от един пич, който ги разбира тия работи...

Why the Sony A7 Doesn't Crush the Olympus E-M1

http://www.sansmirror.com/newsviews/why-the-sony-a7-doesnt.html


[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   21-10-13 20:02

Ще вземат едни пари на кукуво лято [smilie18] ...
От хората, пописващи във форума знам точно 4 човека с ФФ Сони /да велкъм бак то викито/. Като един от тях има и всичкото Цайси [cool] .
Активно драскащите тук си купуват ФФ Никон, даже втори, не знаещ си годините вече модел [smilie18].

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   21-10-13 20:03

Аз чакам яки кадри, тези на пулицъра са ми много антипатични, обработени като за сватба с набичено кларити и шарпнес... въобще... да се беше научил да прави постобработка. Не знам що така, но и новия никор 58 1.4 го бяха дали на някакъв дето не знае какво да го прави...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-10-13 20:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: georgioiv   
Дата:   21-10-13 20:14

те видяха от Олимпус че отече работата... Така и така извадиха едни пари за реклама и "независими тестове", та сега трябва да се бръкнат още, защото при тази цена след излизането на А7 ще трябва да ги дават без пари с подаръци... Купуваш си наекстрено Оли ЕМ1 и подарък три обективчета... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   21-10-13 20:14

@rorus, този е писал такива глупости за Sony, че нямаше да ме учуди и заглавие като това:

Why the Sony A7 Doesn't Crush the Nikon 1 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-13 20:25

те видяха от Олимпус че отече работата... Така и така извадиха едни пари за реклама и "независими тестове", та сега трябва да се бръкнат още, защото при тази цена след излизането на А7 ще трябва да ги дават без пари с подаръци... Купуваш си наекстрено Оли ЕМ1 и подарък три обективчета... [smile]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Горби,
чакай да си купиш новата играчка на Сони, пък после ги говори тея простотии бре!
Дано започнат да ги дават без пари!!!
[smilie18]

Темата е изцяло техно-онанизъм и въобще тия романтики кой е фото-граф кой е графиня някъде друга

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Така е Хоти,
прав си и Горби го доказва
[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-10-13 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-10-13 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »