Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: imitev   
Дата:   30-11-13 23:28

Аз бих взел двуцифрен канон втора ръка.

...всъщност така и направих [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   30-11-13 23:50

Трябва да е с фактура, така че нов ще се взима.

650D само тяло не знам дали има, а 40/2.8 малко скъп ми се вижда.

650D защо е толкова по-добре от 600D, моля обяснете.

Също така 40/2.8 защо е толкова по-добре от 50/1.8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 00:01

Ми по-добре 650Д е като фокус и по-нов сензор, и разни други екстри.
Иначе 50/1.8 е пластмасарийка, но е по-масов и ползван. Всичко зависи от парите, но според мен 40/2.8 е по-добре откъм конструкция, размери и представяне при видео и т.н.
Примерно комбинациите така като гледам са: 650Д+50/1.8 или 600Д+40/2.8STM.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 02:30

Китовия трябва ли ми ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 11:47

Прегледах офертите за седмицата на канон и общо взето са намалили много 600d. 999лв. С китовия и 50/1.8
Заслужава ли си да взема този комплект + още един обектив и кой да бъде той?

Другите варианти са 100D и 650D за 100лв отгоре, но без 50/1.8

Там мога да добавя 50/1.8 примерно.

650D поддържа ли бързия автофокус с stm обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 12:30

ДА, поддържа.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 12:43

650D с китов обектив + 50/1.8 - 1400 лв.
600D със същата комплектовка - 400 лв. надолу.
Май не си заслужава. За тези 400 и още малко по-добре да взема 35/2

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 12:58

Както си го решите, интересното е как се изчисти решението от началото до края на темата.
Аз лично съм малко против този 50/1.8, по-добре е 35/2.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 13:01

Ами изчисти се, затова беше и темата...

35/2 го няма никъде - все е по поръчка... Просто снимах с 50/1.8 и въпреки някои недостатъци ми хареса резултата и най-вече като дължина за портрет. Компромис е 40/2.8, но там вече трябва да съм с ново тяло за да го усетя като предимство, а и е по-бавен от 35/2 и е никаква дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 22:31

Днес нещата съвсем се изчистиха - почти закупих 100D с китовия обектив, но тъй като трябваше да изчакам до Сряда, засега замразих покупката. Това, разбира се си е мой проблем, никой не е виновен, че е станало така.

Като цяло тествах всички опции, които коментирахме в темата и разбрах, защо не ми препоръчвате 600D - просто апарата фокусира доста бавно с по-евтините обективи. С 85/1.8 фокусираше моментално, но и този тип обективи не са евтини, поне за разбиранията на човек, който не си изкарва парите директно и само чрез фотография.

Монтирайки 50/1.8 на 650D, нещата се подобряват значително, но най-големия шок беше когато го сложихме на 100D - там автофокусната система е по-добра от 650D и всеки, който желае може да се убеди в това - при AF Servo обектива фокусираше доста бързо и спокойно може да се сравнява с 40/2.8. Тук не коментирам оптическите и механичните качества на двата обектива, защото не съм компетентен. Казвам го като усещане - 85/1.8 е нещо уникално и дори калпав и бездарен фотограф като мен, успяваше да направи доста прилични портрети (извинявам се на хората в магазина, които снимах без позволение, но снимките така или иначе се изтриват.)
Това основно заради моменталното фокусиране и кристалната яркост на обектива и оттам - визьора - просто 85/1.8 пропуска четири пъти повече светлина от 50/1.8 (може да греша в сметките).

Подобрението при новите канони обаче идва и от STM обективите - дори китовия обектив 18-55, макар и доста по бавно от 85/1.8, успява да фокусира значително по-бързо от китовия обектив на 650D, а за това, че не го чуваш и усещаш как го прави, си заслужава всяка стотинка. Не знам, дали системата на 650D, 700D, и 100D е еднаква, но ако това е така, всеки един от тях си заслужава.

Тъй като вече имам прилична видеокамера, в лицето на EOS-М.

Така нещата се изчистиха още повече. Сега трябва да реша за себе си, дали в близките 2-3 години ще минавам на Фулфрейм. Ако това е така, е по-добре да започна да инвестирам в качествени стъкла като 85/1.8, но за момента бих изчакал обявяването на STM версията на обектива - който не ми вярва, да пробва китака 18-55 STM на 100D и после да му сложи стария китов обектив.

В този ред на мисли, за момента най-финансово оправданите варианти за мен (а и за всеки начинаещ в света на DSLR) са именно посочените по-горе от видимо компетентния съфорумец :

650D + 40/2.8 (този обектив е надценен в момента! Реалната му цена е не повече от 300 лв. и си заслужава ако снимате видео). Сега фото павильон имат оферта за 1400 лв - 40/2.8 и 650D, което е добра опция - ще зариби хората да снимат видео и да усетят силата на STM. Като цяло обаче, това е доста странен обектив, и не мисля, че си заслужава. Така, за мен 1400лв. за този комплект не си заслужават напълно, но са добър вариант за момента.

+ Взимаш тяло ,което ще е актуално 2-3 години, до масовото навлизане на FF безогледалките. После или купуваш поевтинял FF Dslr, или FF безогледален и имаш добър обектив за капачка - той ще седи постоянно на тялото и ще става и за видео, и за пейзажни, улични снимки.


600D + 50/1.4 USM - за любителско видео с това тяло сигурно не става, но обектива би трябвало да е по-добър от 50/1.8 (само предполагам, не съм го тествал, съдя по работата на 85/1.8, който е в по-високия ценови клас).

Забележете, че офертата в момента 600D + 18-55 и 50/1.8 е най-изгодна, но на практика не е ! - за 80 лв повече (толкова е цената на 100D + новия STM китов обектив) получавате тяло, което макар да изглежда малко и орязано, е на практика вълк в овча кожа и си заслужава златния рейтинг в DPREVIEW. Без това този 50/1.8 го има под път и над път за 100 лв. Само, че и то е компромис и е само за тези, които им пречи тежестта на 650D.
Оттук си правя извода, че е по-добре да се купи само тяло 650D и какъвто обектив ни се иска - или китов, но трябва да е stm, иначе е излишен разход, или някой от гореспоменатите твърди обективи.
Аз лично ще изчакам малко да се появи и 35/2 - той е най-доброто решение като постоянен обектив на кроп тяло, като може да се допълни с един евтин 50/1.8 за портрети. После на FF 35/2 би трябвало да е доста полезен.

Моят съвет или по-скоро извод, защото не съм дозрял да давам съвети, е :

Ако човек няма належаща нужда от FF апарат и иска нещо компактно, да си вземе EOS-M с преходник от Ebay (не знам обаче дали ще работи като оригиналния) 22/2 (нямам думи този обектив е прекрасен!)

Ако смята да снима с телеобективи и не може да живее без подвижен екран - 650D

Ако не иска да се лишава от предимствата на DSLR (по-бърз фокус и оптичен визьор + по-добра ергономия), но иска оптичен визьор - 100D - този мъник е малко скъп, но е много добра алтернатива на 650D и става за видео и то сериозно.

600D са пари хвърлени на вятъра и си струват само, ако скоро ще се минава на FF. Тук има и още една подробност - на FF ще трябва един широкоъгълен обектив - 22 или 28, за някои и 35 ще е достатъчен , един 50
и един 85, който ще е за портрети. За видео не знам какви обективи се ползват.

Така аз мисля да не бързам и за момента може най-много да взема 100D с китовия обектив, но само ако ми трябва много и да надграждам с готини стъкла в зависимост от нуждите. Е, може да взема един 50/1.8 да се забавлявам. Също така обмислям 650D + 40/2.8, защото много хора ми казаха, че щом имам EOS-M, 100D е малко безсмислен.

Накрая искам да благодаря на един мениждър, в един магазин, който беше изключително любезен, и ако не беше на място, сигурно продавачите щяха да ме изхвърлят от магазина.
Ако някога има нужда от нещо в моята компетенция (не фотографията), може да ми се обади когато пожелае - аз съм насреща!


По принцип засега моят избор е 100D + китов обектив STM и евентуално, само евентуално и ако ви трябва портретен обектив и сте готови да изгубите 100лв.-200 лв. - 50/1.8

А вашият какъв е?



Публикацията е редактирана (02-12-13 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 22:45

40/2.8 отдавна е на цени, много по-ниски от Бг...На втора ръка идват още по-евтини и са малко ползвани. Обективът е нетипичен за линията на Канон, но не е никак зле конструктивно и оптически.
И няма много разлика във фокусирането между 600Д, 100Д и други по-добри тела с 40/2.8. Днес дори пробвах на лентово тяло, същата скорост.
100Д масово му пада цената. Не е лош апарат. Но не е за всеки с тия малки размери (макар че е доста тумбест). Добре се справя.
Китовия 18-55STM веднага го разкарах след 10-15 кадъра, тих е и реагира доста бързо. Според това, което и тук видях и прочетох, е доста по-добре оптически от другите 18-55.
Нямаше нужда от такива описания, няма кой дори на мен толкова да ми чете.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 23:14

Ами аз просто споделям своя опит, все пак доста време проучвах нещата.
Нека ако някой иска да чете.
Аз също пробвах 40/2.8 на 600D и фокусира както на по-новите тела. Както казах - предимствата на 650D, 700D и 100D са в снимането на видео.

Пожелавам на всички по-малко да се чудят, да вземат каквото ги кефи и да снимат с удоволствие и по възможност повече.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 23:24

Не ми харесват и трите, 650, 700 и 100Д, просто беше евтин 100Д, под 320 евро хиперпромоцията тип Черен петък (а беше сряда), заедно с китака 18-55STM, и затова го взех...Бях тръгнал за GM1 Panasonic 12-32 или Fuji X-A1, като ми казаха, че трябва да чакам по Коледа, че нямат дори мостри- директно ме отказаха...
Иначе трицифрени Канони и четирицифрени Никони 3000/3100/3200/5000/5100-не. Просто няма смисъл от толкова лошо направени като контроли апарати...Moже малко силно да звучи, но е така. Пръчкави са. Пипкави са.



Публикацията е редактирана (01-12-13 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 23:29

Ами освен да си взема един преходник за. Eos-m и да почвам да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-12-13 00:46

axlastro,
Похвално е, че си прочел купища ревюта и си "тествал" това-онова. Въпросът е какво си разбрал след всичко това!

"Това основно заради моменталното фокусиране и кристалната яркост на обектива и оттам - визьора - просто 85/1.8 пропуска четири пъти повече светлина от 50/1.8 (може да греша в сметките)."
- Не знам какви сметки си правиш, но са грешни! Светлосилата на обективите не зависи от фокусното им разстояние. 85/1.8 пропуска приблизително същото количество светлина като 50/1.8 на максимално отворена бленда. Пиша приблизително заради разликата между F-stop и T-stop, но тя е пренебрежимо малка на фона на твоите "четири пъти"!

"Тъй като вече имам прилична видеокамера, в лицето на EOS-М."
- Прилична - да, но по-лоша от другите трицифрени предложения на Канон, които се произвеждат в момента.

"600D + 50/1.4 USM - за видео с това тяло не става, но обектива снима по-добре от 50/1.8 (само предполагам, не съм го тествал, съдя по работата на 85/1.8)."
- Очевидно не е по силите ти да определиш кой обектив "снима" по-добре и кое тяло "става" за видео, така че не се напъвай излишно.

"Аз лично ще изчакам малко да се появи и 35/2 - той е най-доброто решение като постоянен обектив на кроп тяло, като може да се допълни с един евтин 50/1.8 за портрети. После на FF 35/2 ще е златен."
- Доста категорично мнение за обектив, който не си виждал, в комбинация с тела, каквито не си хващал!

"Ако не иска да се лишава от предимствата на DSLR (по-бърз фокус и оптичен визьор + по-добра ергономия), но иска оптичен визьор - 100D - този мъник е малко скъп, но е много добра алтернатива на 650D и става за видео и то сериозно."
- Става ... Колко да става? Всъщност 650D е по-добрата видео машина. Автофокусът има нещо общо с качеството на видеото само в представите на аматьорите.

"Тук има и още една подробност - на FF ще трябва един тесен обектив - 22 или 28, за някои и 35 ще е достатъчен , един 50
и един 85, който ще е за портрети. За видео не знам какви обективи се ползват."
- "22 или 28" не са тесни, а широки обективи. За видео се ползват всякакви обективи - като не знаеш, по-добре не пиши!

"Ако някога има нужда от нещо в моята компетенция, може да ми се обади когато пожелае - аз съм насреща!"
- Младежо, недей така! Много бързаш да си "компетентен"!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   02-12-13 02:10





Публикацията е редактирана (03-12-13 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 19:59

650D + 40/2.8 STM за 1400 лв. според вас заслужава ли си чакането за доставка, при условие че за почти същата сума мога да закупя 600D + 40/2.8 + 18-55 + 50 /1.8

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-13 20:27

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=10684&show=additional
Купуваш веднага и почваш да снимаш. ВЕрвай ми, ще останеш учуден от качеството на снимките, нищо, че не е STM. А като сметнеш, че вече те ограничава, продаваш и отиваш да си пазаруваш Л-ка[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: jerryes   
Дата:   03-12-13 20:37

axlastro, ти си кошмара на всеки продавач-консултант [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 21:02

Като качество по-добре ли ще е от това?
http://prikachi.com/images/462/6816462w.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-13 21:22

Понеже показаната снимка не е на фокус, се затруднявам с отговора, но съм склонен да се обзаложа, че няма да е по-зле[smile].

П.П. Забележи, че с тази оферта избягваш чакането и получаваш обектив, който отделно се продава почти за 300 лева, а тук го получаваш за стотинки.



Публикацията е редактирана (03-12-13 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 22:14

Чак сега се заинтересувах в качествата на двата варианта. Благодаря.

С риск да досадя (май вече е късно), но тъй като и двата фотоапарата ми допадат,
не е ли по-изгодна офертата : http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=11765&show=additional

Предвид двата филтъра и карта памет, които заедно струват някъде около 100 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:04

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000309.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222853000005.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/250819014014.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/273283000002.html

Мисля това да е комплекта - ако имате забележка към някои от компонентите ще съм Ви много благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-13 19:08

Бива.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:21

А статив трябва ли ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »