Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: fotorafi   
Дата:   06-12-13 13:02

Излишно се дърляме. За голямо съжаление в България няма независими,правдиво предаващи истината вестници. Работил съм десетилея в българския печат преди и след 1089 г. и го знам от личен опит. Как смятате, фоторепортерът на в."Дума" ще снима ли окървавени протестиращи пред Народното събране? Ще снима ли как полицаи бият и ритат,тъпчат момчета и момичета? И да снима, ръководството на вестника няма да ги публикува. Защото вестника партийно е обвързан, изпълнява заповедите на централата от Позитано.Защото защитават тяхното статукво. А фоторепортерът на Ройтерс ще снима. Както снимат в Лондон, Париж и Вашингтон, София и Киев. Това е тяхната сила,защото имат силата да покажат всички страни на тяхната демокрация.
А ,че има фоторепортери с ортодоксално комунистическо мислене у нас, знаем си ги. Никой не ги упреква за партийната им принадлежност, лошото е, че снимките им не носят истината, демокрацията, подчинени са на партията им....

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-12-13 14:04

fotorafi

Ти намери пример да онагледиш медийния фалш у нас. Поздравления.
В. Дума с тираж по малък от селски стенвестник. И приблизително толкова влияние в бранша.
[smilie5]

Я, ти като си работил от времето на Втората българска държава (1089 г все пак), обясни ми как функционират не партийните изчезващи вестници, а тези на пазарен принцип, дето уж зависят от рекламата и продажбите. Как се решава, че един премиер трябва да грее от поне две снимки на първа страница и поне на 5 вътрешни страници. Как едни новини се сбиват тенденциозно или въобще не се публикуват, за сметка на други. ДВА дни националните медии се правеха, че няма протести миналата година на Орлов мост, а на третия се опитаха да изкарат протестиращите гламави и лумпени. И тогава водещите журналистки се възмущаваха, че централните кръстовища са блокирани. Пък днес същите водещи се радват на сегашните блокирани съкровища и отразяват всяка новина с настоящите протестиращи... ей това ми е интересно. Що тоя двоен стандарт... не свети ли червената лампичка?! (специално за вас, може и жълта да е, за да не изтълкувате червеното, като партийна символика и стимул да ви пиша това)

НО, да оставим нашата оскотяла действителност. Да обърнем поглед към стандартите които задават водещите информационни медии. Сигурно не си чувал името Amber Lyon. Може да видиш тук, как са и задавали приоритетите в CNN, където е работила и където са и казвали, какво може и какво не може да се излъчва.

http://www.youtube.com/watch?v=CFDC7zmJgQg

от 1:40 нататък...

... щото, нали говорим за протести. И как филм, направен от нея за протестите в Бахрейн, бял свят не е видял. Щото се оказало, че режимът в Бахрейн, всъщност е един доста солиден спонсор на телевизията в която Амбър работи. Телевизията на световните новинарски стандарти... спонсорирана от диктаторски режим.

Ние сме умален модел на тези прецеждани новини. Стана ли свидетел на двоен стандарт, аз вече знам, че ме лъжат...

п.п. "ортодоксални комунистически фоторепортери" ... хи хи. Ти май наистина живееш в някакъв тотално стереотипен свят. Сигурно са толкова ортодоксални, че въпросните комуняги снимат само със Зенит или Зоркий

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-12-13 15:06

Диего, колкото тенденциозно се отразяват протестите от едни медии, толкова тенденциозно не се отразяват от други.
Не зная кое в случая е по лошо - медийното затъмнение или пренасищането с новини. В момента в България сме свидетели и на двете - заедно, по отделно.
Пари за вестници съм спряла да давам отдавна. От любопитство, чета статии от каквото ми попадне (когато някой познат/роднина/колега носи вестник със себе си, хвърлям по едно око).
Така например, един от най-масовите ежедневници - вестник "Телеграф" в челото на вестника най често срещаните думи бяха
"Плевнелиев, офшорки, Гърция, Сорос, Борисов, милиони, хиляди, укрити, евро". По едно време гледам по реповете почнаха с вестника да подаряват и книги с "разкрития" тип "БАРЕКОВ", със съмнителни разследвания, документи и снимки, които в последствие се оказаха по неверни и от писанията на Уикенд.
Но народа им вярва. Втълпяват им го. Обясняват им едно и също всеки ден. На партийния митинг на ДПС и БСП, "гидове" обясняваха на множеството цитирам:
" - Ето това е СУ, това горе са наркоманчетата които не дават да се учи, на които им се носи дрога всяка вечер."
След което следваха бурни освирквания.
Подобно размътване на мозъци би трябвало да бъде подсъдно. Досега не съм видял партиен член или медия да се извинила за подвеждаща информация.
За статиите във вестниците - кой какво решава, все още на първо място е пазарният принцип, малко след това е партийният.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-12-13 22:35

Няма много интересни снимки, но поне се срещат лица излъчващи позитивизъм.


Приликите и разликите между протеста в България и Украйна

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   07-12-13 01:45


http://diagnosa.net/wp-content/uploads/2012/11/09.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »