Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 13:34

Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава, шефът на киевската полиция подава оставка
В темата пускам и снимката на въпросния бит, като "специален поздрав" за именитият ни съфорумец Canon - Генчо Петков , според който протестиращите в България сами се окървавяват, а фоторепортерите ги снимат за пари. В случая, може би именно протестиращ е снимал окървавен репортер на Ройтерс. (Сигурно в Украйна, това е схемата)

http://svobodennarod.com/media/k2/items/cache/3616316bf9087433e85531d71a0fe227_L.jpg


Та фона на снимката (която от бъдещи мнения в темата, може да бъде квалифицирана като колаж или като театрално изкуство )искам да пожелая успех на колегите Васил Гарнизов - vagar и Иво Божков, които отразяват протестите в Украйна.
Успех момчета и си пазете главите
https://photo-forum.net/joro/emoticons/army.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/army.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/bobby2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: мара   
Дата:   04-12-13 15:17

ние сме някаква демо версия...не ни се получава, щото се държим като подрастващи с родител с нашто държавно ръководство

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   04-12-13 19:04

Трябва да видиш отблизо, какво е в Украйна, за да спреш да говориш глупости за тук. Насилие??? Тук??? По-скоро насиране.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-12-13 19:30

От ройтерс не ги мисли, месечната му заплата е 100 пъти по висока от месечната пенсията на някоя баба доила 40 години крави в ткзс-то.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: k7   
Дата:   04-12-13 19:38

Тук мисля, че изобщо няма значение каква му е заплатата.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Rand   
Дата:   04-12-13 19:53

Заплатата е важна, най-вече за да се отклони дискусията от съшествената тема. Позната тактика.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: HP   
Дата:   04-12-13 20:53

Автор: k7
Дата: 04-12-13 19:38

Тук мисля, че изобщо няма значение каква му е заплатата.


Еми не е вярно, ако заплатата нямаше значение , нямаше да отразява събитията в Украйна за Ройтерс, ами варенето на ракия в село Вълча могила за селския вестник.
Има значение и много добре го знаете!
/макар, че ако има протести против забраната за варене на ракия, ми се струва, че репортера ще изглежда още по-зле/

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 21:05

mmjm ти живееш в някакъв отдалечен паралелен свят. Човек трудно би могъл да ти обясни каквото и да било.
Има ли значение каква е заплатата и за кого снима? Като взима повече, поема рисковете да отнесе някой друг камък или палка в главата?
Въпреки, че не могат да бъдат съпоставени по ред причини, в двата протеста се наблюдава една и съща милиционерщина.
В България например, вечерта на 12 ноември репортер на италианската RAI се оплака, че полицай е вкарал ъперкът на камерата и, и я е потрошил. Не бяха малко сигналите, в който полицаи превишаваха правата си и възпрепятстваха журналистите да си вършат работата. Тук границата е много тънка и не искам да изпадам в подробности, но е ФАКТ, че в Украйна, след подобни "инциденти" отговорни лица подават оставки, а в България със седмици вътрешния министър, ни убеждава, че трябва да сме благодарни за добре свършената работа от страна на МВР, че барикадирането на централната градска част в столицата от жандармерия не е нищо особено, че събирането на лични данни на преминаващите по жълтите павета е нещо нормално.

Йовчев:Няма анонимни полицаи. Трябвало да изразим благодарност към това, което направиха служителите на реда на 12 ноември
Явно мара е много права, че тука е ДЕМО версия. Всеки ден ни се качват на главите, измислят редица тъпизми, правят си каквото им скимне, но ние трябва да сме мирни и благодарни, че тях ги има.
Медиите умишлено ни заливат с помия и петостепенна информация, която ни е добре дошла, че ни писна по телевизията да дават някакви платени узурпатори на СУ и техните подгласници пред парламента.
Еми поне до първите сметки за ток ще набиваме невтасала туршия и резливо домашно червено вино [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-12-13 21:13

[smile]



Публикацията е редактирана (05-12-13 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: HP   
Дата:   04-12-13 21:26

Абе стига с тия лозунги "някой трябва да понесе еди каква са отговорност". Тъй не рабрахте ли , че в тая държава никой , никога няма да понесе никаква отговорност , или ако се случи, ще е някоя шматка, дето са и скроили шапка , за да се наместят на неговото място.
Стига с тия илюзии-няма да има оправия НИКОГА! От 681 година се опитва някой нещо да промени- еми не става с тоя материал, сори!

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 22:52

HP
като чели ще се окажеш прав, ама има време да почакаме [smilie21] (ние все отсрочки си даваме...все
чакаме...после пак си се обвиняваме)
Мислех, да пиша за принципи, отговорности, поведение, но като свържа нещата стигам до извода, че няма смисъл.
Междувременно, очакваме интересни снимки от Украйна
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: bleki1   
Дата:   05-12-13 00:12

Само не разбрах какво общо има заплатата на ударения репортер? Може би че ако взима малко пари няма да отиде и да снима ли? Щеше да стои вкъщи и да обсъжда Канон или Никон са по-добри или кой имал повече рейтинг Б.
Аз също съм фоторепортер. Не в Ройтерс, а в БГ агенция. Значи ли че аз не трябва да се "набутвам между шамарите" защото взимам по-малко пари? Аз го правя-не за парите, а заради тръпката. Заради кадъра! И аз съм отнасян от полицейски щитове, возен съм на капака на кола на НСО, удрян съм с бутилка на Раковска, целен съм с камъни зад Народното събрание, прескачал съм трупове на застреляни мутри.
Не всичко е пари! Както пейзажиста се катери цял ден, мръзне в палатката и става в 5 сутринта за да хване изгрева или птичаря който лежи до схващане за да не уплаши пилето така и фоторепортера
го прави защото иска да го прави.
В конкретния случай пари е взел freelancera, който е продал снимката на Ройтерс. А ако някой завижда че друг изкарва пари-ами да започне да си продава кадрите, ако мисли че някой може да му ги купи.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: gbdesign   
Дата:   05-12-13 00:26

Като цяло Ройтерс работи с всякакви местни фотографи и едва ли плаща много. Някои са добри и съвестни, но други са откровени мърши. Някои от фотографите /а не журналисти, анализатори, репортери, "източници" и т.н./ работещи за Ройтерс, тотално сринаха престижа и. Справка: последните войни в Грузия, Ливан и Ивицата Газа...

http://www.photographyschoolsonline.net/wp-content/uploads/2010/07/Photoshopped-Photo-No.3_Lebanon-W

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   05-12-13 00:40

Господин Методиев, явно четете през ред, без да осмисляте написаното. Никъде не съм споменавал заплати. Репортерът в Украйна е с окървавена глава - на младежът от софия, сутринта след кървавата снимка нямаше и драскотина, в украйна милиционерите не се притесняваха да използват палките си, и не само, и товариха протестиращи в уазки ей тъй да ги повозят може би, тук проверяваха документи, без никакви последствия за проверените. Добре е да видиш и усетиш истинско насилие отблизо, преди да словоблудстваш.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: stown   
Дата:   05-12-13 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: mmjm   
Дата:   05-12-13 00:56

Абсолютно прав си, въпреки че тук полицаите са като протестиращите, рехави.
В момента е доста напечено в Украйна, дано не стигнем до там, ама и с протест без ясна цел, само някакви общи фрази, доникъде няма да стигнем. Украинците имат по-ясни цели и виждания за близкото бъдеще. Тук последното липсва.
Р.Р. Знае се къде отиват камионетките "Туда, куда надо"



Публикацията е редактирана (05-12-13 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: stown   
Дата:   05-12-13 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Cyclon   
Дата:   05-12-13 10:33

Ето кадри от мястото на събитията

Преценете си сами дали таова е истина, или не.


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Cyclon   
Дата:   05-12-13 10:35

Ето и по-читав запис.


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 11:09

Ми аз като дете съм си пукал така главата, имам и шевове. Кожата на черепа е много обилно кръвоснабдена и при дори при най-леки повърхностни разкъсвания тече много кръв и изглежда страшно, а е нищо. Не знам, трябва нещо да се впечатлим от геройството на репортера ли, какво ли? Ми аз съм свирил интрото на "Stairway to Heaven" с подобно "пукната" глава и шуртяща кръв, нещо не ме впечатлява някой дето просто си щрака. [smilie18] [smilie6]

И да, тази снимка изглежда истинска, може би е редно господина Методиев да сравни как изглежда истинска тъмночервена кръв в сравнение с весело-ярката червена боя, която съм вижда тук на първа страница във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-12-13 11:36

Предлагам да не се дърлите за глупости, а да ви приведа няколко примера, вие ги изгледайте ако искате...

Как действа полицията в САЩ

http://www.youtube.com/watch?v=45VGFgiFu7Y


Лондон

http://www.youtube.com/watch?v=C2KqaVsTLis


Рим

http://www.youtube.com/watch?v=q4u8J1yqGoQ


Берлин

http://www.youtube.com/watch?v=pFsOzqB7eCE


... ако настоявате, може и от кротките канадци да ви пусна...

Торонто

http://www.youtube.com/watch?v=e6RBVoCMzjo


Сега, искам да си представите, как биха реагирали горните полицаи, ако някой подкара срещу тях булдозер?!? или ги замерва с молотов...

Мерси.



Публикацията е редактирана (05-12-13 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 14:35

Много обичам, когато започнат едни сравнения с полицията в Ямайка, полицията в Австралия, ЗОО полицията в САЩ и подобни истории.
Какво трябва да гледам в примера от Лондон? Негри трошат витрината на магазин и полицията отива да си върши работата? Примерите са несравними. Нормално, че в ютуб ще има всякакви примери.
Пуснете и клипове от площад Тахрир и парка Гези. Припомнете си и терористичен акт в Дубровка с щурма на театъра там. Нека споменем и за израелските патрули покрай Ивицата Газа...
Едно не мога да разбера. Какви сте тези хора, които всячески се опитвате да кажете на черното бяло и да донесете вода от 9 дерета, за да скалъпите някаква "контра история", в която има и "много по- зле от нас".
chill на "анонимни" профили, няма да отговарям за стотен път, каква беше въпросната ситуация от 23-ти юни, и че преди въпросния окървавен (плешивия) имаше и друг с бяла коса, чиято глава също беше окървавена. Кога се срещна с "момчето" на следващия ден, кога откри липсата на медицинско свидетелство на въпросния? Просто там (около стълбите на Ал. Невски) полицаите удряха през лицето и по главата? Кое не е ясно? Гледам, че доста тенденциозно "ползваш" този си профил и няма да продължавам с одите, защото едно си знаеш и едно си баеш. Разбирам, че трябва да се спазват опорните точки и те е много яд, че окървавения от НАТФИЗ, който "не е добре с главата" не фигурира в моите снимки, защото тогава провокативната теорията за платените фотографии щеше да пасне напълно с опорните точки

На студентите от НАТФИЗ са оферирани до 700 лева за кадри със студенти в кръв. Съседи с изненада разпознали и "студента“ с пукнатата вежда, за когото дори не предполагали, че е студент (което не означава, че не е такъв). Същият, май, не бил много добре с главата.



Защо трябва да бъдем убеждавани, че случващото се е нормално и да бъдем плашени с четирите години в периода юни 2009-май 2013?
Очевидно е, че 6 месеца (да не кажем 23 години, а защо не и 69)парламента от вътре е узурпиран от сребролюбиви, алчни неадекватници, които водят страната към икономическа нестабилност и всенародно разделение. Нека си затворим очите за всички знайни и незнайни сделки, полети, лобистки и популистки закони. Нека гледаме пейзажите на първа страница, да пушим контрабанди цигари в заведенията и да се радваме на светлото бъдеще на една изгнила и миришеща на мърша нация.
Предполагам, че заради такива като мен, затвориха "КЛУБА", затова спирам да дълбая.

Ще завърша с едно обръщение-цитат на bleki1 към засегнатата "анонимна личност", определила себе си като
Легендарен форумен аутсайдер
Аз го правя-не за парите, а заради тръпката.


Смятам, че тази тръпка в сферата на медиите я има само в репортажната фотография, затова макар и за без пари продължавам да се занимавам.


И тъй като темата е свързана с протестите в Украйна, ще си позволя да пусна една снимка, от преди няколко часа на Васил Гарнизов на "стотината" протестиращи на площад "Независимост" в Киев.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1495285_10151789354914109_1776548939_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 15:28

metodiev_martin написа:

> chill на "анонимни" профили

Драги ми новодошъл, анонимен е профила на баба ти.

, няма
> да отговарям за стотен път, каква
> беше въпросната ситуация от 23-ти
> юни, и че преди въпросния
> окървавен (плешивия) имаше и друг с
> бяла коса, чиято глава също беше
> окървавена. Кога се срещна с
> "момчето" на следващия ден, кога
> откри липсата на медицинско
> свидетелство на въпросния? Просто
> там (около стълбите на Ал. Невски)
> полицаите удряха през лицето и по
> главата? Кое не е ясно?

Ти изглежда продължаваш някакъв разговор с някой друг. Ако обичаш, коментирай само и единствено каквото съм написал.

> Гледам, че
> доста тенденциозно "ползваш" този
> си профил и няма да продължавам с
> одите, защото едно си знаеш и едно
> си баеш.

За какво говориш? Може ли някакви конкретни възражения да посочиш
срещу "ползването" на профила ми?

Аз за последната (ред. по-скоро половин) година съм написал не повече от четири-пет поста, които нямат никаква връзка един с друг. На това ли викаш баене? Или просто се чувстваш безсилен и храчиш в произволна посока, белким уцелиш нещо?

> Разбирам, че трябва да се
> спазват опорните точки и те е
> много яд, че окървавения от НАТФИЗ,
> който "не е добре с главата" не
> фигурира в моите снимки, защото
> тогава провокативната теорията за
> платените фотографии щеше да
> пасне напълно с опорните точки

Ти нещо бълнуваш, младежо, какви глави, какви опорни точки ...


> Ще завърша с едно обръщение-цитат на bleki1 към засегнатата
> "анонимна > личност", определила себе си като Легендарен форумен аутсайдер

Всъщност, определението "форумен аутсайдер" го получих от ejko, a "легендарен" от
mun40.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Що се отнася да "анонимен", очевидно проектираш собственото си незнание върху всички останали.

А пък "засегнат" излгеждаш по-скоро ти. Даже ми изглежда, че още малко и ще се разплачеш. [smilie19]



Публикацията е редактирана (05-12-13 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: localhost   
Дата:   05-12-13 15:39

chill: ти верно ли си мислиш, че методиев е скалъпил снимката с кръвта?
За чий му е да я прави? Рейтинг Б?

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 15:42

localhost написа:

> chill: ти верно ли си мислиш, че
> методиев е скалъпил снимката с
> кръвта?
> За чий му е да я прави? Рейтинг Б?

Кои точно мои думи те наведоха на мисълта, че си мисля, че някоя снимка на
методиев е скалъпена?

Всъщност, аз изразих мисъклта, че методиев не може да различи кръв от боя.

А след последното му писание, ще изразя мисълта, че дори и да ги различава, напълно очаквам да пренебрегне тази си способност, когато устройва личните му убеждения. Безплатно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-12-13 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: pbosakov   
Дата:   05-12-13 15:47

Този, май, не е добре с главата (понесла е удари). Една леля от блока каза, че го е виждала и че всъщност бил актьор от НАТФИЗ. Очевидно е, че жената на Сорос му е избродирала надписа Reuters, ционисти са му купили фотоапарат, а червеното е кетчуп от Макдоналдс. Също така, снимката не е от Украйна, а е правена в студио. Като с кацането на Луната.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: Rand   
Дата:   05-12-13 15:48

del



Публикацията е редактирана (05-12-13 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: localhost   
Дата:   05-12-13 15:51

chill: ами това изречение някак си -

И да, тази снимка изглежда истинска, може би е редно господина Методиев да сравни как изглежда истинска тъмночервена кръв в сравнение с весело-ярката червена боя, която съм вижда тук на първа страница във ФФ.

Или не съм разбрал? Убягнала ми е запетая?

Странно как на всяко хубаво нещо се намират поне по двама да кажат:
1. Аз това съм го имал/правил и то по-хубаво.
2. Те това е пълна измишльотина и проект на Сорос.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 15:56

localhost написа:

> chill: ами това изречение някак си -
>
> И да, тази снимка изглежда
> истинска, може би е редно
> господина Методиев да сравни как
> изглежда истинска тъмночервена
> кръв в сравнение с весело-ярката
> червена боя, която съм вижда тук на
> първа страница във ФФ.
>
> Или не съм разбрал? Убягнала ми е
> запетая?

Или май си разбрал, каквото ти се е искало да разбереш?

ПП. А, сега видях, че методиев имал и той снимка на първа страница с кръв, разбирам защо си си помислил, че става дума за нея, аз имах предвид една друга, на Денис Бучел, ако не се лъжа.



Публикацията е редактирана (05-12-13 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 17:05

Не бил Мартин, а Денис, не били компютри а компоти...


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1361357663__MG_9415.jpg


19.02.13


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1374616268_67.jpg


23.07.2013

Както казва този със златната акция преди две седмици
"Сорос дирижира протестите"

Според опорните точки
"По всякакъв начин трябва да подпомагаме дейността на пропагандната машина. Всяка снимка, будеща някакви чувства трябва да бъде компрометирана! Авторите и също!"




http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1386255246x.JPG


скрийншот от една затворена вече тема

PS - chill , не виждам защо трябва да редактираш всяка една своя публикация? написаното си остава написано. Ако искаш да допълниш нещо, напиши го наново. Или си фен на Джордж Оруел и книгата "1894", където главният герой поправяше статии в стари броеве на "Таймс", където редактираше имена на вече "изпарени" личности, поправяше икономическите показатели и прочие.

Казана дума - хвърлен камък - пукната глава.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 17:10

И понеже сме далече от Украйна, нека хвърлим 1 поглед и на нашия площад "независимост", където платените на Сорос, си правеха ПОГО с милиционерите
https://photo-forum.net/joro/emoticons/bobby2.gif

Ексклузивно: Батални сцени пред Парламента,арестуваха две момичета
Да ги пита човек защо мръзнат на тоя студ? Едните да протестират, другите да ги снимат и третите да ги "охраняват" ...

PS - с редакцията да добавя:
- Обърнете внимание на отношението срещу снимащите на 02:30
"Кой те бута бре, мани се от тука"



Публикацията е редактирана (05-12-13 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 17:13

Евтини номерца, драги, като поправя някоя правописна грешка да инсинуираш, че съм променил нещо смислово. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 17:16

metodiev_martin написа:


> Ексклузивно: Батални сцени пред Парламента,арестуваха две момичета

Ахахаха, и пак за боЯ става дума:

"Баталните сцени пред Парламента продължавт с пълна сила.Ранобудните организираха протест срещу проектозакона за МВР, но той се превърна в грозен сблъсък с полицията.Органите на реда със сила задържаха две момичета които бяха свалени на земята и впоследствие арестувани, заради това че са оцапали полицай с червена боя."

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Накъдето се обърнеш - боЯ.


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: k7   
Дата:   05-12-13 17:47

Автор: HP
Дата: 04-12-13 20:53

Автор: k7
Дата: 04-12-13 19:38

Тук мисля, че изобщо няма значение каква му е заплатата.


Еми не е вярно, ако заплатата нямаше значение , нямаше да отразява събитията в Украйна за Ройтерс, ами варенето на ракия в село Вълча могила за селския вестник.
Има значение и много добре го знаете!
/макар, че ако има протести против забраната за варене на ракия, ми се струва, че репортера ще изглежда още по-зле/

Ами на си прав. Ако човек е професионалист, няма значение дали заплата му е 1000 или 10 000 лева. Трябва да бачка по един и същи и начин и често са рамо до рамо едните и другите. Аз, като бачкам в телевизия и съм оператор и взимам около 1200 лева, да не мислиш, че колегата от Ь тв, който взима два пъти голяма заплата от мен снима по-добре?!?!?
Вече друг е въпроса дали човек, който може много би бачкал за малко. Ако е така, то всеки сам си носи кръста!!!



Публикацията е редактирана (05-12-13 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-12-13 18:48

Много обичам, когато започнат едни сравнения с полицията в Ямайка, полицията в Австралия, ЗОО полицията в САЩ и подобни истории.
Какво трябва да гледам в примера от Лондон? Негри трошат витрината на магазин и полицията отива да си върши работата? Примерите са несравними. Нормално, че в ютуб ще има всякакви примери.


Всъщност не обичаш. Щото не ти изнасят примерите. От ПЕТ линка за действия на органи на реда в ДЕМОКРАТИЧНИ западни държави, ти оспорваш един, щото имало черни, дето трошат магазин?!? Ми ето ти друг, от студентски протести в Лондон.

http://www.youtube.com/watch?v=PRKcPZt61SQ


Сравненията с Турция и Египет не знам в какъв контекст са. Нито едната, нито другата държава са членове на ЕС, нито пък хора емигрират в тази посока за по добър и справедлив живот... нъл тъй? Бягат към Германия, САЩ, Канада и Великобритания. А там когато се атакува полицията или не се изпълняват разпорежданията и, последните бият. И със спрей пръскат и газ пускат и с коне газят и с мотори също... То е разписано в закона, кога, колко и защо.

Тук имаме обратната песен- тук полицията не прави нищо. Вероятно е тактика. Явно имат нещо наум. Ама да се оплакват сегашните протестъри от насилие... смешно е. Мога да ти дам линк към един подобен протестър.

Цитат на виден протестър, който принципно призовава, да има екшън и да се мятат павета и да се трошат глави:

При това положение е истински срам, че веднага с началото на вълненията около загражденията се появи „примирителна“ жива верига от вероятни студенти, която се хвана да разделя полиция от активно протестиращи. Разбира се, съществува известен риск от физически досег с т. нар. „органи на реда“, но нека не се лъжем: българската полиция, макар и груба, не е като тази в други страни, включително европейски. Тя понабива, но не прегазва...

Това без сблъсъци с миризливата милиция не може и няма да стане. А ако не стане, тук ще си бъде губерния, от която всичко свестно ще се изнесе. Който твърди друго, волно или неволно вреди на България, защото с мирни протести се докарахме доникъде. Точно така, съзнателно и публично приканвам към насилие срещу така наречената "държава" и нейните представители като единствен изход от безизходицата в страната. И не, не уважавам българските органи на реда, воглаве с гнусния Йовчев и сродния му Цецо Цветанов. Тук-таме по случайност е останал по някой нормален полицай, който направо трябва да напусне отвратителното си работно място.


(Манол Глишев)

Ей такива работи... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: MikeDimit   
Дата:   05-12-13 21:59

Уж умни хора, а като деца... 21 век донесе и стрийм видеото. Айде гледайте от европейския площад в Киев и се надявам да можете да броите до повече от 100 - http://ukrstream.tv
. И да. Не им плащат , ама нищо, за стрийма.



Публикацията е редактирана (05-12-13 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 22:35

Don_Diego
Клипът с негрите няма нищо общо с действията на полицията при протести. Какво като си написал в ютуб Police Brutality и си пуснал линковете? Какво трябва да значат тези клипове? Можеш ли да обясниш причинно-следствената връзка между пуснатите клипове и обстановката в станата? Я ми обясни защо за разлика от своите колеги "на запад", българските полицаи са без каквито и да било отличителни знаци?
В нещата, които пишеш виждам някакви безпочвени сравнения, извадени от контекста. Нищо повече. Ако се съди по написаното, отношението ти към случващото се е изградено на базата на селски размисли и страсти в кръчмата.
Я виж клипа и сигнализирай ако се припознаеш някъде.
Жалко че не мога да намеря и репортажа на БТВ, в който попитаха един от "митингуващите" в шествието на ДПС и БСП :
- Кой е премиер?
- В момента не мога да ви отговоря, не ме занимавайте



Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 22:58

Нещо бягаш по тъча, струва ми се ... [smilie18] Внимавай да не разсипеш боята. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-12-13 23:02

metodiev_martin

Съжалявам, но ако това на снимката в профила си ти, много вероятно е, да съм по млад от теб. Това първо.

Второ- обичам да ми излизат с номера "който не мисли като нас е от другите". Най вече показва едни скрити пластове, тежка, чугунена, тоталитарна закалка. Не е задължително да е родово наследена. Придобива се, когато започнеш да се изказваш като последна инстанция. Аз обичам да мисля и да не се поддавам на емоции. Нито пък да вярвам на медиите. Особено пък нашите. Много е хубаво надъхани репортерки да задават логични въпроси на контрите. За съжаление, плурализма изисква да си обективен и в другата посока- убеден съм, че ако попитам протестиращите студенти, какво следва след оставка на правителството, ще ме гледат като хората от твоето клипче. Говоря за чисто техническата част, не имагинерното "кво праим от тук насетне?"

Именно това фенство което имат протестиращите сред медиите които ги отразяват (а медиите са собственост на пичовете олигарси), ме кара да си задавам въпроси, да не се подвеждам от кадри и поднесени думи от определени хора. Изводите са за мен, за разлика от някои хора, не ги натрапвам никому, нито обвинявам хората които не ги споделят, за тъпоумни, ренегати, цигани, фашисти, комунисти и прочие шисти...

Иначе си забавен с тия негри... добре, че на останалите линкове има и индианци и всъщност не са протестиращи, а зомбита, а? [smilie5]

Обяснил съм го- питаш за насилие. Показах ти насилие. Не от Турция или Египет. Там протестират и тук протестират. Но тук полицаите не бият. Ако не можеш да направиш сравнение, значи наистина си в остра зависимост и горещо обвързана емоционалност. В което няма лошо, просто не си обективен и безпристрастен. Нещо което аз твърдя че съм.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 23:16

Mомчето намеси причинно-следствени връзки, международното и родното положение, отличителните знаци на полицаите, та даже и някакви митингуващи ...

Ти, сега, искаш ли да изкажеш някаква кохерентна мисъл или просто те мъчи словесна диария? [smilie21]

Чувствай се свободен да ни обясниш какви са отлиителните знаци на полицаите "на запад" , де. Ще се радвам да се образовам по въпроса. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: stoyanivanov   
Дата:   05-12-13 23:17

Само не мога да разбера защо въобще им обръщате внимание на турско-червените тролове?
Те са щастливи и ще си умрат щастливи в обятията на младите меринджеи, които ще ги посетят, за да ги ограбят "и още нещо", когато всички - и децата, и внуците им - са емигрирали в чужбина.
Оставете ги да тръпнат сладостта на това светло бъдеще. То ще ги споходи. Чака ги сладко бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 23:18

Баси, правописна грешка, ама Марто Баданарката не ми дава да се редактирам ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   05-12-13 23:35

stoyanivanov, ???? Джи-пито ти в отпуск ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 23:48

chill смятам, че присъствието ти в темата е излишно. Словесните умотворения, с които си известен, не са нищо повече от традиционен форумски "СПАМ".

Don_Diego и ти, както колегата ти по нездрав разум, продължаваш да пишеш общи неща, не кореспондиращи с реалността. Подозирам, че както не обичаш да вярваш на медиите, така и преди време не си вярвал на учебниците в училище. Профил на един истински морски меринджийн, който ще снимам на следващия партиен митинг-събор на ДПС и БСП [cool]

Именно това фенство което имат протестиращите сред медиите които ги отразяват (а медиите са собственост на пичовете олигарси), ме кара да си задавам въпроси, да не се подвеждам от кадри и поднесени думи от определени хора. Изводите са за мен, за разлика от някои хора, не ги натрапвам никому, нито обвинявам хората които не ги споделят, за тъпоумни, ренегати, цигани, фашисти, комунисти и прочие шисти...


Какви въпроси си задаваш? Тези, на които отговорите са написани с огромни червени букви в първите страници на Телеграф и Уикенд ли?
Свържи се с човека, който обявява хората за тъпоумни, ренегати, цигани, фашисти, комунисти и прочие шисти... и му се похвали, че ти не си от тях. Предвиждам, че след това твое признание, ще те кара няколко стотин пъти да му се извиняваш.
И на последно място, след като заяви, че не вярваш на вашите медии, къде точно следиш случващото се в страната и на каква база правиш заключенията?
Наистина 40-50 стотинки за вестник не са нищо, но спрете да ги давате на Ирен Кръстева и охранения и син и спрете да се "ограмотявате" от написаното там.
За няма и месец ще спестите за едно лъскаво издание на Плейбой, където да се радвате на "неманипулирани" снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 23:53

Don_Diego и докато все още търсиш клипове из ютуб, намери ми няколко от протести, в които полицията да налага фоторепортери (по възможност от западноевропейска страна, а не такава от Близкия Изток)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-12-13 10:34

metodiev_martin:

Don_Diego и ти, както колегата ти по нездрав разум, продължаваш да пишеш общи неща, не кореспондиращи с реалността. Подозирам, че както не обичаш да вярваш на медиите, така и преди време не си вярвал на учебниците в училище.

Ъхъм... особено на учебниците по история [smilie5]

Иначе, усещам, че си изпаднал в летаргична заблуда, че само Пеевски притежава медии. Националните медии са притежание на офшорки зад които седят куклите на прехода, още олигарси. Пък зад тях седят два типа кукловоди- бившите ДС и бившите БКП. В момента едното воюва с другото- за власт, за преразпределение на все още неокраденото, за кинтите от Европа. И протестърите, чрез 70% от медиите (ако приемем, че останалите 30% са на Кръстева и синчето и) са държани на повърхността на новините от едната от воюващите страни. Простичко е. Трябва само да видиш собствениците на медиите. Гергов, Сашо Дончев, Дойнов, Прокопиев, включая и откровено закупени от партии телевизии и вестници. Само вметка, дори партийния в. Дума не е на БСП, а на бизнесмен. Само едно ми е чудно- тук снимки вкарват голяма част от работещите за вестници и агенции фоторепортери- те ако не знаят как се редят новините и редакторите как и на какъв принцип редят снимките, кой да знае. Що не се разговорят по темата? Щото в кухнята нещата са най ясни- и най откровени. Шефът казва и от там нататък се сещай защо, как и кой пък на него му дърпа конците.

Съжалявам, че ти се информираш от медиите в страната, то и за това ти е изкривен погледа и реалността ти куца. Забил си поглед в черно/бялата мъгла и нещата за теб се делят на добри и лоши. На дебели и тънки, на облечени и голи. Разсъждаваш в крайности и си запенен от емоция, пък такива състояния, никога не ти дават реална преценка. И си личи.

И бъркаш- няма как да ме снимаш в тълпа. Аз съм индивидуалист. Така че, обективът ти може да се изтърка от търсене, докато ме намериш на митинг, сбор или протест. Където има тълпа, рядко има мислене. Тълпата се управлява лесно. Доказано е с хиляди научни изследвания и експерименти. П С И Х О Л О Г И Я. Това също може да почетеш, вместо да си даваш стотинките за Уикенд и Телеграф, за да се възмущаваш остро.

п.п. Плейбой?!? Ако искам да гледам пластмаса, ще си купя гмо домат. Нямам слабост към блърнати момичета, трудно разпознаваеми дори от собствените им майки. Но ти продължавай да разсъждаваш за моята особа в стеснения кръгозор на двуполюсния си свят. Не ми пречиш.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: serjy   
Дата:   06-12-13 10:55

репортерът от ройтерс определено позира за да бъде сниман, а никой от полицията, видно не му обръща внимание! не е сниман, в момента когато е удрян, не е ясно кога е станало това и как след това си седи на спокойсрие и позира.... ама шарани колкото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-13 12:32

@serjy : Това е една възможна версия на нещата - теоретически. Но за нас е точно толкова вярна, колкото и версията, че току-що е пребит. Разбили са в главата му другия му (по-голм и скъп) апарат. И сега снима как пребиват и двама негови колеги от AP и NY Times. А полицията "не обръща внимание", защото е инструктирана да гледа на другата страна и да се прави, че нищо не се случва. (Тя си има разделение на труда: едни пребиват, а други вардят във верига и позират за снимки как не бият)...

НЕ ЗНАЕМ! Всяка интерпретация (повтарям: ВСЯКА!) е ТЕНДЕНЦИОЗНА, през пристрастния погед на един зрител, който НЕ Е бил там. И като такава има голям, много голям шанс да е ГРЕШНА.

Затова нито се опитвам да интерпретирам такива снимки (горното беше само илюстрация как не се интерпетира), нито ги вземам прекалено сериозно.

Всички медии (и Reuters) са хващани достатъчно пъти как ни лъжат, че да бъдат еталон за безпристрастност и да заслужават доверие. Моите съболезнования към стотиците честни журналисти, които си изкарват хляба в тях.



Публикацията е редактирана (06-12-13 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-12-13 12:37

serjy,
Гениални заключения! Голям експерт се извъди! [smilie5]
Не си бил на площада в Украйна, ама 'що да не спекулираш на воля? Шаранът дали не се вижда в огледалното ти отражение?

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: fotorafi   
Дата:   06-12-13 13:02

Излишно се дърляме. За голямо съжаление в България няма независими,правдиво предаващи истината вестници. Работил съм десетилея в българския печат преди и след 1089 г. и го знам от личен опит. Как смятате, фоторепортерът на в."Дума" ще снима ли окървавени протестиращи пред Народното събране? Ще снима ли как полицаи бият и ритат,тъпчат момчета и момичета? И да снима, ръководството на вестника няма да ги публикува. Защото вестника партийно е обвързан, изпълнява заповедите на централата от Позитано.Защото защитават тяхното статукво. А фоторепортерът на Ройтерс ще снима. Както снимат в Лондон, Париж и Вашингтон, София и Киев. Това е тяхната сила,защото имат силата да покажат всички страни на тяхната демокрация.
А ,че има фоторепортери с ортодоксално комунистическо мислене у нас, знаем си ги. Никой не ги упреква за партийната им принадлежност, лошото е, че снимките им не носят истината, демокрацията, подчинени са на партията им....

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-12-13 14:04

fotorafi

Ти намери пример да онагледиш медийния фалш у нас. Поздравления.
В. Дума с тираж по малък от селски стенвестник. И приблизително толкова влияние в бранша.
[smilie5]

Я, ти като си работил от времето на Втората българска държава (1089 г все пак), обясни ми как функционират не партийните изчезващи вестници, а тези на пазарен принцип, дето уж зависят от рекламата и продажбите. Как се решава, че един премиер трябва да грее от поне две снимки на първа страница и поне на 5 вътрешни страници. Как едни новини се сбиват тенденциозно или въобще не се публикуват, за сметка на други. ДВА дни националните медии се правеха, че няма протести миналата година на Орлов мост, а на третия се опитаха да изкарат протестиращите гламави и лумпени. И тогава водещите журналистки се възмущаваха, че централните кръстовища са блокирани. Пък днес същите водещи се радват на сегашните блокирани съкровища и отразяват всяка новина с настоящите протестиращи... ей това ми е интересно. Що тоя двоен стандарт... не свети ли червената лампичка?! (специално за вас, може и жълта да е, за да не изтълкувате червеното, като партийна символика и стимул да ви пиша това)

НО, да оставим нашата оскотяла действителност. Да обърнем поглед към стандартите които задават водещите информационни медии. Сигурно не си чувал името Amber Lyon. Може да видиш тук, как са и задавали приоритетите в CNN, където е работила и където са и казвали, какво може и какво не може да се излъчва.

http://www.youtube.com/watch?v=CFDC7zmJgQg

от 1:40 нататък...

... щото, нали говорим за протести. И как филм, направен от нея за протестите в Бахрейн, бял свят не е видял. Щото се оказало, че режимът в Бахрейн, всъщност е един доста солиден спонсор на телевизията в която Амбър работи. Телевизията на световните новинарски стандарти... спонсорирана от диктаторски режим.

Ние сме умален модел на тези прецеждани новини. Стана ли свидетел на двоен стандарт, аз вече знам, че ме лъжат...

п.п. "ортодоксални комунистически фоторепортери" ... хи хи. Ти май наистина живееш в някакъв тотално стереотипен свят. Сигурно са толкова ортодоксални, че въпросните комуняги снимат само със Зенит или Зоркий

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-12-13 15:06

Диего, колкото тенденциозно се отразяват протестите от едни медии, толкова тенденциозно не се отразяват от други.
Не зная кое в случая е по лошо - медийното затъмнение или пренасищането с новини. В момента в България сме свидетели и на двете - заедно, по отделно.
Пари за вестници съм спряла да давам отдавна. От любопитство, чета статии от каквото ми попадне (когато някой познат/роднина/колега носи вестник със себе си, хвърлям по едно око).
Така например, един от най-масовите ежедневници - вестник "Телеграф" в челото на вестника най често срещаните думи бяха
"Плевнелиев, офшорки, Гърция, Сорос, Борисов, милиони, хиляди, укрити, евро". По едно време гледам по реповете почнаха с вестника да подаряват и книги с "разкрития" тип "БАРЕКОВ", със съмнителни разследвания, документи и снимки, които в последствие се оказаха по неверни и от писанията на Уикенд.
Но народа им вярва. Втълпяват им го. Обясняват им едно и също всеки ден. На партийния митинг на ДПС и БСП, "гидове" обясняваха на множеството цитирам:
" - Ето това е СУ, това горе са наркоманчетата които не дават да се учи, на които им се носи дрога всяка вечер."
След което следваха бурни освирквания.
Подобно размътване на мозъци би трябвало да бъде подсъдно. Досега не съм видял партиен член или медия да се извинила за подвеждаща информация.
За статиите във вестниците - кой какво решава, все още на първо място е пазарният принцип, малко след това е партийният.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-12-13 22:35

Няма много интересни снимки, но поне се срещат лица излъчващи позитивизъм.


Приликите и разликите между протеста в България и Украйна

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   07-12-13 01:45


http://diagnosa.net/wp-content/uploads/2012/11/09.jpg


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »