Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 15:28

itilien [beer] [beer] [beer] надявам се приемаш извинението ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: itilien   
Дата:   02-12-13 15:39

няма проблеми, не съм се обидил :)

Ще прочета самите пътеписи когато имам време, а налято ще видим дали и аз ще го докарам до там, че от 2 години го отлагам в полза на други дестинации. Сега, след като съм вече и шофьор ще е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: krist   
Дата:   02-12-13 15:41

да, вече ги намерих. има между всички кадри няколко, които ми харесаха доста и са повече от туристически. просто зависи вече как човек иска да ги представи. ако наистина искаш да покажеш най-доброто, аз лично бих оставил няколко кадъра само, но човек винаги се изкушава да покаже и още неща, за да сподели всичко, което е видял.. на мен лично много ми хареса ей тоя кадър:


http://www.algaivel.com/photos/_data/i/upload/2013/11/25/20131125141034-3f4bda1c-me.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 15:42

itilien, ако имаш въпроси за подробностите, ще се радвам да помогна [beer]
krist, в последно време хората ги мързи да четат [smilie2], гледат картинките и заминават - ако трябва да съм честна от това пътуване има 6 до 10 кадъра, които са добри според мен.
Пак казвам, споделям пътешествие с много картинки [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (02-12-13 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: J0R0   
Дата:   02-12-13 15:55

Аз пък не разбирам защо се гледа с пренебрежение на туристическата фотография?

Само да припомня, че Нешънъл Джиографик, Гео, Експлорер и още стотици списания по света са разпространители на тоя тип фотография, а милиони хора - почитатели.

Галя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: atrifonov   
Дата:   02-12-13 16:31

Няма как когато пишеш фотопътепис да пускаш само шедьоври. Преобладаващите кадри са точно туристически, за да може драгия читател да се запознае с местата, навиците и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: Kolev68   
Дата:   02-12-13 16:42

Шо я бастисахте Викито , просто трябва и тук като във фейса да сме си с истинските именца и профилни снимки . Като решиш да бълваш лайна малко да се замислиш .

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: alexov   
Дата:   02-12-13 16:43

само да уточня, че не е задължително да се купува специална карта за зареждане на бензиностанциите. Става със стандартна дебитна или кредитна карта. Поне така плащахме преди 3 години. Имат интернет и съответно ПОС терминали и на най-зачуканите места и почти не се налага да плащаш нещо в брой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: rorus   
Дата:   02-12-13 17:29

И аз като Иван:)

Ако отида (т.е. като отида - защото мястото е уникално и ще) - задължително ще снимам сам. Пробвал съм 2-3 пъти с много близки приятели - не става! За мен - истинското снимане го правиш сам.

Става дума за Outdoor Fine Art Photography.
За други категории не е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: atrifonov   
Дата:   02-12-13 17:38

Аз пък обичам да съм с най- близките си хора. Ако няма с кой да споделиш тази красота, майната им на снимките

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: krist   
Дата:   02-12-13 17:43

и аз като rorus и itilien - пейзажната фотография си е доста самотно занимание. колкото пъти съм с жената, все и става я студено, я досадно и все се ядосвам, че изпускам по нещо. миналата година даже взимах веднъж малкия с мен на Ситония и му давах да натиска дистанционния спусък - преди време някой казваше тук, че пейзажът му бил твърде статичен жанр - да дойде да види как се снима в условия, в които трябва постоянно да пазиш да не ти бутнат статива и да теглиш дистанционнното от ръката, преди да са ти нащракали 100 кадъра[smilie18] ..


Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 20:04

Ден трети, Skogafoss, Vik и водопадите в източна Исландия.

http://www.algaivel.com/photostory/iceland_day_three/




http://www.algaivel.com/photos/upload/2013/10/25/20131025131237-937f503b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: luboar   
Дата:   02-12-13 20:20

Виктор Тотев не заслужаваше обръщения в женски род. Снимките ти са подходящи за този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: swan_   
Дата:   02-12-13 20:33

Ето няколко снимки на майстора на обектива - Викито:

фейсбук

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: luboar   
Дата:   02-12-13 20:42

Като за възпитаник на Художествена Академия София - разкошни. [smilie24] Рисунките му са много интересни.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 20:42

luboar, едва ли помниш един свой коментар от преди близо 9 години [cool]
" 42. luboar
(05.04.2005 16:01) Слеващият който гласува тук ще зарадва algaivel с право на 3 снимки седмично (жалко че не съм аз), тя го заслужава, класически пример за фотолюбител, искренно влюбен във Фотография !
От мен успех."

Аз го помня и смело мога да кажа, че една от причините да се влюбя във фотографията е точно този коментар [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: luboar   
Дата:   02-12-13 20:44

вече съм си променила мнението за теб. съжалявам, безвъзвратно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: algaivel   
Дата:   02-12-13 20:58

luboar[beer] , жив и здрав бъди, няма значение какво ти е мнението в момента [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   02-12-13 21:33


Любо, възпитанието не винаги има връзка с образованието. Не ме интересува какво е завършил, щом не може да изразява мислите си, държи се просташки и пречи. Имал хубави картини, според кого? Лукът също цъфти, но никога не става роза.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: luboar   
Дата:   02-12-13 21:44

дет' викат в един класически филм " Великолепната Седморка" :
-Селяните пак победиха.

ПП
и без "Любо", аман от фамилиарности.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   02-12-13 22:03

Г-н luboar, няма по-разобличаващ знак за липсата на смислени аргументи от агресията.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: luboar   
Дата:   02-12-13 22:05

в случая агресията е от ваша страна

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-13 22:31

Баси осрахте темата! Викито наистина ги разбира нещата, знам го от фейсбук и от алфафорум, просто е достатъчно когато кажеш нещо ВЕДНЪЖ ! Не е нужно да се повтарят нещата. Не ти харесало -ок- казваш го веднъж, достатъчно е.
Иначе е пич![beer]
И на Галя снимките са готини!

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: nsirakov   
Дата:   02-12-13 22:41

аз не видях аресия от страна на галя... за разлика от любоар и викито_на_квадрат

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделиш Исландия :)
Автор: georgivelev   
Дата:   02-12-13 22:59

Много се радвам на снимките на Галя, по-рано планирах да направя екскурзия до Гренландия, но цените на самолетите ме разубедиха. После планирах Исландия, но после промених плановете си.

Та, много се радвам да видя такива хубави снимки от място, на което съм искал да ида. Да, някои разбирачи като Нончо винаги намират кусури, той човечецът направо изисква от админите бутон, с който да сигнализира когато дадена снимка не е за този сайт според неговите критерии. Не съм забелязал в музикален форум да има подобен хейт, когато някой с по-скромни умения за свирене постне своя творба, напротив, всички се радват и окуражават, за да може човек да получи криле и да продължи да работи с удоволствие.

Именно коментари като тези на Нончо и на Вики (това последно мъж ли е или жена?) ме възспират да качвам снимки тук, не е да нямам хубави кадри, удовлетворяващи на техните високи технически и естетически критерии, но просто не ми пука. Щом модераторите и собствениците на този сайт позволяват дискусии като тази, значи не си струва да се притеснявам.

Ей го на, някакъв ми е писал на лични, виж ми снимките да разбереш кой съм аз. Все едно някой музикант да ми каже, виж ме как свиря, да разбереш кой съм аз. Видях и кво? Това че свириш/снимаш по-добре от мен придава по-голяма тежест на твоето мнение ли?

Така че с комплексарщини не ми се занимава, имам си достатъчно ядове в реалния живот, за да се занимавам с разни загубенияци във виртуалния си такъв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »