Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-13 15:25

> Canon отвръща на удара...

[smilie5] [smilie18]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-10-13 15:34

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-10-13 16:39

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-13 20:00

На предната страница не мисля, че проблема е че е снимано наблизо просто 35-цата си фринджи... като за тия пари трябваше да е поне 2.0 и да снима много яко ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-13 21:02

за бублите ли говориш? Какъв е проблема? аберации не виждам на тия 100% кропове

за какво фринджене става дума? color fringe означава аберация т.е. отместване на цветовете. Обикновенно се вижда като червено или зелено очертания на обекта. Друг вариант е да имаш предвид purple fringe, това става с метални обектив или други дето отразяват много светлина и обективите правят едни лилави петна.

В горните снимки със скакалеца и пеперудата детайла е меко казано приказен и няма и помен от аберации или purple fringe.....крилата на насекомо в полет се размазват ако това те притеснява....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   23-10-13 21:06

хоти, ти си един съвременен андерсен на тема сони [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-13 21:20

Мдааа има си човека инсталиран филтър на мозъчно ниво, чисти фринджове и аберации всякакви. Може като детайли да е добре, но имам обективи от по 100 и 200лв дето не фринджат така...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-10-13 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 21:37

simbon4o,
Май само ти си разбираш какво имаш предвид като говориш за "fringe"! Никой друг не вижда обективите да "фринджат", ама ти си знаеш своето! Явно всички други са слепи поне с едното око, а с другото сериозно недовиждат. Хайде дай подобни примери с твоите "обективи от по 100 и 200лв дето не фринджат така", че да "прогледнем" за истината! Иначе ще си останеш голословен, както винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-13 21:47

JIMMYSTOIKOV написа:

> Някой ревеше, че ZE стъклата са скъпи за новата система
> ами ето по 500 доларчета парчето

Ааааа - не може! Няма начин нещо толкова евтино да снима качествено, абсурд! [smilie8]

Така поне мислят (или им плащат да пишат) повечето велики експерти и рецензенти по списанията и блогосферата. И еди от друг преписват и се цитират, после по-бехаберните ги повтарят като правоверни мюсулмани и "истината" тръгва вирусно по света. Накрая и ние тук почваме да го вярваме...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   23-10-13 21:56

вики, и твен доде [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nevermess   
Дата:   23-10-13 21:58

chrisnoch отиди в съседната тема и виж какви снимки показва Thor с некс 3 и обективи за по 100 доларес [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-13 21:59

симбоне, какво значи "фирнджат" ...не те разбирам. Аз отидох във wikipedia след 1-ия ти пост и прочтеох, че този термин се използва за цветни аберации, коиот са два типа и има един куп оптични схеми за компенсирането им. Честно да ти кажа стана ми интересно и доста почетох.

ОТ преди време ползвайки стари обективи с кофти покрития помня че като снимам капки роса или никелирани изделия, се получаваха едни лилави петна и им викахме purple fringe....хубаво до тук

Зачудих се де ги виждаш тия проблеми. Мислех че говориш за лилавите петна първом и за туй те питах къде са снимките, щото не съм видял пример с тоя обектив и подобен обект сниман. Любопитно би ми било ако има подобни примери. Не са малко парите а аз мисля да си го купувам все пак...

после виждам от твоя отговор че май имаш предвид снимките на корейците с насекомите. Хубаво и това. Отидох да ги гледам подробно да видя къде е проблема. Съвсем не предубедено. Няма да е пръв път на Сони да изпуснат някой не до там перфектен обектив. Човек трябва да си види и прецени. Примерно 50/1.8 за некс има здрави аберации ама за портрети това не е фатално т.е. пиксел или два отместване на червеното и зеленото в-ху кожата на лицето не си личи много. Проблем би бил за сними на архитектура и подобни неща с дълги прави ръбове. Та гледам аз бубите ам на пусто не виждам черни или шарени ръбове, верно и снимките не са баш като тест за аберации ама ....

Сега може и нещо друго д аимап редвид с фринджене....един познат фикаше на аберациите - винетиране....(няма да обяснявам какво е последното, но със сигурност е доста различно от аберация.)

Та не те знам какво имаш предвид въобще. Ще се радвам да видя тия оптични дефекти дето обективите за 100 лева нямат пък този за 1500 има, за да си преценя струва ли си парите.

Ама ти не ми помагаш, а ме обиждаш.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 22:03

nevermess,
И що за аргумент е това? [smilie11]
Какво точно искаш да кажеш? Че кропките на Сони са супер, но ФФ телата не стават, 'щото ... не си ги виждал още?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: 798099   
Дата:   23-10-13 22:12

Джими, да им беше пуснал линка!!! Защото е интересно да се прочетат и коментарите към тази сесия...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ама...аз да те питам: защо им се връзваш на талибаните?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   23-10-13 22:29

I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!
I will not buy this camera!

[smilie18]

примерите са брутални, и показват просто че този обектив не става и за портрети /кой модел ще се осмели да застане отпред/ [smilie18] [beer]

охлюф, скакалеца е коригиран, ама гледай краката, особено заден десен... другата животинка, дето все не и знам името, гледай кунтура на муцунката, а и контурите на крилата върху цвят [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: insofia.net   
Дата:   23-10-13 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-13 22:40

Може да се бъркам, но все пак 35-цата не е за снимане на близко на 2.8 [smilie5] на втори поглед изглежда като аберация дефекта - крака на скакалеца и във фона тук таме се издава другия цвят аберация.
За фринджове ме наведе гърба на пеперудата, косъмчетата ся някак като след фриндж червеникави. А за на фокус... от два кадъра в нищо не можем да сме сигурни. Поне видяхме някакви по-нормални семпли без ползване на 20 плугина върху тях(семплите с жената).

Наясно съм, че 35-цата не е макро обектив, но за тия пари мисля че трябваше да е по-добра на 2.8... и пак се връщаме на нямането на семпли и че не може да се добие категорично мнение и впечатление.

И да на такива кадри има стари ръчнофокусни обективи, които нямат толкова аберации, много от тях не са толкова остри и са руски даже [smilie5] но нямат аберации. И пак имам проблем със семплите - нямам цял размер за показване, мързи ме и да търся... веднага се сещам за един микро никор 55 2.8, примерно който на 2.8 100% е по-добър и това обектив от кои години...

Но поне аз виждам аберации, а има хора които не ги виждат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nevermess   
Дата:   23-10-13 22:41

chrisnoch постът ми беше отговор на този ти пост:

Автор: chrisnoch
Дата: 23-10-13 21:37

simbon4o,
Май само ти си разбираш какво имаш предвид като говориш за "fringe"! Никой друг не вижда обективите да "фринджат", ама ти си знаеш своето! Явно всички други са слепи поне с едното око, а с другото сериозно недовиждат. Хайде дай подобни примери с твоите "обективи от по 100 и 200лв дето не фринджат така", че да "прогледнем" за истината! Иначе ще си останеш голословен, както винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   23-10-13 22:44

Тея кропове от 6 Мп ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »