Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Открадната техника
Автор: e0s   
Дата:   26-11-13 17:09

Здравейте, приятели!
Пускам тази тема тъй като се надявам, тя да помогне по някакъв начин да си намеря така скъпия за мен апарат. Ще съм много признателна на всички съпричастни.
На 24.11.2013г. от дома ми в София бе откраднат Nikon d7000 + AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6 + AF-S Nikkor 50mm f/1.4 G, като 50mm-я oбектив е с CPL филтър. Апаратът и обективите са с малка никонска чанта, един калъф за обектив, захранване + батерия и SD Memory card 8GB. Без кутии и дпълнителни кабели.
Молбата ми е всеки, който се натъкне на съмнителна обява, предлагаща подобна техника с необичайно изгодна цена,ако продаващият видимо не разбира, няма допълнителна информация за възраст на техниката, кадри и тн. да ми пише тук или на email:dilyana.boeva@gmail.com. Много благодаря на всички за вниманието!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Gam3Ra   
Дата:   26-11-13 17:20

Продавам d7000 спешно.. обява от 24.11.2013 19:38

ТУК

Продавача е с единствена обява без репутация.. налучквам

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: sohk   
Дата:   26-11-13 17:25

Отиди в сервиза на Nikon (Профайлд) ако можеш с гаранционните карти и касовите бележки и кажи да ти ги регистрират в системата нещата като откраднати. Така ако някое от трите неща някога отиде за ремонт при тях, ще го изловят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Neuromancer42   
Дата:   26-11-13 17:54

Къде точно живееш в София, как е станала кражбата, в кое време на денонощието и какво са ти откраднали освен фотоапарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Don_Diego   
Дата:   26-11-13 19:30

Къде точно живееш в София, как е станала кражбата, в кое време на денонощието- попита профил с НУЛА снимки, НУЛА коментари, регистриран преди точно месец...?!?

Егати неадекватните въпроси?!?!? Що, втори тур ли ще правиш?!



Публикацията е редактирана (26-11-13 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: e0s   
Дата:   26-11-13 19:56

Да и на мен така малко ми прозвуча...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Neuromancer42   
Дата:   27-11-13 12:35

Да, брато, със сигурност щях да пиша във ФотоФорума ако бях крадец на фотографска техника. Попитах, защото по принцип се занимавам с това и пиша в сайт за сигурност, но whatever, втори тур ще ходя да правя, че нещо забравих адреса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: iliyanb   
Дата:   27-11-13 12:48

И за к'во ти е на теб тази информация? Да не се мислиш за Джеймс Бонд? Малко задаваш въпросите като в Националната следствена служба? Пишел в некакъв си сайт. Ми пиши си. Само не знам кво значение имат нещата дето питаш. И ти кой мислиш че си да задаваш такива лични въпроси в публичен форум? Има лични съобщения за това, може там да ти се доверят, ако преценят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Neuromancer42   
Дата:   27-11-13 13:20

Не знам защо се обянсявам, обаче нападенията ви са неоснователни. По принцип когато се правят такива обяви от типа "откраднаха ми" еди какво си ефектът ще бъде много по-добър, ако дадеш повече информация. Не си говорим за точен адрес, улица и конфиденциална информация, за бога, а за това в кой РАЙОН е станала кражбата (център, Люлин, не знам си какво), през кое време от денонощието (вечер или нощем) и как (професионално или спонтанно взлом, с целенасоченост или са крадели наред), къде точно е ЛИЧНАТА информация в цялото това нещо? Попитах, защото бих искал да помогна на човека с каквото мога, мога да си представя колко е ужасно, вие тук трябва да се заядете.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Don_Diego   
Дата:   27-11-13 13:42

ОК. Следващия път пострадалия може да напише следното, за да е актуален и да има шанс за адекватна помощ:

"Обирът беше извършен между 12 обедно време и 18 часа, когато по принцип вкъщи няма никого, съседите са 80 годишни пенсионери и не чуват, а и в самата кооперация е пусто, защото апартаментите се ползват за офиси и в събота не работят. Апартаментът ми на етаж 3-ти, №7 е с блиндирана врата с подсилена ключалка, но през деня, не заключваме вътрешната врата. СОТ-а ни е фалшив"

Извън майтапа, тук хората, наистина изпитват подозрение към профили, регнали се, очевидно не да споделят фотографии, а единственото им включване да е въпрос касаещ поверителна информация (колкото и широк да е обхвата и). Но пък, може и да сте някакъв градски Батман, не го изключвам и се извинявам в такъв случай...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: e0s   
Дата:   27-11-13 14:18

Аз не мога да разбера в крайна сметка какво значение имат тези подробности, като налице е липса. Основната причина да го споделя точно тук е, че все пак това е форум за фотография, а задигнатата техника е такава, която обикновен човек рядко би купил.
Нормално е въпроси поставени по горния начин да вдъхват недоверие и то от потребител с толкова скорошна регистрация. Също така такова настояване за подробности(и на лични) ме кара дълбоко да се съмнявам в мотивите.

Благодаря на всички останали за съветите, идеите и съпричастността. И съжалявам, ако съм засегнала незаслужено Батман ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Neuromancer42   
Дата:   27-11-13 14:19

Не споделям фотографии и съм се регнал от скоро, защото от съвсем малко се занимавам с фотография и нямам какво да кача. Или Photo-Forum е само за експерти и хора, които споделят снимки?
И, да, трябва да си пизная, преди месец пуснах тази (https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1578559&t=1578559) тема, за да си избера какъв фотоапарат да открадна. [smile]
Всъщност исках да помогна със съвети, защото, както споменах, занимавам се с това и от въпросите, които попитах, има голямо значение къде би могъл да се намери фотоапарата - в някой от съседите, в оказион, близък приятел или т.н. Но, както и да е, вече съжалявам, че се опитах да помогна и да пиша по същество по темата, искайки така конфиденциалната информация на автора, сигурен съм, че крадецът ще пусна обявя в базара и фотоапаратът веднага ще бъде открит [smilie24]
п.п
Батман напуска темата, явно милите думи в днешно време са по-важни от това ако наистина искаш да помогнеш. Извинявам се, че ви се намесих. Успех с откриването на фотоапарата.



Публикацията е редактирана (27-11-13 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: iliyanb   
Дата:   27-11-13 14:37

Тоя па и се обиди на всичкото отгоре. Не стига, че задава въпросите като Кварталния едно време ами и се сърди. Момче, за втори път те подсещам. Ако искаш и можеш да помогнеш - на лични съобщения. Там ако получиш доверие, ще ти отговорят на всеки въпрос. В темата зададените така въпроси са смешни.

За втори път също така ти казвам, че това:

"Къде точно живееш в София, как е станала кражбата, в кое време на денонощието и какво са ти откраднали освен фотоапарата?"

само по себе си без никакъв допълнителен текст, е много несериозно. Прилича ми като на от човек все още в пъпчивия период, който, както казаха горе, се прави на Батман.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: nyamago   
Дата:   27-11-13 15:05

Неколкократно се повтаря "Занимавам се с това.." с подтекст, че пишещият има опит и познания в разследването на кражби. Това не се връзва с наивното искане за твърде лична информация в публичен форум. НИКОЙ професионален следовател, нито Кварталния, нито Батман биха се развикали така пред всички. Хипотезата по-горе за незрели юношески мотиви звучи правдоподобо.

Както и да е - момичето има проблем! Може ли форумът с нещо да помогне? Следенето на обявите е полезно, но дава малък шанс, защото (Батман беше прав в това) не е задължително крадецът веднага да пласира стоката и е малко вероятно да го направи онлайн. Добре е, както посъветваха, да се регистрира апарата като откраднат в сервиза - и не само там.

Надявам се, че кражбата е оповестена на ПОЛИЦИЯТА - ако не е, трябва незабавно да се направи! Те поддържат данни за откраднати вещи, защото често ги намират съвсем случайно у задържани по съвсем друг повод лица. Те също знаят и някои от по-невидимите канали за пласмент и прекупвачите на крадени стоки и могат и там да проверят. Освен дето могат по-професионално да зададат въпросите и да разследват кражбата с по-вероятни хипотези и според по-реални факти (които тук НЕ ИСКАМЕ да знаем).

Има някои независими магазини за фототехника (освен големите), които освен нови продават и втора ръка апарати - добре е и на тях да се даде серийния номер, за да не станат неволни прекупвачи на крадено и да известят ако някой им предложи този екземпляр.

И стова помощта от форума комай се изчерпва. Следващата реална помощ би била да се съберат дарения за частично възстановяване - но не пожелавам да се стига дотам, а апаратът да се намери!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: dinkoff   
Дата:   27-11-13 17:08

бахти малоумниците [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-11-13 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-11-13 18:10

e0s
не така към хората, който искат да ти помогнат.
Neuromancer42 е почтен, възпитан и коректен човек, и е отделил време за да помогне и да бъде полезен.
Когато някой иска да ти помогне - и то в публична мрежа - то е за добро.
Всеки потребител на сайта стой зад своя ник, и не би искал да ти навреди.
В такива случай - трябва веднага да уведомиш най близкото управление на МВР. Като вземеш с теб всички документи на техниката, прави се опис на откраднатото - и от тук на татък случая се препраща към разследващия полицай.
И е добре да посочиш фабричния номер на техниката тук в темата, и да проверите в близките заложни къщи/оказиони.

Искрено се надявам на положителен резултат, желая ти успех.



Публикацията е редактирана (27-11-13 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: e0s   
Дата:   27-11-13 19:22

Аз не съм реагирала с лошо, просто след всичко което ми се случва мисля, че имам право да съм подозрителна. Информирана е полицията,жалби и тн. още на момента са подадени, но не се надявам на тях, ако трябва да съм искрена. Последвах съветите, препоръчани по-горе, за които не се бях сетила. Благодарна съм на всички, които са взели при сърце проблема.
А това кой колко си стои зад ника е въпрос, по който може да се поспори.
Благодаря ви наистина за отделеното внимание и се надявам да има резултат. За заложните къщи съм се заела по друга линия.

Иначе серийните номера са :

AF-S Nikkor 50mm f/1.4G -> No: 385522
AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR -> No: 33778841
Nikon D7000 -> No: 6087550


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-11-13 20:24

Информацията е полезна за серийните номера.
Има още много полезни неща, който може да предприемете и да са в полза при откриването на техниката.
Да се надяваме на положителен краен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: stown   
Дата:   27-11-13 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Don_Diego   
Дата:   27-11-13 22:32

баби-играят-с-теб

... стига бе? Ти познаваш Neuromancer42 лично? А пък, ако не го познаваш лично, от къде си сигурна в твърдението си?

Всеки потребител на сайта стой зад своя ник

Ъ... това е каква точно гаранция? Не наистина, не разбирам... поясни, но ако можеш, без да ми образуваш весело настроение, щото се заражда...

п.п. Това с "Й" е много грозно... знам, че няма общо с темата ама... [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: stown   
Дата:   27-11-13 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: eewf   
Дата:   27-11-13 23:32

Имате ли си идея по заложните къщи колко техника има ? Там се пласира най-лесно - на момента си взимаш парите и не го мислиш. Вярно е, че се подписват документи с данни от лична карта и ксеро-копие на такава, ама и там има схеми [smile].

Търси по заложните къщи в твоя и в съседните на твоя квартал. Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-11-13 23:43





Публикацията е редактирана (27-11-13 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ink   
Дата:   27-11-13 23:53

Не е достатъчно полицията да е "информирана",а трябва да бъде извикана за да вземат отпечатъци и да проведат експертни действия на местопрестъплението.


Извинявай, но очевидно говориш за неща, дето не са ти много ясни. На мен също ми откраднаха техниката преди близо 5 години, естествено, нищо не се намери. Когато констатирах кражбата, дойдоха двама патрулни, поцъкаха с език, изказаха ми съчувствие и си отидоха. Ходих, писах жалби и показания, кое-как и толкова. Следователят ми поиска да му занеса патрона от бравата, да изследвали дали има драскотини. Не беше счупен, а отключен, че и заключен обратно после. И това беше. Какви отпечатъци и "експертни действия" сънуваш? Няма такива работи.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: emo1   
Дата:   28-11-13 00:03

Защо пък да няма крадци, които да се занимават със фотография или тя е предназначена само за чисти души?
По темата, информацията за кражбата е полезна (без лични данни) за превантивното и предотвратяване.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »