Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 23:36

Момчета, тук се превърна в бойно поле.

К-50 е доста разумен избор, но ще трябва още веднъж да го разгледам по-обстойно да видя дали ще ми допадне. Хареса ми, че светкавицата му изскача по-високо, и наличието на две врътки, което евтините канони и никони нямат. Най-готино е, че визьора е доста голям и светъл. Малко е късо тялото, трудно ми е да обясня, но ще свикна. Самата пластмаса е доста неприятна на пипане - някак леко грапава. Я обяснете като фокусна система за ръчен фокус говорим, пентакса дали ще се доближава до някой лентов апарат - помня, че снимах с Praktica MTL 50 и ми вършеше работа ръчния фокус за разни портрети (тогава правих опити с астрофотографията повече)

Относно сони - не съм ги отписал съвсем, но ме притеснява ниското използваемо исо - наистина ли е толкова зле или пак някое платено ревю съм гледал. Иначе А57 го има в техно-то за 1200 лв с двата обектива китов и 35/1.8 - той май е доста успешен модел. Пробвах в един магазин А65 и ми хареса като цяло LV-то е доста по-ярко за разлика от оптичните.

Днес снимах пробно с 35/1.8 и D5100.
Имам усещането, че снимките с 50/1.8 и 600D станаха по-добри, но разбира се условията не бяха съвсем същите. Може от оимпуса да съм свикнал да заставам по-отдалеч за снимка, която тук се случва на 2-3 метра по-близо. Като си близо до обекта има някакво по-различно усещане, не мога да го опиша.

Работата е, че ако е живот и здраве след 10-тина дни ми предстои изписване и после ще проследявам и развитието на човечето, та ми се иска да направя правилния избор отсега.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-11-13 00:06

За ръчен фокус Пентакса е перфектен, работи чудесно с всички произвеждани някога обективи на Пентакс, също с преходник с всички м42 и има идеално мерене и потвърждение на фокуса. Сериозен плюс е стабилизацията в тялото,т.е. каквото и да закачиш, ръчно, автофокусно нямаш грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-13 00:16

абе малко не съм догледал в другата тема та ще наспамя тука

За безогледалните има едни е такива адаптери за ръчни обективи. Чисто за професионална работа със статив и вниматлено пипане....

http://s1150.photobucket.com/user/snowdrop2005/media/04-143.jpg.html


С едно такова взимаш НЕКС-7 и хубав никонски обектив и имаш най-доброто качество тилт/шифт.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 00:36

Вече ме зариби човече, това ще ми е следващата покупка - безогледалка, но ще взема втора ръка за да не се охарчвам много.
За пентакс просто питах, защото имам приятни спомени за ръчния фокус от миналото, та се чудех как е при тях, но като цяло не мисля да взимам пентакс. До Неделя мисля да се чудя, че може да има някоя интересна оферта за Канон, ако устискам до тогава и не си купя A57, утре ще ходя да го гледам в техното. Гледам, че има евтин портретен обектив, макар и 2.8 за Сони, ама е на половина на канон/никон.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-13 00:50

хахахах да земат да отворят промоциите....пък за досиетата....

Тилт шифта е готина идея за архитектура. Защото с шифта можеш да изправиш преспективата. Вместо корекции във ДхО или да се катериш по съседни сгради с тоя адаптер можеш още на място, да си заснемеш сградата изправена стоейки на земята. Можеш и еко да коригираш фокусната равнина....прекрасно просто.

Идеята особенно за АПС-Ц или м43 не е никак лоша, защото Фул фрейм обективите са проектирани з апо-голям сензор и има място за шифт без да има винетиране. Да си призаня тук м43 ще имат малко преидмство.

Не знам дали сигмата 12-24 за никон има ръчен контрол на бленда. Би било уникална комбинация със подобен адаптер.

За това писах. Преди не бях обърнал внимание на архитектурните снимки. Иначе и за никон и за канон има ТS обектив, но са доста по скъпи от адаптера....

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/tilt-shift-lenses1.htm




Публикацията е редактирана (28-11-13 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-11-13 01:06

HP,
Нещо си се объркал! Нито пиша във всяка тема, нито налагам някому своето мнение! Далеч съм от мисълта, че знам всичко! Просто знам повече от някои хора, които се опитват да (ми) дават акъл. Ти, очевидно, също се опитваш да "ръсиш мозък", при това не на място! Съжалявам, че начинът ми на "водене на дискусия" толкова не ти е по вкуса, че чак те дразни! Само че дали аз прекрачвам добрия тон, или ти?!
Да съм ти давал съвети какво да правиш с живота си? Например да си намериш друго хоби?
Да съм казвал нещо за твоята култура?
Да съм те пращал в детска градина или психдиспансер?
Тц, не съм!
Ти си този, който бълва лични нападки и заплашва със санкции, защото съм бил дръзнал да пробудя "височайчия" ти "справедлив" гняв!
Само да попитам:
- Като ме пращаш в детска градина, ти за какъв се мислиш? За детска учителка?
- Като ме пращаш в психодиспансер, за какъв се изживяваш? За психиатър?
- Защо си позволяваш да спамиш темата с нравоучения? Или си Бог, та всичко ти е разрешено?
Признавам си, че моят изказ понякога е доста саркастичен! Само че аз коментирам мнения, а не личности, знания, а не характери!
А ти?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 15:29

Нека оставим заигравките на страна - засега се колебая между пентакс K50 и EOS 600D. След като пробвах Никон 5100 останах с впечатлението, че не фокусира добре, поне с 35/1.8 - поне на странична точка, на централна не го пробвах, нали уж имал повече.
Фокусирах на окото и снимката изглежда мътна, фокусирало е на носа. Не знам това как се нарича, ама за мен е някакъв дефект на фотоапарата, но знам ли, може да от ЗПУ.

С 50/18 пластмасовия на Канон сякаш беше по-точен фокуса, но там фокусирах на централна точка и все пак си по-близо оптически (снимаш само лицето).

Както вече казах, искам освен китовия обектив да взема и 35мм или 50мм бърз обектив, за да снимам хлапето из къщи и да си го разнасям като ходя навън. Дали да е 35 мм или 50 мм - май си остава мое решение. На китовите на Олимпус портрети съм снимал с по-големи дължини основно, чат-пат с 50мм еквивалент и най-вече със 90-100.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chukov   
Дата:   28-11-13 16:49

С кроп-факторна матрица 50мм ти идва дълъг за да снимаш хлапето у вас, освен ако не искаш да му правиш портрети в крупен план

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 22:21

"За Пентакса питай simbon4o,но не бих те посъветвал."

Защо? Предполагам заради по-скъпите обективи и по-голямото тегло.
Наистина забелязвам, че дори и хората от пентакс форума сменят системата, но наистина не знам защо.

Има и още един играч - CANON 100D - много приятно малко апаратче и е наистина много ергономичен. За него не знам много, но ако проблема с батерията се решава с втора такава, други проблеми да очаквам ли?
Като се замисля, той + 40мм палачинката ще е някакъв приличен компромис между безогледалка и DSLR и може би единствения разумен избор към момента. Иначе по-добре да си щракам с олимпуса и да се науча да снимам по-добре, а не да чакам фотоапарата да ми прави снимките.




Пентакс К50

Неща, които ми допадат:
1."Стои" много стабилно в ръката, удобен за работа и цъкане с двете врътки, хубава вградена светкавица.
2. Хубав визьор.
3. Пентакс е, традиции и т.н.
4. Стабилизация - колко е важна тя всъщност?
5. Запечатано тяло.

Притеснения за Пентакс :

1. Не е ясно как снима видео
2. Не е ясно как ще стоят нещата с намиране на обективи на сносни цени.
3. Тежи много.
4. Как ще фокусира при лошо осветление
5. "Гадна" на пипане повърхност - някак дразнещо грапава. Едва ли ще свикна с това. Не знам дали К30 не е по-добре в това отношение.

За никон :
+ Повече "екстри" за по малко пари.
+ евтини "твърди" обективи на 35 и 50 мм

Виж 1,3,4 + има ли някакви "детски болести" конкретния модел - например появата на петна по сензора и др.
Няма автофокусен мотор и стабилизация.

Синтезирайте моля, това е стар модел, изчетох много ревю-та, но те нали са все платени и не знам къде да гледам.

Canon D600
Колкото повече го гледам, толкова повече не ми харесва. Да, малко по-удобен ми е от 5100, евентуално по-евтин (850 лв. с китов нестабилизиран обектив), въпреки че за 1200 лв. получавам стабилизиран китов + 35мм/1.8 от Никон

+ Мога догодина да си купя един EOS-M

Тук по-разумното решение е 100Д, стига да изпадне на оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: M57D30   
Дата:   28-11-13 23:01

Ето още едно предложение за един доказал се модел на никон - D90 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: dimitrovnz   
Дата:   28-11-13 23:09

Снимам моя мъник с Д5100 и 35/1.8G S100 A2.0 исо 1600 без светка в RAW и JPEG fine ако не ми харесва в RAW конвертора.[cool]



Публикацията е редактирана (28-11-13 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 23:43

Тъкмо го бях отписал тоя никон :)
А ако случайно си взема D100, с 40мм/2.8 предполагам ще трябва да кача исо-то още... Изобщо някой ползвал ли е този обектив и как го намирате?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 00:15

100Д точно с 40/2.8 ползвам от началото на седмицата...ЗА съжаление нямам възможност да снимам хора, още по-малко в разни помещения, но мога да дам примери.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 01:50

Последно точно на 100D се спрях. Никон 5100 не ми е удобен за работа и изгодни или не обективите, за 100-200 лв няма да си развалям кефа от снимането. Освен това има един твърд обектив на Канон който мисля да си взема щом ми излезе добра оферта - 28/1.8 мисоя че беше, някакъв сравнително стар модел. Другия твърд ще е 40 или 50 мм, като 50мм ми се струва по-добре. Този 40мм обаче е възможно да идва на тънка цена в комплект. Догодина канон ще изкарват няколко "палачинки" така, че....

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 09:14

Не е ли малко скъп, ако ще се купува в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 11:13

Скъп е поне 300лв повече, отколкото трябва. Затова ще изчакам в Неделя за седмицата на Канон. Ако не му падне цената, ще купя нещо друго. За мен 1200лв за апарата+ китов обектив и 40/2.8 ми се струват добра оферта, нагоре е много.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 11:40

A може и този 40/2.8 да си го вземете на втора ръка. ДОста се продават такива, и мисля, че няма да има проблем, защото е нов обектив и достатъчно хора просто не го искат и затова продават. Е, не всеки иска нещо втора ръка, но може и така.
Китовия 18-55STM e доста приятен обектив, подобрен и тих при фокусиране. Може би най-добрия възможен 18-55, сравнен със старите на Канон и дори тези от другите марки.



Публикацията е редактирана (29-11-13 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 12:48

Ами ще видим какво ще измислят като отстъпки. Иначе 40/2.8 не ми е толкова важен, единственото хубаво при него е по-точния хибриден фокус. Всъщност най-добре ми се струва да си взема втора употреба EF-S 24мм/2.8 - някакъв доста стар модел е, но не е лош на хартия.
40/2.8 ще е за портрети, по нататък може би 85/1.4 като се науча да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   30-11-13 23:05

И така за пореден път искам да получа вашия съвет.
Вече разполагам с 22/2 в лицето на Eos-M и общо взето от бюджета ми не остана много.


1. Има ли смисъл да се взима 650D за 200-300 лв. повече от 600D ?

2. Каква е реалната полза от стабилизация при 18-55, за 70-200 е ясно. Не ми пречи да снимам на 1600 ISО по принцип. Разликата е около 100 лв. (при 600D)

3. Ако приемем, че сме дали около 950 лв. за 600D, дали си заслужава да взема 50/1.8 или е по-добре да се "изръся" за нещо по-добро - твърдия обектив ще ми трябва за портрети вкъщи, може би и за събития, т.е. трябва да е светлосилен. Засега телеобектив мисля, че не ми трябва.
Знам, че 85/1.8 ми надхвършя бюджета и не съм сигурен, дали ще е оправдан разхода за любител като мен.

4. Какво мислите за макрообективите като портретни - примерно 60/2.8 мисля, че имаше ще върши ли по-добра работа от 50/1.8 II
или ще се виждат пори и други детайли по лицата на хората (предполагам с обработка ще се "замажат")

5. Тъй като установих, че любимата ми дължина за снимане на портрети
със старият ми апарат олимпус е била 50мм, т.е. 100мм на ФФ, ми трябва 60мм обектив за канон...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-13 23:08

650D+40/2.8 STM втора ръка обектива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »