Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-13 12:50

Мъчи се със Самсунг и бъди щастлив.

Мен некс системата напълно ме устройва. Идеален баланс големина срещу качество, срещу светлосила.

Размера на обективите е идеален спрямо телата. Имам и най-малкото тяло и некс-7 и нямам проблем с размер.

Имам и контакс г обективи и не са безумно по компактни, дори 90 е по голям, просто имат много хубава оптика. С некс 5 трудно се ползва контакс, заради липсата на фокусен пръстен

Напоследък за ръчни се замислям за канон фд, хем по-евтино, хем има някои супер интересни обективи, че и по-лесно се работи с тях. Те твърдо са по-големи. Лайка М са компактни, но много пари идват

Новите обективи са много интересни и вероятно ще ползвам само тях

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-11-13 13:12

Е как няма да са компактни контаксите като 35-цата е по-малка от нексовата 35-ца, 45-цата е по-малка от 50 1.8цата а 90-ката ако искарат подобна от сони сигурно ще е с габаритите на 18-200 [smilie5]. Лайка имат някои стъкла мечта ама цените са много серт. Канон... де да знам не ме влекат хич, не се сещам за един интересен обектив дори. Оли имат страхотни бижута на ОМ системата, но оптически вече не са нещо невероятно, като изработка и размери - мда супер са, но да ги сложиш на ОМ. А има ли пари човек какви екзотики има на С маунта... всичко опира до парите :).

Иначе и аз както си се оплаквам си ползвам некса, има си хубави страни, но не бива пък само да му се радваме има много кусури за оправяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-13 13:27

Кусури и недомислици бол. Е това ми се иска да разбера,колко са оправили от некс-7 в а7. Дано и тия притеснения с фокуса на а7 се окажат лечими.

За ФД има 55/1.2 това си мислих, но и той не е без пари.

за компактна 35-ца си мислих за 35/1.4 на фойландер. Ама 35 не ми е интересен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-11-13 13:32

simbon4o,
Не е коректно да се сравняват по размери ръчнофокусни и автофокусни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-11-13 13:46

Контакските имат аф преходник за некс и беше принципа важен в случая, че едно време е можело по-компактно, а сега с напредъка на оптиката да не може...

ФД 55 1.2 и двете версии не са нещо невероятно. Коригираната е малко по-мека, но с малко по-малко хало. Като цяло обаче старите 1.2ки са доста зле на 1.2, всичките им идва силата чак на 1.8(поне). Минолтенския 58 1.2 е много хубав, но и той иска поне 1.8 за да снима прилично иначе... за мен са неизползваеми. А то като ще е така човек да си снима с нексовата 50 1.8 - тя става и на 1.8, от 1.2ките(тези дето не струват хиляди) най-ми допадаше пентакс А 50 1.2 и аналога му АИС 50 1.2 никор, струват ми се най-балансирани като възможности и 9 ламела бленда е много интересна за случаите когато е затворена и се появят бликчета. И физиката си е физика - големи лещи - голям дефокус. Сравнени с други стъкла на еднакви бленди 1.2ките дефокусират една идея повече и по-меко. Имам очаквания новите 58 1.4 на никон и 56 1.2 на фуджи да са нещо специално, но да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-13 14:32

можеш ли, да дадеш идея за хубав сравнитлено светлосилен портретен обектив - 100/2 или 85/1.8 с добра оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-11-13 16:17

Самянг 85 1.4 :), имаш избор - по-остър с повече рисунък или по-мек с по-мазен рисунък - новата версия за никон с UMC покритие е точно такава - по-остра, по-контрастна и по-рисуваща, аз имам старата версия за пентакс и съм суупер доволен!
Другото ми любимо откритие - вивитар серия 1 90 2.5 макро(токина) с прякор бокина - мнооого приятен обектив с доволна рязкост на всякакви матрици и завиден дефокус за почти всички портретно ориентирани такива.
Още една легенда на портретите(която нямам но ми се ще) - никор 105 2.5 - брутална японска(от немски инженери) разработка на база зонар.
Разбира се говорим за ръчен фокус понеже предполагам ще искаш на А7 да слагаш обектива, а канонските ФД няма да имат и те АФ пък поне по мое мнение не могат да се мерят с изброените от мен.

И понеже темата е за ФФ - със сигурност много харесвам двете сонешки 135-ци(минолтенски но...) модерната на 1.8 и старата на 2.8 със СТФ! Дори имам едно проектче да преправя един хелиос 44 на 44СТФ, но още го мисля как точно да стане.

За далечното бъдеще съм си заплюл и един СЛР меджик 35 0.95, който от семплите които гледах на некс7 дава по-яка картина от Д800 със 50 1.4!



Публикацията е редактирана (23-11-13 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-11-13 17:06

Интересно е, че видео версията на Samyang на f1.5 тук я изкарват по-добра от нормалната. На мен лично наистина ми изглежда много приятна не само за парите си. И хем е оптимизирана за видео(на който му трябва), хем и за снимки става.



http://www.ephotozine.com/article/samyang-85mm-t1-5-as-if-umc-lens-review-23494


http://www.ephotozine.com/article/samyang-85mm-f-1-4-as-if-umc-lens-review-19628



Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-11-13 17:30

Тя си е пак 1.4, но Т1.5(реалната светлосила). Като гледам е на база на UMC версията която направиха за никон само. Страхотен обектив, корейците показват как се прави оптика! Между другото останалите им стъкла не са по-лоши! Понеже обичам широкото, някой ден може да се набавя и 24 1.4! А 85-цата е просто много добра в корекцията на фринджовете сравнена с другите бързи 85-ци, новата версия малко са се влошили нещата в това отношение, но стария... няма никори, няма канони... фринджи съвсем малко като за 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-11-13 17:39

Прав си като се замислих затова са си написали Т1.5 в наименованието. Трансмишъна и е толкова. То и на нормалната едва ли съответства пропускливостта на f1.4. Просто светлия отвор чисто физически е изчислен на толкова. Мен много ме грабна представянето в контра - красота.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-13 17:48

ам кой от двата рисува по-добре? Предполагам по-ниска острота не значи че маже ужасно а просто, че не е безумно остър като макро

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-11-13 18:00

Ами тя даже не е ниска остротата, на 16мп кропка си е доволно остър и на 1.4. Рисуването е на вкус по-доброто, но по-стария както казах му е доста по-мек дефокуса, което може да е скучно при облачно време примерно. Обаче на слънце колкото и да е контрастен фона ще отдели обекта перфектно! Аз понеже обичам мазно ме кефи. Като рисувачески възможности(демек с характер) не е нищо особено дори е доста стандартен. Просто много добър обектив, има склонност към флеъри, но не е нещо неизбежно, понякога прави дори красотийки.
А новия модел е с повече характер и по-остър, като гледам тестовете видео версията е още по-остра, бидейки евтин обектив и от неизвестна марка никой не му прави ревюта и не го рекламира, а си заслужава.

ПС любим ми е също така за боке панорами - много мекия дефокус прави лесно средноформатна визия на кадъра.



Публикацията е редактирана (23-11-13 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   24-11-13 15:19

Лъжете се като мислите, че проблемът ви са по-старите фотоапарати и с новите ще станете змей.
Ако някой го чете както трябва ще признае, че над 90 % от коментарите тука...са само плюнки.



Публикацията е редактирана (24-11-13 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 18:50

Тед а твойто зелена завист ли е? Какъв точно беше смисъла в това, дето написа?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-13 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   24-11-13 19:01

МИ не...като чета постовете усещането ми е, че имате претенциите с новата машина да станете машинисти[smilie7] ...но...дали е така...
/пример - "фокуси проблеми - лечими..ме личими ...и куп други щуротии/".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-13 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 19:06

май не си чел много. Други хора много не видях да са писали за точен фокус.

Това дето писах за мен е, че имам два апарата в момента и съм щастлив с тях. Искам да ги сменя с един апарат, защото е по-просто.

За фокуса очаквам да е като на всяка друга безогледлна камера - точен. Не много бърз, без следящ фокус, но точен фокус. Това е.

Мисля че, не е нито много високо очакване, нито включва някакви блянове....

Малко съм разтревожен от някои писания, че А7 не фокусира супер точно и ще почакам малко повече резултати, може би.

Както и вики е писал, не можеш да отречеш, че апаратите са много добри предложения ако търсиш нов апарат.

Та пак да се върнем на въпроса, каква точно информация искаше да споделиш с мнението си? Що не го написа в темата за Е-М1? 1500 поста има там без много по-различен смисъл...за чий го написа това тук точно? Далеч по споко е темата тука.



Публикацията е редактирана (24-11-13 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   24-11-13 19:27

Ами тези без АФ с лентови апаратчета - не се отчайвайте...не си мислете, че кадърът няма да стане...

Най-добрия професионалист е този, на който и лайно да му дадеш, ще ти направи кадъра, без да гледа емблемата на апарата...
Най-големите мрънкачи са тези, дето все нещо им пречи...и все още техния апарат не е излязъл на пазара...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 19:37

Къде видя нещо да пречи?

Пък и какви са тия щуротии с ръчния фокус? Именно с безогледален подобен на А7 е много лесно да се работи с ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-13 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   24-11-13 20:06

Е, то хората андронен колайдер направиха, понеже имат нужда от това, но гледам че на някои хора и ръчен фокус им стига. Добре! Нека е така, само да не се опитват да бъдат ментори на другите, на които ръчния фокус не е достатъчен. Ще е много джентълменско някак [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-11-13 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Don_Diego   
Дата:   24-11-13 21:23

Самянг 85 1.4 :), имаш избор - по-остър с повече рисунък или по-мек с по-мазен рисунък - новата версия за никон с UMC покритие е точно такава - по-остра, по-контрастна и по-рисуваща, аз имам старата версия за пентакс и съм суупер доволен!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

http://forum.mflenses.com/carl-zeiss-planar-85-1-4-v-samyang-85-1-4-t36915.html


Корейчето е любопитно... по нататък мога и да го взема... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 21:46

Май няма място за много притеснения с А7.

http://www.dpreview.com/forums/post/52563841

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-13 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »