Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   22-11-13 15:25

Не, не и 1100Д, не е добра идея...
Иначе, да, за 1500лв трудно ще се нагласи комплект обективи и тяло Канон. Не че е невъзможно, но изисква време да се отдели.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-13 00:15

axlastro написа:
> Hotsnail определено ме зариби, но
> искам да го попитам - то всички
> знаем, че кеф цена няма, но все пак,
> колко горе-долу излиза подходящо
> оборудване за един скромен Nex 5R
> примерно - говорим за поне един
> варио обектив, по-скоро два и един
> твърд примерно за портрети или
> примерно един твърд широкоъгълен
> (16мм), един твърд светлосилен 35 или
> 50 мм и един 55-200 примерно. Към

ами ако поровиш може все още някъде да има 5R останали бройки

750 лева си взех един съвсем наскоро с 18-55 обектив

Другите обективи ги виж колко са актуално.

Според мен си вземи 50/1.8 или 35/1.8 по-твой избор. 50 е твърдо за портрети. 35 е по-универсален. 35 мисля е по-евтин. Аз съм с 50мм, фаста е с 35мм.

55-200 си има, май не е много скъп. Аз все му се каня и все не съм намерил достатъчна мотивация да го купя

За 30-тина мм има вариант Сигма. Сега само новата версия се намира май и е около 170 Евра. Така де може да е по-евтинко

> всичко това трябва в един момент
> да има и светкавица, защото
> сигурно ще има варианти, в които
> без нея не може, или греша?

зая светкавиците с 5-та серия е малко по-сложно. Апарата е доста малъки няма как да му сложиш пълноценна светквица отгоре - тя тежи 4-5 пъти повече от апарата.

Има една светкавица в комплекта. Отделно може да си купиш малко по-голяма, която може да отразява от тавана.

Аз лично предпочитам да закича тригер отгоре и да ползвам външна светквица с ръчно управление. Послендото изисква малко експерименти и учене, но е по-интересно и резултатите са в пъти по-добри. Снимката с черната рокля и тази дето скача момичето са снимани така - светквица в дясно от мен светка модела.

> Примерно в момента във форума има
> един за около 800 лв. с китов
> обектив, но трябва да има поне още
> един.

..и това е вариант ама ако го има за 750 в техно... магазина с гаранция на твое име....
>
> В този ред на мисли един канон,
> като препоръчания по-горе и в
> подобна конфигурация примерно
> един по-компактен широкоъгълен
> обектив за да е лесно за носене и
> евентуално още един
> по-дългофокусен + един портретен
> как би стоял.

ми би стоял в раница. НЕКС-а ще седи в малка чанта с 4 обектива. Това е разликата.

От тук насетне Канона е доста готина идея. Не им разбирам на последните модели. Виж някой друг да те посъветва.

Вероятно 50мм обектив за Канон ще ти е по-евтин от този за некс. Широк сигурно ще намериш за по-тънки пари също.

Аз бих погледнал и Пентакс (пак не знам моделите) и Сони А58 (не съм го пробвал).

Вземи си нещо дето те кефи. Дори да е Олимпус ще прави хубави снимки, не му се притеснявай. По натам ще разбереш какво искаш и ще си смениш нещата с тия дето мислиш, че ти трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   23-11-13 12:08

100D- да, с китовия 18-55 STM, достатъчно добро решение. 1100Д- не, по-добре НЕкс или нещо друго. Четирицифрени Канони и четирицифрени Никони, започващи с 3, не.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   23-11-13 21:38

Засега най-практичното решение ми се струва 100D. Днес го разгледах в магазина и останах с добро впечатление от ергономията и лекотата му. Китовия обектив малко разваля усещането, защото е огромен. Доколкото виждам, има добри твърди обективи, като например 40мм, с който ще е доста компактен и същевременно приличен за портрети и куп други неща. Визьора си е визьор, но и екрана му е приличен.

Гледах и E-PM2 - доста симпатичен и много бърз. Менюто е малко сложно. Там обаче с обективите е доста зле. В смисъл, че ги няма втора употреба все още. Алтернативите на сигма не ги знам дали са добри. Там освен китовия ще ми трябва един 25-30 мм обектив, а защо не и 45 мм. Е-PL5 е много скъп в момента.

Панасоник G5 също е вариант, с по-добър екран и си има светкавица и визьор. За снимки не го знам как е. Пак ще трябват обективи. На пипане е малко "евтин" и го усещам повече като видеокамера

Некс още не съм гледал, варианта 800лв. в техно-то е най-разумен, а за други обективи остават пак сигма като вариант.


Няколко прости въпроса :
Кой от тези апарати е най-подходящ за

1. Архитектурна фотография (широко поле, острота, DR)
2. Портрети, деца, животни. Понякога и в лоша осветеност.

Толкова важно ли е наличието на подвижен екран, вградена светкавица и оптична стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   23-11-13 21:44

Не апаратите, ами обективите са тези, които са за архитектурно заснемане, портрети и т.н.
Да речем че изборът е 100Д- 18-55 STM китовия е достатъчно добър като за начало, даже и за по-дълго време. Още един обектив, примерно 12-24 Токина за 500лв като един от най-евтините широки за архитектура (не че няма по-добри, но този бива) и пейзажи, този 40/2.8 също не е зле.
ЗА Олимпус не мога да кажа нито лошо, нито добро.
За G5, голямичък е спрямо другите Панасоник апарати, трудно за широк обектив, но ако се изчака, мисля ще пуснат 12-32 като отделен обектив и тогава ще е ОК.
За Некс и Сони...вече казах преди.16/2.8 и някой китак, по-вероятно да е 18-55 са добра комбинация като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   23-11-13 23:04

Да, имах предвид по-скоро обективите за съответната система. Но все пак и апарата има значение за някои от параметрите на изображението.

За олимпус май никой не може да каже лошо или добро. Ще трябва да видя какво ще има за седмицата на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-11-13 23:25

Нали мирърлесс беше темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 10:52

http://magazin.photosynthesis.bg/category/523?page=1


Дано намериш нещо което да ти хареса. За мен най-интересно е NEX-6 - цената е страхотна за този клас апарат.

Ето това може да ти е интересно, като сравнение между Олимпус и Сони. Мисля, че човека много ясно и точно е хванал разликата и предимствата на двете системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-13 11:10

По темата - обобщено от DPReview


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 11:14

Доста субективен избор са направили ДПР. Дори в м43 сегмента GX7 за доста хора е по-добър от E-M5. Ако не друго е по-нови и има доста уникални неща, дето старчока ги няма. По тоя път трябваше и NEX-7 да включат и E-M5 щеше да е на 2-ро място...



Публикацията е редактирана (24-11-13 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-13 11:23

Кириле, не съм се и съмнявал, че САМО твоя избор е обективен! [beer]

NEX7 е включен:

" The NEX-7 was an ambitious camera when launched, but so many subsequent refinements have appeared on less-expensive NEXs (not least in terms of improved JPEG output), along with additional features such as Wi-Fi and on-sensor phase detection, that it's hard to recommend now it on build-quality alone."

http://www.dpreview.com/articles/4227562267/enthusiast-interchangeable-lens-camera-2013-roundup/6


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   24-11-13 11:26

Ivan_A, хубаво четиво! [smilie24]
Не го бях забелязал. www.dpreview.com правят хубави анализи колкото и да не се харесват на някои!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 11:37

С това съм 120% съгласен за NEX-7. Aма Е-М5 е в същата категория и важат същите коментари. точно същите неща дето липсват на 7 ги нямa и в E-M5....

А пък E-PL e серията сравнима с NEX5...само дето те са сравнили NEX-5 със E-M5 а пък E-PL го няма....отделно за панасоника и фуджи са писали някакви глупости само и само да не е са 1-во място....

защо се сравнява апарат за 1000 лева с апарат за 2500.....

ПП Ясно ми е че още ближете рани, щото е тежко прецакването с м43...ама то такова ще е и след 50 години. Няма начин да направят достатъчно голяма реклама Олимпус така че снимите с м43 да са конкурентни....не е въпрос на рекламен бюджет а на липса на качества. Прочетете си горе от фотграф дето е снимал с олимпус и е минал на НЕКС 6. Човека съвсем обективно си го казва - Е-М5 е по-добрия апарат като ергономия и стбаилизация и фокусна система. НЕКС прави по-дорби снимки и видео.



Публикацията е редактирана (24-11-13 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-13 11:48

camera-roundups-2013-what-to-buy-and-why

За по-кратко:

Enthusiast interchangeable lens camera 2013 roundup:
1. Best enthusiast-level camera - Olympus OM-D E-M1
1. Best enthusiast-level DSLR - Nikon D7100

Mid-range Mirrorless camera roundup 2013:
1. Top Pick – Olympus OM-D E-M5
1. Budget-friendly - Panasonic Lumix DMC-G6


Sorry, hotsnail, no SONY! [smilie18]

Но в останалите категории - няма начин да няма! Споко![smilie5]

А и 2014 е съвсем близо.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 11:53

Няма да има Сони победител, в нито една категория!

Явно не рекламират в ДПР....забележи че Никон-а е с по-високи точки по системата на ДПР и е по-евтин от Олимпус-а, но няма как да спечели....

А как са сложили 2 апарата на олимпус дето са наследници един на друг в 2 различни категории е култово.


Особенно как са елиминирали некс-7 и Е-ПЛ за да не трябва да правят непричтни сравнения......


Нямам думи за тоя реклмен памфлет

[smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-11-13 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-13 11:54

Това е положението, Кириле!

Sorry! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 11:57

Прав си. За съжаление Олимпус освен с платена реклама за сега не може да влезе във фотографията. Жалко е за марка с традиции да с епринизи до там

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: karan4o   
Дата:   24-11-13 12:03

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това е за горното написано...

, а мнението ми за безогледалната техника естествено е

OLY RULES!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-13 12:09

След подобно изказване "За съжаление Олимпус освен с платена реклама за сега не може да влезе във фотографията." Запяваш ли
"Аз съм друмник м.......к"

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   24-11-13 12:10

Да оставим субективните обяснения, факт е че Е-М5 е камера No 1 - избрана от потребителите в DPReview. Е-М5 е влаго и прахо защитен, има супер стабилизация и има много много бърз фокус с който малко камери могат да се сравняват.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 12:13

Виждаш сам глупостите дето са писани. Не става дума за Сони че са по-добри. В тия категории дето сравняват и аз мисля че ен са по-добри модлеите на сони спрямо модерните модели на други марки. Е-М1 е по-нов модел. GX7 е по-нов модел. Д7100 също е по-нов, дори 70Д е по-нов модел от кое да е сони в тия категории. Нормално е да не са най-добри. би било странно ако са по-добри....

Ама да бутнем модел на 2 години в долна категория за да излезе ан 1-во място....

или начина по-който са промотирали Олимпус противно на собствените им резултати от тестове срещи никон е смешна история.

Виж оценките на Д7100 и М1 като сензори. Виж и коментарите после....просто е смехотворна тая реклама



Публикацията е редактирана (24-11-13 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   24-11-13 12:16

>>Обаче начина по-който са промотирали Олимпус противно на собствените им резултати от тестове е смешна история.

Резултатите от тестовете напълно са в синхрон с оценката. Лесно магат да се поразгледат!

>>Виж и коментарите после
Винаги има такива люти фенове като теб. Неизбежно е!
[smilie3]



Публикацията е редактирана (24-11-13 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 12:18

Не са

Никон 7100 - 85%
Е-М1 - 84%

От тук може да отвориш теста на сензорите...видно точкиге на никоня са много повече...

ПП Забележи че и НЕКС-7 има повече точки от Е-М5 а са на сходна цена. Това пак е субективно, щото апаратите имат много различни предимства. НЕКС-7 има само висока резолюция, прекрасно видео и за мен поне по-удобни бутони. Олимпиуса несъмнено има по-добър фокус и стабилизация и прахо/влаго защита и доста повече функции вградени. Та тая 1т разлика специално е чисто субективна и според мен се дължи на това че Сони са рекламирали тогава повече в ДПР....



Публикацията е редактирана (24-11-13 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-13 12:26

Е, колко е лесно неделя да се превърне в петък - липсваше ми блясъка на hotsnail!

Кириле, благодаря за включванията - you made my day!!! [beer]

Винаги успяваш, вече си водя записки: "Избрано от hotsnail" [smilie3]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   24-11-13 12:28

>>ПП Забележи че и НЕКС-7 има повече точки от Е-М5 а са на сходна цена.
Изброих по горе какво няма НЕКС-7. Има и още много какво да се каже, но да се ограничим с това че след 1-2 години Оли не се лющят и не ги трогват морските изпарения и става за плажни снимки за разлика от Сони.



Публикацията е редактирана (24-11-13 12:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »