Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-13 15:04

aeobs >>> оптиката им е отвратителна....

коя оптика?

16-50 или 18-55 или 16/2.8 или 18-200 (има 3 варианта) или 50/1.8 или 35/1.8 или 30/2.8 или 24/1.8 или 10-18 (за последния с микро 4/3 няма аналог с подобно качество, 7-14 му диша праха и е двойно по-скъп, а олимпуса е и и двойно по зл еи на сходна цена....) или някои от другите? Все пак 20 обектива предлагат от Сони и има още 3-4 Сигми и 1 тамрон с автофокус....... По тъпо изказване не бях чел честно

Канон пак се излага...вече няма да коментирам, то е смешно и тъжно.

Еле пък съвета на SoftImage - М1 бил най-бърз... и к'фо? Къде човека пита за най-бърз фокус? Пита ясно за 1000 лева, а М1 е по скъп от модерен фул фрейм апарат .....

Отделно пробема на botsrevenge e реален и се вижда при повечето безогледални.

На некс серията аз съм си изключил лампата за автофокусен асистент и с 18-55 на концерти не съм имал грижи с фокуса да ми бяга...ама снимам от далеко и то почти всичко е на фокус....


https://lh4.googleusercontent.com/-gvpCnglvptg/TH9O6e50qCI/AAAAAAAAM7s/Yv_GPhZ090Y/w2168-h1446-no/DS



ако си близо до сцената и ако искаш близки планове с телеобектив....трябва си опит и майсторлък и здрави нерви. Може би най-добрия вариант е с ръчен фокус и peaking. Имам малко опит с Д700 и Д600 на никон в подобни условия и мисля че ръчни фокус или много майстролък помагат въпреки че са с едни от най-съвършенните фокусни системи за ДСЛР, много далеко пред Д5100 например.

НЕКС-6 е прекрасен за тая цел, но е малко по-скъп


https://lh3.googleusercontent.com/-hBv0N93-s1A/UK6dL3uGfjI/AAAAAAAATnU/AU3hdCtrn_w/w994-h1496-no/DSC


Camera NEX-6
Focal Length 35mm
Exposure 1/50
F Number f/1.8
ISO 3200
Camera make SONY
Flash Not used
Exposure Bias 0.7 EV

Ако визьора не е задължителен Е-PL някой или NEX-5 би бил прекрасен избор....

Ето ти някои кадри с 1-ия некс-5


https://lh3.googleusercontent.com/-mdwiFc-ahwc/TLyxP-tMfaI/AAAAAAAAcOI/kCk7HWqQjEg/w2236-h1488-no/DS


Camera NEX-5
Focal Length 50mm
Exposure 1/15
F Number f/2.2
ISO 1600
Camera make SONY
Flash Not used

тая снимка е от ръка. Ако някой почне да дрънка, колко бил ритал затвора или нещо подобно.....



Публикацията е редактирана (16-11-13 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: thor   
Дата:   16-11-13 16:03






това сони 10-18/4 е надценен обектив и ако наистина е само два пъти по-евтин от Panasonic 7-14mm f4.0G, то цената му е прекалено висока, а трябва да е, поне 4-пъти по евтин….



[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   16-11-13 16:09

На една цена са почти 10-18 и 7-14, но има 9-18 от Олимпус, който е само 60% от цената на 10-18 за Сонита...
Реално Сонито трябва да е около 400-450евро макс, а Панасоника 500 макс.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: pstoev   
Дата:   16-11-13 16:18

Hot откъде вземаш информация, двойно по-скъп!
panasonic 7-14
sony 10-18
разликата е 45 паунда в полза на panasonic!!!
Panаsonic e eдна идея по-широк [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: pstoev   
Дата:   16-11-13 16:28

Hot още нещо...
от къде я черпиш тази информация за качествата на 10-18, спрямо 7-14?
ти лично снимал ли си едно и съшо нещо за сравнение, дай да видим ако да. Убеди ни и да се приключи спора:)
Така е малко сухо..
И аз започнах с големи надежди със Сони, но те заебаха обективите(ем няма смислени ем са буркани)..докато м4/3 вадят по 10 нови на година..и на мен не ми харесва малката матрица, но поне има изобилие от обективи и влизат в идеята за компактност!
....И моя Nex събира прах в шкафа

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: thor   
Дата:   16-11-13 16:29

10-18/4 на сони е мекица в краищата и пълен с аберации, трябва да е по евтин и от олимпуската пръчка 9-18/4-5.6, ако и да е по добре изработен от олимпуса…. аз вече го пробвах и сравнявах с Panasonic 7-14mm f4.0G, сонито в сравнение, меко казано е боклук, а Panasonic 7-14mm f4.0G е кажи-речи на нивото на Nikkor 14-24/2.8G…. и двата ги ползвам доста често…… който иска да се убеди по трудния начин да си купи сони 10-18/4…..



[smilie21]



Публикацията е редактирана (16-11-13 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   16-11-13 17:05

Е то го имат едва 2-3 човека 10-18, това е показателно...
Иначе, и Сонито А3000 и Панасоник G може да доставят еднакво като удоволствие, лекота на снимането и донякъде компактност.
Има и трети вариант, единствено без визьор и това е новия Фуджи X-A1 за около 1100лв, на който единствено(това да не се приема буквално) му липсва матрицата от другите по-сериозни Фуджи апарати и са им по-скъпи обективите . Въпреки че нямат толкова много избор от Фуджи, според мен 3 обектива за това тяло покриват нужното.
Аз може би ще отворя нова тема защото разкарах Panasonic GF-2 с 14-45 и сега се колебая между Фуджито Х-А1 или малкия GM-1 с 12-32. Но това като ги видя поне веднъж наживо и на втора ръка поне единия в реално време.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: dedicha   
Дата:   16-11-13 17:16

schiele написа:

> аз не бих определил това като
> голям недостък, като сложип f1.8 или
> f1.4 обектив и 1600исо, можеш да снимаш
> и на тъмно[smile]


Ми аз имам няколко такива обектива(един 35мм 1,7, един 50мм 1,4, един 50мм ф2, един 40мм ф1,8, мм-те като ги умножиш по 2 за системата м4/3), но да ти кажа 1600 исо не ми допада особено. Освен това ф1,7 DOFа не е особено подходящ за портрет, ушите или едното око остават в дефокус. Зависи за какво ще се ползва, аз снимам основно портрети на децата ми при лошо осветление и на мен лично стабилизацията ми липсва.



Публикацията е редактирана (16-11-13 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   16-11-13 17:17

>>hotsnail : Еле пък съвета на SoftImage - М1 бил най-бърз... и к'фо? Къде човека пита за най-бърз фокус? Пита ясно за 1000 лева, а М1 е по скъп от модерен фул фрейм апарат .....

hotsnail, това за което дадох пример касаеше AF система, тoва не беше съвет. Що се отнася до бюджетни решения отговора е ясен Е-ПМ2 или Е-ПЛ5.

>>ако си близо до сцената и ако искаш близки планове с телеобектив....трябва си опит и майсторлък и здрави нерви. Може би най-добрия вариант е с ръчен фокус и peaking.

Това е вярно, за Некс не успяха да извадят читава оптика на разумни цени и ръчнофокусните обективи са единствената приемлива алтернатива. При Сони се работи предимно с peaking! Това не че е лошо, но не е за всеки. Дано при ФФ безогледалките им нещата се подобрят.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-11-13 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: aeobs   
Дата:   16-11-13 18:04

hotsnail, снимките са много лоши, нямаш фокус никъде?
А за обективите на сони то е ясно, ти си трол.
Най-добрия обектив за некс сигма 30/2.8, втория най-добър обектив за некс сигма 19/2.8, на мен ми е достатъчно за да не броя нататък. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-13 09:04

За 10-18 имаше тестове миналата година по това време из ДПР. Имам и няколко кадъра не видях особенно големи дефекти. Ето тука едно ревю, аз не виждам толкоз голвми дефекти....дори за широк обектив ми се чини е доста добре....пък колко трябвало да струва.....

http://kurtmunger.com/sony_nex_10_18mm_f_4_ossid342.html

В синтеза преди няколко месеца гледах панасоник 7-14 беше 2500 лева, а сонито беше 1599. Това е дето съм гледал. Ако търся най-скъпото Сони и най-евтиния панасоник в ибей...може и да излезе че са на една цена или че панасоника е по-евтин...аз гледам в магазина и предпочитам от там с гаранция и всичко, както си му е реда.

За peaking-а гледам и Олимпус и панасоник го добавиха...не знам защо, явно не е нужен. На снимката горе беше много тъмно и АФ-а беше бавен. За това ползвах ръчния Фокус, макар 35/1.8 да има АФ. Дори на gx7 ми хареса повече от на Сони в някои отношения, но не съм го ползвал реално, за да давам оценка.

За обкетивите смея да твърдя, че за правилно количество пари и за двете системи иам точно каквото си поискаш. Повечето хора нямат толкоз пари...говорим за 15-20 хиляди, да си оборудваш системата.

А за сигмата не са лоши обективи но не могат да се мерят с Цайса 1.8/24 по нищо таман. Има си сравнения по мрежата. Има и други хубави обективи 1.8/50 е прекрасен портретен вариант. Не може да се сравни с 85/1.4 или 135/1.8, но за 5 пъти по-ниска цена е доста приятно обективче. Пускал съм доста снимки с него. Общо гамата за Е байонет има 20 обектива. Сред тях има различни обективи. Слаби оптически обективи почти нямат. 16/2.8 е единствения на който се нахвърляте яко, ама олимпуския 17/2.8 не е с нищо по-добър. Това им бяха първите опити и на Сони и на Олимпус е такива са резултатите. Всички изкарват доста обективи всяка година. Сони са с една година назад от м43 и това е така вече 5 години...за Сони има 20 обектива за м43 има 25.....догодина ще е 25 за Сони и 30 за м43 (при м43 защото са две фирми е още по-добре, щото понякога се сещат да правят различни неща - пример миналата година оли пуснаха хубави твърди, а панасоник хубави зумове)

Аберациите поне от моя опит с профил в лайтрум, DxO, рядко са проблем. Поне при 50/1.8 или имах един 18-250 обектив, макар да има аберации ДхО и лайтрум ги прикриват, оправят с профила и поне не дразнят. За широки снимки може и да не е винаги поносимо, не знам (до сега с модерен обектив не съм имал снимки да изхвърля за аберации). За портрет умерени аберации със сигурност не са проблем. Между другото повечето панасоника нова оптика май разчита на яки корекции в апарата за аберации и винетиране и кривене. Това с оглед компактност дето го правят новите им им китаци и разни други. Сони също се хлъзнаха и ако 18-55 е с поносима оптика то 16-50 си трябва нов апарат с корекции на оптичните дефекти. Тая тенденция обаче на кривяща оптика заради компактност тръгна от м43 та......

Aeobs фокуса си е баш дето трябва, има motion blur. Да не навлизаме в технически детайли.

Иначе за компактността мисля, че и аз писах. М43 с по малкия сензор и и по-дебели телца т.е. Работната отсечка е малко по-голяма, има по-компактни обективи. Напълно вярно.

За автофокуса малко опит имам с м43. Има два обектива над 2500 лева парчето, дето може би с апаратите дето са над 2500 лева парчето, може би ще се справят на слаба светлина със АФ-а.....ако имаше наем на техника в БГ с кеф бих пробвал ама няма. Все си мисля, че твърд обектив и евтино телце, ще има грижи на слаба светлина, пък и до толкова преди години ги пробвах м43, с нищо не блестяха пред кекса. Затуй и препоръката за ръчния фокус. Предполагам при внимателна употреба и избор на контрастна зона ще закове винаги точно, но при много слаба светлина и подвижни обекти е трудно да се избере тая зона и да се изчака фокус.



Публикацията е редактирана (17-11-13 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 13:11

aeobs,
Много те моля да не се изказваш "компетентно" за неща, които не разбираш! Явно нямаш опит със снимане на движещи се обекти при лоши светлинни условия, та не можеш да прецениш кога има проблеми с фокуса и кога има размазване заради движението. По същата причина не мога да ти повярвам, че си достатъчно вещ, за да оцениш качествата и недостатъците на който и да е обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: aeobs   
Дата:   17-11-13 14:11

Това, че има моушън блър не означава, че има фокус нали се сещаш, нека са си размазани кадрите, това нищо не промена.
Много те моля да не ме молиш неадекватни неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 17:18

Аз пък много те моля да не поставяш каруцата пред коня!
Я погледни отново коментираната по-горе от теб снимка:


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/gcym9937.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-mdwiFc-ahwc/TLyxP-tMfaI/AAAAAAAAcOI/kCk7HWqQjEg/w2236-h1488-no/DS


В тази снимка няма нито един статичен обект, с изклюзчение на чашата долу вдясно. Тя е обектът с най-голяма рязкост, но и по нея не може да се съди за точността на фокуса. Защо ли? Ами опитай се сам да си отговориш на този въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-13 18:32

ама тия снимки дето дадох са практически примери от купони с безогледален. Нищо кой знае какво на мен си ми харесват и хората си се познават на тях това е....ако искате да качвам с пълен размер снимки от студио - виждат се порите на модела със светкавица. Примерно тия сините в профила ми са със китака 18-55 и са супер острилки. От това да си напраивм ли извода, че за м43 обективите са боклук, защото на снимките на Иван в парка с твърд обектив, не се виждат пори по кожата, пък при некс-а и с китак се вадят пори......хайде по спокойно. Глупости са това. Според цената си обективите са по-добри или лоши....рядко има отклонения от тоя измерител. Олимпус 75/1.7 е прекрасен твърд обектив на съответна цена, същото е Лайката 25/1.4 и т.н. При Сони е същото, за каквото платиш това получаваш.

За дветер системи има повече обективи от това дето средностатистическия снимач си купува. Има и специализирани обективи разни и т.н. При безогледалните предимството е че всички обективи стават.

Сега за моя си личен избор ми снимките с апо-хубави от НЕКС според мен и затуй с това снимам и нямам намерение да мина на странен формат на сензора. Видно други хора не мислят така....

Моя съвет към човека ако ще учи фотография е да почне с по-голям формат особенно ако се кефи на портрети. Не че не става с олимпус. Виждали сме прекрасни примери...просто е по-трудно.

ПП Снимката последната е с минолта 50/1.7, не е е с 50/1.8, по него време нямаше 50/1.8 още.....



Публикацията е редактирана (17-11-13 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-13 20:31

Ето че и отявления трол, пишещ глупости за НЕКС обективте, понякога наоълно нямащи общо с реалния обектив е решил, че все пак Сони правят и хубави обективи

Photozone


The Sony E 35mm f/1.8 OSS is certainly one of the more interesting prime lenses in the Sony NEX lineup. Even when ignoring performance aspects, the very high speed in conjunction with the optical image stabilizer (OSS) are exciting value propositions for users who are intending to go beyond snapshots. The good news is, however, that the lens is also capable of producing quality images.

ПП Справка вижте му ревюто за 50/1.8, който според разни други ревюта е една идейка по-добър. Според тоя трол не ставал за нищо....



Публикацията е редактирана (17-11-13 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   19-11-13 23:30

Опитах се да проследя дискусията. Аз фотограф тепърва няма да ставам, но снимането ми доставя удоволствие. Трябва ми нещо, което да снима добре, на момента. Гледях А3000 във синтезиса и останах отвратен. Чакаш 5 секунди между снимките, а визьора по-добре да го нямаше. Продавача изтъкна много хубавия му сензор и как ако го нагласиш добре снима много хубаво. Аз нямам време и желание да нагласям. В момента общо взето се чудя дали безогледален, или просто някое по-ново тяло за олимпуса (или пълна разпродажба и после канон/никон). Обектив за 2000 лв няма да си купя. Друго важно условие за мен е добър зрителен ъгъл, защото снимам архитектурни работи. Безогледален май може и без визьор да го преживея, но няма да преживея лоша ергономия и бавно снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-13 08:56

Ако няма да го гласиш, забрави въобще ДСЛР.

безогледален тип НЕКС 3/5 или О-PM/O-PL може би, да стане щото имат режим сапунерка. Така де по-скоро са за редовия консуматор. Имат режим intelligent Auto и само снимаш. Резултата ще е понякога хубав, но често с пропуски.

ДСЛР никон/канон/Сони просто забрави, нищо няма да направиш. Ще ти тежи много и така. Тия апарати все пак са направени за запалени любители и професионалисти. Изискват поне няколко книжки да прочетеш или курс да посетиш. Дават творчески възможности големи, но трябва да имаш малко познания в естетика, малко оптика, малко физика, малко компютри. Трябва желание да инвестираш време в тренировки и така.

За твоя случай погледни Сони RX100. Апарата прави прекрасни снимки. Невероятно качество. Супер компактен е. Ако искаш да дадеш повечко пари просто предлага най-доброто, без да изисква фотографски умения или нагласа.

Кажа разни варианти и на Канон, но са по-големи и обемисти или пък с малко по-лоша картинка. Ако искаш ще ги погледна кои бяха актуалните им модели. Според мен между RX100 и някой от компактните апарати на Канон е избора ти. Ако гледаш за други варианти има и едно фуджи, което е в тоя сегмент. В смисъл говорим за фотоапарат дето е компактен, потребителски ориентиран и с качество много по-високо от това на най-добрия телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kasad   
Дата:   20-11-13 11:51

aeobs отдавна е известен с глупостите си във форума. Не му обръщайте внимание на "старанията" му.chrisnoch е прав във случая. написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   20-11-13 16:00

Много е трудно да обясня какво искам - все изпадате в крайности. Това, че ми трябва да снима на момента - ами не мисля, че който и да е читав DSLR не може да снима добре в автоматичен режим. Освен снимането "на момента" обичам да снимам и за удоволствие и тогава минавам на ръчни настройки. Просто не винаги имам време. Сапунер или турбо сапунер няма да си купя. За това съм се насочил към компактен апарат - за да имам настройките и големия сензор, както и възможността да сложа някой по-интересен обектив. Засега съм се насочил към м4/3 и по-конкретно към Panasonic G5 / Olympus E-PL5, като естествено първия е малко по-евтин сякаш, а и наличието на някаква вградена светкавица и визьор си е предимство, както и въртящия се екран. В краен случай може да се метна на някой по-стар пен или панасоник и в последствие да ъпгрейдна към някой OM-D, ако някой му е омръзнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-13 16:47

Добре си се ориентирал.

С панасоника виж как стават снимките на твои приятели. Много е важно! С Панасоник понякога има грижи с това как предават тоновете на европейците т.е. кавказка раса, бледолики и т.н. големия процент от българите. Седят някакви лилаво зелени. Просто няма оправия снимката. Изкуствени и извънземни лица. Единствено да включиш на черно бяло горе долу догаждаше нещата. Сега това може и да е оправено вече, ама аз си имам едно наум за панасоник и фототехника.

Olympus и Sony имат култови цветове. Много са добри т.е. далече отвъд това да имаш забележки към цветовете им. Те са супер готини или поне аз така ги виждам.



Публикацията е редактирана (20-11-13 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: mmjm   
Дата:   20-11-13 18:26

E-PL5 или NEX по възможност 5 и нагоре. М/у другото, другата седмица е седмица на сони в синтезиса и съм сигурен, че ще има интересни предложения, ако не бързаш, изчакай и разгледай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   20-11-13 18:31

По-старите Панасоник, G1, GF1, GF2, GF3 имат проблем с цветовете. Потвърждавам и аз. По-новите като G6, GF6, GM1, GX7 са по-добре, нещата са коригирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   20-11-13 18:35

Зяпах снимките от темата за безогледални и ми направи впечатление, че масово снимките със Сони (някои от тях наистина прекрасни) бяха правени с разни ръчнофокусни обективи - почти нямаше с китовите. Чета насам-натам, че китовите обективи на сони са много зле и за да купиш читав обектив, трябват много пари. Едва ли предложенията в синтезиса ще са по-добри от апарат на старо, но аз не бързам, така че... Между сони и олимпус по-скоро ще предпочета второто - поне няма да ми се наложи да купувам светкавица. За Панасоник благодаря за съветите - ами ако някой ползва G5 може да сподели за предаването на цветовете.
П.П. А некс 5 има ли възможност за допълнителна батерия или като умре, трябва да я зареждаш с USB? Май и това става изискване - да има сменяема батерия, да си нося 2-3 в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: mmjm   
Дата:   20-11-13 18:54

И двата имат и плюсове и минуси.
батерии
Иди и разгледай било сони, панасоник, олимпус, виж как ти лягат в ръката, как ги чувстваш, не на последно място и външния вид на кой ти допада най-много. Не е нужно непременно да купуваш(ако е на добра цена, защо не) но ще имаш по-ясна представа, за какво да се ослушваш и оглеждаш в базара. Моделите които обсъждаме са от един клас и горе долу все тая какво взимаш, важното е да ти харесва на теб. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »