Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: imitev   
Дата:   21-11-13 06:40

Ако ще ги пращаш от лондон няма да има митнически главоболия

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 08:56

Струва ли си да си вземеш от базара 1дс за 850 лева, или ще търсиш нов м4/3?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 10:43

1дс и да ми го подаряват, ще го продам, щото тухли не ми трябват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 10:51

Е, то същата тухла е и W500...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 11:00

е, нея няма да я разнасям по баирите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 11:38

Мисля аналогията е ясна. Ако имаш нужда от стара тежка профи техника я купуваш. Ако не винаги е по-сигурен избор да вземеш нещо ново леко и с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-13 11:47

На мен единственото което не ми харесва на по-новите е това че екрана наистина е кофти 16:9. Теглото и това, че батерията държи 2 пъти повече обаче си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: promis   
Дата:   21-11-13 11:54

Аз доколкото разбирам идеята е да се вземе нещо, от което не стърчат много кабеляци и да можеш да си седнеш на дивана вкъщи да го ползваш за сърфиране и т.н. Наистина не ти трябва чисто нов за това, нито да му държи батерията или да е лек. Аз бих си взел на старо някоя тухла.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-11-13 12:10

itilien,
Имам 3 лаптопа IBM, купени на старо - Т43, Х32 и Х60. Първият е купен преди 6 години, третият - преди 2 години. Всичките работят безотказно, не съм имал никакви проблеми. Първият и вторият раздадох на приятели в нужда - те също нямат оплаквания. За ежедневна работа (Интернет, текстообработка, гледане на филми, някои по-дребни обработки на снимки) предпочитам да работя на Х60, отколкото на настолната си машина (HP от края на 2011 г.). Х60 (tablet), който ми струваше 300 лв., е ужасно здрав и има уникално удобна клавиатура (както всички лаптопи на IBM). Изработката е много качествена - класи над сувременното масово производство. 12-инчовият IPS екран е достатъчно голям, а съотношението 4:3 за мен е предимство. На всичкото отгоре това нещо тежи 1.6 кг с голямата батерия (с нея го купих), която държи поне 5 часа интензивна работа.
Lenovo са достойни "наследници" на IBM, но съвременните им модели с подобни качества струват много пари. Аз никога не съм си купувал нов лаптоп и досега не съм съжалявал за избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 13:10

Абсолютно убеден съм, че един хубав таблет ще ти пасне много в живота. Прекрасни дисплеи, гледаш вертикалните снимки в пълен размер, ниски цени, лек, много силни батерии и е навсякъде с теб. Кеф ти на дивана, кеф ти в планината. Същинско удоволствие и заместител на всеки лаптоп, който не се ползва за някаква специфична работа. Можеш и клавиатура да им връзваш, ако ти е нужна.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 13:28

vga - дай примери за таблети

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 13:40

Най-добрият таблет е iPad Air, ама като разбрахме колко си стиснат, със сигурност няма да ти хареса! [smilie25]
Иначе таблети с IPS екран, Android OS и здрава батерия - бол...
Acer, ASUS, Lenovo, SAMSUNG,...да не карам до края на азбуката.
Виж за HD или FullHD дисплей.

http://www.pcstore.bg/bg/tableti-ereaderi/tableti.html


http://tablet.bg/




Публикацията е редактирана (21-11-13 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 13:47

Изборът е особено разнообразен! Най-висока резолюция има iPad-a на Епъл, но ако не ти се влиза в тяхната система с Андроид възможностите са страшно много. Аз харесвам 10 инчовите модели, Самсунг имат превъзходни, Acer, Sony, Motorola... Закъм 300-400 лв ще си вземеш страхотен [smile]

Виж какво има в базара.Има един Acer-a и една Motorola - изглеждат супер [smile] За 600 лв. отиваш на iPad 3, а там качеството на изработката и дисплея ще те изуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 13:51

не са ли много неудобни тия машини, имам предвид особено писането на текст. Не са ли бавни и не им ли е прекалено малко "дисковото" пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 13:57

Със всичко се свиква...[smilie5]
Нали затова ти предложих теблетен тип лаптоп от Х-серията на Lenovo - имат AРS дисплей, клавиатура, "нормална" операционна система, памет и дисково пространство с възможност за ъпгрейд.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: promis   
Дата:   21-11-13 14:20

За таблет не ти трябва дисково пространство, а за писане на текст можеш да си вържеш клавиатура ако не ти допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-13 14:27

Аз това за таблета съм го мислил, но не бих си взел малък такъв, мога да си ползвам телефона.
За това което би заместил лаптоп нещо такова - Dell XPS 18 - хардуер на лаптоп, страхотен дисплей, възможност да се използва за няколко различни типа работа. Проблема е, че са скъпи засега, но като излязоха първите ултрабуци беше същото, а сега си взех за 750лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 15:09

Ми знам ли и аз... на мен ми е удобно и за писане и за държане. Има най-различни калъфи, някоис вградени клавиатури, които позволяват да подпираш машинката вертикално и си става направо лаптоп [smile] В слота за карта можеш да забучиш колкото си искаш още памет. За бавни - летят. Повечето нови са с 4 ядрени процесори и 2 гб рам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 16:05

ако мислиш, че достатъчно си струва, веднага ти давам едно леново Т61 с втора чисто нова оригинална батерия и сервизиран преди месец [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: cameraman   
Дата:   21-11-13 16:52

По-добре лаптопвтора ръка, отколкото нов от най-ниския клас. Същото е като за колите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 17:24

Marconi я дай параметри и цена да видим дали си струва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 17:53

Ми ето [smile]

3 гиги рам
80 гиги хард
1280/800 дисплей
Интел сор2 т7300, 2 гиги процесор
Не знам къде да видя ква му е видео картата
Нова, оригинална батерия повече клетъчна май, щото като я сложиш и малко стърчи

Преди месец продухван от прах и нещо му смазваха, или пастираха, забравих как го казаха..
Другият ми комп е Т410 и в сравнение с Т61 е като намерен в Зрънчо [smilie18]

Абе много корава...350 лева ОК ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 17:59

Нова означава точно нова - два пъти съм я зареждал до край и свалял, защото някой така ми каза....батерия трябвало да се държи заредена ако не се ползва [smile]
има си и друга батерия, ама тя е полуумряла [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 18:05

Види ми се види малко вертикалната резолюция, искам нещо 1080

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 18:11

Окс [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »