Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: pganev   
Дата:   23-11-13 13:11

katysty очевидно визира Нексовете, за които действително няма добри обективи на приемливи цени (въобще Сони са зле с оптиката - дори обектива на RX100, който го пишат, че е Цайс, издиша по периферията). Имам Пен със старата 12 МП матрица и Сони RX100, правил съм тестове и мога да кажа, че качеството на снимките е приблизително еднакво (със Сонито снимам в режим 10 МП). Новите Пенове и новото бижу на Панасоник - GM1 имат матрици, които са осезаемо по-добри от тях и почти еквивалентни на Нексовете, така, че няма какво да мислиш - GM1 е твоя апарат, ако зума-палачинка с който е в комплект, е поне равен като качество на втората версия на китовия 14-42 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-11-13 19:08

pganev,
Сакън, недей да се мъчиш с толкова високи резолюции! Със Сони RX100 най-много на 5 МП трябва да се снима! А "тестовете" ги прави най-много в 3 МП!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: mmjm   
Дата:   23-11-13 19:34

Още един глас в подкрепа на daniil-k, Sigma dp1 или dp2 за пейзажи. Иначе RX 100 или защо не и Ricoh GR DIGITAL V , не рискуваш да зацапаш матрицата докато сменяш обективи, от друга страна с Panasonic GM1 или който и да е със сменяема оптика, имаш повече възможности за експериментиране с различни обективи. От това, което си писал в първия пост камера с която ще се снимат предимно пейзажи и природа на висока надморска височина, съответно теглото и размера са от голямо значение.
горещо ти препоръчвам сигмата.[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-11-13 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: pganev   
Дата:   23-11-13 20:54

chrisnoch
С RX100 даунсайзвам до 10 МП, защото печеля поне половин стоп по-нисък шум с незабележима загуба от към детайл. Така ИСО1600 ми е абсолютно използваемо, освен това определено не смятам, че оптиката (макар, че пише Цайс) на апаратчето е адекватна за 20 МП.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-13 14:08

Няма как да е иначе - нали "Сони са зле с оптиката"! [smilie5]
А Цайс са още по-зле! След твоето съкрушително мнение нищо чудно изобщо да се откажат от оптиката! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за динамичния обхват
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-11-13 19:36

Темата върви към:
"щом аз съм ти казала, значи е така"
Никъде не видях реални съпоставки на две снимки

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »