Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   18-12-13 10:17

Нещо интересно за MZD 12-40/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-12-13 15:35

The Full Frame Myth - Michael Reichmann

"Interesting times, huh?"

Интересно е, утре(петък) може и в други теми да се линкне. [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-12-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 15:42

на някого да му се намира за продан 9-18? Може пък като си купя копче, да си взема и балтон :Р

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   19-12-13 15:49

Аз май скоро ще продавам 7-14, за да си купя 12-40 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 15:52

7-14 не ща, много скъп, пък и по-тежък.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   19-12-13 15:53

Аз не го продавам още, само се надъхвам [smilie5]
Не ща да се разделям с него, но 12-40 много ме блазни...
Засега съм пасссс

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 16:18

Аз не очаквам сони да ме привлекат да си сменя MFT системата, когато извадят хубави обективи, защото смятам, че фулфрейм обективите дори за безогледални апарати ще са значително по-големи и тежки от тези на MFT.

Сега като си напълня малката чантичка с E-M1то и Pen Mini 2 и 4 чудесни обектива си правя сметката, че цялото това нещо тежи 1660 грама или кажи-речи 2-2.5кг със светкавица и батерии и раницата. Като си я метна на гърба направо ми се доревава от умиление колко ми е леко в сравнение с 15+кг раница с фулфрейм системата.

Онзи ден снимах едно детско парти и бях провесил D3s-a с 24-70 и SB-800 светкавица на едното рамо, а на другото Е-М1 с 25мм ф1.4. В един момент усетих, че никона ми къса рамото, а не го ползвам. Първо прибрах светкавицата, но пак ми тежеше. Накрая ми писна, откачих го от ремъка и на негово място закрепих Pen-а със Zuiko 12mm f2 и си пуках с двете апаратчета. Ей, няма такъв кеф откъм тегло. Не можеха да ме изненадат нито с тъмно, нито с нужда от широк обектив. Накрая снимките си станаха супер и съм доволен.

Та, не очаквам еквивалентът на сони със същия набор от обективи и тела да не е около два пъти по-тежко и голямо.



Публикацията е редактирана (19-12-13 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   19-12-13 16:25

Интересното е и друго... чета, че новите безогледални ФФ на сони били доста зле от към фокус и бързина...
Това, ако е вярно, е доста кофти...

А иначе м4/3 системата е незаменима, ако ще да изкарат микро, микро ФФ. Колкото и да е микро, големината и стабилизацията (ако я има нея) ще са на светлинни години от м4/3.
Само си представям комбинацията Ом-Д + 40-150/2,8...
...
...
... тежаща около 1кг [smilie8]

И една системка
Ом-Д + 7-14/4 + 12-40/2,8 + 40-150/2,8...

... под две килца
[smilie8] [smilie8] [smilie8]



Публикацията е редактирана (19-12-13 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 16:36

Аз повече се радвам в момента на светлосилни твърди обективи за олито, защото виждам, че си достига лимита на възможностите да фокусира на тъмно доста по-рано от никона ми. С 12-40 при определено слабо осветление почвам да получавам сериозен брак откъм фокус. В същия момент закачам панасонишката 25ца на 1.4 и продължавам смело с добра успеваемост.

Разбира се, това е нормално. F1.4 стъклото улеснява фокусирането в тъмницата. Мисълта ми е, че едва с тая 25ца успявам да постигна сходна надеждност на фокуса на тъмно като на Nikon-a.

Стане ли тъмно, не мисля, че с 12-40 ще имам добър шанс да снимам успешно (примерно в ресторант на сватба). С 25цата, обаче, хавата е друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 16:41

a 25-цата не ти ли е тясна като за ресторант?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 16:44

Не, добре ми е. Аз принципно се вра сред хората по време на танците и снимам от кръста-нагоре индивидуални кадри. Понякога снимам и с дълъг обектив от разстояние. За целта в момента ползвам 45-цата на 1.8, но тя е по-колеблива на тъмно, та все още съм предпазлив в употребата ѝ. 25цата е най-силен при мен за момента откъм бързина, точност и възможност да снимам на тъмно.

Иначе си държа 12ката на ф2 на другото апаратче, ако някоя група хора ме изненада да иска да ги снимам.



Публикацията е редактирана (19-12-13 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   19-12-13 16:48

Аз лично съм тествал скоростта на фокусиране между Ом-Д и Марк 2, и Олимпусът печелеше пред Канона, с малко, но беше по-бръз. Да, тестът беше с 25-цата и на канона имаше 24-70/2,8, но едва ли 12-40 ще фокусира бавно, особено с М1.

П.с.
На тъмно правих теста, на много тъмно, забравих да го вметна [cool]



Публикацията е редактирана (19-12-13 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 16:49

човекът говори за снимане на тъмно

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 16:50

По принцип 12-40 на светло фокусира по-бързо от 25цата на 1.4. Но стане ли тъмно, 25цата дръпва много напред, защото олито издъхва с 12-40.

А иначе 5D Mk2 не е много добър на тъмно. Колегите снимаха с такива и беше мъка. Никоните ми ги изяждаха на тъмно. Та нищо чудно олито да е било канона, особено пък с 25цата на 1.4

ПС

Между другото един сватбен фотограф от Италия сподели, че като снима с Е-М5 в ресторанта ползва 12ката на ф2, затваря я на Ф8, минава на ръчен фокус на около 1.5м и снима без да фокусира. Дълбочината на рязкост е достатъчно голяма да има фокус в разстоянията, от които се снима обикновено.

Аз обаче съм малко колеблив в това отношение, защото ще трябва да се снима на много високо исо и светкавицата да е на макс.

На някое подобно събитие ще пробвам с автономния моноблок с 300 ват-секунди мощност как ще стане. С два моноблока в ресторант може и да стане на Ф8 и 1600 исо примерно.



Публикацията е редактирана (19-12-13 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 16:54

а ти как работиш с тия светлини, поставяш ги на някакви стойки ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 16:57

Да, на един статив със 17см рефлектор, биещ в стената или с бокс чадър към дансинга. Евентуално комромисен вариант - със сребрист отражателен чадър за максимална сила на светлината и не толкова груби сенки като с голия рефлектор, насочен към хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 17:28

BotsRevenge, ако имаш възможност пробвай и 17мм/1.8. Спореед мен доста добре се държи на тъмно, а има и ръчен фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 21:25

Ами в колебание съм до колко да купувам още обективи, защото имам само две тела и може да ми е трудно да избера с кои обективи да снимам. В момента имам приравнени 24мм, 50мм и 90мм. Ако сложа и 35мм, ще е добре да купя и трето тяло (примерно пак някой пен). Аз обмислям и 75цата да купя, а ми се ще да взема и бъдещия 40-150 ф2.8. Та умувам какво е практично да избера.

Отделно ми се иска да взема 7-14, обаче видях на едно място, че обективът страда от междулещови отражения, които са неспасяеми - примерно снимка в тъмен интериор и ярък прозорец в кадъра - образът на прозореца се появява по диагонал в кадъра с лилав отенък, който няма махане, ако се появи върху сложна текстура.

Не знам какво да избера за свръх-широко, с което да мога да снимам сериозно и без проблеми. Ако някой сподели идеи, ще съм благодарен. 9-18 ми идва тясно за нуждите ми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 21:49

За 17мм/1.8 ти препоръчвам само да го тестваш в бойни условия на тъмно. Като огледаш резултатите тогава му мисли дали си струва инвестицията. Мисля, че отлично се справя с фокуса на тъмно освен това предлага и ръчнофокусен механизъм като този при 12мм.
Olympus се канят да пускат 7-14 също. Ако не бързаш изчакай да видиш какво ще предложат.Има един екзотичен вариант. ZD 9-18 за 43 DSLR системата(с преходник). ZD 9-18 е доста по-добър от 9-18 за м43, но е по-обемен.



Публикацията е редактирана (19-12-13 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-12-13 21:52

Аха, ами да, може да провбам 17ката, ако я докопам от някого.

Иначе 9-18 не бих избрал, понеже ми е тесен. Това за олимпус 7-14 е добра новина, благодаря! Ще изчакам да видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-12-13 22:05

пак за Е-М1

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 22:19

[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   19-12-13 22:42

я кажете бре, 9-18 струва ли си парите или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-13 22:49

http://www.lenstip.com/164.1-Lens_review-Olympus_Zuiko_Digital_9-18_mm_f_4-5.6_ED_Introduction.html

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Hunchu   
Дата:   19-12-13 22:51

Здравейте, да ви питам на вас пристигна ли ви грипа и 4/3 преходника? Мойте никакви ги няма.

Благодаря предварително за информацията!



Публикацията е редактирана (19-12-13 22:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »