Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-11-13 00:09

На моето D300 също му се скъса нит на една от ламелите на затвора по време на фотосесия. Затворът беше на около 45 000 кадъра. 300лв ми струваше новият затвор преди няколко години.

Та - случва се.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: iidesign   
Дата:   15-11-13 11:35

Що си мисля, че като работи, затвора вибрира доста повече от колкото дори да подритваш апарата по калдаръм? Често ходим по офроуд и апарата е през цялото време в джипа. По тази логика аз трябва да сменям затвор всеки месец.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: simbon4o   
Дата:   15-11-13 11:55

Как караш ти бе мен, или караш лагерна количка или само през нивата. Това да ти се развали апарата от седене на седалката, колкото и да друга колата ще остане без джанти, картер и т.н. и пак няма как да се повреди камерата. Мойта си е на седалката с колан и не се друса чак толкос.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 12:53

Категорично НЕ Е станало от возене на задната седалка, по каквито и да било пътища. Хората изминават по хиляди мили из Индия, Австралия, Южна Америка - не сте видели истински лоши пътища - а и без никакви пътища. Камерите се проектират и строят за издържливост: професионалните защото професионалистът ще ги носи в ужасни места и много ще снима, потребителските - защото масовият потребител не разбира и експлоатира безобразно. И издържат, 4 деветки след 99%...

Може да се предполага или по-сериосен удар извън колата (може да е останал незабелязан), или на устройството просто си му е "дошло времето" (изчерпан ресурс, умора на материала), или лош късмет да си в онези нищожни проценти с дефекти. Последната лотария няма как с всеки следващ апарат да я печелиш :)

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »