Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 българските пътища и фотоапаратите???
Автор: zheko   
Дата:   14-11-13 18:17

Преди две години смених затвора на камерата си - по време на почивка в Родопите, след друсане и спане в хижи се оказа, че се е разкачил ламел на затвора и ми развали настроението, почивката и снимките. Срещу 600 лв. го смениха в Гърция. Сега съм с нов фотоапарат, но преди два дена пътувах по магистралата и по някои други пътища и гледах как чантата ми се друса отзад и ме заболя сърцето!!! Та реших да потърся мнения и коментари - може ли да си прецакам затвора като се друса техниката по разбитите пътища??? Как мислите?


Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: Digitalgab   
Дата:   14-11-13 18:24

Че кой тий виновен, като я оставяш да се друса отзад? Чети ръководствата, там пише как трябва да се отнасяш с апарата си.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: Capolavoro   
Дата:   14-11-13 18:31

Как трябва да се отнася, да го държи във въздуха ли? По-меко място от седалката в кола аз не знам, но явно в ръководството пише друго, та ще го прочета след малко.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: OIM   
Дата:   14-11-13 19:47

Повече магистрали трябват


Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: don_kolev   
Дата:   14-11-13 19:53

Пичове това сериозно ли? Смени затвор от друсане?[smile]



Публикацията е редактирана (14-11-13 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: kvakioh   
Дата:   14-11-13 20:07

СПоред мен е била ударена някакси тази камера като се е ходило по чукари, пътеки и т.н. Няма как от друсане да стане.
Един път се случи на колега, забравил да сложи уплътненията в твърд куфар, и някакси се беше ударил обектива вътре и хайде на ремонт. Подходяща чанта, раница, куфар и няма проблеми. И естествено зависи как ще се сложи в колата.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: serjy   
Дата:   14-11-13 20:14

карай по-бавно! ако спазваш ограниченията няма драми.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: zheko   
Дата:   14-11-13 20:16

... не казвам, че от друсане се е откачил ламела на затвора, а че стана след друсане по пътищата ни! Фотоапарат ми е в раница, а самата раница е на задната седалка. Раницата подскача от дупките и бабуните по пътищата ... а в ръководствата никъде не съм прочел, че не трябва да се пътува с камера :)


Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: marto   
Дата:   14-11-13 20:21

Ебати и каръка си Жеко... Не съм чул за друг подобен случай...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: mugen   
Дата:   14-11-13 20:27

Напълно възможно е да се разглоби DSLR заради нашите 'пътища'.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-11-13 20:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: w3q_y2y   
Дата:   14-11-13 20:42

Само, като си спомня в онова легендарно видео на DigitalRev, какво ги правиха DSLR-те и пак работеха... та някак ме напушва на смях тази тема. [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-11-13 20:43

https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gif

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: vanquished   
Дата:   14-11-13 20:52

За бога братя, купувайте безогледалки! Така няма да се притеснявате от пътищата ни.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: vektorz   
Дата:   14-11-13 21:15

Купи си кола с адаптивно въздушно окачване и си ти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-11-13 21:17

Мирише ми на петък...[smilie18]

На година минавам по 15000км с тялото, стъкларията и светкавицата по БГ пътищита, но подобен проблем не съм имал, а и силно се съмнявам да се появи... Но сигурно е от това, че го возя на предната седалка, като VIP [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: imitev   
Дата:   14-11-13 21:22

Земай си сони - те нямат затвори...

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: juslen   
Дата:   14-11-13 21:32

То ако толкова друсаше не апарата, а самите автомобили щяха да се разпадат. Бил ти е дефектен нещо апарата или е бил ударен здравата някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: Digitalgab   
Дата:   14-11-13 21:38

В ръководствата пише, че трябва да го пазиш от удари и вибрации. Което ще рече, че не трябва да оставяш раницата в багажника, тя не е с амортизация против вибрации, а и оттам ги крадат. Също не и на задната седалка, пак крадат, а и може да падне много красиво оттам. Нито пък под задното стъкло и в жабката, ужас, вибрации и топлина колкото искаш. На времето, когато малко хора бяхо виждали суперзумове, ми бяха донесли един 28-210 през цялата Европа, в жабката на един Форд Транзит. Зле беше обектива, върнах го ТРЯБВА ДА ГО ДЪРЖИШ АПАРАТА В ПО МАЛКА ЧАНТА, В СКУТА СИ ИЛИ ДО ТЕБЕ НА ПРЕДНАТА СЕДАЛКА. Имал съм случаи да се ядосвам на куриерите от Еконт. Казваш му, пази го, сложи го там и там. Носи ми го, фиксиран на ламаринения под на каручката си, аз казва, съм го подпрял здраво, да не подскача. А вибрациите, тях как ще ги подпре?



Публикацията е редактирана (14-11-13 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: zheko   
Дата:   14-11-13 21:49

... верно е D300 апарата и все още си бачка, но след сменен затвор. В момента се обзаведох с D800 и хич не ми се ще да се повтаря историята. Иначе така ме успокоявате, но ... не съвсем, защото заради пътищата оня ден колега пукна кардан, а съм снимал и коли, катастрофирали в дупка, така че ...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: juslen   
Дата:   14-11-13 21:54

Е да де ама на седалката в раницата или дори в багажника и пак в раницата колко от тия вибрации достигат до апарата-минимално количество, има амортисьори, пък и раницата е подплатена добре. Едва ли може това да е причината за повредата.

Освен ако не е бил подпрян апарата директно на ламаринения под на каручката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: mmjm   
Дата:   14-11-13 22:07

Вози го в легенче с пясък. Пясъкът е един от най-добрите виброгасители[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: Rand   
Дата:   14-11-13 22:16

И като сме няколко фотографа в колата какво правим - слагаме раниците в скута на пътника на предната седалка? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: Digitalgab   
Дата:   14-11-13 22:25

Купувайте си скъпи раници тогава, те са направени да защитават добре.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: mravka_s_aparat   
Дата:   14-11-13 22:35

Абсурд...

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-11-13 00:09

На моето D300 също му се скъса нит на една от ламелите на затвора по време на фотосесия. Затворът беше на около 45 000 кадъра. 300лв ми струваше новият затвор преди няколко години.

Та - случва се.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: iidesign   
Дата:   15-11-13 11:35

Що си мисля, че като работи, затвора вибрира доста повече от колкото дори да подритваш апарата по калдаръм? Често ходим по офроуд и апарата е през цялото време в джипа. По тази логика аз трябва да сменям затвор всеки месец.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: simbon4o   
Дата:   15-11-13 11:55

Как караш ти бе мен, или караш лагерна количка или само през нивата. Това да ти се развали апарата от седене на седалката, колкото и да друга колата ще остане без джанти, картер и т.н. и пак няма как да се повреди камерата. Мойта си е на седалката с колан и не се друса чак толкос.

Отговори на това съобщение
 Re: българските пътища и фотоапаратите???
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 12:53

Категорично НЕ Е станало от возене на задната седалка, по каквито и да било пътища. Хората изминават по хиляди мили из Индия, Австралия, Южна Америка - не сте видели истински лоши пътища - а и без никакви пътища. Камерите се проектират и строят за издържливост: професионалните защото професионалистът ще ги носи в ужасни места и много ще снима, потребителските - защото масовият потребител не разбира и експлоатира безобразно. И издържат, 4 деветки след 99%...

Може да се предполага или по-сериосен удар извън колата (може да е останал незабелязан), или на устройството просто си му е "дошло времето" (изчерпан ресурс, умора на материала), или лош късмет да си в онези нищожни проценти с дефекти. Последната лотария няма как с всеки следващ апарат да я печелиш :)

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »