Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: photoforce   
Дата:   13-11-13 21:03

Тъй, като страницата е предимно осеяна със снимки, рекох, че може да бъде интересна - www.socbg.com - не знам де : )

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: kadar   
Дата:   14-11-13 00:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: pepi34   
Дата:   14-11-13 03:59

Интересното е, че всичко това вече е само в мечтите ни :). Всичко това е вече един сън, за който много от младите ще си мечтаят.За производителност и национален доход, както и спокойния живот от онези времена.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: attempt   
Дата:   14-11-13 08:25

pepi34, всичко това го има в КНДР. Спокойно можеш да емигрираш щом ти липсва [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   14-11-13 08:30

глупости! всичко това го има във всяка една нормална държава!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: attempt   
Дата:   14-11-13 08:41

Кое, пионерчета и Кореком ли? [smilie18]

П.П. А и не виждам от какво се оплаквате. В момента ни управляват същите тези от времето на снимките. Значи всичко би трябвало да е пак цветя и рози [smilie3]



Публикацията е редактирана (14-11-13 08:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   14-11-13 08:45

...За производителност и национален доход, както и спокойния живот от онези времена.

всеки "вижда" до там до където му стига акъла. ти му сочиш слънцето, той ти гледа пръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: attempt   
Дата:   14-11-13 08:51

serjy написа:

> ...За производителност и
> национален доход,

Даа, опашките за тоалетна хартия и няколкото фалита на държавата ще да са белег за тая производителност и национален доход

> както и спокойния живот

За теб живота може да е бил спокоен, но не и ако в досието ти пише (например) "Враг на народа" защото дядо ти (също например) е бил застъпник на БЗНС Никола Петков 1947 година и всички университети и излизане в чужбина са му отрязани за цял живот.


>всеки "вижда" до там до където му стига акъла

Тук вече съм напълно съгласен с теб

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-11-13 09:18

Една от снимките ми напомни за вица за стария партизанин и пионерчетата. Та значи той наобиколен от тях им разказва за бойните си спомените:

- Гледам напред - бре, ебало си мамата! Поглеждам наляво - ебало си мамата! Поглеждам надясно - ебало си мамата! Гледам назад - малей, и там си ебало мамата!
- Ебаси, каква памет! - чудят се пионерчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: chukov   
Дата:   14-11-13 09:30

На тези, които не са закачили от онова време, искам само да вметна, че всички храни, които ядяхме бяха натурални и имаха вкус [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-11-13 09:35

Закачихме от това време. И не!! Благодарим!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: chukov   
Дата:   14-11-13 09:37

И имаше производство
Всеки ден през града минаваше влакова композиция от по 50 вагона с електрокари, които заминаваха за Русия


Идеята не е да се връщаме в комунизма, а да извлечем доброто от онова време, но очевидно не можем. Много лесно се индоктринирахме в неолибералните идеи, с които ни промиха мозъка в последните години.

Но и това става само с наша помощ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   14-11-13 09:39

...мдааа, Чуков [smilie24]

...и любовта беше някак по-истинска, никой не мислеше за пари [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-11-13 09:39

Докато има подобни пасивно-агресивни носталгици всъщност никога няма да се откачим от "онова време", че и децата си завлякохме !![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-11-13 09:55

Мда, още по-интересно беше както при мене, ако майка ти като невръстно девойче покрай приятелчетата си е била бранник и легионер, а баща ти е бил ремсист...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: chukov   
Дата:   14-11-13 09:59

пасивно-агресивен носталгик ?

Хм, трудно мога да се побера в това определение
По-скоро отявлен реалист.
На тия години е редно човек да може да отсява доброто от всяко едно време. Но май се научихме да сме черно-бели.

Всичко старо е лошо ????
Много тъпо това


Но темата е толкова широка, че не ми се почва.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: georgioiv   
Дата:   14-11-13 10:24

Ако в миналото бяхме по-стари - никой нямаше да се спомня с умиление...:)
Аз закачих едни 17 години, ами какво - супер си беше... Като прасе в кочинка, хубаво ти е защото не си виждал по-хубаво...
Но тук идва и екзестенциалният въпрос - а нужно ли е да е по-хубаво?
Аз лично не знам кое е по-добре - да имаш трипластова тоалетна хартия или да се чувстваш идейно изпълнен с фалшив позитивизъм. Ей богу, не съм сигурен в коя държава искм да растат децата ми - в оная полуидиотска утопия или в тази полубандитска недоклатена реалност...
В едно съм сигурен, тогава бях по-спокоен за бъдещето си. Като хамстер в аквариум - кво ти остава - да си въртиш педалите, хапка, пийка и спане...




Представям си ако американския агент Горби ( горбачов :) ) не беше развалил седянката, какво би се случило...

Щях навярно да работя в ТЕЦ Варна, да живея в едностаен апартамент в някой от героичните квартали на Варна - Владиславово, Възраждане, Трошево, да снимам със Зенит 23 мП х 1.6 с Хелиос 40-5 АФ. Да почивам два пъти годищно в почивните станции на ТЕЦ-а, да марширувам на 24 Май, 9 Септемви и 1 Май и да ходя на екскурзия до Румъния, УНР, ГДР и СССР... В квартала щеше да има един гастроном, един магазин 501 стоки и всичко останало щяха да го носят моряците ... Щях да пиша от компютър Правец 128М и да карам ВАЗ 2898..:) Или булгарнисан или булгаргрейтвол...
А децата може би щяха да играят на двора на фунийки... Или пък да си чатят от планшет Велико Търново 23инча... кой знае... [smile]

Оф, да взема да поработя малко, че много се разфантазирах.. :)


П.С. Щях да забравя - първите десет години след казармата щях да прекарам по морето в компанията на чехкини, полякини, рускини и може би гедерейки... [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-11-13 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: BAT   
Дата:   14-11-13 10:35

Чиста подредена клетка, добре охраняема. Ежедневно трохици и водица.
Това беше. Като рибка в аквариум - котката няма да те изяде, но и не можеш да пуваш в океана.
Избирайте сами. За мене не е аквариума!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fotorafi   
Дата:   14-11-13 11:08

Колеги и приятели, като фотограф в рекламно-пропагандната агенция Централфото,по времето на "реалния" социализъм виждах и снимах много неща... Неща, които сега ронещите сълзи за миналото и хабер си нямат. Не знам какви храни консумирахме, но за Политбюро и ЦК зеленчуците и плодовете бяха специални без торове и хербициди от Сливо поле,Русенско и Враня. Ракията специална от Евксиноград. Месото от специалната ферма в Троянско.Хляб им се печеше в специални фурни. А след Чернобил ние нощем "светехме", а за тях храната идваше от Испания. Помня влаковете с електрокари.. Но в Япония веднага ги претопяваха за скрап, просто им беше по-изгодно. Вярно пътуваха и за СССР, но се връщаха с онези трошляци, Москвичи. За обикновенна Жигула съм чакал 14 години, след като предварително бях я платил. Спомням си и онези "кютуци" руските телевизори, Темп и Рекорд...71 кг. грозни, развалящи се на всеки 6 месеца.Шоколада на децата се купуваха с долари...
Единственото хубаво нещо беше, че работехме в държавни фирми, "крадяхме" работно време и бичехме частно като фотографи. Фотоапаратите "Практика" бяха лукс и аз съм пътувал до ГДР за обективи и аксесоари....
Не съжалявам и миг за онова минало
На който му е интересно, да ми дойде на гости. Мога да разказвам толкова смешни, жалки неща с часове[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: sprintgb   
Дата:   14-11-13 11:10

Времето тогава беше хубаво и някак приятно!
Тези които го отричат ,ами незнам как да ги определя, !!
То сега много хубаво, махнаха казармите,одобриха незнам си какви гнусотии които "Евросъюза" ни ги внася да се тъпчем с тях- Макдонадси и свякакви перверзии! НЕ БЛАГОДАРЯ!
Имаше си истински плодове, истинско месо!
И айде да не продължавам, ...................

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: georgioiv   
Дата:   14-11-13 11:16

Времето ти е било хубаво и някак приятно, защото си бил млад и пълен с оптимизъм..:)
За храната - прочети по-горе..:)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: sugargogo   
Дата:   14-11-13 11:26

Недейте се излагайте като кифладжии, на научен конгрес.Никога не може да се прави паралел между КНДР и НРБ.Тук никога не е имало таква стегнация и клетки...Това са глупости.Приказките са безсмислени.Ако се вслушва човек ще реши, че тогава едва ли не хората са умирали от страх от мизерия и от какви ли не беди.Разбираемо е, че тези, които сега са постигнали повече са против това време, но е глупаво да се говорят такива литературни измишльотини.Всяко време си има положителни и отрицателни среди.Аз например не мога да приема доводите, че сега в държавата нещата са много добре, защото има един огромен процент хора, за които няма и т.нар. "трохици и водица".Не трябва да се гледа всичко от ъгъла на човек, който живее в София и е на 1500 лева заплата, защото в провинцията нещата не стоят така, а когато хората идат в София, има недоволство отстрана на столичаните.Във форума има хора, които си купуват тела и обективи за по 4 цифрени суми.В това няма нищо лошо, но човек трябва да вижда по-далеч от носа си.България никога не е била бедна държава, защото тези милиарди, които се изкрадоха, са милиардите от унищожението на една икономика, продадена на безценица и затрита.
Така че, ако сега сте добре, радвайте се на благоденствието си и ако можете, помогнете на нуждаещ се.Рафи, ти си тежък случай, на промит мозък, но поради напредналата ти възраст е простено.Жалкото е, че такива като тебе, които са били най-големите слугжинажи на властта и не смеели да си помислят нещо по-различно от партийната воля, сега са най-големите критици.Тъжното е че такива хора са продажници и интересчии, без воля, да имат собствено мнение.Ако онова време някак се върне, за добро или лошо, вие първи ще извъртите гъза…Кеворкян също е пример, като теб, само че подплатен с властта, дадена му от медията…Да ме прощаваш, ама се замисли над написаното.
Поздрави на всички.Добрувайте, Благоденствайте и бъдете човеци.
Живи и здрави! Гошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: georgioiv   
Дата:   14-11-13 11:32

абе французите дали им е мъчно за 80-те госини... Ами британците, ами американците (ох тая визия от 1930 до 1960 в Америка - love it )
Зае*те носталгията, нея винаги ще я има - като първата любов, като спомените от казармата/раждането, като детството което няма да се върне и т.н. или по-точно - пофантазирайте си носталгично, но да се върнем в 21 век... И ако може сега нещо да променим, не да втщаме времето назад.. Не се карайте за глупости.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-11-13 11:39

Нещата ще си дойдат истински по-местата, като умре и последният човек,роден до 92-ра.Просто трябва да си изтече времето ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: georgioiv   
Дата:   14-11-13 11:46

Глупости Вежда... кво им е на нещата сега...:) Хората винаги ще носталгират, така са устроени. След пейсе години ще си спомнят с умиление за сегашното време със снимки.. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »