Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   23-10-13 22:56

Ма толкова са препредобрени и прешарпени портретите - чак в почти черните сенки има засилен от прешарпването шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-13 23:33

Джими обектива, който обсъждаме е за А7, ти би ли си купил обектива за хиляди левове 35 2.8 и да си го лепнеш на некса примерно? Относно антиките, има време ще има хора с торба с антики ще ги закачат на новите тела и ще ги сравнят с гръмко надписаните цайсове, та тогава ще видим преди или сега цайс значи нещо повече. За мен щом пише цайс на обектив на телефон, не може да ми искат толкова пари за обектив само защото на него пише цайс. На всички е ясно, че цайс от години не съществува и че косина е производителя който прави обективите... Или вече и обективите ще са като телата всяка година нов модел... [smilie5] новия ще е по-компактен или по-остър или с нов дизайн. Маркетинга много се бърка в тези неща вече, това е техника, не е нужно да ми се сменя фърмуеъра всяка седмица или фацата на едно и също тяло или обектив...

Силно се надявам пазара да накаже тези прояви и да поощри фирмите, които си вървят в добра посока. За мен в момента това е фуджи - страхотна система се заформя, няма излишни обективи, хората са наясно че са на кроп и правят най-силните обективи за кроп от всички системи, телата са премислени... много добре.

Никон имат силни и слаби моменти, но много ме накефи как намериха ниша за безмислената серия 1. Връщането на никонос - супер идея, говоря за AW1 модела.

Честно, ако не беше пусти пиикинг некса нямаше да го погледна [smilie5] и много ме е яд, че самсунг запецнаха нещо. Виновно е името и навика на хората да следват марката. Преди година две когато навлизаха безогледалките нексовете бяха безумно зле като система спрямо самсунг, но въпреки това самсунгите трудно се продаваха. Дано се окопитят конкурентите и да вкарат сони в пътя!

ПС което не значи че А7 е кофти тяло, на хартия и при тези цени силно впечатлява! Чакам да видя примери все още.



Публикацията е редактирана (23-10-13 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   23-10-13 23:43

Аз коментирам само картинката, като допълвам чрез светнати с кривите сенки, от кропове, точно от dyxum-а, за А7Р.

http://propho.net/downloads/ff/A7/dtqc.jpg




http://imageshack.com/a/img607/2593/dtqc.jpg




http://propho.net/downloads/ff/A7/k1h9.jpg




Нали не смяташ, че аз съм седнал да шарпя или рисувам контури по зеницата и на маникюра, да обезцветявам сенките и постеризирам тоналностите над очите.
Това са 1:1 старите никонски номера от времето на Д300 и Д3х.
Самите те се отказаха от тях, що сега Сони си го набутват, не знам.

А, да не забравя и за прибързването ми - оказа се, след поредните проби, че мнението ми е вярно, че NEX 6, в режим remote през приложението си, не може да пише RAW, а само и единствено JPG си пише в този режим.

А и не може да си управлява апарата, нито скороста, нито блендата.
Само гледаш картинката и си цъкаш бутонче за снимка.



Публикацията е редактирана (23-10-13 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 23:44

simbon4o,
Ясно е само едно - че аберациите не са ти никак ясни и търсиш под вола теле!

nevermess,
Аз знам какво съм написал, няма нужда да ме цитираш. Е и? Какво точно искаше да кажеш ти в отговор?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   23-10-13 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:04

Ти коментираш прибързаните ми изказвания, които в края на краищата се оказват верни.
Само ти цитирах един такъв случай с мен.

Фотографите вече докато не пипнат реален RAW, не вярват на маркетингови номера - то ясно се вижда по картинките отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-13 00:23

Ами Генчо,вземи си направи ъпдейт на приложението в некса и това в телефона ;).
Утре ще взема да направя едно клипче,как моя си записва в RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:25

И кво от това - то се видя и тогава.
За мен вече е ясно, че Сони иска да нахапе основно пазара на Никон с многото МП и без АА. И каквото друго дойде от останалите, добре дошло.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:31

Ами то е само на 2 седмици и вече иска нов ъпдейт?
Опа за какво говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:36

JIMMYSTOIKOV

Човека си снимам от над година с фул контрол (при Канон), без да ми плаче за ъпдейти. Демек, поне 100 ъпдейта на NEX-а ли трябваше да направя?

А fast_eyebrow, ко стана след ъпдейта, дали се появи нещо като скорост, бленда, ИСО, по менютата или пак е само едно бутонче за цък?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:40

Вярно JIMMYSTOIKOV [smilie24]

Няма нищо.
За контрол при снимането.

It's a Sony!

п.п. Много смешно е, да изтъкваш невежеството си при разчитане на таблица като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 00:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-13 00:44

Canon,
Сам си противоречиш! Изискваш RAW, за да изкажеш "компетентно" мнение за А7, пък си тръгнал да "изнасилваш" JPEG, за да докажеш ... обърканите си мисли!
А колкото до NEX 6 - той си снима в RAW с дистанционния контрол, но ти не можеш да го докараш ... неизвестно защо! Жоро, пусни му едно клипче - белким се научи как става!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:45

Да, за бирата е добра идея [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-13 00:52

Генчо,съвсем лаишки не си си прочел менюъла на арликейшъна.Слушай сега:стартирай приложенията и на телефона и на апарата.Ан тъй на.Сега намери бутона на сетингс на приложението в апарата (пише го в долния десен ъгъл на апарата).Ан тъй на.Сега избери опция jpeg+raw.Ан така на.Ся вече снимаш в роу с ремут контрола.Ся да почерпиш една бира и вече да си четеш менюълите.То поне при сони всичко си го пише,то да не е канон;)



Публикацията е редактирана (24-10-13 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-13 00:54

След ъпдейта си имам всичко дето си описал горе плюс тъч скрийн автофокус.НоЕдинствено няма bulb което е странно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-13 00:58

Ти приложенито си го открил преди две седмици,но то реално съществува от около година

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   24-10-13 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 01:11

fast_eyebrow
За бирата нямаш проблем. [beer]
А НЕКС-а, аз само го ползвам отскоро и по подразбиране дефолтно зададените на тялото параметри трябва да се изчитат и изпълняват от контролиращото и след това, може да се модифицират обратно към тялото (принципите на контролирането не съм ги измислил аз, има си и научни теории по въпроса).

JIMMYSTOIKOV

Наздраве, споко още има бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   24-10-13 01:14

ах тая гад холандска, верно ги намалил яко [smilie23]
"резултати" видиш ли [smilie18]
насекомите са къде по-достоверни... и ест не по-убави [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »