Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: bo6o   
Дата:   14-11-13 18:18

pepi34 - ОК, ама на мене идеята ми е, че това "добре", първо е било относително за кратко и относително добре, за определени хора, и нещата(икономика, земеделие и т.н.) са тръгнали да сдават багажа много преди края на режима.
За твоите страхове в момента, не е виновен изцяло сегашния режим, а самите ние - някак си не мога да повярвам, как цял един народ, включително и циганите, всички спазвали ред и дисциплина, и са "работели", и изведнъж - анархия, алчност и бандитизъм - сега аз издържам 6 мангала със заплатата си и нямам сила да ида да свалям правителството след работа, и дето викаш - страх те е да си извадиш фотото по сред бял ден... Това сме ние - позволяваме го като преди, и си го правим сами, един на друг!
От тези разсъждения, още преди години стигнах до извода, че за нашата сган, освен диктатура, друг режим няма да ни оправи. И тука идва другия момент - ако не съм аз диктатора, в такъв режим не бих живял [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: emo1   
Дата:   14-11-13 18:50

Забравихте музиката !


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: kapitancho   
Дата:   14-11-13 19:00

За преди и сега можем да кажем краткото "от трън та на глог".

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: mmjm   
Дата:   14-11-13 20:45

Точно за спорта си мноооого далеч от истината. Децата имаше къде да спортуват, имаше градинки, където да играят(повечето сега са паркинги). Ако искаш дори подготовката за "последния удар срещу капитализма" си беше доста добра физическа подготовка, каквато съвременните деца нямат, е поводът за нея е доста налудничав. Сега болшинството от децата са с наднормено тегло и спортуват най-вече пред клавиатурата. Съгласен съм с горби, комунизъм не е имало никъде по света, това е една химера.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: biser_todorov   
Дата:   15-11-13 13:01

И аз ще кажа своето лично мнение.
Когато се смениха режимите през 1989г. съм бил на 13г., в седми клас. Малко време съм "закачил" от дивия соц. реализъм, но моите наблюдения са следните:
Първо, един ден в училище една моя съученичка дойде с черна лента. Бяхме в четвърти клас, на 10г. (значи 1986г.). Питахме защо, тя каза "Защото убиха баща ми.". На въпроса "Кой?" и тя не знаеше. По-късно се разбра, че някой чул баща и да разказва политически вицове, и са го убили заради това. Тъпите структури на ДС, това не са хора а убийци. Този пример е показателен, че дори на малки деца се втълпяваха разни безумни пропаганди. Втори пример, безсмислените сини и червени връзки в училище. Най-много мразех да нося червена връзка (пионерче), ако нямаш такава - не те пускат да влезеш в училище. Мен лично са ме гонили от час, защото съм си свалил червената връзка, т.е. аз съм бил репресиран (при това тинейджър) от народната власт. Просто не виждах никакъв смисъл от подобна пропаганда, и дори по-малък още тогава усещах че това е нещо което ме задължават да направя, а аз не искам.
Съвсем друг пример е музиката, по това време почти всеки слушаше хард рок и по-тежки стилове. Естествено, аз исках да си пусна дълга коса, но народната власт каза че е забранено. И за това са ме гонили от училище.
И когато се случи смяната на режимите през 1989г., още на следващия ден целия клас избягахме от училище и отидохме на митинг в центъра на града.
Естествено това са случки, които аз съм преживял през дивия соц. реализъм в ранна детска възраст, съответно примерите са пречупени през мисленето на един 13-14 годишен тинейджър тогава.
Не се интересувам от политика, но тези примери са се запечатали в детското ми съзнание.
Няма как да се превъзнасям по "онова време"....


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   15-11-13 13:12

това са пъъълни глупости [smilie23]
закачил съм повечко от теб от тогавашния строй. айде вече престанете с измислиците цитирани като някакви факти! имах учител по химия, много мразеше комунизма и често в клас като ни беше страх да не ни изпитва го бъзвахме на тая тема.. до края на часа слушахме каквили не неща, доста обективни критики, не вицове, против комунизма.... еее тоя човек и до ден днешен е жив и здрав дори наскоро се видяхме... та и той казва: какво искахме какво получихме!!!

никой не тъгува по комунизма! тогава обаче имаше ДЪРЖАВА! сега държава няма! тъгуваме по държавата, не по комунизма!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: biser_todorov   
Дата:   15-11-13 13:21

Serjy, това не са измислици, а реални неща които са ми се случили тогава. Действително ДС убиваше тогава, този случай с моята съученичка не е измислица.
Не знам как тогава са обяснили на едно дете, защо баща му е бил убит... и това е само един пример. Колко ли много подобни има?
Имаше много големи репресии срещу обикновените хора. Макар и малък тогава, съм чувал от възрастните хора за тези неща. От къде идва израза "не е за по телефон"?


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   15-11-13 13:29

след 80 та вече нямаше никакъв комунизъм или поне никакви репресии. това е истината! ходил съм с касетофон на рамо с усилена музика на аксепт, на диси, никой нищо не ми е направил. имаше униформи в училищата, нобяха строги само по празниците. аз на една манифестация не съм отишъл ей така напук... и нищо! всички си разправяха масово вицове за бай ти тошо... глупости пишете без да мислите....

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-11-13 13:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: serjy   
Дата:   15-11-13 13:39

виждам много слепци, много фашисти и много комунисти от тези, които не престават да вият, че комунизма им е виновен!

преди ' 89 имаше държава, сега няма! тъгувам за изгубената България и изход не виждам...не е държава това, дето младите мъже не са се клели за нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: iidesign   
Дата:   15-11-13 14:03

Не знам, ама ако се огледаме наоколо и сравним сегашната гледка с тази от т.н. социализъм, ще видим колко сме се върнали назад във всяко едно отношение: срината промишленост до основи - не говоря за инвеститорите от запад, които ни хвърлят трохи за да работим като волове (точно в такава фирма работя), а става въпрос за силно развитото машиностроене (работил съм в тази област и съм пътувал из цялата страна - всичко това вече не съществува), текстилната промишленост - сега е в ръцете на западните работодатели, които пускат по някой лев на работниците си, колкото да не умрат от глад, хранително вкусовата (тогава се правиха истински продукти), електрониката (силно развита за онова време), селското стопанство и т.н. и т.н. Друга област е образованието, само се огледайте колко са грамотни децата ни и какви познания имат. Бюрокрацията сега е с пъти по-голяма от тогава - една камара лежачи из здравни каси, осигурителни институти, общини, а бе да не ви се налага да се сблъсквате с тях. Тогава много ходех по нашите планини, но такава мизерия като сега не съм срещал, имам чувството, че всеки си хвърля боклука където му падне. За престъпността и за спокойствието няма да говорим, за "супер шофьорите" по пътищата също.
Сега имаме малко повече свобода (за някои криво разбрана, мислейки че могат да си правят каквото искат), достъп до всякакви стоки (стига да имаме пари да си ги купим) и право на глас (който никой не чува).



Публикацията е редактирана (15-11-13 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: ellisaveta   
Дата:   15-11-13 14:34

За да ви разчувствам още повече, прилагам следната фотография, снимана на филм с Киев6С, нейде из Ямбол:



http://img59.imageshack.us/img59/9370/si6d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: vladihg   
Дата:   15-11-13 15:38

Автор: serjy
Дата: 15-11-13 13:29

след 80 та вече нямаше никакъв комунизъм или поне никакви репресии. това е истината!
.................................................................................................

Многото убийства бяха по време на "възродителния процес" точно 80те. Тогава си спомням, че ЖП гарата в Пловдив беше с изпочупени стъкла след взрив и имаше милиционери, които ни караха да заобикаляме отдалеч... Но всичко тогава беше покрито с медийно мълчание, години по-късно се разбра, че е имало една малка война в България с убити и между милиционерите и управляващите, не само измежду българските турци, май и до днес не е съвсем ясен точния брой на жертвите...

А що се отнася до ограниченията към учениците - във филма "Вчера" нещата са показани едно към едно...



Публикацията е редактирана (15-11-13 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: pepi34   
Дата:   15-11-13 16:38

Ама имаше държава!

Не оправдавам възродителния процес, или по-точно осъждам методите му. Но само за справка може да проверите как и с какви методи е асимилирано компактното БГ население в Тракия, в териториите намиращи се в момента в Турция и Гърция, както и Българите в Македония и Сърбия, а даже и в Румъния. Така, че това е било много малко в сравнение със това , което се е случило на Българите в Турция и Гърция. Също така за сравнение може да се провери колко Българи и изобщо християни са населявали османската империя през 1878г и колко са останали до днес, както и каква точно е съдбата на липсващите :)
А въпросните онеправдани от възродителния процес си увеличават числеността през последните 100г. и то главоломно, нищо че били репресирани или избивани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: chukov   
Дата:   15-11-13 17:15

Пепи защо се хабиш?

За тия 20 години пропагандата успешно си свърши работата.
Мозъците са промити повече, отколкото по онова време.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: imartin   
Дата:   15-11-13 18:02

Един умен човек казваше: "До 10-ти ноември строяхме светлото бъдеще, а сега живеем в него.."


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: mmjm   
Дата:   15-11-13 18:08

biser_todorov, аз също бях ученик 80-те години, е малко по-голям от теб. Това което пишеш е с доста украсено. Баща ми също беше убит, но не от комунистите, а от пиян шофьор, е разказвал е вицове, слушал е вицове, но това не беше причина за смъртта му 1975г доста по-рано от бащата на съученичката ти, по време с доста по-силни репресии. Убийства при катастрофи и пиянски свади имаше и тогава, има и сега, те в никакъв случай не могат да се нарекат политически.
И аз като Серджи съм слушал диси, флойд, с касетофон на рамо в парка, след средата на 80-те ходих с дълга коса и никой не ме е закачал(гледаха ме накриво заради косата, но нищо повече) войнстващият комунизъм си беше отишъл. Какво породи възродителния процес си отговорете сами(аз помня 2 атентата)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: mmjm   
Дата:   15-11-13 18:10

розов октопод



Публикацията е редактирана (15-11-13 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен сайт със снимки от времето на социализма
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-11-13 18:52

Ами ето, чета тука "съображенията на некои другари" и отново се убеждавам, че сме прост народ!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »