Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: djfroggy   
Дата:   12-11-13 13:15

Днес изпратих по Еконт до Пловдив нещо, което тежеше 400гр,/малък обектив за безогледалка/. Обади ми се възмутен получателят - Еконт поискали 18лв!
Вярно,че има и наложен платеж, но миналата година за подобна пратка до 1кг. с наложен около 400лв. се плащаше не повече от 8-9лв!
Друг случай- аз си поръчвам обектив на стойност 1850лв. и тегло към 2кг. от Бургас и ме изжулиха 70лв. Смятам,че русенската компания се е позабравила. Време е да се търсят алтернативни доставчици.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: iasen2   
Дата:   12-11-13 13:18

зависи как си го пратил .
Политиката на Еконт е съвсем друга .
Лично на мен пратките ми излизат към 4лв . всеки ден съм там .

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: BlackSnoopy   
Дата:   12-11-13 13:20

До адрес или до офис

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: djfroggy   
Дата:   12-11-13 13:20

Пратено е с наложен палтеж, като куриерска услуга колет, с обявена стойност. Все пак е обектив.
Изпратен е от офис до офис.



Публикацията е редактирана (12-11-13 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: iasen2   
Дата:   12-11-13 13:23

комисионната за наложен платеж е около 2% че и повече на Еконт .
Пускайте си парите по друг начин .
ползвайте формата на продавалник за писане на товарителници
там има отстъпка 20%



Публикацията е редактирана (12-11-13 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: chukov   
Дата:   12-11-13 13:31

2,4% върху наложения платеж
останалото е таксата за доставката

Не е възможно миналата година да са ти взели 8-9 лева за 400 лева наложен

този процент съществува отдавна
Просто ти не си обърнал внимание

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: Нели   
Дата:   12-11-13 13:38

2,4%, но ми обясниха, че с някакви други такси (не уточниха какви) наложеният платеж става реално 2.5%.
Така за апарата, който пратих, платих 9лв за доставка и 9,75лв наложен платеж на 390лв. (това е цена без застраховка) Общо 19лв. Цените преди наистина не бяха такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: realnoncho   
Дата:   12-11-13 13:56

Цените са такива откакто ползвам еконт, би трябвало да сте проверили като изпращате.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: shadowhand   
Дата:   12-11-13 14:31

Цените преди определено не бяха такива, но под "преди" визирам 4-6 години назад, когато таксата върху наложения беше по-малка, както и тарифирането на кг.

Еконт са удобни, защото ходят навсякъде, но определено са прескъпи. Отделно, че и офисите им са винаги препълнени и чакам по опашки, което малко ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-11-13 14:38

Преди 20 дена макс ми взеха 8 лева от София до Пловдив,обектив на стойност 150 кинта.Услугата беше от офис до офис.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: Sokola   
Дата:   12-11-13 14:47

[smilie3] На сайта имат тарифен калкулатор,попълваш дестинация,тип на пратката,тегло, допълнителни услуги и накрая "изчисли цена".
Наложения платеж е 2.4%,а застраховката....около 0.24лв.на 100 лв. ако не се лъжа

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-13 15:26

djfroggy , Пращай с пощите, по-евтино е. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: pstoev   
Дата:   12-11-13 15:30

Такива са си цените, като сложиш наложен, преглед, застраховка и транспорт и си идва точно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: exobexo   
Дата:   12-11-13 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: icikonti   
Дата:   12-11-13 15:32

Скъпчии.....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: 255111   
Дата:   12-11-13 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: icikonti   
Дата:   12-11-13 15:39

255111 -111552

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: dimitar3   
Дата:   12-11-13 16:15

Наскоро пращах 1 обектив с наложен платеж 580лв и от еконт ми поискаха 22лв, като до преди година мисля че подобно нещо струваше 13-15. Отидох в Интерлогистика(Фотопавилион ги ползват) и за същото нещо ми излезна около 10лв по-малко със застраховка със всичко и така се отказах от Еконт. А преди много пъти съм ги ползвал включително до преди няколко месеца ама явно са дигнали цените и прекаляват.



Публикацията е редактирана (12-11-13 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: pachok   
Дата:   12-11-13 17:24

Скъпичко е с тия проценти. И аз останах недоволен като ми взеха 40-тина лева за 1 кило пратка на стойност 1300лв. Нереално високо е, с рейса да бях отишъл да си я взема пак толкова щях да платя, а те на един курс прекарват няколко стотин подобни, дребни като обем пратки.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: Нели   
Дата:   12-11-13 18:18

Ако трябва да пратиш 5D MkIII за 6000 ще ти вземат 150лв само за наложения платеж...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: marrio31   
Дата:   12-11-13 18:23

много е скъпо с еконт...ма това е положението,удобно е,от Китай ми идва с безплатен транспорт джаджа за 10$ тука до Русе с еконт 8лв за 100гр,от Англия до офис в София на Габко е 2,20лв на кг,наложиха се на пазара и си смучат

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: pl3omax   
Дата:   12-11-13 18:31

Изпратих една папка с един документ от Варна до София /без преглед, наложен платеж, застраховки или каквото и да е друго/ - 4,73лв. Вижда ми се много, и също смятам, че цените са се повишили значително, преди 4-5 години когато започнах да използвам услугите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: xfs   
Дата:   12-11-13 18:31

И се налага да ходиш три пъти за да си получиш наложения платеж, защото нямали пари в касата.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: N.Enev   
Дата:   12-11-13 18:37

Лесно е. Еконт съм го отсвирил отдавна.
http://kurieri.start.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: Esper   
Дата:   12-11-13 19:47

Дам, паричен трансфер на пари през Еконт или куриер по принцип изобщо не е изгодно и винаги трябва да се избягва.
Естествено, когато има възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: victory13   
Дата:   12-11-13 22:28

Имам лятна тема с премеждия с Еконт.
Направиха много и недопустими работи, но се извиниха за всичко накрая.
Аз разбрах по трудния начин как кашон с тегло 1кг и размери 30х30х40см всъщност тежи 6,5кг [smilie18]
Не бих ползвал услугите им отново по подобен повод [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-11-13 23:21

Първо питаш в офиса на куриера,

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: CaracolStudio   
Дата:   12-11-13 23:48

Не мога да разбера какво мрънкате ,че е скъпо .Хубаво и евтино няма на мен за 5Д МК2 ми взеха близо 70 кинта да ми го докарат от СФ до Бургас такса за наложения и куриерската услуга.Ако не ми отърва отивам аз губя си едни 100 лева пътни минимум и един ден .Ползвам и Спиди цените са почти еднакви ако е куриер то това са само СПиди и Еконт.Всички останали са под всякаква критика ,скоро исках да мина тънко и ползвах транспрес и даже не си взех пратката защото не работили в Събота :)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-11-13 23:51

CaracolStudio колко ти е бил наложения платеж?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: dimitar3   
Дата:   12-11-13 23:57

Абе не е точно да са под всякаква критика. Аз избрах Интерлогистика защото големите ги ползват(Фотопавилион и като си взимах лаптопа Тошиба) и нямаше как някои от "големите" да се излагат. И 4-5 пратки няма никакви проблеми вече.



Публикацията е редактирана (12-11-13 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-11-13 00:03


Интерлогистика [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: aldygreen   
Дата:   13-11-13 00:26

djfroggy написа:

> Днес изпратих по Еконт до Пловдив
> нещо, което тежеше 400гр,/малък
> обектив за безогледалка/. Обади ми
> се възмутен получателят - Еконт
> поискали 18лв!

Та те, ЕКОНТ демек, са поискали сумата, която е била написана и на документа при изпращането. Ако е така, какво чудо е станало? ЧЕТИ ТОВА, КОЕТО ПОДПИСВАШ. Можеш ли да не знаеш съдържанието на документа, който остава у тебе? Въобще да не си го прочел, да не говорим за проверка?
Но ако са "поискали" друга сума, тогава има основание за скандал.
По тарифния калкулатор на ЕКОНТ за пакет 1кг., 400лв. обявена стойност и 400лв. наложен платеж, доставка от офис до офис излезе сумата 16.20лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-11-13 00:30

Ако сте се подлъгали по тарифния калкулатор на ЕКОНТ, може с много разочарование да се заредите. Ако попаднете на неадекватни служители - също.
Трябваше да получавам нещо с куриер. Въпросното тежеше 8кг, с диаметър 80см и височина метър.
Спиди ми взеха 10.36лв, в еконт като ми го сметнаха по техния калкулатор, тежеше около 100кг и трябваше да платя 1 торба пари[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-11-13 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-11-13 01:11

metodiev_martin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-11-13 02:37

Всичко се прецака при Еконт-а, още като въведоха "такса гориво". Лятото пък орязаха икономичната си куриерска тарифа, така наречената "Пощенска пратка" от и до офис на Еконт. Сега същата услуга се предлага под същото име, но на практика излиза двойно. Ползвам 20% отстъпка винаги от сайта на продавалник, за да спестявам на някой купувач излишни разходи...но определено ЕКОНТ не са това, което бяха!
Миналата седмица за капак ме прибиха. Пращам един малък пакет със съдържание около 900-950гр., подхотвил съм си товарителница, няма наложен платеж, застраховки и др. и всичко излиза 3,33лв - до тук добре ;)
На другия ден пращам до същото място, само, че документ - направление от личния лекар, представляващо половин лист А4 формат, като въобще не очаквам да платя повече от пакета тежащ килограм, да, да ама БАААМ - 4,68лв [smilie10]
Нямах време да търся други куриери, не далеч са ми и Български Пощи, сигурно щеше да ми излезе стотинки с марката, плика и печата [smilie3]

На работа пък ползват Спиди, но имат някакви преференциални условия, а тук от темата чувам добри отзиви за Интерлогистика. Няма да е зле да сменя и аз доставчика, че тяхното вече става нагло... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: dimitar3   
Дата:   13-11-13 03:16

Спиди също са добри, но Интерлогистика излиза по-евтино според мен за същото качество. От врата до врата, наложен платеж 450лв, със застраховка - 12лв платих мисля, еконт искаха 19. 7лв не са малко, а колкото по-голяма е сумата на наложения платеж толкова повече се увеличава разликата.

Ползвал съм много пъти Еконт преди, ама се оляха с цените и с премахването на пощенската пратка където пращах малки неща за 3лв. Най-тъпото е като си продавах телефона отивам нали след 2 дена да си взема парите от офиса, ами господине нямаме пари в касата.. айде бе това мой проблем ли трябва да е ? Елате утре от 1 до 2 ли какво ми казаха, значи и час да им гоня и ме бавят.



Публикацията е редактирана (13-11-13 03:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-11-13 03:40

Защо не ползваме услугите на Български Пощи, цените са им на половина. Обслужването също е на ниво, малко тромаво, но все пак в това е романтиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: imitev   
Дата:   13-11-13 06:57

Спиди са малоумници.

Проверено много пъти.

Спиди - само в краен случай!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: rb67   
Дата:   13-11-13 11:55

Еконт са алчни некадърници, чиято наглост ескалира от ден на ден.

Ако трябва да се обоснова, ще го направя.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: niki777   
Дата:   13-11-13 11:58

абе, бсп-то да не са направили еконта задължителен [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: rb67   
Дата:   13-11-13 12:15

"абе, бсп-то да не са направили еконта задължителен"

- ъхъ, като натика "Български пощи" в ъгъла в нокаут.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-11-13 14:39

Да - пооливат се Еконт напоследък и е резонно да ги избягва човек. Имат обаче много офиси навсякъде, и с това печелеха за доставки на по ниски цени и удобството от офис до офис в големите градове или на разни позабутани места. Ама напоследък нещо орязаха ниските цени. А иначе тези офиси искат поддръжка (кинти), макар че част не са техни, а са на други фирми на които продават лиценз да ги представляват, в разни по-забутани дестинации... където обаче възникват проблеми с облсужването.

А ако твърдо сте решили да ползвате еконт по някаква необяснима за мен причина за изпращане на пратки с наложен платеж - имаше една опция (хитрост), която улеснява както вашия така и живота на получателя плащаш комисионата. Отивате в еконт и сключвате договор да си получавате сумите по платежа по ваша банкова сметка, а не в брой в техния офис или на адрес (ако изпращате от ваш адрес с куриер). С това печелите както вие - пестите си време и занимавки от сорта на "нямаме пари в касата", така и получателя, защото когато получавате сумата по банка - процента на еконт за наложения платеж е на половина - тоест само 1,2%. Друго удобство е, че можете да изпращате пратки от различни градове и офиси и после да не се занимавате да мислите къде и как ще си получите платежа, който може и да се забави ако купувача се мотка - а вие често пътувате примерно, простпо парите сами ви идват в сметката. Аз съм си го направил този договор и съм го ползвал и бях доволен, макар и да е било последно преди повече от 2 години.... надявам се да не са отменили тази опция вече.
На някой ако му се занимава да им разцка сайта - може би ще я открие.
Ако не - питайте направо в офис щом ви е мерак да ходите в Еконт.



Публикацията е редактирана (13-11-13 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: myphotos   
Дата:   13-11-13 16:18

На мен доста често ми се случва да работя с Еконт и до сега не съм имала проблеми. Зависи как пращаш пратката. Да преди цените бяха други но от 3 г не са променяни [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: Sokola   
Дата:   13-11-13 16:26

Преди години и в Еконт наложения платеж беше 1.2%, но сега......

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: itilien   
Дата:   13-11-13 16:31

Абе преди месеци имах един случай с много неориентиран еконтаджия. Някакъв нов, не можа даже да ми вземе пратката, че после идва друг. Освен това идват без никакви обозначителни средства, нито облекло, нито баджове, не ти дават касова бележка, вземат ти пратката ей така без да лепнат на нея нищо... само можеш да разчиташ, че тоя няма да я завлече на някъде. От тогава съм се зарекъл да не ги ползвам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: aldygreen   
Дата:   13-11-13 20:08

itilien написа:

> Абе преди месеци имах един случай
> с много неориентиран еконтаджия.
> Някакъв нов, не можа даже да ми
> вземе пратката, че после идва друг.
> Освен това идват без никакви
> обозначителни средства, нито
> облекло, нито баджове, не ти дават
> касова бележка, вземат ти пратката
> ей така без да лепнат на нея нищо...
> само можеш да разчиташ, че тоя няма
> да я завлече на някъде. От тогава
> съм се зарекъл да не ги ползвам
> повече.

Ами викал си ги вкъщи или в офиса. Тогава ще ти изпраскат и транспорт за посещението и ще смятат нафтата колко струва. Пишат товарителниците на ръка и често бъркат. Контролът над работата им е много по-слаб. Избягвай го този начин, освен ако не се налага в краен случай.

А впечатленията ми от Интерлогистика са "страхотни". Една пратка от Англия я разхождаха почти седмица наляво и надясно из България (проследено с Tracking Number), а аз си скубех косите дали накрая ще ме уцелят. И това защото изпращачът го пратил с Royal Mail Signed-For. С най-обикновена поща, пак от Англия, една джаджа ми дойде на третия ден вкъщи.



Публикацията е редактирана (13-11-13 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: da.fo   
Дата:   13-11-13 20:38

Наистина Еконт са по скъпата куриерска услуга. Един съфорумец(От Рено) искаше да му продам 2 седалки и да проверя колко ще му излезе в Български пощи 17/18 лева а в Еконт 25/26 лева за абсолютно едни и същи условия. Май името им работи сега за тях [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: cucicuc   
Дата:   14-11-13 12:13

................................
Автор: imitev
Дата: 13-11-13 06:57

Спиди са малоумници.

Проверено много пъти.

Спиди - само в краен случай!


....................................

Интересно ми е защо ?
Ако може да се обосновеш, че ще ги ползвам скоро .
Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-11-13 13:35

А на мен ми е интересна тази опция, която BirdOfPray спомена:
А ако твърдо сте решили да ползвате еконт по някаква необяснима за мен причина за изпращане на пратки с наложен платеж - имаше една опция (хитрост), която улеснява както вашия така и живота на получателя плащаш комисионата. Отивате в еконт и сключвате договор да си получавате сумите по платежа по ваша банкова сметка, а не в брой в техния офис или на адрес (ако изпращате от ваш адрес с куриер). С това печелите както вие - пестите си време и занимавки от сорта на "нямаме пари в касата", така и получателя, защото когато получавате сумата по банка - процента на еконт за наложения платеж е на половина - тоест само 1,2%.

Aко някой знае актуални подробности, моля да сподели! Аз също възнамерявам да проуча въпроса при следващо използване на услугите от Еконт.



Публикацията е редактирана (14-11-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: imitev   
Дата:   14-11-13 16:10

Спиди са малоумници.

Проверено много пъти.

Спиди - само в краен случай!


....................................

Интересно ми е защо ?
Ако може да се обосновеш, че ще ги ползвам скоро .
Благодаря.

___________________________

Не ми се обяснява, едва ли ще имате проблеми с тях за обикновените пратки...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: nemchev   
Дата:   14-11-13 17:42

Искате пример за Спиди?? ОК. Поръчваме си материали разни /печатни/ бая кила. Фирмата дето ги праща работи със Спиди. ОК. Обаждаме се в Спиди и питаме дали има шанс да си получим нещата много експресно /до 9 сутринта/ Няма проблем...струва незнам си колко. ОК. не питаме за цена а за експерсна доставка. Стана 9 и няма никой. Звъним и се почва едно велико издирване. Оказа се, че техния човек си направил план от къде да си минава и не го бърка нищо, кое какво и защо е така. Наложи се да го издиря в града и след разправия да си взема нещата. После пак оплаквания и незнам си кво и от тяхна страна нищо. Гледам го същи пич си разкарва оше стоки и се ебава с хората. Айде у лево Спиди

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: cvetomir   
Дата:   04-12-13 22:10

Абсолютно съгласен с горното мнение за "Спиди". Преди време бях пратил един обектив до друг град в четвъртък, а в петък човека го взел. Трябваше още в събота да ми дадат парите, но те не искат. После трябваше в понеделник да ги дадат и пак не искат, като казват, че в момента нямали и да чакам вторник. Обадих се на някакъв телефон в сайта им и съм улучил някакъв шеф. В 19 часа вечерта ми звънят да си взема парите.
"Еконт" също станаха много скъпи. За 1200 лева наложен платеж и пратка 1 кг. искаха 40 лева от офис до офис, а "Лео експрес" ми взеха 20 и свършиха същата работа.
Моя коментар е, че типично по български като станат известни и престават да се стараят в работата. Чакат името им да работи за тях. Логично, че доста хора се отказаха от услугите им. Но едва ли това ги бърка - идват други хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: baraba   
Дата:   05-12-13 03:21

а защо не ползвате рапидо? има я в големите градове...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: mamata   
Дата:   05-12-13 08:22

Подкрепям - на "Спиди" не може да се разчита от гледна точка на постоянство. Веднъ добре, друг път зле. Ама, много зле. Лоша организация.
"Еконт" наистина вдигнаха цените, макар основните и такси да стоят същите на табло. Появиха се разни други, които оскъпяват пратките с около 30до 50% - мое лично наблюдение. Организацията обаче е на нниво - рядко ми се е случвало някоя пратка да се замотяе между офисите в града, но до половин час максимум с отделна кола ми я носят.
Изводите ми - за по-непретенциозни и дребни неща, ползвам всички други куриери, но не и "Еконт". Независимо дали цената е близка до тяхната.
За нещата, които искам да съм сигурен, че ще са на място в уречения час, ща, не ща ползвам "Еконт".
Факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: dimitar3   
Дата:   05-12-13 17:37

написа:

> Подкрепям - на "Спиди" не може да се
> разчита от гледна точка на
> постоянство. Веднъ добре, друг път
> зле. Ама, много зле. Лоша
> организация.
> "Еконт" наистина вдигнаха цените,
> макар основните и такси да стоят
> същите на табло. Появиха се разни
> други, които оскъпяват пратките с
> около 30до 50% - мое лично наблюдение.
> Организацията обаче е на нниво -
> рядко ми се е случвало някоя
> пратка да се замотяе между офисите
> в града, но до половин час максимум
> с отделна кола ми я носят.
> Изводите ми - за по-непретенциозни
> и дребни неща, ползвам всички
> други куриери, но не и "Еконт".
> Независимо дали цената е близка до
> тяхната.
> За нещата, които искам да съм
> сигурен, че ще са на място в
> уречения час, ща, не ща ползвам
> "Еконт".
> Факти.

3 пъти съм поръчвал неща до офис във Велико Търново(там са 2) 2 пъти объркаха офиса и имаше разправии. Обаждам се в офиса и им казвам така и така сбъркали сте офиса, ама господине не можем да я преместим не ни е такава политиката, е мой проблем ли е че сте сбъркали офиса, въобще не ме интересува каква ви е политиката. Наложи се да звъня до София и да се разправям и с тях и накрая я местеха но на следващия ден и така се губеше време. 1ния офис ми е много близко другия много далече, а тогава нямах кола. Пробваха се да казват че подателя е сбъркал адреса при което аз им казвах че съм 100% сигурен че не е и съм готов да им платя 2но стойността на пратката ако е така, обаче ако те бъркат да ми е безпплатна, при което се отказваха от това си твърдение.

Но в Хасково не са бъркали офиса никога.



Публикацията е редактирана (05-12-13 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт-много високи цени!
Автор: b0bb0   
Дата:   05-12-13 21:16

Споменати са и "Рапидо" - реших да ги ползвам веднъж, понеже са ми на близо - е, пратката я доставиха, но 4 (четири) пъти ми грешиха фактурата за едно и също нещо, и им трябваха три седмици да ми напишат вярна :(

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »