Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вносител на Сигма
Автор: ivjordan   
Дата:   12-11-13 01:05

Абе, аджеба, кой внася Сигмите в България?
Търсих днеска в нета и нищо не намерих, а от друга страна, асортимента на двамата магазини е различен и почнах да се чудя, къде е ключа за бараката...
Пък и сервиза как е?
П.П. С прости думи, искам да си купя един обектив, но в единия магазин е "по поръчка", а в другия изобщо го няма. Същевременно, в цивилизования свят е бая по-евтин, но ако го взема от там, каква ми е гаранцията...
С думи прости, как стоят нещата с покупка на Сигма, ще съм благодарен на мнения он "потърпевши".

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Canon   
Дата:   12-11-13 01:13

Търси форумеца SD

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-11-13 04:44

Фирмата е „Интер Дата Системи” ООД. Фирмата се явява официален вносител на обективите Sigma за България. Представител на фирмата (в качеството на дистрибутор и сервиз на Сигма за България) е Светослав Драгиев
Oт 10 октомври 2011 година фотоотдела на Мултимедийна Работилница вече не е част от нея и отново работи в екипа на ИДС ООД – официален вносител на Lowepro, Sigma, Tetenal, DNP и други фотографски продукти.
За горните продукти и всички предлагани от тях услуги можете да ги потърсите на стационарен телефон 02 818 60 43, е-мейл – s.dragiev@ids.bg, на мобилен телефон 0888 307 515 – Светослав Драгиев (мениджър фотопродукти), или в офиса на Интер Дата Системи ООД на адрес – София 1618, ул. "Ангелов Връх" №8, където се и намира и сервизът на Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-13 07:47

С едно наум за сервиза на сигма, че три пъти пращах един обектив за дребна повреда - така и не успяха да го направят, след като първия път - те го развалиха...
Аз си взех скоро Сигма от ebay, за 700$ когато тук е 1800 лв. За разликата от парите можеш да си купиш фотоапарат... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: ivjordan   
Дата:   12-11-13 09:28

Тези ми попаднаха из нета, но информацията беше много стара, та затова попитах.
Май и аз ще се ориентирам към чужди магазини, че тук очевидно е драма, както с наличностите, така и с цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: sd   
Дата:   12-11-13 09:33

ТУК



Публикацията е редактирана (12-11-13 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: ZED   
Дата:   12-11-13 18:50

МММММ дааа, със сервиза трябва да се внимава. Дадох един обектив да му оправят блендата и ми го върнаха с насипна бленда /без майтап/![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: _koko_   
Дата:   12-11-13 19:00

И аз съм си харесал 17-50, но при цена близо 1600 лева, нема да стане. В нормалните държави обектива струва около 800 лева.


Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: simon4o_bg   
Дата:   12-11-13 19:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: realnoncho   
Дата:   12-11-13 19:25

Да си купиш обектив за 2к от китайски сайт не е лоша идея [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-11-13 19:32

Аз искам да попитам защо има толкова малко обективи на Сигма на този сайт: Sigma


Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: красис   
Дата:   12-11-13 19:39

Автор: simon4o_bg
Дата: 12-11-13 19:24

Поредните Лакомии. Абе хора пазарувайте от и-бей и от китайските сайтове, стига вече с тези печалбари сте им пълнили гушите..[smilie24]
Точно така съгласен съм [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: simon4o_bg   
Дата:   13-11-13 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: ZENON   
Дата:   13-11-13 15:13

Като стана дума за печелбари - същите се лишиха от едни 456.00 (приблизително) левчета, заминали за amazon.uk. Стъклото тука струва 599.00 кинта.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Giorgio.K   
Дата:   13-11-13 16:24

Мен не ми се ще да ги наричам печалбари и лакомии тези фирми, щото явно се мъчат да правят некъв бизнес на нашия измъчен пазар и ако затворят кепенците няма да има един реален магазин за фототехника в България където да видим и пипнем нещо дето ни интересува, НО ... разликите в цените понякога са толкова големи, че човек е трудно да бъде "патриот" и да купува оттук. Примерно през последните 2 години съм купил 3 нови обектива Сигма от Амазон и Ибей като общата разлика в цената на трите е около 1100 лв.... не че не съм искал да ги купя оттук, но или ги няма и не се знае кога ще се появят или като дойдат цената е отчайваща спрямо онлайн пазара ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Rand   
Дата:   13-11-13 17:02

Онлайн магазинът ако продава 100 бройки годишно, а родният 10, и то поддържайки мрежа от магазини, наистина става трудна конкуренцията, а разликите в цените непосилни.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: MarinY   
Дата:   13-11-13 17:11

Това с магазините си е проблем. Дори в Хюстън двете големи вериги за фототехника затвориха и останаха само две местни фирми, които приемат и продават и техника втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: ivjordan   
Дата:   13-11-13 17:13

Това за бройките принципно е вярно, пазарът ни е малък и е неизбежно, но има случаи, когато цените са х2 и то не спрямо онлайн магазин, който пести от търговски площи и персонал, а такъв, който също поддържа търговски обекти в чужбина.
17-50/2,8 в България е 1550 кинта, а в Германия - 820 лева, приравнено. Реално, за този обектив си заслужава да отидеш на екскурзия до там и пак ще ти излезе по-евтино.
Да ставаше въпрос за 100-150 лева, с мед да ги намажеш, но тук говорим за над 700 кинта.

П.П. Цената в Германия е от магазин с търговска мрежа. Иначе, в ибей.де има и по-добри оферти за незабавно закупуване.



Публикацията е редактирана (13-11-13 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-11-13 17:16

[smilie23] x [smilie23]



Публикацията е редактирана (13-11-13 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: w3q_y2y   
Дата:   13-11-13 19:33

Като гледам мненията тук, сериозно се замислям дали си струва да занеса да ми видят Sigma-та за странния звук (не е нещо кой знае какво), който издава. [smilie8]
Няма ли поне един доволен от сервиза на Sigma ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 09:25

Къде мога да занеса една стара сигма 24мм 2.8D за никон да и калибрират фокуса? Тук отзивите за официалният сервиз на Сигма са много лоши.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: mogila   
Дата:   02-12-16 11:05

Могат да се калибрират само обективи на Сигма от актуалната серия. Това казват в сервизите на Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 11:06

Еее... той този обектив е на 100 години. Ще пиша на сигма в джапан, да видим какво ще отговорят от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: koleto.spasov   
Дата:   02-12-16 11:08

mogilа, да и на мен това ми казаха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 11:10

Само актуалната... на това му се казва "мързи ме да отварям старите ви обективи - кУпи си нов и ш'ти го калибрирам, бате". Твърдо не вярвам, че предишната серия няма опция за калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: mogila   
Дата:   02-12-16 11:12

Аз исках да калибрирам еин 28мм от предишната серия и от сервиза в Германия ми отказаха. После си купих един от актуалната серия, пратих им го заедно с камерата ми и го калибрираха та се запиляха...

А ти като твърдо не вярваш на мненията на хората, защо изобщо питаш?



Публикацията е редактирана (02-12-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 11:22

Ами защото имам проблем, който искам да ми се реши и Сигма БГ е мястото, където това би трябвало да се случи. Говорих сега с хората от ФотоСистеми, и очаквам обаждане да кажат какво могат да направят.

И вярвам на вашите мнения, тук, във форума. Не вярвам, че в сервиза не могат да помогнат, както по-горе пише, че са казали.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: mogila   
Дата:   02-12-16 11:23

Е, те сигурно могат, но явно политиката е такава, за да се купуват само новите модели. Това е една от причините да не си взема нищо от Арт серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 11:28

В Профайлд това със сигурност е така. Ама Никон могат да си го позволят. Докато Сигма с тези техни продажби... Казах им какъв е обектива, какво е тялото, и очаквам становище от техниците. Дано тук сервиза да не отказва работа. Все пак е платена услуга. Трябва да им е ясно, че след като търся помощ за стар обектив, едва ли ще купя нов такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: realnoncho   
Дата:   02-12-16 11:47

Старите обективи на Сигма имат по-различни чипове и някои от тях не са с презаписваеми настройки, т.е. трябва да имат празен такъв чип, да знаят какво да променят и да имат такава техническа възможност да го направят. Старите обективи си имат недостатъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-16 12:00

Точно това казаха и от сервиза (С. Драгиев ми се обади). Ще дам серийният номер и ще кажат дали може да се коригира в чипа, или е с не презаписваем и нищо не може да се направи. До тук съм с много добри впечатления от тези хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: lord_kik   
Дата:   02-12-16 12:01

Сигма 18-35 купен от чужбина , от физически магазин и ми дават 99месеца гаранция,но за съжаление тук е само 1 г.Калибрацията ми струваше 80лв,сравнено с Профайлд където калибрацията на друг обектив ми струваше 30лв.Но бих похвалил сервиза и обслужващата дама с която контактувах.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: martopokerov   
Дата:   21-02-17 09:30

Здравейте,
моля за актуална информация или съвет относно сервизно обслужване на обектив Сигма. Посочените по-горе контакти не работят - стационарният дава грешка, мобилният е изключен, а сайтът не зарежда.
Касае се за изпуснат обектив - всичко работи, но отвътре се чува шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Вносител на Сигма
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 09:36

http://photosystems.bg/


работи, току що ми го зареди.

Връзка с нас:
София 1360 ул. Обелско шосе №18 

(+359) (0) 2 444 26 61
info@photosystems.bg

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »