Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   20-11-13 19:02

Nex са подходящи ако си фен на ръчнофокусните обективи - хубави сензори но стстемата им няма хубави и компактни обективи на сносна цена. По-хубавите им обективи са ZEISS(или поне такава лепенка им слагат) и имат цена за чудо и приказ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-13 22:41

Чак пък зле да са за Сони...SoftImage ти кои точно модели си пробвал? В 3-та тема пишеш за качества на Сони обективи а май не си пипал такъв??? Дървен философ ли му викат на това?

А защо повечето снимки са със Сони ....ми просто Сони имат 50% от пазара на безогледални. В голямата си част това се дължи че продуктите им са по-лесни за ползване. Ако си любител не мисля че това е съществено предимство, но ако не си, вероятно има значение.

Обективите и на олимпус и на сони за безогледални са нови модели. Хубава оптика имат. Най-големия проблем е че на най-новите модели разчитат на електронни корекции за разни оптични дефекти. Това е общо и за трите фирми. Може би, Фуджи да са някакво изключение...

Единствената генерална разлика между Сони, Фуджи от една страна и Олимпус и Панасоник от друга е размера на обективите. За Сони и Фуджи като цяло са са по-големи, защото сензора е по-голям. Пак това е относително, щото сравнени с ДСЛР са по-малки.

Сега размера на сензора от друга страна не е без значение. От една страна 24МП апарат на Сони има сходно качество при ниска осветеност и снимане от ръка с 16МП на Олимпус, разбира се при хубаво осветление 24МП вадят мног повече детйали от 16МП. Другото са творческите възможности и тука за мен микро 43 издиша концептуално. Релано с микро 43 не можеш да направиш доста снимки, които със Сони или Фуджи с доста труд би могъл да докараш.

Ако ме питаш какво трябва да си вземе човек за да има прилични творчекси възможности с апарата си отговора в момента е Д610 на Никон или А7 на Сони. аз съм се упътил към 2-ия, преди година имах близък роднина на 1-ия за около месец.

Ето таква снимка (не е нещо осбенно уча се да снимам) с Олимпус да се одереш няма да се получи. Излиза поне по 2 или 3 параметъра извън физическите възможности на м43. Просто м43 не може да направи това.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/ccie1254.JPG


https://photo-forum.net/static/site_remakes/hotsnail_1384290391_ff%20no%20window.jpg




Да се върна на обективите

Ето на този сайт има данни за обективите на Сони включително подробни техничекси характеристики, каквито Олимпус не публикуват често (помисли си сам на кой може повече да се вярва като марка).

http://www.sony.net/Products/di/en-us/products/lenses/lineup/


Ето ги за олимпус

http://www.olympus.bg/site/bg/c/lenses/om_d_pen_lenses/index.html



Ако говорим за конкретни обективи може да сравним характеристики и кое как е със примери и т.н.

Инак за китака...ми става си, поне 18-55. Мен ми харесва и снимките не са зле дори с 24МП сензор. С 16-50 нямам опит. Аз лично предпочитам твърди обективи т.е. без зум. Та освен 18-55 ползвам 50/1.8 и Цайс 1.8/24. Олипус няма аналог и за двата. По-правилно е да кажем че за 50/1.8 има алтернатива 75/1.8 който струва 3 пъти повече и да по-хубав е, но е пъти по-неудобен. В смисъл че трябва да отстоиш от модела си на разстояние, дето няма да се чувате, за да направиш снимка от типа на


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/mcsf0921.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1349622927_DSC04344-ff.jpg



ми мен подобн себе изтезаение, не ми трябва.



Публикацията е редактирана (20-11-13 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: karan4o   
Дата:   20-11-13 23:25

Ето таква снимка (не е нещо осбенно уча се да снимам) с Олимпус да се одереш няма да се получи. Излиза поне по 2 или 3 параметъра извън физическите възможности на м43. Просто м43 не може да направи това.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

След такова изказване, ето ме и мен...

Между другото снимката ми харесва
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Хотснейл пише понякога добре и се опитва да помогне, но все накрая се изпуска... някак си не му издържат явно семерингите

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това горе в черното, което съм постнал, да не се взима под внимание от чудещите се, какво и как да купят

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   20-11-13 23:43

Да, направо се пресили с това...Има достатъчно примери точно за обратното с м4/3 и нощни пози, арт и т.н. Не съм този обаче, който ще ги даде примерите.
Иначе, за безогледалка, лично като съм минал (и още съм с) Некс3 плочката, некс5 плочката, панасоник gf-2, не може да се мине само с китовия обектив. Не са зле, но по-добре 2 твърди, отколкото китовия. 1 широк доколкото може и един както го казват "all around" с приблизителни 30 докъм 50мм е добра комбинация.
Визьора понякога заблуждава на тия по-евтините безогледалки според мен (особено външните), по-важното е да има някаква вградена светкавица. Въпреки че за Некс май на всичките слагат някаква кутийка светкавица.
ЗА батериите май се каза нещо, на Некс 5 смених вече оригиналната след година употреба, и взех още 1 китайска, първата умря. Явно нещо е урочасан с олющения екран 2 пъти и сега с батерията. Но си е ОК за мен като апарат. Според мен си е правило- апарат и поне 2 батерии към него, задължително.
Най-добре авторът да се насочи към Панасоник G5/6 (с вградена светкавица и визьор), с 20/1.7мм обектива, и след време нещо друго.
Или Некс по-нов от първите 3/5 (примерно 6 има визьор мисля, светкавица външна), и с 16/2.8 и 50/1.8 или нещо такова.
Вариант е и да се чака за Фуджи Х-А1 (само със светкавица, без визьор), сега е към 1200лв с китовия 16-50, според мен ще стане 1000 до януари-февруари...Другите Фуджи са яки, но доста по-скъпи, Х-М1 с по-добрата матрица и екстри е над 1700-1800, с някакъв китов.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ivjordan   
Дата:   20-11-13 23:57

Е, разгеле, фен на безогледалките каза, даже частично призна, че разни работи към ден днешен се правят с ДСЛР.
Отделен е въпросът, на обикновения любител какво му трябва...
Може да му трябва безогледален, но може и да му трябва тежък кютук.
Факт е, че към днешна дата безогледалните представляват сериозен компромис спрямо огледално-рефлексните апарати по всички показатели и най-вече - оптика. Ми, нямат читави обективи, това е положението. Затова и веднага ти бутат разни ръчнофокусни с преходници, но простете, живеем в 21-и век?!?

П.П. Ей сега Сони - момчетата ще ме размажат...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 00:07

то читави обективи има, особено в на олимпус системата, ама струват парици. Разгледай примерите с 12-40 да видиш каква острота вади още от 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-13 00:22

хайде сега всички безогледалки нямат обективи....

Това е вярно в някои сегенти и пак не съвсем.....

Значи за безогледалните няма хубави телеобективи 300/2.8 400/5.6 и т.н. дори прост 70-300 няма...

Няма изобилие от светлосилни портретни обективи 135/1.8, 85/1.4 и т.н.

Сони например никога и няма да направят такива.

Защо? Ами няколко причини

1. Сони си имат тия всичките обективи (справка по-горе линка дето дадох) и те дали ще са с 10-20мм по-компактни ако са модел специално проектиран за безогледален май няма значение. Та ако искаш подобен обектив с безогледален ми...вземи си и снимай. За Сони има опции за адаптери със всички функции за Канон и Сони обективи. 2 от адаптерите за Сони имат и фокусна система от ДСЛР вградена...Та дали ще снимаш с А77 или НЕКС-7 и 70-400 разлика като скорост на фокус, точност, детайл и т.н. няма да откриеш. А77 е по-удобен за тия обективи и има вградена стбаилизация.

2. На малко тяло голям обектив не е супер удобна комбинация. Не е да не става..става. Ето пример с 85/1.4 в-ху некс-7 (всички снимки дето пускам тук са с некс-7, освен черната с Д700)


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/rjjv0088.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1342386357_maria.jpg



Да де ама обектива е към кило а апарата е около 300 грама....затуй си мисля че един 85/1.8 ще ми е по-удобен от 1.4 ...

Да покажа пак колко абсурдно изглежда 70-400 закичен на НЕКС-7 или обрантото


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/cuad2284.JPG


https://lh5.googleusercontent.com/-i2rGdbQB11Y/UDncQH7VEvI/AAAAAAAART8/53OJn7XH0Rk/w958-h638-no/DSC0


а даже и снима тая странна комбинация...аз дори видео правих и има супер бърз и точен автофокус във видео за разлика от ДСЛР на Канон или Никон.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/opxf0594.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-GC2teK0LbZg/UDnbSSXhDmI/AAAAAAAARTA/gddx7BqgVrY/w958-h639-no/DSC0


Та зависи какво се търси прав е Ivjordan....в определен смисъл

За олимпус примерно ако вземеш ДСЛР обективите им там има чудеса на оптиката наистина. Ама струват колкото малък апартамент в София ако има окъде, да ги купиш.

Сега мога д апиша за що не ща ДСЛР и се опитвам да мина 100% на безогледален - точност на фокуса е отговора. ДСЛР-ките ползват една система на 30 години за фокусиране, която с всяка измината година все по-зле се представя спрямо всички останали компоненти на фотоапарата. Според мен си е изживяла полезния цикъл и трябва да бъде сменена...да безогледалните не са на нивото на ДСЛР, но модели каот Олимпус О-М1 се доближават много, а болшинството модели са доста прилични.

ПП За горната снимка..идеята ми е как да докараш визията на 85/1.8 обектив с м43 и как да дигнеш исо на 1600 и да е добър резултата...пък с Д610 и исо6400 е доста добре....доста време се мъчих с АПС-Ц ....ми не става, не е лесно дори математически да е възможно, а то и математически често не е възможно....



Публикацията е редактирана (21-11-13 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Don_Diego   
Дата:   21-11-13 08:19

ivjordan

Браво. Олекна ли ти? Изходи си клишетата, вероятно си доволен?
Иначе, по основното питане в темата, гледам, нищо полезно не си добавил. Щото е по лесно да говориш със заучени, готови фрази, прочетени от други.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ivjordan   
Дата:   21-11-13 10:17

Don_Diego

Не обичам да се заяждам по форумите, но леко презрителния ти и надменен тон, както и откровената обида заслужават отговор.
Не ми е олекнало, защото не ми е било тежко.
Клишета не пиша.
Ти добави ли нещо полезно към темата с последния си пост?

Моят пост е доста по полезен, защото дава насоки, че съществуват неща, които не могат да се заснемат с безогледален апарат в сегашния момент на развите на системите, както и че за системите липсват адекватни обективи на разумни цени към настоящия момент.

А ти просто дребнаво се заяждаш, но това е тенденция в този форум напоследък.

Айде, със здраве и аман от досадници!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Don_Diego   
Дата:   21-11-13 10:43

Я бе, пич, я кажи, в кой точно абзац или изречение, се съдържа полезна информация в твоя пост? Кое е новото, което питащия не знае? Той случайно да пита, кое е по добре, безогледалка или ДСЛР? М? Или май не си чел темата в самата и основа?

И какво точно ти бъркат ръчнофокусните обективи? Хората ги преоткриха покрай безогледалните- познавам много любители, че и профита, на които им прави кеф да снимат с тях, закачени с преходниците от 19-ти век. И като гледам, ти такова качество, чисто техничарски няма да изкараш, ако ще да снимаш с майката и бащата на ДСЛР-ите.

Какво точно ще ти погали егото? Да чуеш потвърждение на тезата, че безогледалките не ги бива, както ги бива ДСЛР-ите? Твоя ли е тази теза? Стигнал си сам до този извод? Снимал си с безогледалка? Или си прочел и повтаряш като боядисана перната птица...

Ivan_A е пуснал тема за разликите на двете системи с над 100 мнения - що не си даваш там "компетентното" нищо неказващо мнение? Човекът в началото иска съвсем различен съвет- АКО НЕ СИ ЗАБЕЛЯЗАЛ... случайно.



Публикацията е редактирана (21-11-13 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   21-11-13 11:34

>>hotsnail : Обективите и на олимпус и на сони за безогледални са нови модели. Хубава оптика имат. Най-големия проблем е че на най-новите модели разчитат на електронни корекции за разни оптични дефекти. Това е общо и за трите фирми. Може би, Фуджи да са някакво изключение...

Това е вярно само в частта за Сони. При Олимпус обективи като 12-40/2.8, 45мм/1.8, 60мм/2.8, 75мм 2.8 и варио телеобективите са си на нивото на ДСЛР оптиката по качество. Освен това Олимпус сега започват с Pro серията. Следващият ще е 40-150/2.8.[smilie3]
Както и да го извърташ приемливи по цена качествени ооптики за NEX със свещ да ги търсиш(а от сега нататък приоритет ще е FE). А за свтъл универсален обектив започващ от 24мм екв. неможе и да се мисли. А портретни обектви над 75мм екв. дали ще има?

>> Та освен 18-55 ползвам 50/1.8 и Цайс 1.8/24. Олипус няма аналог и за двата. По-правилно е да кажем че за 50/1.8 има алтернатива 75/1.8

Малии, това в трезво състояние ли го писа??? 50мм/1.8 мисля е 75мм/1.8 екв. Не ми е любимата дължина да си призная, но щом те устройва. Аналога в някаква степен при Оли е 45мм 1.8, който е над неговото ниво по всички показатели(дори и по цена - взех го за 399 лв като не броим отстъките от Ф.Павилиона). На ZEISS 24mm 1.8 аналога е Oly 17mm 1.8. Аналог на 75мм 1.8 при NEX няма, няма и да има. То въобще NEX а и другите безогледални системи аналог на оптичните качества на този обектив няма.



Публикацията е редактирана (21-11-13 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 11:56

Фуджи имат доста близък аналог на 45/1,8 в лицето на 60/2,4.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   21-11-13 12:05

>>Фуджи имат доста близък аналог на 45/1,8 в лицето на 60/2,4.
Ако коментираш последното ми изречение от предния пост - там визирам 75мм 1.8. Иначе си прав за Фуджи и 60/2,4, само да беше по-светъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 12:22

Прав си, пропуснал съм. Но твърдо заставам че 45/1,8 и 60/2,4 са обективи които пряко могат да се сравняват като краен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   21-11-13 12:40

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-13 00:01

@SoftImage точно профи обектива на Олимпус ползва софтуерни корекции [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Супер тътпо е да пишеш откровени лъжи!!!

Сони последни добавиха автоматични корекции есента на 2012-а, година след Олимпус и Панасоник. Това беше за да направят палачинка подобна на Панасоник т.е. 16-50. Преди 16-50 обективите им са доста добре без корекции.

Печелиш конкурс за лъжец и откровено много ми пада мнението за теб.

Разбирам да кажеш 75/1.8 е супер портретен обектив и да покажеш свои снимки...а твойто е излагация....вероятно толкоз са възможностите на апарата за 5 бона като М1.Разбирам. че има ограничения, ама постарайте се....


Разбирам, че на феновете на оли им се иска, да кажат, че м43 обективите са всичките, като Олимпус 35-100/2 ....ама не са...и никога няма да бъдат....и не е нужно, аз да го казвам. Просто виж какво си пишете един на друг в темите за олимпус. ....нямате оптика и тази от стари апарати седи странно заради малкия сензор и нова няма...кофти....

Отделно за глупостите дето сравняваш обективи.....75/1.8 е пръчка на м43, щото е на м43...иначе е хубав за фул фрейм тоя обектив. С дребния сензор това става 150мм обектив без дефокус т.е. уникатна глупост - хем седиш на 50м от модела, хем няма и разлика от снимка с китака... Все пек е по-добре е от 45/1.8, но пак са пръчки, щото сензора е дребен и нефелен. Хвалите се там със снимки на някой кръст на църква на 50м, колко хубав детайл имало...ми не се купува портретен обектив за да снимаш пейзаж на 1.8....снимат се хора с портретен обектив.

Да Иван и още няколко човека с Оли са показвали сносни портрети със 75/1.8, но за съжаление въпреки погледа им и таланта им са ограничени на това ниво - сносни. Макар и обектива да струва колкото малка кола...пак снимките в най-добрия случай са сносни...това е тъжната истина за м43. Ограничена система без перспектива за развитие....

А докато ти чакаш за олимпус поне един обектив...ми за некс ги има вече и тоя път малко преди тия за ПЕН...пуснах ти страница по-горе с каталога обективи. Отвори я!!! Преди да напишеш следващата си глупост, я отвори. Смешен ставаш и жалък предвид и примерите, дето пускахте от нефелния супер скъп олимпийски обектив...една не можахте да докарате остричка горе долу....не казвам да изглежда като от професионален обектив, а поне ниво, като хубав китак за Сони да бяхте докарали. Ама на ... да взема аз да пусна линкове към примерните снимки дето качихте от супер скъпия обектив? Ама да не стане излагация.

И за по-бързо да видим какви точно обективи горе казваш, нямало за НЕКС

70-200 дали е повече от 75??

А това дали е нормална дължина за обектив?

А това тука дали пък и то не е обектив? Дали 16мм на АПС-Ц не е баш 24мм на фул фрейм...а и такова нямало нали? Дали не е и той с нормална дължина зум?

видно нямаш и идея какви обективи има за НЕКС....

Та какво да дискутираме....взел си си сапунерка, мислиш си, че е фотоапарат и се дуем здраво...да ама не....единствено за макро има някакъв смисъл да се вземе м43. Ама дори и за макро никон 1 е доста по-смислен избор...та за какво точно някой би дал пари за м43?

Въобще няма сценарии м43, да става за нещо. Просто е сбъркана системата. Нито е компактна, нито става за някакво по-високо ниво на снимане, нито качество на снимките има...16МП...ми те сапунерките модерните са с 20МП...среден клас апарат е с 24МП или 36МП...за 2014-а под 24МП са само сапунерките и микро 4/3, друго няма да има...а при Олимпус това се води флагман...що? Щото над 16МП с м43 на бленда 4, ще се вижда дифракция. То със 16МП на бленда 8 е мазня.

Високо исо имало...смях..има високо исо, като на АПС-Ц от преди 3 години...А когато пуснат догодина нов АПС сензор какво правим? Пак сме 3 години назад с м43....

Няма сценарии в който да си заслужава, да дадеш пари за м43. Набутване е 100%. Винаги си 2-3 години назад технологично. После никога нямаш творческата свобода дори на нивото на най-ниския клас на Сони, Никон или Канон. Оптиката била добра...колко да е добра, когато макс резолюцията е 16МП как видяхте на толкоз малко пискели, че е добра оптиката..да бяхте пробвали на 6МП, щеше да е още по-добра....приеми го набутал си се яко..не набутвай други хора. Няма перспектива в тоя избор.....



Публикацията е редактирана (22-11-13 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: karan4o   
Дата:   22-11-13 01:20

Хапчетатааа,
редовно трябва да се взимат, за да има ефект от тях!

[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   22-11-13 01:25

Абе факт си е че малък сензор не си е работа. Иначе щеше да се снима с телефон.
Само паленето е леко излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   22-11-13 05:54

hotsnail, и тука яко кефиш!

Фен съм ти!



Публикацията е редактирана (22-11-13 05:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: algo   
Дата:   22-11-13 10:29

Погледнете този модел на Канон.Компактен размер,богат избор на обективи и аксесоари и най важното конкурентна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   22-11-13 13:36

Вчера разгледах компактните варианти на Cannon и сериозно преосмислям идеята си за закупуване на безогледален апарат. По-скоро е динансово оправдано да закупя такъв като втори - например EPM1.

Hotsnail определено ме зариби, но искам да го попитам - то всички знаем, че кеф цена няма, но все пак, колко горе-долу излиза подходящо оборудване за един скромен Nex 5R примерно - говорим за поне един варио обектив, по-скоро два и един твърд примерно за портрети или примерно един твърд широкоъгълен (16мм), един твърд светлосилен 35 или 50 мм и един 55-200 примерно. Към всичко това трябва в един момент да има и светкавица, защото сигурно ще има варианти, в които без нея не може, или греша? Примерно в момента във форума има един за около 800 лв. с китов обектив, но трябва да има поне още един.

В този ред на мисли един канон, като препоръчания по-горе и в подобна конфигурация примерно един по-компактен широкоъгълен обектив за да е лесно за носене и евентуално още един по-дългофокусен + един портретен как би стоял.

Вчера се разходих до павильона и отделих особено внимание на DSLR-ите. Никон не ми харесаха на първо пипане и се залепих за каноните.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   22-11-13 13:49

axlastro, ще струва много всичкото с 5R. А може, въпреки че си гледал А3000, да купиш комплекта за 1500лв,който е на промоция и после да разкараш големия апарат и да си търсиш 5R. Има и светкавица мисля и към тази нова плочка, поне при мен с 3/5 Некс и при двата имаше по една малка.
За обективите към НЕкс, и аз съм съгласен, че истински добрите струват достатъчн много пари, заигравките с ръчни не са за всеки, или отнема време за добиване на опит и съответния брой обективи.
Пропускам да коментирам тотално лудите фенщини на hotsnail, прекалено нахъсан е срещу м43, което нищо не показва, освен слабости.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   22-11-13 14:30

Да, забелязах го този комплект днес и предполагам, че за парите които евентуално ще взема на А3000, бих могъл да си купя некс втора употреба на добра цена. Но това са си 1500 лв. на куп, което предвид обективите, които получаваш, си е добре, но все пак си е една сума...
Иначе за това, че 4/3 не става за нищо ... е не знам, не съм снимал с друго и с това са правени снимките в профила ми.


Като се замисля, и за Канон ще ми е трудно да събера подобна колекция за тази сума, но поправете ме ако греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   22-11-13 14:32

ЗА кой канон точно като модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   22-11-13 15:00

100D. Или в краен случай 1100

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »