Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: AKK   
Дата:   12-11-13 22:15

Да, има РФ Никори, по-добри от съвременните им аналози в оптическо отношение. За 28/2,8 вече казах, ето и един линк за Ай 50/2 и 50/1,8Д, където ясно се вижда разликата: http://www.pbase.com/cerumen/image/82653275/original

Дадох пример от собствен опит и за разликата в рисунъка на Ай 50/2 и 50/1,8Г в полза на по-стария. Дисторсията и работата при контра съща е по-лоша при 50 1,8Г в практически условия, пък не ме интересува как са си кръстили покритието и за колко мощно ми го продават. Всъщност за каква острота говорим, като на 5,6 - 8 и старите и новите са достатъчно остри, а на отворено почти нищо не е в ДОФ-а?

Съвет към автора на темата: Момента в който платиш 930 за нов 5100, вече си изгубил половината, тъй като ще е втора ръка. Прецени си дали си заслужава "мириса на ново", предвид че за тези пари можеш да си вземеш Д300 или Д7000, пък ако си си наумил точно 5100, огледай базара и си спести излишни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: picantino_   
Дата:   14-11-13 18:46

За Д7000 изобщо нямам средства,а втора ръка единствено обектив мога да се навия да си взема щото съм се парил не точно с фото но щом има толкова електроника а няма и месец гаранция аз бягам надалеч от него [smilie8]
ДА запитам аз:имам един статив който го бях купувал за стария ми фотоапарат: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=11268&show=additional
Пише че издържа до 2 кг. но нз колко е вярно,та мисълта ми е дали ще издържи д5100 + 18-55.Порових се тези дни из форумите и видях че обектива можело да се обръща чрез Макроадаптер, или Обръщащ пръстен за макро снимки при доста ниски разходи.Поне като ми дават китак да си го използвам най рационално.Само не можах да намеря снимки правени с обърнат 18-55 но все още търся.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: nomadsl   
Дата:   15-11-13 10:16

Хайде да подкрепя и аз старите ръчнофокусни никори.

За 28/2.8 Аи-с вече се спомена. За 105/2.5 Аи-с също.

Но никой не спомена 58/1.2 нокт никор. Че толкова красиво рисуващ обектив на отворено и до днес няма в автофокусна версия. Дори икономичната версия 50/1.2 е с много красив рисунък и специфична характеристика на изображението, които са от много гледни точки предимство пред съвременните подобни обективи.

Може би предимство на новите оптики е това, че с по-голяма вероятност осигуряват "някакво" изображение и то остро /отделен е въпросът дали остротата е качество или не/, пред по-трудно постижимата сигурност за кадъра със стар ръчен фокус, но с естетически предимства обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: razorjack   
Дата:   15-11-13 10:25

лично за мен точно несъвършенствата на старите обективи придават някакъв по-интересен вид на снимките (примерно swirly bokeh както му викат и т.н.), не ми е интересно всичко да е прекалено перфектно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-11-13 13:38

razorjack,
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: picantino_   
Дата:   15-11-13 22:43

Какъв ръчнофокусен обектив ще ми препоръчате за да го свържа (наобратно)с макроадаптер към китака никор 18-55 и да се пробвам да снимам макро? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   15-11-13 22:54

Какъвто и да е :), 50-ките са най-евтини. Но ако искаш да се изкефиш вземи някой по-дълъг примерно 55-200 китака и обърни пред него друг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: picantino_   
Дата:   19-11-13 17:05

Ходих тези дни до павилиона разгледах апаратите, питах и продавача за мнение той също ми каза Д5100 та него и взех същност.Гледам го като голям камък,сравнение със старата ми сапунерка.Нямам и време тия дни да седна да му прочета опътването,че нз как да го съхранявам да му махам ли обектива и там филтри и играчки когато няма да се ползва [smilie25]



Публикацията е редактирана (19-11-13 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: quazimodo   
Дата:   19-11-13 17:22

Ако под съхраняване разбираш 10-тина дни без снимане, може да вадиш батерията. Саморазреждането е по-малко, когато е извън апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: picantino_   
Дата:   20-11-13 14:04

За батерията знам,питам за обектива дали трябва да се сваля от тялото(ако го нося някъде или известно време няма да снимам),и също след като завих УВ филтъра ми се струва че капачката на обектива отива опасно близо до филтъра и се чудя дали няма да го надраскам така някой ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: mitku   
Дата:   21-11-13 09:49

Обективът НЕ се сваля от тялото, освен ако не е НЕОБХОДИМО да се свали за някаква цел... например - за да се смени с друг обектив или за да се съберат нещата в някакви размери за някакво пренасяне. На тялото не му пречи, че има обектив... напротив - колкото по-малко сваляш/слагаш обективи, толкова по-малко прах ще влиза. Т.е. ако не ти ТРЯБВА да сменяш обективи или да имаш някаква друга смислена причина - НЕ трябва да махаш обектива, защото само правиш предпоставки за влизане на прах в тялото и в обектива (и съответно ако ти трябва да сваляш обектива - и на него и на тялото трябва да се поставя капачка бързо, за да не влиза прах).
Капачката отпред на обектива нищо няма да направи на филтъра... споко.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-11-13 10:12

mitku [smilie24]

Аз никога не съм вадил батерията от тялото, освен за зареждане! Винаги имам закачен обектив, даже не знам къде ми е оригиналната капачка на тялото, просто ползвам обектива за такава :) Относно филтъра - той се слага при необходимост, не е задълбително присуствието му на обектива и това му е предназначнието - да предпазва предната леща. Дори да се надраска - той е просто консуматив. Не му мисли много - просто снимай всеки ден, така няма да се затормозяваш с излишни въпроси, като горните! И честита придобивка, използвай я по предназначение! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 и ръчнофокусни обективи
Автор: picantino_   
Дата:   21-11-13 11:30

Благодаря ви за отделеното време и за отговорите.Добре че ви има да ми кажете какво да правя, че иначе щях да направя някоя беля.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »