Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-13 22:47

В София ще съм скоро и трябва да отпечатам 40-50 снимки за портфолио. А4 като размер, също търся и съответната книга/албум, в който да сложа поне 45 от снимките. Някакви насоки къде може да стане качествено и по-евтино. Всъщност не знам цени изобщо. Искам ако може да са матови, не лъскави снимките на по-добра хартия. Това също не го разбирам, трудно е да го обясня.
Предполагам, че ще има заядливи хора, кисели, които може и да се опитват да ме засегнат за снимките, които виждат в профила ми и ще се опитват да се бъзикат и кисело и долно да се заяждат, че не мога да снимам. Може и така да е...
Става въпрос за специфични снимки, които няма да видят бял свят, освен на хартия. И не са снимани с апарат, ами с микроскопи.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: nyamago   
Дата:   04-11-13 23:17

В друга тема споменах свързаните фирми Ад-хок и Звезди . Интелигентни хора, работят професионално и не взимат скъпо. Ще ти подвържат книгата с твърди или меки корици, подшита, лепена или спирала и куп други опции според предназначението. Имат и достатъчен избор от хартии по дебелина, белота, текстура (мат, гланц, релеф и какво ли не). Въпреки, че с тях печатих рекламни маетриали, мисля че имат опит и с академични издания. Не пазя телефони (в чужбина съм), но през един от сайтовете ще се свържеш.



Публикацията е редактирана (04-11-13 23:21)
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-13 23:23

Не трябва да има подшиване и т.н. ТРябва да може да се вадят снимките и да се гледат самостоятелно. И ще са в landscape ориентирани всичките.
Дали има нещо като по-луксозна книга с джобове вложки, малко по-голяма от А4, в която да се слагат снимките и да събира примерно 50-60броя?
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: Krasimira   
Дата:   04-11-13 23:29

Всичко си печатам при ЗЕД в PHOTOPLACE. Много добри машини, голям избор на хартии и персонал, които разбира!
Намира се в квартал Лозенец. Ето тук има повече инфо:
www.photo-place.org
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kadar   
Дата:   04-11-13 23:30

Има такива албуми за 20/30 :)
Иска търчане насам натам ....София не е Сатовча ! Успех ;)
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: sd   
Дата:   04-11-13 23:33

пробвай ТУК
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-11-13 00:44

Аз печатам във някакъв сайт http://www.snimkitevi.com/ и се вземат от раковска 161, имат ателиета навсякъде в София ,хубавото е, че веднага се виждат цените за 20х30 см е 1.98 лева ,25х38 е 2 .48лева на брой ,качеството според мен е прилично има опция да са матови, пращат и с еконт до адрес,някой път стават веднага ,някой път за 2-3 дни,пращат мейл когато са готови,имаме снабдител който следи мейла и ги взема,изискват телефонно обаждане за потвърждение на поръчката,печатам снимки за технически експертизи.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: JeT   
Дата:   05-11-13 00:54

За презентация на печатно портфолио, напр. сериите My, Zena на Panodia ..., но май вече никой не ги предлага в БГ:

http://www.panodia.eu/en/collection2-2/collection2-3/168-collections-mallettes/313-my


п.п. И др. ...
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: xfs   
Дата:   06-11-13 22:04

Здравейте, аз лично печатам http://www.photobox.co.uk/ пращат до България по пощата, стигат за около седмица.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: pif   
Дата:   06-11-13 23:00

В никакъв случай не се вързвай на рекламите да печаташ на мастилено-струен или лазерен печат. Само по фотометод. Всичко останало е неприложимо за тези размери. Дори да ти обещават няколко хиляди точки/инч не се вързвай.
Препоръчвам ти място където имат хубави машини - фуджи фронтиер или нуритцу. Фототехника (снимките ви) имат хубави машини но работят с най евтината химия и най евтинта и отвратителна хартия която е тънка като косъм и няма черен цвят.
Тука във форума да си кажат кой има фронтиер и работи с читава химия и хартия. В краен случай можеш да отидеш на фуджито на Дондуков и Раковска но е въпрос на късмет кой ще случиш и дали скоро им е почиствана машината. Избягвай фуджито на Витошка и Солунска. Също така избягвай и машини на гретаг, коника или агфа. Проблема с качественният печат е сериозен. Във Варна мога да те пратя на читаво място но в София не знам.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-11-13 23:31

И аз печатам във Фототехника(СнимкитеВи) или във Фотолан, защото са ми в квартала, а и цените на първите са приятни. Аз съм доволен от качеството, но не съм печатал А4 формат. Вторите имат на сайта си цени за различните видове хартия за широкоформатен печат, а А4 май не го броят за такъв, но поне може да се провери. Наскоро имаше тема за печат тук във форума...

 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: bozo   
Дата:   07-11-13 00:25

Човека иска да печати снимки, т.е нещата вървят към фото мастиленоструен принтер.
Всичко е до файл, ама аз се съмнявам, че какъвто ще да е минилаб ще изкара по-хубаво копие от мастилен фото EPSON, примерно.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: factor.bg   
Дата:   07-11-13 07:32

Категорично не съм съгласен с мнението на pif, че мастиленоструйният печат отстъпва на традиционната фотохимична технология - това не отговаря на истината нито по отношение на стабилността, предвидимостта и качеството на цветовете, нито по отношение на дълговечността на изображението.
Ако пък сравняваме с повечето налични в момента на пазара минилабове, изобщо няма смисъл от коментар.

Предлагам следното - изпратете ни файл, за да Ви отпечатаме мостра на 2-3 снимки. Ще го направим безплатно и ще Ви ги изпратим (отново безплатно), за да видите какво качество следва да очаквате. Ако Ви харесат мострите, в което съм сигурен, ще Ви изпратим списък с десетки принт-центрове, където ползват качествени принтери и знаят как да печатат и Вие ще си изберете къде да отидете.

Ние не печатаме срещу пари, затова не можем да Ви изпълним поръчка, но с удоволствие ще отпечатаме мостри, за да улесним Вашия избор и да докажем, че мастиленоструйната технология отдавна е изпреварила качеството на кварталните, а и на централните [smilie3] минилабове.

Ако пък нямате време за мостри, можете да отидете направо в Арт Експрес, PhotoPlace - Zed, Фотосинтезис, Фото Рок... ако желаете подробен списък, пишете на info@factor.bg.

Успех!
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-13 08:23

Благодаря на всички написали хубави неща в темата, ще посетя някои от местата като се върна.
Снимките са дигитални, и различни размери, защото са правени различни апарати. Ще си направя селекцията, и ще отида с носител да ги изпринтя.
Като цяло не е важно чак толкова супер качество или нещо дъгловечно, но понеже ще се разкарват насам-натам и разни хора ще вадят снимките, ще гледат задълбочено, и ми трябва нещо стабилно и като книга- албум, в който да сложа снимките.
Не разбирам много от принтиране на снимки, както и от хартии и т.н. Може да се окаже, че и по-малки от А4 ще ми стигнат, но това е първоначалното изискване.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-11-13 09:30

Аз имам разпечатани около 40 снимки с размер 18-25 от Фототехника. Сложил съм си ги в един албум с дебели корици, който е тип папка и могат да се добавят страници. От Плесио си купих хубави джобове.
И спрямо цена качество, сниката е ОК.

Сега ако стоят на слънце , нз колко ще издържат.

Ако исмаш възможност, си ги принтни първо в някъв по нормален размер. Виж ги как излеждат...
Тогава преминавай към по-голям.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: pif   
Дата:   07-11-13 09:40

Много се кефя някой търговец като почне да си упражнява компетентностите и се опитва да прилага рекламни хватки и трикове.
Квартални минилабове, централни минилабове...
Налага ли се да изчисляваме реалните цветове които могат да бъдат постигнати от един 6 цветен мастилено-струен принтер с разделителна способност да кажем 3200 точки/инч сравнен със стандартен минилаб на 300 точки/инч?
И ако ще спорим по темата за дълговечност мастилено-струйния печат по дефиниция не може да е дълговечен колкото фото печата. Ако целта е да лъжете и заблуждавате неграмотните си потребители в магазините - може и да ви мине номера, но тук има хора които не падат от марс и са малко по-добре запознати с научните аспекти и на двата вида печат. Дори най-добрите мастила за струен печат избледняват след няколко години подложени на светлина. Много прост опит може да се направи с ултравиолетови лъчи. Живота на снимка отпечатана от мастиелноструен принтер се скъсява до няколко седмици.
Та уважаеми търговци хубаво е да имате повече научни компетенции когато се опитвате да си пробутвате стоката. Дори и за продавач си трябва образование.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: batzas   
Дата:   07-11-13 10:04

И аз много се кефя на коне с капаци. Но в края на краищата, те не помагат пътя да остане неосран.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: GM   
Дата:   07-11-13 10:25

pif говориш глупости....
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: nikidinov   
Дата:   07-11-13 10:42

И аз мисля, че pif говори глупости. Имам един принт от мастиленоструен, който стои на двора на дъжд и слънце - нищо му няма [shtrak]
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-13 11:47

Парите не са толкова фактор, даже изобщо. Важното е всичко да изглежда професионално. Сега ги обработвам снимките и подбирам измежду над 10000, които съм направил. Това е на първо място.
После къде точно ще бъде, съществено е качеството. По-добре да отпечатам наистина пробно 10-12 снимки по-малки, или направо да направя малък албум книга от 30 кадъра, да се види наживо, за проба, после да ходя на А4.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-11-13 11:56

Не се занимавай с книги. Качеството не е на ниво все още. Имам отпечатъна книга, и не мога ахна като я разглеждам. Друго си е да я погледнеш снимката на А5.
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-13 12:00

Под албум книга имам впредвид като класьор с джобове и всяка снимка да може да се вади, няма да печатам книга още...
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: pif   
Дата:   07-11-13 13:10

Парите ще са ти 2-3 лева/кадър.
Важните критерии са:
1. Фототехнология - фотохартия, експонация, проявител, избелител/фиксаж, измиване, сушене
2. Експонацията да е по лазрен метод. Да се избягва матричен или светодиоден метод. ДМД метода на гретаг също не е подходящ за тези размери.
3. Да се ползва хубава хария и химия. Ако Фототехника в някое студио имат фуджи хартия - могат да ти изкарат качественно нещата. Техника им е читав и си гледа машините. Просто ползват евтини консумативи за да поддържат ниски цени на онлайн услугите си.
Мастилено-струйният печат започва да дава добри резултати при изображения над 60х45. При малките размери които се гледат от близо дълбочината на цвета е много ниска и изчезват доста от детайлите в полутоновете.

Офф: Никидинов, сигурен съм, че на принта който стои на двора му няма нищо. Даже му няма и мастилото [smilie3]
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: nikidinov   
Дата:   07-11-13 13:22

Ако искаш да направим една проба?
 Re: Oтпечатване на 40-50 снимки А4 качествено в София
Автор: factor.bg   
Дата:   07-11-13 14:52

Здравейте Пиф!

Не изглеждате по-компетентен, обиждайки опонентите си.

Но пък изглежда, че вярвате искрено в това, което твърдите, затова предложението за безплатен тестов печат важи и за Вас, както и за всички интересуващи се.

Направете си също паралелен тест и по фотохимичния процес, после сравнете лично детайли, разработки, цветно пространство и т.н., след което закачете двата теста на слънце на терасата и заповядайте да коментираме след една година.

След година отпечатайте второ копие от същия файл по фотохимичния процес, а ние ще направим второ копие на принтер. Така ще имате данни освен за издръжливост на слънце/УВ, и за предвидимост и стабилност/повторяемост на копирния и печатния процеси.

Сигурен съм, че ще се изненадате от резултатите.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.