Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 10:06

жената е българка, няма регистрация при нас, а и няма време да влиза, защото работи по цял ден. изгубила е жилището си поради невъзможност да обслужва кредита си и до 2 седмици се налага да го напусне. ще се опитаме аз и мариана 88 да координираме някак нещата. ще пусна и линкове към други места, където се обсъжда какво да се прави. децата са съответно на 5, 9 и близнаци на 11 г. - момчета са, учат в 45-то училище тренират самбо, имат доста медали :) налага им се често през деня да се справят сами, помагайки си един на друг, затова е хубаво квартирата да е в района на банишора, гарата, разсадника, света тройца - за да не им се налага да пътуват надалеч от школата по самбо,детската градина и училището.
квартирата, която се търси е обзаведен двустаен апартамент до 360лв.
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Тед   
Дата:   01-11-13 10:50

Обърнете се и към Агенцията за закрила на детето. Могат да окажат помощ!
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: ffoko   
Дата:   01-11-13 13:41

Точно Агенцията за закрила на детето ще им окажат помощ.[smilie18] Колкото по-далече от тях, толкова по-добре!
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   01-11-13 14:29

Имаше предложние към Ася да потърси вариант и за общинско жилище. Имала е среща с кмета на района, в който живее. Това разказа тя самата:

"Здравейте!
Благодаря на всички, които ме подкрепят и по един или друг начин са съпричастни,
и се опитват да помогнат. Оказа се, че щом имаш деца, е почти невероятно да си
намериш работа, квартира, приятели и т.н. Да, факт!... Сега, за срещата с кмета -
Иван Божилов... Много иска да ни помогне, ама няма как. Обяснявам, че ми остават
само две седмици и после...накъде!? А той: трябва да се картотекирате/което е ходене
по мъките в различните звена на милата ни, родна администрация/ до края на годината,
комисия се събира и преглежда молбите, дават ви група, решенията се оповестяват
през март, а имало чакащи от години, така че... въоръжете се с търпение и ... не знам
какво... И пак този нотариално заверен договор за наем, който ми е единствената спънка, и без който няма да ми приемат молбата. Никога досега не съм се обръщала
за помощ към така наречената ни "Държава". Освен смешните суми за детски друго
не съм получавала. А знаете, има хора с бизнес, които получават социални помощи!...
Да не говорим, че най-малкия ми син разви астма, когато беше само на 6 месеца и...
досещате се, много е трудно. Изчерпаха ми се вариантите. Какъв избор имам!?
Да, работя. И да, плащам си наема, винаги съм го правила. И не, не лъжа колко деца
имам. Всички са състезатели по джудо и самбо. Близнаците тренират вече 5 години и
имат купища медали от национални и международни състезания, винаги са на почетната
стълбица,ако не са първи и втори, са първи и трети. И освен медали друго не са получили. Палави са, но са добри деца. Живеят скромно и обичат игрите. Работя до късно, ако се преместим в друг квартал няма да има кой да ги води и прибира от
тренировки. А сега си ходят сами. Свършват училище/втора смяна са/, оставят си
раниците, вземат си кимоната и отиват до залата. И до училище, и обратно пак ходят сами. Понякога се налага да водят и малкия. Сега квартирата ни е такава, че е близо
до училището и спортната зала, което ме облекчава значително финансово и ми
позволява да работя повече... Моля се вселената да бъде благосклонна към нас и най-
сетне да си намерим дом, и да се успокоим...всички. Ако някой нещо се сети... "


Надявам се да се намери решение на проблема [smilie24]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: ksietta   
Дата:   01-11-13 14:34

Малко по-предпазливо с ДАЗД и АСП, че не се знае дали са си изпълнили плана за месеца - - Пример - .
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 17:53

ами жената е нормална работеща средностатистическа българка, имала неблагоразумието да вземе кредит. жена, която работи и си плаща сметките. и очевидно всички си затварят очите, че това може да се случи на почти всеки. като чуят в агенциите и/или наемодателите за 4 деца, веднага се стряскат, като ще ли ще си носи гърмящи змии, не деца...[smilie8]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: ffoko   
Дата:   01-11-13 18:17

Абсолютно си права, за съжаление. И аз има четири деца и преди няколко години, като купих апартамент /с кредит, като нея, и по същия път .... / съседите настръхнаха. Напълно я разбира. София е голям град, все някой ТРЯБВА да ѝ помогне!
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Kubeto   
Дата:   01-11-13 22:00

[smilie24]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: ffoko   
Дата:   01-11-13 22:03

Силно съм развълнуван и сега се сещам. Не може ли Слави Трифонов да ѝ помогне. Пишете спешно! Или Наталия Симеонова - "Предай нататък". Не може да няма начин! БТВ? НОВА?
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 22:22

ами аз малко не знам какво да направя, защото дори не я познавам лично...и нямам идея как ще го приеме. нали се сещаш, че е доста идиотско...[smilie8]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: ksietta   
Дата:   01-11-13 22:30

"налага им се често през деня да се справят сами, помагайки си един на друг" - без медии, ще направите огромен проблем на жената.

 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: sky-fan   
Дата:   01-11-13 22:33

Аз съм с 3 деца (2 близнаци и едно по-малко) и знам какво е. Дано си намери квартира. Пускайте из фейса все някой ще се отзове.
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: pif   
Дата:   01-11-13 23:42

Имам приятел с агенция но ще го видя чак в неделя. Това с медиите е нож с две остриета. Може и да не искат да стават "звезди".
Парите които дават за квартира са прилични и не би трябвало да е проблем да се намери. 4 деца и работа е ужас. Няма ли роднини да помагат ?
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 00:21

За съжаление единственото, което знаем за жената е, че се казва Ася и че има 4 деца. Защо не си направи ФБ стеаница, в която да опише проблема си и да качи информацията, която смята, че трябва хората да знаят за нея.
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Murnau   
Дата:   02-11-13 10:29

[smilie24]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   02-11-13 11:13

защото явно просто не й остава време...изглежда доста паникьосана.
ей тука има малко повече подробности:
http://photosbg.net/freeclub/index.php?topic=3306.0

всъщност и аз мисля, че медиите много повече ще навредят и ще им объркат живота...
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: biso   
Дата:   02-11-13 15:30

[smilie24]
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: bozo   
Дата:   02-11-13 22:15

Ебем ти държавата....
Работата е за адвокат...
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   02-11-13 22:27

ами той ссто се пробва да даде максимално точни и уместни съвети...
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 22:51

Добре де, аз съм повече от свободен идните 2 седмици и ще видя какво мога да направя. Същевременно мога да и помогна с това да и бъда "личен шофьор" и да и помагам да се придвижва из града докъто ходи по институциите вместо да обикаля с градския транспорт и да ходи по студа (който съдейки по времето днес, май идва). Знам че не е много но малко или много ще е от помощ мисля.
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: мара   
Дата:   02-11-13 23:06

ама тя трябва да ходи и на работа...но предполагам, че ще е много благодарна! много е хубаво, че има толкова много и свестни хора :)
аз не се задълбочих в препоръките на ссто, защото всичките тия членове и алинеи са ми мътни доста. знам, че твърде често чиновниците просто не знаят куп неща, не че са чак толкова неотзивчиви...просто наистина не знаят. и затова тия работи, които той й е дал като указания са важни. обаче жената няма време точно сега да се бори за общинско жилище. сега търси ПРОСТО жилище, за което да си плаща наем...
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   02-11-13 23:09

най-добрият вариант е да се ръчнат общинарите да помогнат
Има едно жилище, но не е подходящо, до 22-ра гимназия, една стая (в другата има наемател), кухня, баня, тоалетна. Отопление на ток. Тясно ще е, но това за съвсем краен случай като алтернатива на улицата.

 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 23:16

мара написа:

> ама тя трябва да ходи и на
> работа...но предполагам, че ще е
> много благодарна! много е хубаво,
> че има толкова много и свестни
> хора :)
> аз не се задълбочих в препоръките
> на ссто, защото всичките тия
> членове и алинеи са ми мътни доста.
> знам, че твърде често чиновниците
> просто не знаят куп неща, не че са
> чак толкова неотзивчиви...просто
> наистина не знаят. и затова тия
> работи, които той й е дал като
> указания са важни. обаче жената
> няма време точно сега да се бори за
> общинско жилище. сега търси ПРОСТО
> жилище, за което да си плаща наем...

Да, това ми е ясно. Но не ми е проблем и да я взимам от работа.

Добре де, малко тъп въпрос, но не съм учил в България и не знам как стоят нещата с общежития, но не може ли да запише някаква специалност, каквато и да е, колко да се води че е студентка и да я настанят в тези семейните общежития?
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: mariana88   
Дата:   03-11-13 09:57

Днес се чух с Ася. Вчера не е влизала във форума и не си е вдигала телефона, защото е водила децата на състезание по самбо в Скопие и са се прибрали в 3 часа сутринта със сребърен и бронзов медал. Браво на децата! В момента е на работа и каза, че довечера като се прибере ще се регистрира и тук и ще прегледа съобщенията ви.
По въпроса със студентското общежитие няма да я устрои, дори да съществува такава възможност, за която не съм много наясно, защото Студентски град е далече от училището, детската градина и школата, в която тренират децата всеки ден по няколко часа. Отивайки в по-далечен квартал означава, че трябва да наеме човек да ги води и прибира, а също така и билетите за транспорт ще и нарушат финансовия разчет за месеца. Другият вариант е да се премести в далечен квартал и да заличи труда и успехите на децата през всичките години, които са се трудили да постигнат това ниво в спорта. Много хора включително и аз преди да познавам Ася не се замислях какво е всичко за което даваш пари да го умножаваш по 4.
Две прекачвания на ден отиване и връщане са 20 лева на ден или 600 лева на месец и карти да ползва пак не излиза сметката.Транспортът и се връзва колкото още един наем за жилище та и повече, а и човек да ги води трябва да му се плаща и на него.



Публикацията е редактирана (03-11-13 09:58)
 Re: търси се квартира за майка с 4 деца
Автор: Brutalis   
Дата:   03-11-13 11:03

Не искам да звуча негативен или нещо подобно, наистина не искам но мисля че на Ася са и грешни приоритетите в момента. По начина по който разсъждава, изглежда все едно предпочита да живее на улицата но децата и да тренират. Това за мен не е правилно, както за нея така и за тях. Абсолютно и влизам в положението и я разбирам, но в случая е по-важно да намери покрив над главата си (и тяхната) и да ги лиши от тренировки за определно време, докъто си стъпи на краката. Аз лично не знам от къде е тази цена от 20лв. на ден за градски транспорт. Ученическата месечна карта за ВСИЧКИ линии в София е 20лв. Това са 60лв на месец. Малко се държи все едно от тези тренировки зависи живота на децата, но в случая е много по важно да имат покрив и топло място където да се приберат. Зимата идва, става -10 градуса!!! Никакви усилия на дяцата няма да хвърли на вятъра. За 2-3 месеца няма да забравят какво е самбо. За мен на всяко едно място където има близка станция на Метро е добро място. 45-то е на 10-15мин от МС Константин Величков. В този случай дори не мисля че е нужно да ги лишава дори от тренировки. Студентски вярно е доста далеч но защо не помисли нещо за Люлин 7 или Люлин 10. Има метро страшно близо и е на 2 спирки от Константин Величков... Много по-добре от варианта за Младост ако не греша, който тя беше постнала в другия форум...
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.