Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Brutalis   
Дата:   31-10-13 11:20

Така, вчера бях на презентацията на новото Сони А7, хареса ми и понеже ми обегна датата на която ще е на нашия пазар, реших да се обадя в Сони център (преди 15мин) и да ги попитам. Понеже имам номера на този в ЦУМ звъннах първо там. С вдигането, човека на телефона ми беше вече сърдит. Имам чувството че го събудих. Вдига ми:

-Аааааааало.

Чакам да каже нещо от рода "Сони център, добър ден". Да ама не, стои отсреща и мълчи като бит г*з. Как да е, преглътнах го това. Питам го така така, кога ще е на пазара новото Сони А7. Пак с един пренебрезителен глас "Нямаме никаква информация". Аз "Горе долу поне някаква дата, този месец ли или можеби Декември". Отсреща ми се кара "Нямаме информация как да ви обясня". И до там приключиха нещата. Даже не казах довиждане, директно затворих. Добре че бях в добро настроение. Извинявам се обаче това за мен е отвратително държание с потенциален клиент които е решил да похарчи близо 4 бона за техен продукт. Не че суммата е кои знае колко огромна ама все пак...

За контраст, обадих се и в Сони център в Сердика (с очакване да ме почнат на майка още с вдигането). Нищо подобно. Едно момиче вдигна, представи се, обясних и за какво става дума, КАЗА МИ ГОРЕ-ДОЛУ ДАТА, и ми предложи да ми запишат номера и когато пристигне ще ми се обадят.

Една и съща мрежа, едни и същи представители, две коренно различни отношения с клиенти...
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: kvakioh   
Дата:   31-10-13 11:22

Не можахте ли да откраднете 2-3 бройки от представянето...
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: pstoev   
Дата:   31-10-13 11:26

затова е добре да се пита с кой си говорил, да се разкаже случката на началник, и да се уволнява!
кой има нужда от работник на който не му се работи!
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: johnny_fx   
Дата:   31-10-13 11:44

кой има нужда от работник на който не му се работи!

Ще се изненадаш колко е разпространено това всъщност. Ама то в "пост" комунистическа България, как да е? Манталитето, манталитетоооо....
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Rand   
Дата:   31-10-13 11:44

И каква е горе-долу датата?
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Brutalis   
Дата:   31-10-13 11:50

Средата на Ноември
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: A4o90   
Дата:   31-10-13 11:57

На презентацията казаха че началото на Декември 100% вече ще е тук
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: kvakioh   
Дата:   31-10-13 11:58

Из цяла Европа датата е след 15.11.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: insofia.net   
Дата:   31-10-13 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: victory13   
Дата:   31-10-13 12:36

тва с датите реално нищо ви не казват... когато дойде[cool]
23мм за хикса го обявиха навсякъде за наличен за 28.10... още е "не в склада[smilie18] " или неналичен... дръпнатите ползват положението и шипват от там [smilie18]
[shtrak]

иначе в сони центъра в цум един път се обърках че все едно съм в хепи [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (31-10-13 12:37)
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Seifi   
Дата:   31-10-13 12:37

Държанието е до човека и възпитанието , а не до магазина , ако работника идва от чалготеката както един колега някога бърка в левия джоб, после в десния и казва :
- мръсни ку.... и пак са ми изпили парите
И това беше редовно когато знаеше че е с мен и няма шеф , защото имах права да го сменя на касата.

НИЩО НОВО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: nyamago   
Дата:   31-10-13 12:52

> "...Една и съща мрежа, едни и същи представители, две коренно различни отношения с клиенти..."

Говори много лошо за търговската фирма. Доброто поведение на втората служителка не е заслуга на работодателите и, а просто лично качество и възпитание (което на първия е липсвало). Но работодателят не е направил НИЩО, за да ги (1)подбере с нужните качества при наемането, (2)ОБУЧИ - в допълнение на личните каества - на правилно поведение и фирмени стандарти, (3)контролира - за да има ефект от обучнието, и (4)стимулира (или наказва) според успеха им да се придържат към фирмените стандарти за работа с клиенти.

Ако работех за Сони, не бих сключил дилърски договор с такава фирма.


> "...затова е добре да се пита с кой си говорил, да се разкаже случката на началник, и да се уволнява!.."

И уволнението е меродавно (дори задължително) ако работодателят е изпълнил 4-те точки, които изброих по-горе. Иначе следва да уволни себе си.

И все пак, личните качества (браво на второто момиче) са си от огромно значение! И без да се оплакваме от ниската култура на нацията - хората биват различни навсякъде. За да е пълен не-фотографския спам, една историйка:

Нордстром е верига универсални магазини в Щатите, известна с безупречно приветливото отношение към клиентите. В интервю питат основателя Брус Нордстром:

"Как наемате и обучавате работниците си да са толкова любезни, с какви умения и по какви критерии наемате?"

"Наемаме усмивката, а обучаваме на уменията."

Това вече е отговор (!) но журналистът задълбава, иска да разбере в какви курсове или вътрешна академия обучаат тези работници:

"И кой, все пак, обучава вашите служители?"

"Ами... родителите им."


[beer]

А за датата: от опит ще ви гарантирам, че всяка обещана дата няма да бъде спазена и Сони ще позакъснеят (към закъснението може да добавят и местните им партньори). НО мога също да ви гарантирам, че със сигурност ще са в магазините навреме за Коледните подаръци! Да е честито на всеки, който си направи такъв подарък!

[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-10-13 12:56)
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: asahi   
Дата:   31-10-13 12:59

- Ало, Сони център ли е?
- Да.
- Здравейте. Името ми е Иван Петров. С кого разговарям?
- Хър, мър, Пешо Пешев.
- Искам да ви попитам относно ***.
- Хър, мър, нямаме информация.
- Благодаря, лек ден.
- Хър, мър.

***

- Ало, искам да говоря с управителя на Сони България.
- Здравейте, аз съм Димитър Стоянов, управител на Сони България.
- Името ми е Иван Петров, клиент. Искам да се оплача от Пешо Пешев, служител в Сони център. Хърка и мърка по телефона.
- Съжалявам за случилото се. Моля, опишете ми случая в имейл с адрес Димитър.Стоянов@сони.бг. Ще взема необходимите мерки.
- Благодаря за готовността. Лек ден.
- Още веднъж се извинявам. Лек ден.

***

mail to: Димитър.Стоянов@сони.бг
subject: Недоволство от служител

Г-н Стоянов,
На 29.10.2013 ооло 11 часа се обадих на телефон 123 456 789 за да получа информация относно ###. Служителят Пешо Пешев, който ми отговори по телефона, се държа нелюбезно, като хъркаше и мъркаше.
Моля да вземете отношение.
Ваш клиент: Иван Петров

Ето така трябва да се развие действието в една уредена среда (не държава). Защото средата ние си я създаваме и сме част от нея.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-10-13 13:11

В сони център Варна пък са пичове!! Но както казахте по-горе- това си е до възпитание
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: e.StaneV   
Дата:   31-10-13 13:15

Ко?Не!
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-13 13:23

Автор: A4o90
Дата: 31-10-13 11:57

На презентацията казаха че началото на Декември 100% вече ще е тук



Точно така, и то не само веднъж го казаха. Не виждам никакъв смисъл от цялата драма и тема [smilie8]
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: VassilK   
Дата:   31-10-13 13:42

Едни от най-недружелюбните са в Декома в Пловдив до църквата Света Петка.Там влизаш да купуваш нещо и те гледат като Делта Форс талибанин....
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-13 13:50

около 21-23 Декември всичките около трийсетина покупатели на а7/7r ще бъдат поканени да си получат скъпоценното черно нещо.
В резултат на това на 25-ти Декември, Коледа, 15 от тях ще снимат роднините при ISO6400, a други 3-ма от тях на ISO1600-3200.

Какво ще да е станало с останалите желаещи, да имат това непоФтуримо бижУ [smilie11]























/....вече ще са го купили от дилърите от EU
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-13 13:53

VassilK ем тай ще е! Ако си уволнят персонала, от де ще вземат хем някои, които да разбират от техника, хем да са "наясно" с наличната стока и хем да са по роднинска връзка насадени ?[smilie18]



Публикацията е редактирана (31-10-13 13:53)
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Brutalis   
Дата:   31-10-13 14:06

realnoncho написа:

> Автор: A4o90
> Дата: 31-10-13 11:57
>
> На презентацията казаха че
> началото на Декември 100% вече ще е
> тук

>
>
> Точно така, и то не само веднъж го
> казаха. Не виждам никакъв смисъл
> от цялата драма и тема [smilie8]

Тук не става въпрос за апарата, а за отношението към клиента. Едва ли това им държание е резервирано само за клиенти питащи за точно този продукт... Мисли малко преди да пишеш

A относно гарантираната дата за началото на Декемрви, аз до колкото разбрах беше за Zeiss 24-70 обектива а не фотоапарата но може да греша.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: tziko   
Дата:   31-10-13 15:36

Понеже разговора е бил по телефона, служителя не е имал възможност да почерпи клиента с кафе [smilie18]







П.П. Тука замесвам един друг магазин, към който нямам лоши чувства, а напротив, всичко е само за майтапа.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-13 15:42

Brutalis, според мен е време да сменяш псевдонима.

Предложение: Brutallis bezdummis
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-10-13 16:13

Аз съм провеждал многократно телефонни разговори със: Павилиона, Синтезиса, Сони Център ЦУМ и Сони Център Солунска. Навсякъде са ми отговаряли и са ме консултирали любезно по каквито и да било въпроси. Същото се отнася и при преки контакти - очи в очи в гореспоменатите магазини. Може би просто не съм попаднал на "правилния" служител/служителка. [smilie18]
А, да, и кафе не са ме черпили...
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: chrisnoch   
Дата:   31-10-13 19:01

За съжаление положението с "работната сила" в милата ни татковина е просто отчайващо! Всички искат да получават много пари, без да предлагат нещо насреща - нито възпитание, нито образование, нито чувство за отговорност. Нямат желание да научат дори елементарни неща, свързани с работата, на която са назначени просто по липса на по-добри кандидати.
Много мои познати се оплакват от този проблем и се чудят какво да правят, за да не останат без персонал.
 Re: Сони център ЦУМ. Без думи...
Автор: QinetiQ   
Дата:   31-10-13 21:02

Emoxide написа:

> Brutalis, според мен е време да
> сменяш псевдонима.
>
> Предложение: Brutallis bezdummis

Майтап майтап ама на там отиват нещата [smilie25]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.