Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-10-13 16:27

kvakioh,
Забранено е, ама друг път! То с мислене не става!
А тези бройки как си ги измисли? Обичайната ти стъкмистика, предполагам?
Хайде чао, сбогом, ариведерчи, адиос, гудбай ... Ама дано този път наистина!

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-13 16:30

Има лични съобщения, чрез които хората комуникират също. Там се разбира точно кой на кой съветите следва, само не и твоите "хвалебствия". Сбогом е на това, че оставям сам да си вярваш на "помощта" която даваш. Пусни си трето потребителско име, така няма да има блокирани.



Публикацията е редактирана (29-10-13 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 02:22

Хайде стига си квакал безсмислици! Много те моля да не занимаваш всички с безценните си съвети, а да ми пишеш на Л.С. Аз не съм те блокирал и никога няма да го направя, така че можеш персонално да ме просвещаваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-13 09:04

Нямам какво да споделям, за да пиша. Ботьовщината идва в повече, радвам се, че не е от мен.
170 милиона обектива говорят повече от 52% сензори, бройката е тотално недостижима при цените на Цайс и Сони. Сензори, и при нас правят, ей така, да се намират на работа. Но не ги раздават ей така насам-натам.
А, и как да си купи човек Сони за 700лв, като има само 600. Тази магия не я разбрахме.



Публикацията е редактирана (30-10-13 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 12:47

Като няма какво да споделиш, не пиши! [smilie5]
Аз ей-сега ще си накривя капата, дето я нямам! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-13 12:58

На теб нямам какво да кажа. На другите имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 13:00

И последно колегата какво си купи? Купи ли си сони? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 13:17

kvakioh,
Не се вълнувай толкова! И на другите нямаш какво да кажеш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Neuromancer42   
Дата:   06-11-13 18:46

Да се похваля - вече съм горд собственик на Nikod D90 и обектив Nikkor 17-80.
Имам само още една молба - бихте ли ми препоръчали от къде/какво да започвам да чета, за да се образовам? На български :)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: MuHaTa123   
Дата:   06-11-13 19:37

https://photo-forum.net/ebook/start.htm
;)



Публикацията е редактирана (06-11-13 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: bleki1   
Дата:   06-11-13 19:41

За четене незнам, но един фоторепортерски курс ще ти дойде много добре. Отделно-практика!!! Сега е пълно със събития, отиваш и снимаш. Гледаш колегите около теб какво правят, къде застават. Опитвай различни събития на които можеш да отидеш, протест, събрание, спорт, коктейл и т.н.
Когато имаш възможност-ще ти трябва и един зуум обектив.
А 90% от пишещите тук са фотографи само на теория.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Neuromancer42   
Дата:   06-11-13 21:05

Курсове в близките месеци няма да мога да посещавам. Изцедих се до последно финансово за тази техника. Събитията и практиките са ясни, но ми се иска да започна и да се образовам, четящ човек съм и съм сигурен, че има качествена и полезна литература, която мога да подхван... освен книжката за инструкции на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Shael   
Дата:   06-11-13 22:31

[shtrak] ЛС


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Neuromancer42   
Дата:   18-11-13 23:49

За да не отварям нова тема ще си използвам тази, че да не ставам твърде нахален. Както споменах, вече съм горд собственик на D90 + Никор 17-80. По цял ден, когато имам свободно време, щракам каквото ми падне и чета литература + форума. Нещата са трагични и колкото повече чета, толкова по-объркан ставам и толкова повече нищо не разбирам, но предполагам, че е нормално. Ще минат много месеци докато изкарам дори 1 снимка от която да съм доволен. Сега обаче ми паднаха едни (може би) излишни пари, които искам да вложа в статив + светкавица. Парите ми са за 100-150 лева максимум за всяко (разбира се, от базара). Статива за момента ми е с приоритет. Бихте ли дали съвети за какви характеристики и марки да гледам и как да избера нещо по-добро? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: netizen   
Дата:   19-11-13 17:05

Честито за покупката [beer]
Помисли и над вариянта да си купиш 50/1.8 в базара се намира за скромни суми, а би отключил креативност [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за персонален съвет (отново)
Автор: Neuromancer42   
Дата:   19-11-13 18:10

Днес си купих един евтин китайски поляризационен филътър за 20 лева от съфорумник, колкото да се науча да работя с такъв (а и не мисля, че на този етап ми трябва по-скъп), както и една 8 гб x10 на Сандик карта (имам 2 по 1 и не ми трябват за сега повече). Сега покрай Коледа ще мога да отделя още 100-200 лева за техника. Като за студент яко се оръсих, но искам да имам от начало "всичко по малко", най-основните неща, за да не се чудя после как да се оправям, когато искам да експериментирам. Светкавицата за сега я оставям настрана, ще си я купя следващата година, тъй като не съм въобще толкова напреднал, а и още вградената не съм усвоил.
И наистина се чудя дали да си взема един 50/1.8 или да стрелям на хубав статив. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »