Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   10-12-13 22:58

> За Цайса 35/2,8 се казва в ревютата за "колор каст" -демек гадното лилаво оцветяване в ъглите...

Така ли го прави ужасния Цайс? :


Дайте линк към ревюта със СНИМКИ дето се вижда тоя лилав ефект, че за малко да си поръчам тоя боклук [smilie10]



Публикацията е редактирана (10-12-13 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   10-12-13 23:12

Ми muu какво да ти кажаа... може така да си свикнал, но на DSLR-a който ползвам затвора едва се чува. Всъщност на A7r рита точно като нексовия. Имах Некс 5Н и сега 6 и си плякат доста мощно.



Публикацията е редактирана (10-12-13 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   11-12-13 00:25

зенон, какво да ви кажа... винаги е забавно да науча нещо ново за апарат който съм ползвал. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-13 00:33

Никак не е забавно да Ви кажа на тази цена [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-13 05:13

djfroggy написа:

> Тия сонита поне като технически
> данни са страхотни и ги очаквам с
> нетърпение, когато излязат
> обективите 55/1,8 и 24-70/4. Имам обаче
> известни притеснения:
> За Цайса 35/2,8 се казва в ревютата за
> "колор каст" -демек гадното лилаво
> оцветяване в ъглите. Апарата го
> коригира дори и в РОУ.

В кои ревюта? Кой го казва/пише?

Как са разбрали ако го няма в РОУ файла? По-скоро могат да видят загуба ан резолюция...ок това си е проблем ако го има.

Аз за сега не съм го видял и ревютата дето четох от сравително грамотни фотографи не казват лоша дума за 2.8/35 освен ограничената светлосила.

> Дали и 24-70/4 ще има този проблем? А
> като излезе Цайса 16-35/4 какво ли
> ужасно лилавеене с омазване по
> краищата ни чака?

Това въобще не е гарантирано. Проблема е с ъгъла под който падат лъчите. Ако обектива е телецентричен нямаш проблем. Лошото е че за телецентричност дизайна на обективите е по-сложен.

Имаше един набор от блог статии на Цайс дето обясняват тия неща доста популярно.

Така де Цайс ако искат могат да ти направят и 8мм обектив дето да няма лилави ъгли. Въпроса е дали ще ти хареса размера и цента.

> Може би този проблем е нерешим,
> заради малката работна отсечка.

Малката работна отсечка е възможност а не проблем.

С малка работна отсечка могат да се правят дизайни, дето не стават на ДСЛР въобще.

На малка рбаотна отсечка, могат да се използват ДСЛР дизайните, но размера ще е сходен с този на ДСЛР....лошо няма нали? Виж на Samyang обективте дето ги има за ДСЛР и NEX - NEX-а е удължен с 20-30мм отзад и така, качеството си е същото като на ДСЛР.

> Затова и Лейка не са го решили, а
> техните тела и стъкла струват
> десетки хиляди. Дали това не
> обрича безогледалките????[smilie11]

Ми не не ги обрича - обрича идиотите дето мислят, че всички обективи за безогледалка трябва да са палачинки...ми няма да са палачинки, а ще са такива каквито трябва да са според целите ти.

Палачинките ще са на подходящи фокусни дължини 30 до 50мм.

На други дължини обективите ще са по-големички...дългите обективи като 70, 80 и 90 просто си искат една дължина. По широките качествени обективи ще са с обърнат идзайн за да могат, да са сравнитлено телецентрични.....


RX1 е някаква алтернатива, но там нещата са разработени много прецизно - сензора и обектива са правени един за друг.

Друга технология, дето може скоро да се появи е с вдлъбнати сензори. Това ще иска и нов тип оптика.

Отделно технолгиите на сензорите се развиват и до няколко години може би проблемите, дето днес изглеждат нерешими, ще си намерят решение. Само преди 10 години исо 3200 беше нещо почти невъзможно, сега дори сапунерките го имат, а на фул фрйемите 6400 е доста прилично....



Публикацията е редактирана (11-12-13 05:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-13 17:19

Излезе Lightroom 5.3 с подръжка за новите апарати и обективи.

Много прилично се държи. Мен ме радва дори на исо 6400 и много лошо осветление - има си зърно, но има и детайл и цветове. [thankyou]

ПП Между другото с телефон супер лесно се качват снимки. С едно докаосване и започва прехвърлянето.



Публикацията е редактирана (14-12-13 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: valetvitor   
Дата:   15-12-13 20:38

7 снимки в пълна резолюция от RAW https://www.dropbox.com/sh/8hhaaa0xzjrf7ai/LTXsnVgBJY

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-13 00:42

http://vimeo.com/79641716

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: djfroggy   
Дата:   17-12-13 08:57

Хм, това е поредната реклама.Нищо впечатляващо.Появил ли се е по магазините 55/1,8 Цайса?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Emoxide   
Дата:   17-12-13 13:25

ZENON



Публикацията е редактирана (17-12-13 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: gchokov   
Дата:   17-12-13 13:49

A7R отнася Canon-и (5DMK II) и Никони (D800E) + MTFs:

http://petapixel.com/2013/12/16/sony-a7r-rising-tide-lifts-boats/



Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-12-13 23:19

Ся остана да ги отнесе и по автофокус и ергономия и набор от обективи. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: stown   
Дата:   17-12-13 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: gchokov   
Дата:   18-12-13 09:42

Извинете, забравих че ПРО "таргет" групата снима само с големи канони и никони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: BAT   
Дата:   18-12-13 09:51

Имах възможност да го пробвам на Феста. Става само за пейзажи. Въобще не може да замести големите канони и никони, защото е ужасно бавен във всяко едно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 10:54

BAT не му е цел да ги замества тия апарати. А7/А7r са друга бира просто. Никой няма да снима спорт и пилци с тях. Повечето им собственици вероятно ще имат Д800 или 5д мк3 или А99 в допълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   18-12-13 11:31

Аз да ви кажа ко става зад Океана.

Сега са луднали по 7R. [smile]

Да, АА филтъра по-добър от 5Д3.
При сенките като опънаха на 100 highlights при 6400 ИСО -> 5д3 има кофти структура /но това може да е различно при светлите участъци - т.е. Канона да държи много повече/.

В момента му слагат FD адаптера със стари Канонски стъкла - по-евтин е... и резултът е ...за мен - отличен [smile]

За адаптер EF to NEX - ebay:
Цена на преходник

Да си призная искам един 7R в момента с преходниче[shtrak]

И да ...извращение е...
А ве голяма забава - ако питате мен [smile]

Забравих да ви напиша AWB на 7R е отличен ...перфектен. 5D3 много далече спрямо него.



Публикацията е редактирана (18-12-13 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 11:54

Тед поне на малката седмица А7 без r разбрах, че RAW файла държи на много бой във всички посоки, щото съм ламер и не му отбирамм та често прецаквам експозицията. 14-те бита явно са доста истински при новите модели на Сони. Бутай там с 2-3 стопа нагоре надолу...все тая държи яко - не се разпада като при по-старите модели. Аз до исо 3200 гледам да се спирам, имами на 6400 кадри пак става.



Публикацията е редактирана (18-12-13 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   18-12-13 12:02

Ами не ти хлопа дъската - мирър лес.
Няма го лоу пас филтъра.
Исо - повече от добро.
Баланс на бяло - не съм виждал камера с такъв още - признавам!
4 фпс - е ..не е картечница...
С грип за мен е чудесен като цяло.
Визъора не съм гледал - сигурно е ...
Цена 2300 щатски бъкс.... нов... има няма 3500 лв...
С Канонските стъкла си отива на външен вид /лично мнение /
Сега тия 36 мпкс много не ме бъркат, ама на мен са ми много...
Но с 135@2.5 гледах кадри....хххххъъъъъ.....
Верно и Цайса на 135@1.8 - ама той като цена е ... отива към среден формат...
Динамиката ми е неизвестна - без коментар от моя страна.
Колко държи РОУ-а....и това не мие ясно :)
Важно е оптиката да държи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 12:44

еми бих показъл кадри дето в ЛР съм бутал с няколко стопа ама във фотоФорума, не мисля че е адекватно.

Просто с хора дето не са преодоляли пубертета или имат някакави хронични хормонални проблеми не ми се коментира техника. Сигурно им е вредно да се напрягат, нещо може да им се повреди...

Да не цитирам имена ама виж по темата какви и кои са ги писали...

ако искаш ела в alphaforum.net или dyxum или кой да е западен форум за фотография.



Публикацията е редактирана (18-12-13 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Тед   
Дата:   18-12-13 13:38

Е, аз не чета всички постове, а и като мерна обидни думи или някаква кавга ...нито я следя, нито гледам кой с колко плюнки ще бъде оплют и дали ще има раздрана тениска...

Писах ти ЛС. Няма да коментирам файлът никъде.

То...ако е в мен за 3 дена ще ви изпляскам такова ревю...та ще му видим всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 15:13

Драсни какви кадри те интересуват. Отговорих ти на ЛС. Кефех се и аз ревюта да правя преди 2 години с некс-7

http://karaatanasov.info/index.php?entry=entry111211-205353


@itilen ако четеш тук. А7 на статив позволява да му се отваря и прибира екрана. Предните нексове екраните им опираха в плочката и трябваше предварително да се отвори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: itilien   
Дата:   18-12-13 15:58

абе на некс седмицата наистина опираше, ама въпреки това успявах да го прибера.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: luboar   
Дата:   18-12-13 16:31

виждали сте ритане... едната ми камера рита като Манлихер, и вместо на статив я слагам на торбичка с пясък !

... къде изчезна Ники теста и темата за Царя ? Да не отиде да префокусира окото на кита ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   19-12-13 11:41

айде бре, кво става тука... някой занзибарски сайт не е ли класирал "елмазите" на първо място за 2014 още [smilie18]
Гледам изявени потребители тука пускат нефелни снимки в микроскопичен размер до 2мпс в другите теми... Добре че Васко и Калин пускат по някоя снимка, че само на бутони и класации ще иде тая тема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »