Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-09-13 11:25

Пинципно в средата на октомври е най-приятното време за разходки из Централен Балкан. Тогава времето е най-постоянно просто. Въпреки, че винаги трябва да се има едно на ум. Не знам за каква екипировка иде реч за този маршрут по това време.[smile] Освен една раница с фототехника, добри обувки и някоя дрешка. Какви въжета, какви подготвени хора, че това си е просто разходка. Зрък-брък.[smile] На мен и затова ми се орииска да я направим малко по, ама като няма мераклии, здраве да е. Приятно изкарване от мен![beer] И все пак... умната![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: E.Yonkov   
Дата:   28-09-13 14:09

Тя планината верно си иска уважение и подготовка, но чак пък зимна екипировка и газене в преспи в края на октомври не е ли малко пресилено наистина? Дано не падне като по-миналата година някакъв ранен сняг де.
Иначе цветовете по това време са невероятни - бях се навирал преди години в Южен Джендем и бях забравил, че трябва и да изляза, по възможност по светло. Добре, че тоя ден се въртяха часовниците към зимно време (значи е било последната неделя на октомври) та имах един час повече и успях да хвана среднощния влак за връщане. Е, няма я вече тръпката за такива неща при мен, но дано вие имате късмет с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   28-09-13 15:35

Rebellious, програмата,която предлагаш няма как да стане за по-малко от три дни и то няма да има време за снимки, а нали все пак в тях е акцента в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 16:17

noncho, абе нещо по-равно няма ли? Примерно, нещо като да се качиш с колата на Беклемето и да ходиш пеш до х. Дерменка. Вярно, че по билото няма гори а крави и катъри ама с тия чанти и стативи ти отива кефа ... Йонков правилно посочва и част от планинските рискове - да останеш без бира и интернет, манджа и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-13 17:31

Равно, коли, някой да ти носи нещата - да погледна пак заглавието на темата дали не съм предложил ходене на море?
Беклемето-Дерменка е ходене по открито, чак около хижата има гора. Няма река, няма водопади, няма много добра гледка към билото. А нали идеята е да сме на хубаво място за есенна снимки? Ако има вятър/сняг/мъгла ходенето до Дерменка може да е много по-тежко от ходенето по Стара река.

Казах от началото, че се изисква известна подготовка(не кой знае каква), фототехниката не е задължителна, който иска може и само да се разходи и да не носи нищо тежко. Ако да отидеш в планината с раница ти отива кефа има достатъчно други възможности, на мен никога не ми се е случвало заради раницата да ми се развали настроението. Заради хора на които не им е там мястото е по-вероятно да стане...

Аз съм газил по това време сняг на същото място така, че е добре да сме подготвени и за този вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: daniil-k   
Дата:   28-09-13 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: AlexHD   
Дата:   28-09-13 20:00

Карлово - х. В. Левски си е бая и е само изкачване. Дават го 4:30, но ако не сте тренирани, отива на 6. Така че си правете сметката, не е лесно. Добре е, че по пътя минавате през други 2 хижи.
Паниците - х. Рай е по-леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   28-09-13 20:24

Часовете които официално ги дават са само чистото ходене !!! Изкачването е само до баража, но като не е лятото на жегата няма проблем. Дори бих казал че "зора" е до първото мостче, после вече е интересно. И след това само 10 минути има катерене преди хижа Левски.

Паниците - Рай за мен не е по-красив маршрут - 1/3 катерене през сипеи, 1/3 през голи поляни на които няма нищо, 1/3 през гората (и само на 1-2 места се пресича река).

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   28-09-13 21:31

Предложението на realnoncho за мен е интересно и го обмислям, но големия ми респект към планината ме спира да дам отговор отсега.Водещото в случая за мен ще е времето. За тези. които подценяват екипировката само ще кажа, че, юли месец на Млечен чал (дано не бъркам името) ни обгърна такава ледена мъгла, че завидях за ръкавиците на предвидливо другарче...а втората половина на октомври не е за подценяване. И друго се сетих...ако ще се пътува с влак е добре да се направи непосредствено преди това справка за промени в разписанието, че лятото бяха отменили сутрешния влак няколко дни преди това, следващия беше около 14ч, и се наложи да правим някакви комбинации за да се предвижим.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: AlexHD   
Дата:   28-09-13 21:55

Не съм казал, че е по-хубаво, а по лесно като сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 00:21

4 часа се минава без фотоапарат, с фотоапарат 6 е нормалното време, ние ако сме на пътеката в 10 ще имаме 8 часа до стъмване.
Последно преди месец ходихме от Карлово, хапнахме на хижа Хубавец(половината път) и се върнахме за 5 часа общо с приятел.
А когато имаше сняг преди 2 години през октомври бяхме с не добре подготвен човек, движехме се по-бавно, спирахме, снимах, хапвахме и пак стигнахме между 3 и 4 следобед.

Трябва просто да се погледне обективно - не подценяваме планината, но и не драматизираме излишно маршрута :)

За пътуването - аз ще пътувам с автомобил от София в който има места за други желаещи, с влак ще се забавим повече дори и да е по разписание, което не им е силата напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   29-09-13 18:39

Нончо, поздравления за инициативата. [smilie24]
Ако не се случи нещо извънредно в последния момент, идвам и аз.
Програмата и маршрутът може да уточним на място според това колко и какви хора се съберем.


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 19:14

Аз тъкмо се прибрах от този край, гората започва да се прошарва [smilie3]

http://g4.img-dpreview.com/52224020A4E8425BB8BBD6429D529EE5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: zotto   
Дата:   29-09-13 21:16

Харесва ми идеята, броите ме и мен.С кола съм, ще взема и едно приятелче да носи раницата, има две свободни места при нас:).Защо не се тръгне от София час по-рано?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Vladimir666   
Дата:   29-09-13 21:22

Дават сняг тези дни горе и може да прецака гората. Все пак застъпваме по Балкана от октомври до ноември.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 22:08

Така ми харесва вече, повече хора с готовност за хубава разходка [beer]

За часа на тръгване - 7 е оптимално, за по-рано става много ранно ставането като се сметне, че все пак ще сме с други хора в колите и трябва да се предвиди и малко време докато се съберем. Аз пътувам често по пътя и го познавам добре, в събота сутрин без движение с нормално каране е 2 часа(хубав път около 140км), при по-лошо време може малко повече.

Vladimir666 - ние да заформим стабилна група, а природата да я оставим на мира да си върши каквото знае :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   29-09-13 22:12

zotto, чета ти поста и си мисля, кой пък е този дето се е уредил да му носят раницата, а пък то не бил този [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: tttodorov   
Дата:   30-09-13 00:28

99% ще дойда и аз от Плевен , само някой да се свърже с мен на лично да ми се обясни къде трябва да чакам :)
Даже някой телефон на организатора няма да е излишен :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: ivanatora   
Дата:   30-09-13 08:41

Не забравяйте че на 18-ти вечерта е максимума на Леонидите, така че може да включите и нощно снимане в програмата - да хванете някой заблуден леонид ;)

Браво за инициативата - ще следя, па да не обещавам (да не ми мине котка път), но може и аз да се присъединя при хубава прогноза за времето.



Публикацията е редактирана (30-09-13 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-13 11:55

tttodorov,

Имаш всичко на ЛС [beer]

ivanatora,

Много добре, винаги ме е радвало чистото небе на мястото(няма светлинно замърсяване). Е не може да знаем дали няма да има облаци, но това е хубавото - каквото и да е времето има варианти какво да се снима [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: io_bs   
Дата:   30-09-13 16:37

Много ми харесва идеята и с удоволствие бих се присъединил, освен ако не изникне нещо неотложно... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-13 17:28

А така, като има интерес казвайте [smilie25][smilie24]

Ще помоля към 10ти октомври да имаме яснота за броя хора за да може да се нагласим и разберем с придвижването до Карлово и местата на хижата. Тогава ще направя един списък да се види какво е положението. Разбира се винаги може да изникне нещо в последния момент, но нека поне да имаме планираните хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   30-09-13 20:52

Може пък да ви срещна на хижата направо. Хем да се запознаем, хем да се видим. Ама аз ще тръгна по от изток.[smilie3] За места в хижата не ме бройте, аз предпочитам на откритото. Или да импровизирам, не ми допада да планирам прекалено. Все ще измисля нещо.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   01-10-13 23:15

Тези дни прогнозите за времето са за първи големи снеговалежи по планините и слани в ниското, ще видим докато дойде време какъв ще е нашия късмет [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   03-10-13 12:18

А на мен ми пристигна още една оптика, която смятам да мъкна с мен - бинокъл Bushnell 8X42, благодарение на колегата djovani [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »